55369

У душах людських хай палає тепло, людське милосердя хай творить добро

Практическая работа

Педагогика и дидактика

Мета: розвивати в учнів доброзичливість вміння співчувати милосердя; виховувати дітей у дусі відродження українських традицій благодійності; залучати школярів до практичної благодійності. Бесіда на тему Що таке милосердя?

Украинкский

2014-03-24

138.5 KB

5 чел.

Спільний інформаційний проект учнів 1- 4 класів

Навчально-виховний комплекс №1«Дошкільний навчальний заклад –

загальноосвітній навчальний заклад І ступеня» м.Умань, Черкаської обл.

Войтенко Ніна Василівна

„ У душах людських хай палає тепло,

Людське милосердя хай творить добро”

Мета: розвивати в учнів доброзичливість, вміння співчувати, милосердя; виховувати дітей у дусі відродження українських традицій благодійності; залучати школярів до практичної благодійності.

І Підготовчий етап

1. Бесіда на тему „Що таке милосердя?”

Мета. Виявити знання дітей про милосердя, доброту. З’ясувати відмінність в поняттях милосердя та милостиня. Викликати потребу у здобутті нових знань, розширювати уявлення учнів про шляхи і способи їх набуття.

2. Мотивація діяльності.

- Як ви розумієте слова: добро, милосердя, милостиня?

- Хто потребує милосердя?

- Чи важко бути добрим, чуйним?

- Чи хочете ви ставати добрішими?

- Чи бажаєте допомогти іншим?

3. Вибір дітьми завдань ( діти читають твори В.О.Сухомлинського, шукають прислів’я, пишуть замітки, відвідують: реабілітаційний центр, будинок пристарілих, дитячий будинок та дитячий притулок.

ІІ. Практичний етап

Пошуково – дослідницька робота з реалізації проекту

 

Спільна         індивідуальна

Провести в закладі АКЦІЮ МИЛОСЕРДЯ  Пошук інформації,

На уроках читання читати     вивчення прислів’їв

твори В.О.Сухомлинського,

На уроках укр. мови написати

замітки в газету;

на уроках трудового навчання

виготовлення подарунків

Підбір назви газети

ІІІ. Заключний етап

Презентація проекту

  1.  Проведення уроку доброти.
  2.  Випуск стінгазети.


Тема
.            «У душах людських хай палає тепло,

                    Людське милосердя хай творить добро.»

Мета. Формувати моральні основи дитячої особистості засобами слова, розвивати в учнів доброзичливість, вміння співчувати, милосердя; виховувати дітей у дусі відродження українських традицій благодійності; залучати школярів до практичної благодійності.

Обладнання: плакати з висловами, тлумачний словник.

Хід уроку

Епіграф.        Людина, яка думає тільки про себе і шукає в усьому свою вигоду, не може бути щасливою.    (Сенека)

І. Організаційний момент.

  •  Дітки, як ми готувалися до цього проекту?
  •  Чи цікаво вам було?
  •  Для чого нам це потрібно?      

(Дитячі відповіді)   

ІІ. Робота над темою уроку.

  •  Сьогодні ми з вами спробуємо бути журналістами. Скажіть, будь ласка, до кого потрібно бути милосердними?
  •  Прошу вас продовжити речення «Милосердя – це …»
  •  Давайте зазначимо з тлумачного словника.
  •  Робота в групах.

Завдання 1.    Різновікові групи


Серед людських рис характеру прошу вибрати лише ті, які притаманні милосердній людині. (див. Мал.  1.)

ТОВАРИСЬКА, СЕРДЕЧНА, ВІДВЕРТА, НАПОЛЕГЛИВА, ПРАЦЕЛЮБНА, ВИМОГЛИВА, ЩИРА, СИЛЬНА, ЧУЙНА, ВВІЧЛИВА, ЕГОЇСТИЧНА, СУМЛІННА, ЗЛА, МУЖНЯ, ДОБРОЗИЧЛИВА, ПРАВДИВА, ТАКТОВНА, ЛІНИВА, ВІРНА, ЛАГІДНА, АКУРАТНА, ЛЮБ’ЯЗНА,САМОВПЕВНЕНА.

