55293

Веселий поїзд

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: продовжувати вчити дітей визначати місце розташування предметів у просторі, користуючись поняттями «ліворуч», «праворуч», «біля», «перед», «за», «угорі», співвідносити величини предметів, кількість предметів з цифрами, розуміти слова та вирази: більше на один...

Украинкский

2014-03-24

48 KB

0 чел.

Конспект заняття для ІІ молодшої групи

Сфери життєдіяльності: «Природа», «Я Сам».

Пріоритетні освітні лінії: емоційно-ціннісний, логіко-математичний, пізнавальний, мовленнєвий.

(Четвертий рік життя)

Автор

Браницька Тетяна Валеріянівна                                                                                                 вихователь дошкільного навчального                                                                    закладу (ясел-садка) комбінованого                                                                           типу №14 «Оксанка»                                                                                      Білоцерківської міської ради                                                                               Київської області

Тема. Веселий поїзд

Мета: продовжувати вчити дітей визначати місце розташування предметів у просторі, користуючись поняттями «ліворуч», «праворуч», «біля», «перед», «за», «угорі», співвідносити величини предметів, кількість предметів з цифрами, розуміти слова та вирази: більше на один, менше на один, порівну, стільки ж, вправляти в кількісній лічбі в межах 5, в обстеженні знайомих геометричних фігур (круг, квадрат, трикутник; куля, куб); закріпити кількісну і порядкову лічбу в межах 3;  закріпити вміння розрізняти і правильно називати частини доби: ранок, день, вечір, ніч; орієнтуватися в часі, правильно вживати слова: спочатку – потім, вчора – завтра; розвивати довільну пам’ять, мову, мислення; виховувати інтерес до математики, уважність, організованість.

Матеріал: демонстраційний: набір ілюстрацій із зображенням частин доби: сонце встає, сонце високо в небі, сонце сідає, надворі темно; конверт з листом; набір геометричних фігур (круг, квадрат, трикутник; куля, куб); штучні квіти, ваза, картки з цифрами 1, 2, 3; шаблони семи зірок, п’яти метеликів, п’яти квітів, бджоли, мурашок, хруща травневого, трьох сонечок (тато, мама, син);

роздавальний: картка з двома смужками (вгорі червона, внизу синя), картки з цифрами 1. 2, 3; шаблони одного ведмежатка, двох лисенят, трьох зайченят, трьох сонечок (тато, мама, син), трьох листочків, різних за величиною.

Хід заняття

Вихователь:  Любі діти, подивіться,

До нас гості завітали.

Привітайтесь, посміхніться

І послухайте уважно:

Ми сьогодні пригадаємо,

Що ми вміємо і знаємо.

Ти один і я одна,

Він один, вона одна.

Скільки разом нас? Багато!

Все ми подолаємо!

В мандрівку вирушаємо…

А як ми поїдемо? Думаю, поїздом буде найзручніше. Тут нам допоможе гра «Поїзд».

Діти шикуються в колону один за одним. Поїзд рушає.

Наш поїзд рушає,

Вагони біжать,

А в поїзді цьому

Малята сидять.

Чох-чох-чох.

Вихователь: Перша зупинка – частина доби. Послухайте листа, який написав нам мій знайомий хлопчик Василько про свій день.

Вранці я лягаю спати,

На вечерю вдень чекаю.

Ввечері в садок іду,

А вночі казки читаю.

Чи нічого не наплутав хлопчик? Що ви робите вранці (вдень, ввечері, вночі)?

Вихователь: Як називається частина доби, з якої починається день? (Ранок).

Вихователь: Що в природі відбувається вранці? (Встає сонечко).

Вихователь: Як називається частина доби, коли сонечко піднімається вище, світить яскраво? (День).

Вихователь: Як називається наступна частина доби і що відбувається в природі? (Вечір. Сонечко сідає, на вулиці темніє).

Вихователь: Світить місяць, на вулиці темно. Чому? (Це – ніч).

Вихователь: Скільки зірок на небі вночі? (Багато).

Вихователь: А місяць? (Один).

Вихователь: А зараз до мене підійдуть Марійка, Владик, Матвій і Софійка. Діти, візьміть собі по картинці з зображенням частин доби і встаньте по порядку, а саме: покажіть, що відбувалося в природі спочатку, що – потім.

