55413

Файл. Ім’я та розширення файлу. Каталоги та підкаталоги

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Після цього уроку ви будете: знати поняття файлу його імя та розширення каталогу папки підкаталогу шлях до файлу; знати стандартні імена зовнішніх запамятовуючих пристроїв компютера; вміти записувати шлях до файлу; вміти визначати місце знаходження потрібного файлу.

Украинкский

2014-03-25

96 KB

20 чел.

План – конспект уроку

Тема програми.

Операційні системи.

Тема уроку.

Файл. Ім’я та розширення файлу. Каталоги та підкаталоги.

Мета уроку:

навчальна: актуалізувати знання учнів теми; ознайомити учнів з поняття про файли і каталоги; розглянути правила запису імен файлів, опрацювати призначення файлової системи;

розвиваюча: розвивати логічне й аналітичне мислення; використання інформаційних технологій під час роботи з документами; розвивати практичну спрямованість матеріалу;

виховна: формувати інтерес до комп’ютерної техніки, виховувати активність, самостійність, наполегливість, взаємоповагу.

Тип уроку.

Урок засвоєння нових знань.

Метод  проведення  уроку.

Лекція з елементами бесіди, інтерактивні методи.

Навчально – матеріальне забезпечення уроку.

Таблиці, плакати, роздатковий матеріал, підручники:

  •  Зарецька І.Т. Інформатика, [1], розділ 3, § 2, стор. 76; 
  •  Гуржій А.М., Поворознюк Н.І., Самсонов В.В. Інформатика та інформаційні технології, розділ 4, п. 4.2, стор. 58.

Місце проведення.

Кабінет інформатики.

Тривалість уроку.

45 хв.

Структура уроку

І. Організаційна частина.

ІІ. Повідомлення теми, мети, і завдань уроку. Мотивація навчальної діяльності учнів.

ІІІ. Відтворення необхідних знань і умінь, перевірка їх якості (використання дидактичних ігор «Доміно», «Пазли», «Знайди поняття», «Поєднай»).

ІV. Подання нового матеріалу (методом лекції  з елементами бесіди).

V. Закріплення вивченого матеріалу на уроці (використання інтерактивного методу «Незакінчене речення…»).

VІ. Підведення підсумків уроку.

VІІ. Видача домашнього завдання та інформація до його виконання.

Хід уроку

І. Організаційна частина (1хв.)

Налаштування психологічного настрою учня на продуктивну роботу:

  •  взаємне вітання;
  •  перевірка наявності учнів у класі;
  •  організація готовності уваги учнів до уроку.

ІІ. Повідомлення теми, мети, і завдань уроку. Мотивація навчальної діяльності учнів (3 хв.)

Диск має, як правило, дуже велику ємність, й інформація, яка розташована на ньому, не може ураз зайняти весь його обсяг. Тому під час запису на диск інформація об’єднується у компактні блоки, які названі файлами. Щоб до блока-файла можна було звернутися, йому надається ім’я.

Тому сьогоднішній урок ми з вами проведемо за темою „Файл. Ім’я та розширення файлу. Каталоги та підкаталоги”.  

Очікувані результати.

Після цього уроку ви будете:

  •  знати поняття файлу, його ім’я та розширення, каталогу (папки), підкаталогу, шлях до файлу;
  •  знати стандартні імена зовнішніх запам’ятовуючих пристроїв комп’ютера;
  •  вміти записувати шлях до файлу;
  •  вміти визначати місце знаходження потрібного файлу.

ІІІ. Відтворення необхідних знань і умінь, перевірка їх якості (8 хв.).

Для повторення вивчених тем ми з вами попрацюємо з дидактичними іграми:

  •  Дидактична гра «Доміно». Поєднавши дві частини поняття ви повторите призначення складових пристроїв комп’ютера.
  •  Дидактична гра «Знайди поняття». Знайшовши визначення ви пригадаєте пам’ять комп’ютера, види пам’яті та їх призначення.
  •  Дидактична гра «Поєднай». Поєднавши дві частини  ви згадаєте призначення оптичних дисків.
  •  Дидактична гра «Пазли», за допомогою якої ви повторите комп’ютерні мережі, їх класифікацію та топологію мереж.

ІV. Подання нового матеріалу (20 хв.)

1. Вступне слово викладача. 

Файлова структура

Вся інформація, з якою працює комп’ютер,

знаходиться у файлах.

Файл – це сукупність даних, записаних на зовнішній носій, яка має певне ім’я.

Англійське слово file перекладається буквально як «шпилька для наколювання паперів». Справді, дані збираються («підколюються») в один інформаційний блок і оформлюються у вигляді іменованого файлу.

До існуючого файлу може бути записана додаткова інформація або з нього можуть бути видалені не потрібні дані.