Завдання 2.      Групи по класах

Гра «Шифрувальник».

Відібрати прислів’я про доброту, милосердя. Як ви їх розумієте?  

Як ви вважаєте: чи потребуємо милосердя ми з вами?

Завдання 3.      Ситуація

1. На великій перерві учні гралися на вулиці. Після дощу лишилися калюжі. Оленка посковзнулася і впала в калюжу. Хлопці, її однокласники почали голосно сміятися. Оленка не могла підвестися, бо дуже боліло коліно. На очі наверталися сльози. Раптом до дівчини підійшов Сергійко. Він подав їй руку, допоміг підвестися, почистити одяг, поцікавився, чи не боляче (3 кл.)

  •  Як можна назвати поведінку однокласників? А Сергійка?

2. У Миколки була подружка Ніна. Одного разу, коли вони гралися біля річки, то побачили на березі велику жабу. Хлопець підняв камінь і вбив нещасну тваринку. Ніна зойкнула і побігла геть. З того часу вона більше не дружила з Миколкою.

  •  Чому? Невже жаба дорожча за дружбу? (2 кл.)

3. Все гаразд, мамо, документи в будинок пристарілих оформлені. Там вам буде добре… Спокій, тиша, обслуговування… І ми не набридатимемо. Звісно, інколи будемо заглядати. Ми ж не куди-небудь, а в будинок пристарілих. Там вам буде краще ніж з нами…

  •  А ви, як гадаєте? Чи на таку старість чекала мати? (4 кл.)

4. В автобусі їхало багато людей. Семирічний Сашко сидів на передньому сидінні і дивився у вікно. Поруч з ним ледь стояла старенька бабуся.

  •  Допоможіть хлопчику вчинити по-совісті (1 кл.)

Завдання 4.     Презентація

  •  Кожен клас отримав певне завдання. Одним із завдань було відвідати: реабілітаційний центр (1 клас), дитячий притулок (2 клас), дитячий притулок (3 клас), будинок пристарілих (4 клас). Прошу презентувати ваш виступ. Хто готовий?   (Дитячі відповіді)

На допомогу учням:

1 клас – схема,

2 клас – продовжити за початком.

3 та 4 клас – замітка до стінгазети.

2 клас. У сирітських дітей багато що є. Затишні спальні, на ліжечках новенькі ковдри, чудові іграшки. В їдальні смачний борщ. Велика бібліотека і спортивна зала, світлі класи. Діти, як діти...

Милосердя, доброта. Ще з давніх-давен благодійність була в традиціях нашого народу. Цілком природнім і закономірним вважається допомогти знедоленому, нещасному, поділитися шматком хліба, дати притулок безлюдному, захистити старість і немічність, порятувати хворого чи каліку, заступитися за  без захисного і скривдженого.

Доброта і чуйність, співпереживання і щиросердечність, уміння розділити чужий біль, підтримати у важку хвилину, розрадити в горі та біді – це в характері нашого народу.

  •  Розминка «Закінчи речення»  після презентації.
  •  Розтане навіть крижана глиба

Від слова теплого…  (спасибі).

  •  Зеленіє навіть пень,

Коли почує…  (добрий день)

  •  І у Франції, і у Словаччині

На прощання кажуть… (до побачення)

Завдання 5

  •  Вибір назви газети.  Випуск газети.

ІІІ. Підсумок уроку.

 (Музичний супровід)

З давніх-давен дзвони, окрім богослужіння повсюдно використовувались і як набат для сповіщення на якогось лиха, біль, сполох під час пожежі, ворожого нашестя.