При необхідності вихователь надає словесні інструкції.

Вихователь: Молодці, діти! Читаю листа від Василька далі, а ви, якщо почуєте помилку, виправте її.

Вчора я піду у парк,

Буду з друзями гулять.

Завтра я до лікаря ходив,

Бо у мене зуб болів.

Діти виправляють помилки.

Вихователь: А зараз сідаємо в наш поїзд. Приготувались? Поїхали!

Наш поїзд рушає,

Вагони біжать,

А в поїзді цьому

Малята сидять.

Чох-чох-чох.

Вихователь: Друга зупинка – геометричні фігури.

Ця зупинка – загадкова.

Тут фігури, ніби зорі,

Всі потрібні, всім відомі.

Хутчіш фігуру ти знайди

І про неї розкажи.

Оксанко, знайди серед зірок круг. Розкажи про нього.(Круг уміє котитися вперед і назад, у нього гладка і рівна сторона).

Вихователь: Правильно, молодець. Тепер Іринка знайде серед зірок квадрат і розкаже про нього. (У квадрата є кути і сторони).

Вихователь: Скільки сторін (кутів) у квадрата? (Чотири).

Вихователь: Сергійко знайде серед зірок трикутник. Чому ця фігура має назву трикутник? (У цієї фігури три кути і три сторони).

Вихователь: Молодець, Сергійко. Вихователь бере в руки куб. Малята, а як називається ця геометрична фігура? (Це – куб, у нього є кути і сторони). Вихователь бере в руки кулю.

Вихователь: Діти. Що я тримаю в руках? (Кулю). Яка вона? (Гладка, кругла, може покотитися в різних напрямках.) 

Вихователь: Назвіть предмети, схожі на кулю? (М’яч, повітряна кулька, яблуко).

Вихователь: Та це ж куля незвичайна.

Хто це? Спробуй відгадай! (Колобок).

Втік від діда і від баби.

А від кого ще? Згадай!

Діти, розкажіть, що у казці було спочатку? (Баба замісила борошно, зробила колобок, засмажила його та поклала на віконце, щоб прохолов).

Вихователь: Що сталося потім? (Покотився Колобок – утік від баби й діда).

Вихователь: Кого першого зустрів Колобок? (Зайця).

Вихователь: Кого другого зустрів Колобок? (Вовка).

Вихователь: Кого третього зустрів Колобок? (Ведмедя).

Вихователь: Кого зустрів Колобок наприкінці казки? (Лисицю).

Вихователь: Покотився Колобок. А ми будемо подорожувати далі. Займайте свої місця.

Наш поїзд рушає,

Вагони біжать,

А в поїзді цьому

Малята сидять.

Чох-чох-чох.

Вихователь: Третя зупинка – квіткова галявина. Діти, давайте відпочинемо на ній, а поки будемо відпочивати, пограємо в гру: той, кого з вас я назву, повинен принести стільки квітів, яку цифру я покажу.

Квіти ми в букет зберем

І в садочок заберем.

Яка це цифра? (Три).

Вихователь: Сашко, принеси, будь ласка, мені стільки ж квітів. Вихователь показує цифри в межах 3.

Вихователь: Діти, подивіться навкруги. Метелики і бджоли, мурашки і жуки. У них є спільна назва, це – (комахи).

Вихователь: Комахи є окрасою природи. А зараз ми пограємо в гру «Де знаходиться метелик?»

Вихователь розміщує паперового метелика в різних місцях відносно квітки: праворуч, ліворуч, біля квітки, перед квіткою, за квіткою. Діти називають місце знаходження предмета у просторі.

Вихователь: Нашому метелику подобається гратися з нами. Давайте йому та його друзям подаруємо квіти.

Вихователь викладає п’ять метеликів на фланелеграфі.

Вихователь: Скільки всього прилетіло метеликів? (П’ять).

Вихователь: Для кожного метелика потрібна квітка. Вихователь викладає чотири квітки. Що ви помітили? (Метеликів більше на один).

Вихователь: Що потрібно зробити, щоб метеликів і квітів стало порівну? (Додати одну квітку).

Скільки стало метеликів і квітів? (Порівну).

Вихователь: Один метелик полетів. Чого тепер більше? (Квітів).

