55314

Спостереження за вимовою парних дзвінких і глухих приголосних звуків

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: Вчити дітей правильно вимовляти і писати слова із дзвінкими і глухими приголосними звуками поглибити уявлення школярів про дзвінкі і глухі приголосні звуки.

Украинкский

2014-03-24

2.02 MB

23 чел.

Тема:  Спостереження за вимовою парних дзвінких і глухих приголосних звуків.

Мета: Вчити дітей правильно вимовляти і писати слова із дзвінкими і глухими приголосними звуками, поглибити уявлення школярів про дзвінкі і глухі приголосні звуки.

Розвивати навички розрізняти глухі і дзвінкі приголосні, формувати орфографічну навичку письма, розвивати мовлення, мислення, творчу уяву.

Сприяти вихованню любові до навчання та вивчення рідної мови.

Обладнання: зразок каліграфічної хвилинки, таблиця, опорні схеми, дидактична гра.

Тип уроку: комбінований.

Хід уроку:

  1.  Організаційним момент

- Добрий ранок, дітки! Мене звуть Лілія Олександрівна і сьогодні я проведу у вас урок рідної мови. Пропоную, щоб сьогодні нашим девізом були такі рядки:

На уроці рідну мову

Дружно будемо вивчати,

Розберемо кожне слово

Щоб знавцями мови стати.

  1.  Актуалізація опорних ЗУН учнів

1. Перевірка домашнього завдання (Вправа 216)

  •  Як перевірити під час письма слова з ненаголошеними [ е ], [ и ]?
  •  Як перевірити слова з ненаголошеними [ е ], [ и ], якщо їх не можна перевірити наголосом?

2. Каліграфічна хвилинка

        

  •  Як ви зрозуміли зміст прислівя?
  •  Чого воно нас вчить?

3. Евристична бесіда

-     Пригадайте, які є звуки?

  •  Які звуки називають приголосними?
  •  Які звуки називають голосними?
  •  При вимові яких звуків ви чуєте голос і шум?
  •  А які звуки утворюються тільки з участю шуму, без голосу?

  1.  Мотивація навчальної діяльності учнів. Оголошення теми та мети уроку.
  •  Сьогодні по дорозі до школи, я зустріла хлопчика. Ми з ним познайомилися, і, коли він дізнався, що я іду до вас на урок рідної мови, він попросився зі мною. Йому дуже хотілося якнайбільше дізнатися про звуки рідної мови. Також він розповідав, що звуки є голосні та приголосні, дзвінкі та глухі, тверді та м’які. Але він сказав, що він не вміє вимовляти дзвінкі та глухі приголосні звуки. І йому дуже хотілося б побувати у нас на уроці рідної мови та якнайбільше дізнатися про правильну вимову цих звуків. А хлопчика цього звуть Знайко. То ж давайте гарно попрацюємо на уроці, покажемо та навчимо нашого гостя правильно вимовляти слова із дзвінкими та глухими приголосними звуками, щоб Знайко перетворився на Всезнайко.
  1.  Первинне сприймання і усвідомлення навчального матеріалу.

1. Робота зі схемою

  1.  Робота над вправою.

  1.  Осмислення знань, умінь, навичок учнів

1. Робота над прислівям ( усно )

Життя прожити – не поле перейти.

Завдання: назвати глухі та дзвінкі приголосні звуки.

2. Робота з мовним матеріалом

-  Прочитай. Чітко вимовляй дзвінкі приголосні.

1. Біля яру, біля стежки одягла верба сережки.

2. Під берізки, під дубки поховалися грибки.

3. Швидко мова мовиться, та не швидко діло робиться.

3. Формування правила

4. Фізкультхвилинка

Встаньте, діти, посміхніться,

Землі нашій уклоніться,

За щасливий день вчорашній.

Всі до сонця потягніться,

Вліво, вправо нахиліться,

Веретенцем покрутіться.

Раз присядьте, два присядьте

І за парти тихо сядьте.

  1.  Систематизація і узагальнення ЗУН учнів
  2.  Самостійна робота (Робота з текстом ( Впр. 219 ) )
  •  Прочитайте уважно текст. Який це текст: опис чи розповідь? Доведіть свої думки. Що нового ви дізналися про шишкаря?

Бесіда за прочитаним

-     Про що цей текст?

-     Якого кольору пташка?

  •  Чим живиться шишкар?

Вибіркове списування

Розбери за членами друге речення третього абзацу.

Кінчики в протилежні боки загнуті.

  1.  Робота над загадкою

2.1  Запишіть загадку і відгадку до неї.

Озира зимовий ліс,

На морозі чистить ніс.

Для коханих пташеняток

У гніздечку у цей час –

Пуху, шишок і зерняток

На всю зиму він припас.

  ( Шишкар )

2.2 Підкресліть у загадці букви, що:

1 варіант – позначають глухі приголосні звуки. Полічіть, яких приголосних – глухих чи дзвінких – більше у загадці.

