55317

Перші князі Київської держави

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Назвіть імена київських князів про яких ви вивчали у молодших класах Учні згадують імена перших київських князів учитель записує їх на дошці в порядку їх правління. Перші князі були вільні духом благородні мужні кращі люди часів Київської Русі.

Украинкский

2014-03-24

27 KB

3 чел.

    Проект «Славні князі Київської Русі»

Тема: «Перші князі Київської держави»

Мета: ознайомити учнів з життям та діяльністю перших київських князів; створити їхні образні портрети; продовжити формування навичок самостійної та групової роботи; виховувати повагу до історії своєї Батьківщини.

Тип уроку: інтегрований (історія, образотворче мистецтво, «Я і Україна», світова література, українська література)

Обладнання:  портрети князів, ілюстрації, чарівний мішечок, «чарівні предмети»

                                    ПЕРЕБІГ УРОКУ

І. Організаційна частина.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

Назвіть імена київських князів, про яких ви вивчали у молодших класах?

Учні згадують імена перших київських князів, учитель записує їх на дошці в порядку їх правління. (Розвиток хронологічних умінь)

Учитель пропонує учням розповісти, що вони запам’ятали.

ІІІ. Оголошення теми, мотивації навчальної діяльності.

     Перші князі були вільні духом, благородні, мужні, кращі люди часів Київської Русі.

ІV. Сприймання та засвоєння навчального матеріалу.

 Захист проекту «Князі Київської Русі» групою «Істориків»

1. Виступ про Щека, Аскольда та Діра.

2. Життя та діяльність Олега, Ігоря.

3. Життя та діяльність Ольги та Святослава.

    Підсумок

 Презентація проекту «Київські князі» групою «Художників»

Учні створюють портретну та картинну галерею.

     Підсумок

Яка картина вам сподобалася найбільше і чому?

 Презентація проекту «Шукачі скарбів» групою «Фольклористів»

1.Виступ про давні легенди.

 Гра «Чарівний мішечок»

    Виходить учень з торбинкою, у якій заховані «чарівні предмети» - кінь, щит, лебідь, голуб, чаша, змія.

    Учні повинні відгадати, що знаходиться в мішечку, відповідаючи на запитання.

1. Предмет, який Олег прибив на ворота Царгорода? (Щит)

2. Тварина, через яку зазнав смерть Олег? (Змія)

3. Яка улюблена тварина Олега? (Кінь)

4. Цей предмет печенізький хан Куря зробив з черепа Святослава? (Чаша)

5. Птахи, завдяки яким було знищено  Ольгою Іскоростень. (Голуби)

 Гра «Кому належать слова»

      Виходить учень (князь Святослав) і звертається до класу.

     Я радий бути вашим гостем  і хочу дізнатися чи добре ви засвоїли історію про мене та моїх попередників. Ця гра називається «Кому належать слова?». Я запитую ви відповідаєте.

1. «Ви не князі і не князівського роду, а я князь» (Олег перед убивством Аскольда і Діра)

2. «Хай Київ буде  матір'ю містам руським» (Олег)

3. «Якщо повадиться вовк до овець, то перетягне все стадо, якщо не уб'ють його, так і тут, якщо не уб'ємо його він нас всіх погубить» (древляни про Ігоря)

4. «Ти, князь, чужої землі шукаєш і охороняєш, а свою покинув, тільки нас не забрали печеніги...» (Кияни князю Святослава)

5. «Йду на ви...» (Святослав ідучи на ворога)

 Гра «Хто більше»

  По черзі учні називають дати, які запам’ятали.

V. Закріплення вивченого матеріалу.

 Презентація роботи групою «Літописці»

Літописці мали скласти літопис «Славні князі Київської Русі»

VІ. Підбиття підсумків.

1. Хто з князів вам найбільше сподобався?

2. Чи хотіли б ви, щоб відродилася Київська Русь? Чому?

3. Заслухавши літописців, що в літописі було фантастичне, а що правдиве.

VІІ. Оцінювання навчальних досягнень учнів.

VІІІ. Пояснення домашнього завдання.

1. Скласти історичний портрет одного з князів.

2. Написати свій літопис.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

77206. Разработка программного обеспечения системы программно-аппаратной защиты ПО 381.5 KB
  Данная курсовая работа является частью проекта по разработке системы программно-аппаратной защиты ПО. Данный комплекс представляет собой комбинированную систему, предназначенную для защиты коммерческого программного обеспечения от несанкционированного использования или для защиты...
77208. Поддержка языка Lisa в среде Eclipse 293 KB
  В компании Parallels ведётся разработка продукта StellArt IDE – среда программирования на основе Eclipse для языка Lisa. Я участвую в разработки данного продукта. Продукт разрабатывается по технологии Scrum, так что каждый месяц в течение всего периода разработки поставляется...
77209. Инструмент аспектно-ориентированного программирования Aspect.Java 628 KB
  Данная курсовая работа посвящена такой относительно новой методологии в разработке программного обеспечения как аспектно-ориентированное программирование. Суть данного подхода – поддержка разработки и модификации сквозной функциональности (cross-cutting concerns) в больших программных системах.
77210. Разработка framework для JSR 290 TCK 450 KB
  Technology Compatibility Kit (TCK) – тестовая сюита, позволяющая протестировать реализацию какого-либо Java Specification Request (JSR) на соответствие спецификации. Это одна из трех составляющих ратифицированного JSR в Java Community Process, которыми являются: Спецификация JSR JSR Reference Implementation
77211. АКТОРНОЕ РАСШИРЕНИЕ ЯЗЫКА JAVA В СРЕДЕ MPS 243 KB
  В качестве средства создания расширения была выбрана среда мета-программирования MPS что позволило автоматически получить интегрированные средства разработки для применения расширения и кроме того достичь совместимости с другими языковыми расширениями созданными в среде MPS. Название средства Совместимость расширений Языковая инфраструктура LISP Есть Нет Внутренние языки в Ruby Groovy Есть Нет XText frmework Нет Есть...
77212. Исследование работы с географическими данными в Oracle 10g 482.5 KB
  Спроектировать базу данных с учетом специфики хранимой информации; Перенести собранную обо всех электростанциях информацию в БД; Разработка интерфейса администратора для мониторинга и управления информационной системой.
77213. СОЗДАНИЕ СРЕДЫ РАЗРАБОТКИ ДЛЯ ЯЗЫКА ПРОГРАММИРОВАНИЯ OCAML 96 KB
  OCaml в настоящее время является активно развивающимся языком программирования. Секрет его успеха, возможно, заключается в том, что этот язык интуитивно понятен и прост для изучения даже неопытным программистом.
77214. Cоздание дискретизирующего фильтра для обработки электроокулограмм. Обеспечение работы и настройки фильтра в режиме реального времени 512 KB
  Причиной этих бросков служит тот факт, что глазное яблоко представляет собой электрический диполь (сетчатка заряжена отрицательно относительно роговицы), поэтому при поворотах глазного яблока в районе глаз регистрируется изменение разности потенциалов.