55300

Ми всі господарі природи, тож збережемо її вроду

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: виховувати любов до природи; формувати навички правильної поведінки на природі. Здавна люди відчували свою близькість до природи. Всім відомо що людина - це частина живої природи.

Украинкский

2014-03-24

35.5 KB

38 чел.

  Донецька загальноосвітня школа  I-III ступенів № 89

   Донецької міської ради Донецької області

Класна година,,Ми всі господарі

природи, тож      збережемо її вроду

     

     Розробила і провела

     класний керівник 2 класу

      Гула О.Г.

      Донецьк – 2013

Мета: - виховувати любов до природи;

  •  формувати навички правильної поведінки на природі.

Перебіг класної години.

I Організаційний момент.

 Здавна люди відчували свою близькість до природи. Всім відомо, що людина – це частина живої природи. Якщо природу тільки знищувати і не робити нічого для її збереження, то через деякий час на Землі не залишиться ані травинки, ані деревця, ані струмочка. Але і люди не зможуть жити без природи. Тому сьогодні ми і поведемо розмову про те, як зберегти природу і що для цього треба робити.

II Бесіда

 Що таке природа? Що належить до природи?

Учень           Не шукай – мене більше немає, залишилась канава сама.

  Он там далі завод збудували, мені дихати нічим стало.

  Чи подумав про мене хтось? Ні. Всі відходи зливають мені.

  Не ввійшла я у плани й темпи. Всі гадали: природа стерпить.

  Споживацьке вам голови кружить. Ось – зробили із мене калюжу.

  Риба згинула вся до одної. Я вмираю в такім неспокої.

 

Учитель Діти, про що йде мова у цьому вірші? ( про річку) На що жаліється річка?

 Чи винні в загибелі річки люди? Чому?

А тепер послухайте ще один вірш. Його автор Г.Малика,,Зламана гілка Прослухаєте уважно вірш і дасте відповідь на таке питання: що поганого зробив головний герой?

 

 Учень  Зламав Івасик гілку ясеневу і кинув геть, коли награвся нею.

 Веселий він побіг собі додому. Вона ж лежить на гнилищі рудому.

 В самотині зітхає гілка тяжко: уже на ній не сяде більше пташка.

 Вже вітерець її не захитає,,,хитати ще?- її не запитає.

 В її прожилках не бродити соку, не гіти мрію ніжну і високу!

 Івась у ліжку спить спокійно, тихо. Невже не знає він, що скоїв лихо?

 Природа рідна – наша втіха, то хай не знає вона лиха!

 В Червону книгу ми занесли світ неповторний та чудесний,

 Що поступово вимирає, давно рятунку він благає.

 Невже в майбутньому у світі не будуть квітнуть дивні квіти –

 Конвалія й фіалка ніжна і вісник березня – підсніжник?

 Невже ми більше не побачим, як сон – трава росою плаче,

 Троянда степу, квітка мрії жар – цвітом землю не зігріє?

 Ми всі господарі природи, то ж збережемо її вроду!

Учитель Так який поганий вчинок скоїв  хлопчик? Чим небезпечна така  поведінка?

 Як люди повинні ставитись до природи?

 Кожного дня ви повинні пам’ятати, що треба берегти природу. Вирушаючи   на прогулянку до лісу, пам’ятайте правила поведінки у природі, і тоді вам            відкриється чарівна краса нашої Землі.

 Давайте складемо правила поведінки на природі.

 Правила поведінки в природі

  1.  Не топчи траву, не ламай гілку, не зривай кітку. Не дозволяй робити це іншим.
  2.  Щоб згубити молоде дерево, потрібні хвилини. А щоб виростити – роки. Тому, не ламай дерев, не пошкоджуй їхню кору. Не рубайте ялинки.
  3.  Не лови метеликів, жучків, комах.
  4.  У лісі намагайся ходити стежкою, щоб не витоптувати траву.
  5.  Не руйнуй мурашників. Мурахи – санітари лісу.
  6.  Не підходь близько до пташиних гнізд, не руйнуй їх.
  7.  Не залишай у лісі сміття.
  8.  Не розводь у лісі багаття.

Чи знаєте ви, що на нашій планеті щогодини:

  •  55 чоловік отруюються й гинуть від різних хімічних речовин;
  •  2 тисячі тонн кислотних дощів випадає на землю, від цього гинуть рослини і тварини, хворіють люди;
  •  1 тисяча чоловік  помирає від отруєння забрудненою водою.

І це ще не все. Тому ми сьогодні з вами і говоримо, що вже зараз вам необхідно вчитись берегти природу.

 Учень Мене  ізмалку люблять всі дерева,

 І розуміє бузиновий Пан,

 Чому верба, від крапель кришталева,

 Мені сказала:,,Здрастуй скрізь туман.

 Чому ліси чекають мене знову,

 На щит піднявши сонце і зорю.

 Я їх люблю. Я знаю їхню мову.

 Я з ними теж мовчанням говорю.

III Підсумок

Пам’ятайте! Людину називають володарем природи, але мудрість, з якою ми володарюємо, від природи не дається. Цього треба вчитись. Тому давайте будемо вчитись берегти природу!

     


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

65960. Основные этапы развития экономической теории 39.5 KB
  Люди постепенно накапливали опыт и знания о процессах и явлениях экономической жизни познавали и объясняли их причины. Взгляды Ксенофонта Платона Аристотеля являются теоретическими исходными моментами современной экономической науки.
65961. Прибыль фирмы. Бухгалтерская и экономическая прибыль. Нормы прибыли и факторы, влияющие на ее величину 32 KB
  Результаты деятельности фирм анализируются с помощью категорий выручки и прибыли. Минимизация издержек создает условия для появления и увеличения прибыли фирмы. Прибыль обычно трактуется как разница между выручкой и издержками. Получение максимальной прибыли является главной целью фирм и ее хозяев.
65963. Цели и формы приватизации 37.52 KB
  Хотя процессы приватизации особенно активизировались в последние десятилетия 20 в. Исторически первоначальной формой приватизации была передача земли находившейся в собственности монарха отождествлявшегося с государством феодалам в пожизненное или вечное пользование...
65966. Иностранные инвестиции в Россию 57 KB
  По данным на конец 2010 года общий объём накопленных иностранных инвестиций в российской экономике составлял 3001 млрд что на 12 превысило показатель 2009 года. Как отмечалось в докладе инвестиционная привлекательность России в сравнении с данными доклада...
65968. Бюджетный дефицит 17.78 KB
  Различают структурный фактический и циклический дефициты. Структурный дефицит рассчитан: для экономики находящейся на естественном уровне национального продукта и естественном уровне безработицы; и при существующих законах о ставках налогов и размеров трансфертных платежей.