55437

ВМІННЯ ПРОЩАТИ

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Завдання Обери колір пелюстки і дай відповідь на запитання Що таке любов Що означає любити Бога Кого може любити людина Що таке жертовність З якими чеснотами повязана любов У чому проявилася любов Бога до людей Якою є найбільша любов ...

Украинкский

2014-03-25

43 KB

1 чел.

         ТЕМА:   ВМІННЯ ПРОЩАТИ

Мета:   допомогти   учням   зрозуміти,   що   прощення   є виявом любові; вказати на важливість прощення в повсякденному житті; формувати в характері учнів вміння прощати; виховувати любов до ближніх.

Тип уроку:   вивчення нового матеріалу.

 Методи: словесний з елементами евристичної бесіди та демонстрації, з використанням міжпредметних зв'язків.

Хід уроку

I . Організаційний момент.
  Привітання з класом. Побажання гарного настрою, вправа на зосередження уваги учнів на уроці.

II. Актуалізація опорних знань.

  1.  Аудіозапис оповідання Бруно Ферреро «Рахунок»

Бесіда за запитаннями за прослуханим аудіо записом.

- Чому мама виставила синові такий рахунок?

-Чому хлопчикові стало соромно?

-Чи готові ви пожертвувати чимось заради ваших батьків?

2. Перевірка домашнього завдання: вам на домашнє завдання було скласти міні-твір на тему «За що я люблю своїх батьків?» (розповіді учнів)

3. Завдання «Обери колір пелюстки і дай відповідь на запитання»

-Що таке любов?

Що означає любити Бога?

Кого може любити людина?

Що таке жертовність?

З якими чеснотами пов'язана любов?

У чому проявилася любов Бога до людей?

Якою є найбільша  любов?

Як  ми  уже з  вами говорили, любов тісно пов'язана із прощенням.

Чи прощають вам ваші батьки ваші пустощі,ваші погані вчинки?

А ви вмієте прощати?

IIІ. Мотивація навчальної діяльності.

ІV. Повідомлення теми і мети уроку.

- Подумайте і напишіть на листочках про що ви очікуєте
дізнатись на
 уроці ?

(дерево очікувань)

V. Вивчення нового матеріалу.

1. Бесіда вчителя.

Вам іноді доводилось терпіти образи інших людей. Хтось образив дошкульним словом, а хтось вчинив зло проти вас, Як має поводити себе людина у цьому випадку,яку образили? Відповісти злим словом на образу .Добряче дошкулити кривднику .Чи краще не відповідати злом на зло. Можливо краще витримати образу і пробачити» Щоб дати відповіді на ці питання давайте звернемось до Святого Письма.

2. Робота зі Святим Письмом а)Євангеліє від Матвія 6:14-15

Як ви розумієте цей вислів? б) Євангеліє від Матвія 18:21-22

Скільки раз повинна прощати людина своєму кривднику?

3.Самостійне опрацювання тексту на робочих листках (робочі листки додаються).

- Чому брати продали Йосифа до Єгипту?

Чи пам'ятав Йосиф образу на братів?

Як він вчинив зі своїми братами?

Як би ви вчинили на місці Йосифа?

Справді, у щоденній молитві «Отче наш...» повторюємо «...прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим». Навчившись прощати і ми будемо прощенні.

4. Словникова робота.

Запис у словники значення слів: прощення, гріх.

Завдання «Хто знає найбільше чарівних слів?»

Чи легко прощати людині, яка завинила перед тобою?

У кого вам найчастіше доводилось просити пробачення?

Які слова ви використовуєте при цьому? (учні, по черзі називають чарівні слова).

6. Мирилки

Український народ має добрий звичай: миритися з ближнім доки є з ним на одній життєвій дорозі. Віками з покоління в покоління передавалися так звані мирилки.

- Які ви знаєте мирилки?
(учні зачитують мирилки)

- Сьогодні ми вивчимо ще одну.

7. Фізкультхвилинка

«Я тобі прощаю, - забуваю зло. Потиснімо руки, щоб добро було».

VІ. Закріплення вивченого матеріалу

1. Завдання «Знайди пару».

- Сьогодні   перед   уроком   мені   вручили   конверт, щоб повідомити   вам   радісні   новини.   Щоб   їх   почути вам потрібно знайти закінчення речення:

Остерігайся злого – твори добро.

Люби ближнього – як самого себе.

(учні шукають пару і по черзі зачитують)

- Це слова Ісуса Христа, який зі сторінок Біблії звертається

до кожного з нас.

- Чи дійсно радісні для вас ці новини? Поясніть чому?

2.Випереджувальне завдання: твори про прощення.

Додому вам було завдання підготувати уривки з творів письменників у яких згадується тема прощення.

3.Розважання. 