Ім’я файлу складається з двох частин, розділених крапкою:

назви і типу файлу.

Назва файлу  може включати англійські, російські і українські (при використанні літер і, є, ї, ґ, І, Є, Ї, Ґ іноді виникають проблеми) літери і цифри, а також майже всі розділові і спеціальні знаки ( _ $ # & @! % ( ) { } ' ~ ^). Не дозволяється використовувати символи  / \: *? « < > |.

Розширення служить для позначення типу файлу, яке складається з трьох символів.

Приклади записів імені файлу:

заява.txt                                            document.doc

                                        метелик.bmp                                        журнал.xls

Назву файлу призначає користувач, тип файлу – операційна система.

Серед типи розширень, наприклад, такі:

.txt - текстові файли; .doc - текстові документи Word;

.bat - командні файли; .xls - табличні документи Excel;

.соm,.exe - програми; .bmp - графічні документи Paint.

2. Робота з роздатковим матеріалом. 

Каталоги

На дискетах, вінчестері і компакт-дисках зберігається багато файлів. Для виконання певної роботи в більшості випадків потрібна сукупність файлів. Наприклад: основна програма, «картинки», звук, текст, інструкції, допоміжні програми тощо.

Щоб забезпечити ефективність роботи з файлами, їх об’єднують у каталоги (або папки).

Каталогце спеціальний файл, у якому реєструються інші файли, а також каталоги, вкладені в даний каталог.

Каталоги (папки) мають назву за попередніми вимогами, розширення для них не вказується. Кожна містить файли, які забезпечують певну роботу. Папка може містити інші папки. У цьому випадку утворюється ієрархічна деревоподібна структура:

  С:\

СОМР

DEMO

КПАЛ

ПРОФЕСІЇ

ГРУПИ

Gran1.exe

Електрик.txt

Gran1.hlp

Кухар.exe

13 група.xls

Плодоовочівник.doc

15 група.doc

Кореневий каталог

Каталог1 рівня

Каталог

2 рівня

Каталог

3 рівня

Таким чином каталоги можуть бути вкладені один в другий, тобто в складі каталога може бути ще один каталог, так званий – підкаталог – каталог більш низького рівня.

Каталог найвищого рівня називають кореневим.

В конкретному випадку каталог ПРОФЕСІЇ є одночасно підкаталогом по відношенню до каталогу КПАЛ та надкаталогом для каталогу ГРУПИ.

Шлях до файлу (адреса)

Імена файлів записуються у папках, які розміщуються на дисках або в інших папках.

Диски мають позначення:

А: - дисковод для дискет,

С: (D:...) - логічні диски вінчестера,

E: (F:, G:...) - дисковод для компакт-дисків (CD-ROM).

Ім'я тимчасовому пристрою (флеш-пам'ять, цифрова камера тощо) надається після приєднання до комп'ютера.

Щоб ефективно використовувати файлову структуру, необхідно вказати місце даного файлу чи каталогу.

Послідовність, яка складається із імен диска та імен папок (каталогів) і веде до файлу,

називають шляхом до файлу.

Всі імена папок відділяються один від одного символом \ (зворотний слеш).

Специфікація файлу

Шлях до файлу і ім’я файлу визначають його розташування на диску і називаються специфікацією або повним іменем файлу.

Наприклад давайте визначимо повне ім’я файлу 15 група:

С:\КПАЛ\ПРОФЕСІЇ\ГРУПИ\15 група.doc

V. Закріплення вивченого матеріалу на уроці (7 хв.)

Для повторення, за допомогою методу «Незакінчене речення…» учням пропонується закріпити всю інформацію, яку отримали на уроці.

  •  Файл – це…    (сукупність даних, записаних на зовнішній носій, яка має певне ім’я).
  •  Ім’я файлу складається…    (з двох частин, розділених крапкою: назви і типу файлу).
  •  Розширення служить для…  (позначення типу файлу, яке складається з трьох символів).
  •  Назву файлу призначає…    (користувач).
  •  Тип файлу призначає…    (операційна система).
  •  Каталог – це…     (спеціальний файл, у якому реєструються інші файли, а також каталоги, вкладені в даний каталог).
  •  Каталог найвищого рівня називають (кореневим).
  •  Шляхом до файлу називають…   (послідовність, яка складається із імен диска та імен папок (каталогів) і веде до файлу).

VІ. Підведення підсумків уроку (4 хв.)

На даному уроці ми ознайомилися з поняттям про файли і каталоги; розглянули правила запису імен файлів, опрацювали призначення файлової системи.

Виставлення оцінок учням, отриманих на уроці.

VІІ. Видача домашнього завдання та інформація до його виконання (2 хв.)

Повторити конспект.