Вихователь: Що треба зробити, щоб знов предметів стало порівну? (Прибрати одну квітку).

Вихователь: Молодці. Метелики залишилися задоволені. А тепер сідаємо в поїзд і повертаємось до садочка.

Наш поїзд рушає,

Вагони біжать,

А в поїзді цьому

Малята сидять.

Чох-чох-чох.

Вихователь: Ось ми і приїхали до садочка. Квіти поставимо в вазу.

Вихователь: Діти, сідайте за столи. Перед кожним з вас родина сонечок: тато, мама і малюк-синок. Скільки всього жучків? (Три).

Вихователь: Хто найбільший? (Тато).

Вихователь: Хто менший за тата? (Мама).

Вихователь: Хто найменший? (Син).

Вихователь: Хто йде першим? (Тато).

Вихователь: Другим? (Мамо).

Вихователь: Третім? (Син).

Вихователь: Сонечка не можуть знайти свої листочки. Давайте допоможемо жучкам: їх треба посадити кожного на свій листочок.

Вихователь: Молодці, діти, допомогли сонечкам відшукати свої листочки.

Вихователь прикріплює на фланелеграфі ілюстрацію «На лісовій галявині».

Вихователь: Розгляньте малюнок. На галявині бавляться дитинчата тварин. Як називаються ці тварини? (Дикі).

Вихователь: Скільки ведмежат зображено? (Один).

Вихователь: Покладіть над червоною смужкою одне ведмежатко.

Вихователь: Скільки лисенят? (Двоє).

Вихователь: Покладіть під червоною смужкою двоє лисенят.

Вихователь: Скільки зайченят зображено на малюнку? (Троє).

Вихователь: Покладіть під синю смужку троє зайченят.

Вихователь: А тепер покладіть цифри, які відповідають кількості тварин.

Вихователь: Яку цифру ви поставили біля ведмежатка? (Один).

Вихователь: Чому? (Ведмежатко одне).

Вихователь: А біля лисенят? (Два).

Вихователь: Чому? (Лисенят двоє).

Вихователь: Яку цифру ви поставили біля зайченят? (Три).

Вихователь: Чому? (Троє зайченят).

Вихователь: Молодці! Ви правильно порахували дитинчат.

Діти, ми сьогодні з вами

Подорожували, гралися і рахували.

А тепер скажіть мені:

Вам сподобалось чи ні? (Так!)

Вихователь: Мені також сподобались наші пригоди. За те, що ви були розумними, кмітливими, я пригощу вас гостинцями.

 

PAGE   \* MERGEFORMAT 1


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

49332. Синтезирование непрерывной системы управления с астатизмом второго порядка методом желаемой передаточной функции с заданными передаточной функцией объекта 303.87 KB
  Целью выполнения курсовой работы является применение теоретических положений теории управления для синтеза непрерывной системы управления методом желаемой передаточной функции...
49336. Тензометрическая аппаратура 6.05 MB
  Фотоэффект проявляется в электронных переходах двух типов: собственных фундаментальных и примесных рисунок 1. Рисунок 1.1 Собственные 1 и примесные 2 3 фотопереходы электронов в полупроводнике Ел уровень ловушки Рисунок 1. Вблизи этой границы χ растет очень быстро изменяясь как правило на 34 порядка при увеличении энергии кванта на 01 эВ рисунок 1.
49337. Технология и организация строительства дренажной насосной станции 3.52 MB
  Состав сооружений, конструктивные особенности насосной станции тип и число основного и вспомогательного оборудования определяется с учетом назначения насосной станции и технологическими требованиями к ней.
49338. Расчет ЦРРЛ для северо-западного климатического района России в Ленинградской области 321.3 KB
  Ориентировочное значение просвета для короткопролетных микроволновых систем связи должно быть численно равно радиусу первой зоны Френеля которая определяется по формуле: 2 где Ro протяженность пролета км f Рабочая частота ГГц k Относительная координата наивысшей точки на трассе. Выбираю частоты для пролета 99 км: 27 ГГц и для пролета 173 км: 23 ГГц. Анализ данных предварительный выбор диапазонов частот и параметров антеннофидерного тракта АФТ: Для интервала 99 км возможны диапазоны: ...