А зараз    ми    відпочинемо    І    порозважаємо. Розважати у релігійній термінології означає роздумувати над певною темою (звучить музика)

Пригадайте     собі     людину.     яка     найбільше     вас образила. Уявіть, що перед вами гора Голгофа, Ви і ваш

кривдник ідете на цю гору Підніматись стає все важче і важче, Але так само важко і вашому кривднику. На горі ви бачите страждаючого Ісуса Христа, якого катують римські вояки». Його тіло корчиться від болю і страждань, Ісуса прибивають до хреста, хрест піднімають, Подивіться в страждаючі очі Спасителя. Він з великою любов'ю дивиться на святого апостола Петра, який тричі відрікся від нього, на свого учня Юду, який Його зрадив, на своїх катів. Він дивиться на тебе, на твого кривдника і голосно молиться «Прости їм, Господи, бо не знають, що роблять».

Ти разом із своїм кривдником повертаєшся додому. Чи не пробачиш ти йому? Чи не зміниться твоє життя після цієї подорожі?

-Як ви вважаєте, що важче: прощати образу; не зважати на образи; просити прощення.

VII. Підбиття підсумків.

1.Аналіз очікуваних результатів, 2.0цінювання навчальних досягнень,

  1.  .Домашнє завдання
  2.  .Гра-молитва


Ми з вами зараз перебуваємо в часі передріздвяного посту. Тому я пропоную забути один одному безглузді кривди, пробачити задавнені суперечки,зіпсовані відносини, якщо такі є.

- Давайте у спільній молитві помолимось за того однокласника, ім'я котрого кожний з вас витягне із корзини, і на завершення послухайте сон, який наснився одному чоловікові. Сниться йому, що він разом із Ісусом йде берегом моря. Перед очима пропливає все його життя,. Чоловік оглядається і бачить на піску відбитки слідів. Але інколи на піску видно відбиток тільки однієї людини і це у найважчі моменти життя того чоловіка. Він звернувся до Ісуса: « Ісусе, чому коли було важко ти покинув мене?». Ісус відповів: «Коли тобі було важко я ніс тебе на руках».

-   Тому,   дорогі   діти,   шановні   гості,   дозвольте   вам побажати, щоб поряд з вашими слідами завжди були чиїсь сліди. І не розчаровуйтесь, коли раптом побачите сліди лише однієї людини. Це сліди самого Господа, який несе вас на руках у найважчі моменти вашого життя.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

4807. Проблемы и перспективы правового обеспечения страхования жизни в Украине 73 KB
  Данный реферат посвящен теме правовое обеспечение страхования в Украине. Данная тема является актуальной, поскольку правовое обеспечение страхования Украины необходимо знать каждому гражданину, так это непосредственно касается каждого. Прав...
4808. Токарный станок. Обработка наружных конических поверхностей заготовок 51.5 KB
  Токарный станок Токарный станок предназначен для обработки преимущественно тел вращения путём снятия с них стружки при точении. Так сказать — это один из древнейших станков, на основе которого создавались станки сверлильной, расточной и др. гру...
4809. Проектирование технологических котлетоформовочных машин 258 KB
  Котлетоформовочная машина: Диаметр бункера D=0,265 м Max=0,130 м, Min=0,035 м (расстояние от оси вращения до рабочих точек лопасти) Частота вращения формовочного стола n1=0,2 с-1 Частота вращения лопасти n=0,60 с-1 Диаметр фо...
4810. Боевые искусства древней Греции 93.5 KB
  Введение Единоборство в широком смысле (т.е. в том, который выходит за рамки понятий честной схватке один на один) является неким способом, позволяющим уцелеть в бою, достигнуть поставленных целей – по обороне или нападению. Боевое искусство ...
4811. Биосфера. Воздействие человека на биосферу 82.5 KB
  С возникновением человеческой цивилизации появился новый фактор, влияющий на судьбу живой природы и окружающей среды. Он достиг огромной силы в текущем столетии и особенно в последнее время. С появлением и развитием человечества процесс ...
4812. Определение минимально необходимой совокупности контролируемых параметров 370.21 KB
  Задание: определение минимально необходимой совокупности контролируемых параметров. Функционально-логическая модель объекта контроля представлена на бланке задания. Функционально-логическая модель объекта контроля. Таблицу функций не...
4813. Cоставление таблицы функций неисправностей для одиночных отказов функциональных элементов модели 206 KB
  Задание: составить таблицы функций неисправностей для одиночных отказов функциональных элементов модели. Функционально-логическая модель объекта контроля представлена на бланке с заданием. При составлении таблицы будем исходить из того, что входные ...
4814. Определение режимов движения жидкости 189 KB
  Определение режимов движения жидкости Цель работы Визуальное наблюдение ламинарного и турбулентного режимов движения жидкости. Освоение расчетного метода определения режима течения. Общие сведения Практическое исследование движения капел...
4815. Разработка активного сабвуфера для ПК 1.91 MB
  Средства multimedia одно из интересных направлений развития микропроцессорной техники. Курсовой проект на тему Разработка активного сабвуфера для ПК является актуальным. Курсовой проект состоит: теоретической части и расчетной. В расчетн...