Сьогодні дзвони б’ють на сполох, заклинають нас до МИЛОСЕРДЯ, ДОБРОТИ. Бо тільки милосердя робить нас справжніми людьми.

Будьте милосердні, бо суд немилосердний до того, хто не вчинив милосердя.

  •  Тож, до кого ми повинні виявити милосердя?
  •  Як не образити милосердям?
  •  Чи важко творити добро?
  •  А чи будете ви робити добро?


Я хочу прочитати вам наказ, який написав В.О. Сухомлинський. Ви не просто прослухайте його, а візьміть його в життя як пам’ятку.

 

Я дякую вам всім за роботу. І сподіваюсь, що ви виростите справжніми людьми.  А зараз порада для всіх нас.

Не скупись на ласку,

Слова не жалій,

Як багато світла

В радості твоїй!

Ти її для інших

Вичерпай до дна,

Щедрість серця людям

Передай сповна.

В тому справжня радість,

В тому щастя є:

Людям віддавати

Все тепло своє.

                                          Підготувала і провела

 вчитель вищої категорії

                                                    Войтенко Н.В.  

 НВК №1

 м. Умань

    Черкаська обл.


Додатки

У душах людських хай палає тепло,

Людське милосердя хай творить добро.

Людина, яка думає тільки про себе і шукає в усьому свою вигоду, не може бути щасливою.   

МИЛОСЕРДЯ -Добре, співчутливе ставлення до кого-небудь.  Вияв жалості; помилування.

ТОВАРИСЬКА

СЕРДЕЧНА

ВІДВЕРТА

НАПОЛЕГЛИВА

ПРАЦЕЛЮБНА

ВИМОГЛИВА

ЩИРА

СИЛЬНА

ЧУЙНА

ВВІЧЛИВА

ЕГОЇСТИЧНА

СУМЛІННА

ЗЛА

МУЖНЯ

ДОБРОЗИЧЛИВА

ПРАВДИВА

ТАКТОВНА

ЛІНИВА

ВІРНА

ЛАГІДНА

АКУРАТНА

ЛЮБЯЗНА

САМОВПЕВНЕНА


Бути хорошими дітьми – означає не допустити, щоб старість
батька чи матері була отруєна твоїми поганими вчинками.

  •  Вмій відчувати найважчі душевні муки матері й батька, їхня хвороба – твоя біда.
  •  Бережи здоров’я батьків. Пам’ятай, що ранню старість і хвороби батькам приносять не лише праця та втома, я й хвилювання, переживання, тривоги, прикрощі.
  •  Найбільше вражає батьків дитяча невдячність, байдужість сина чи доньки.

Будьте гідними своїх батьків!