Опрацювати навчальний матеріал по підручнику: Зарецька І.Т. Інформатика, [1], розділ 3, § 2, стор. 76; Гуржій А.М., Поворознюк Н.І., Самсонов В.В. Інформатика та інформаційні технології, розділ 4, п. 4.2, стор. 58.

* Написати реферат за темою «Історія розвитку операційної системи Windows». 

PAGE  4


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

33002. Милетская школа. Милетская школа философии 26.78 KB
  Обратимся к наиболее известному опровержению возможности движения знаменитым апориям Зенона которого Аристотель назвал изобретателем диалектики. Но для философа вопрос ставиться не в плоскости эмпирического существования движения а в плане мыслимости его противоречивости и в системе понятия в диалектике его соотношения с пространством и временем. Элиатам не удалось доказать что движения нет. Они своими тонкими рассуждениями показали то что едва ли кто из их современников осмысливал что такое движение Сами они в своих размышлениях...
33003. Платон и Аристотель 17.61 KB
  Философскоэтические взгляды Платона изложены в многочисленных диалогах главное действующее лицо которых как правило его учитель Сократ. В дошедших до нас произведениях нет законченной философской системы поэтому воззрения Платона на те или иные вопросы служили и продолжают служить предметом спора между исследователями. Образы идеи по мнению Платона находятся вне времени и пространства недоступны восприятию но их может созерцать разум который и связывает два мира: потусторонний и реальный. Трудно назвать область знаний которая не...
33004. Философия поздней античности 17.13 KB
  В смысловой мир человека вторгалось чувство безосновности и негарантированности существования. Именно они порабощают человека. Его основатель Зенон из Китая утверждал что основная цель человека жить в согласии с природой и это то же самое что жить согласно с добродетелью. Стоический мудрец идеал человека является воплощенным разумом.
33005. Философия средневековья, монотеизм как основа философии средневековья 20.82 KB
  Для философии это был период когда изменились цель и характер философствования. Философы могли свободно создавать свои мировоззренческие концепции как в области онтологии так и в гносеологии этике эстетике социальной философии. А тот факт что тенденция к союзу философии и теологии к их взаимодействию проявилась еще в конце античности...
33006. Эпоха Возрождения, этапы развития 28.3 KB
  Решающую роль при этом играло обращение к философии древних греков и римлян. В философии эпохи Возрождения мы встречаемся с оригинальными модификациями аристотелизма и платонизма стоической и эпикурейской философской мысли. Для гуманистической философии Возрождения характерно рассмотрение человека прежде всего в его земном предназначении. Первый этап развития философии эпохи Возрождения Первый этап развития философии эпохи Возрождения связан с преобладанием интереса мыслителей к проблемам устройства человека в мире который рассматривался как...
33007. Философия нового времени. Эмпиризм 17.81 KB
  Иной подход к сенсуализму продемонстрировал английский епископ Джордж Беркли 1685 1753. Стремясь защитить религию от идей материализма и атеизма Беркли в работе Трактат об основах человеческого познания 1710 использовал для этого принципы сенсуализма и в результате создал концепцию субъективного идеализма. Каждый предмет полагает Беркли можно определить как комплекс ощущений например яблоко это собранные воедино определенный вкус цвет форма запах и пр. Все что реально существует дано нам в наших ощущениях и восприятиях...
33008. Рационализм нового времени 24.77 KB
  Рационализм можно понять как уверенность в мощи и способности разума особенно разума просвещённого руководимого правильным методом постигнуть тайны природы познать окружающий мир и самого человека с помощью здравого смысла решать практические жизненные задачи и в конечном счёте построить общество на разумных началах. И непременно с помощью разума постигать Бога. Но и Декарт Спиноза Лейбниц которых считают рационалистами также уделяли немалое внимание чувственному опыту к которому однако относились критически воле и âстрастям...
33009. Философия И. Канта 28.93 KB
  Канта 22. Основные достижения философии Канта: 1. Периодизация творчества Имеет место разделение творчества Канта на докритический и критический период.: Кант находится под влиянием Лебница и разрабатывает философию как умозрительное знание.
33010. Философия Фихте и Шеллинга. Основоположения «наукоучения» в философии Фихте. Понятие «абсолютного тождества» в философии Шеллинга 25.61 KB
  Кроме того следует признать недостаточным у Канта и то что он всего лишь только описал формы мышления умственные категории и законы мысли но не выявил основного единого общего принципа познания. Ведь только наличием подобного единого общего принципа познания можно объяснить не только слаженность форм мышления умственных категорий и законов мысли но и само их внутреннее единство между собой.И это есть вопрос не только выявления недостаточности кантовской философии это вопрос концептуальный потому что задача раскрытия данного единого...