2 варіант - позначають дзвінкі приголосні звуки. Полічіть, яких приголосних – глухих чи дзвінких – більше у загадці.

  1.  Дидактична гра Загубилися слова
  •  Потрібно роз приділити слова у два стовпчики: дзвінкі та глухі.

Слова: злива, гора, зуб, дуб, дорога; тітка, шити, суп, цап, фікус.

  1.  Підсумок уроку
  2.  Підсумкова бесіда
  •  Яка була тема нашого уроку?
  •  Які звуки називають глухими?
  •  Які звуки називають дзвінкими?
  •  Чому українська мова така мелодійна?
  1.  Повідомлення домашнього завдання ( Впр. 220)

- Дітки, наш гість Знайко багато дізнався на нашому уроці за допомогою ваших відповідей  та дуже вдячний вам!

3. Оцінювання


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

15172. ВНЕШНЕТОРГОВЫЕ ОПЕРАЦИИ МОРСКОГО ТРАНСПОРТА И МУЛЬТИМОДАЛЬНЫЕ ПЕРЕВОЗКИ 4.78 MB
  Э. Л. Лимонов ВНЕШНЕТОРГОВЫЕ ОПЕРАЦИИ МОРСКОГО ТРАНСПОРТА И МУЛЬТИМОДАЛЬНЫЕ ПЕРЕВОЗКИ Издание третье переработанное и дополненное Рекомендовано Учебнометодическим объединением по образованию в области водного транспорта Министерства образовани...
15173. Экологическая оценка и экологическая экспертиза 1.19 MB
  Экологическая оценка и экологическая экспертиза Авторы: О.М.Черп В.Н.Виниченко М.В.Хотулёва Я.П.Молчанова С.Ю.Дайман 3е издание переработанное и дополненное Оглавление Полное оглавление Благодарности Термины и сокращения Введе
15175. Жамбыл - айтыс шебері 44 KB
  ӘОЖ ЖАМБЫЛ АЙТЫС ШЕБЕРІ Ж.Момбекова Ә. Уралбекова Тараз мемлекеттік педагогикалық институты Тараз қ. Халық поэзиясы көбіне ауызша айтылады кейін назарға түсіріліп оқылады. Оның көркемдеу құралдары да басқаша көбіне байырғы тіл әдісімен баяндалады. Оның та...
15176. Жамбыл - әлем түркілері поэзиясының алыбы 55.5 KB
  ӘӨЖ 894.342.35 Ә 20 ЖАМБЫЛ ӘЛЕМ ТҮРКІЛЕРІ ПОЭЗИЯСЫНЫҢ АЛЫБЫ Меңдібай Әбілұлы А.Ясауи атындағы халықаралық қазақтүрік университеті Тараз институты Тараз қаласы. Түрік әдебиетінің мақтанышы Мехмет Юрдақұл: Мен түрікпін дінім ұлтым ұлы ғой Өне ...
15177. Жамбыл - жырау 50.5 KB
  ӘОЖ:82.09:82.091 ЖАМБЫЛ ЖЫРАУ Т.Мұқашев Тараз мемлекеттік педагогикалық институты Тараз қ. Жыраулық дәстүрдің соңы ХІХ ғасырмен аяқталып оның орнына ендігі жерде ақындық дәстүр жалғасын тапты. ХІХ ғасырда өмір сүрген Базар жырау Қабан жырау сияқты жыр дүлділі ...
15178. Жамбылдың ұстазы еді Майкөт ақын 46.5 KB
  ЖАМБЫЛДЫҢ ҰСТАЗЫ ЕДІ МАЙКӨТ АҚЫН Сыманова Г.Қ 10 сынып оқушысы Жамбыл облыстық ерекше дарынды балаларға арналған Дарын мектепинтернаты. Ғасыр мен ғасыр беттесіп уақыт теңізінің алып толқындары жалын желбіретіп аспанға шапшығанда тереңде қалған жақұт ...
15179. Жүрсін Ерман 38 KB
  Сөз құны сөз қадірі Бұған дейін Жанартау Арайлы күн армысың Ұлытауға бардың ба... Құдіретке жүгіну кітаптарымен танылған Жүрсін Ерманның жақында Атамұра баспасынан Құстың көлеңкесі деп аталатын таңдамалы жарық көрді. Кітаптың кіріспесі Ақы...
15180. Жүсіпбек Аймауытов - әдебиет сыншысы 71.5 KB
  Рақымжан Тұрысбек Л.Н.Гумилев атындағы Еуразия ұлттық университетінің профессоры филология ғылымдарының докторы Ж.АЙМАУЫТҰЛЫ ӘДЕБИЕТ СЫНШЫСЫ Ұлттық сөз өнеріне оның өрісті өркендеуіне өлшеусіз үлес қосқан Жүсіпбек Аймауытұлы әдеби мұра мен оны зерт...