Милосердна людина

МИЛОСЕРДНА ЛЮДИНА


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

31489. Аналіз прибутковості та рентабельності підприємства 66.56 KB
  Аналіз прибутковості та рентабельності підприємства Лекція 16 2 год Актуальність теми: прибуток є головною метою та мотивом підприємницької діяльності матеріальним джерелом економічного та соціального розвитку інвестиційної та інноваційної діяльності. Дана тема дає можливість отримати уявлення про те які показники використовуються у процесі аналізу та оцінки прибутковості та рентабельності підприємства також осмислене вивчення даної теми дасть можливість оволодіти методикою розрахунку показників рентабельності та прибутковості та...
31490. Значення і теоретичні основи фінансового аналізу 166.5 KB
  Значення і теоретичні основи фінансового аналізу Лекція 1 2 год. Мета заняття: ознайомити студентів з питаннями необхідності та сутності фінансового аналізу; видами фінансового аналізу; привчати творчо оперувати набутими знаннями розвивати логічне мислення студентів. ПЛАН Необхідність та сутність фінансового аналізу. Предмет завдання напрями і принципи фінансового аналізу.
31491. Значення і теоретичні основи фінансового аналізу. Моделі фінансового аналізу 245.5 KB
  Значення і теоретичні основи фінансового аналізу Лекція 2 2 год. Мета заняття: ознайомити студентів з методами прийомами моделями та факторами фінансового аналізу; привчати творчо оперувати набутими знаннями розвивати логічне мислення студентів Методи і моделі фінансового аналізу. Прийоми фінансового аналізу. Субєкти і користувачі фінансового аналізу.
31492. Інформаційне забезпечення фінансового аналізу 243.5 KB
  Для того щоб мати чітку уяву про фінансовий стан підприємства потрібно вміти правильно розподілити ресурси виявити напрями які потребують розвитку визначити головні питання котрі потребують корегування. Чи знаєте Ви який фінансовий стан підприємства Знаходиться воно в стадії підйому чи скорочення своєї діяльності Скільки це буде продовжуватись Наскільки ефективно працює підприємство та що можна зробити для підвищення рентабельності Ці відповіді можна знайти коли Ви розберетесь у фінансових звітах. Нормативнодовідкова інформація...
31493. Інструменти виділення, канали і маски. Фотомонтажі 891.41 KB
  Photoshop має в своєму розпорядженні багатий набір засобів виділення серед яких інструменти виділення Mrquee Область Lsso Лассо Mgic Wnd Чарівна паличка; інструменти виділення контурів Pth Tools; спеціальна команда Color Rnge Колірний ряд; особливий режим виділення Quick Msk Швидка маска. Виділення і трансформація областей У Photoshop велика частина операцій редагування діють лише в межах виділеної області. Приклад обробки виділення кистю Для виділення областей правильної геометричної форми є чотири інструменти які зібрані...
31494. Інструменти кольорової коррекции і ретушування 734.31 KB
  Інструменти з групи Освітлювач У цьому вікні: Dodge Освітлювач для освітлення областей і збільшення яскравості зображення; Burn Затемнювач для затемнення областей і зменшення яскравості зображення; Sponge Губка міняє насиченість контраст зображення. Інструменти з групи Розмиття У цьому вікні: Blur Розмиття пом'якшує кордони між об'єктами; Shrpen Різкість збільшує чіткість зображення; Finger Палець розмазує розтушовує колір. Перший варіант надає можливість створення точних копій елементів зображення а другий колірних зразків...
31495. Шрифт і текст 1001.83 KB
  Різниця та ж що і між точковими і векторними зображеннями.FON це точкові зображення добре пристосовані для швидкого виводу на екран. Атрибути стилю тексту включають наступні поняття як: гарнітура шрифту зображення кегль інтерліньяж міжбуквений просвіт междусловный пропуск виключення відступ першого рядка втяжка відступи справа і зліва міжабзацне відбиття інші прийоми оформлення мал. Список Set the font style Встановити зображення призначений для вибору стилю написання тексту напівжирний курсив підкреслений або інший.
31496. Комп’ютерна графіка. Основні поняття комп'ютерної графіки 146.89 KB
  Річ у тому що будьяке цифрове зображення на комп'ютері характеризуються набором його таких параметрів як розмір дозвіл формат і тип колірної моделі. Перераховані параметри і визначають якість растрового зображення а також розмір графічного файлу. Дозвіл зображення Растрове зображення формується з сукупності крихітних елементів званих пікселями. Якщо вдуматися то стає очевидним що чим вище дозвіл тим більшу кількість пікселів містить зображення і тим більшою кількістю деталей тобто якістю таке зображення характеризується.
31497. Інтерфейс Photoshop CS5 577.95 KB
  Інтерфейс елементи головного вікна графічного редактора При запуску dobe Photoshop ми побачимо головне вікно програми показане на мал. Мал. Інтерфейс dobe Photoshop Панель управління і головне меню У верхній частині вікна Photoshop знаходиться головне меню що містить практично всі команди для налаштування і здійснення процесу редагування зображення а також панель управління яка також призначена для налаштування і запуску безлічі функціональних можливостей програми мал. Мал.