55482

Птахи в взимку

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Все пухнастим снігом вкрила: продовжуючи ходьбу плавно розводять руки в сторони І дерева і будинки струшують кистями піднятих вгору рук І поля й луги й стежинки ходьба гусячим кроком Сніг кружляє сніг іде діти підводяться і плавно обертаються навколо себе Він несеться він мете легкий біг із хаотичними махами рук. Вправа В лісі...

Украинкский

2014-03-25

37 KB

1 чел.

Інтегроване заняття по мовному та фізичному розвитку

з дітьми із загальним недорозвиненням мовлення

Тема. Птахи в взимку.

Мета.

Фізичний розвиток – залучати малят до рухливих ігрових вправ, удосконалювати координованість рухів, удосконалювати моторні навички, зокрема дрібну моторику кисті, підтримувати рухову активність впродовж усього заняття.

Соціально – моральний розвиток – збагачувати знання дітей про пристосування тварин взимку; залучати  до опіки та допомоги.

Емоційно – ціннісний розвиток – викликати радість і захоплення від виконання поставлених завдань та вправ. Учити радіти спілкуванню з живою природою, розуміти цінність кожної тварини.

Пізнавальний розвиток – закріпити знання дітей про харчування тварин і птахів взимку. Сприяти розвитку різних видів уваги; пам’яті, мислення.

Мовленнєвий розвиток – розвивати фонематичний слух, фізіологічне дихання;  вчити чітко промовляти звук [р], правильно добирати прийменники до іменника – горішок, закріпити вміння будувати речення.

Художньо – естетичний розвиток – формувати вміння помічати красу зимового пейзажу в віршованих текстах, передавати свої враження за допомогою міміки.

Креативний розвиток – сприяти розвитку творчих здібностей, виховувати прагнення до самовираження своїх думок, відчуттів.

Матеріали: штучні дерева, біла тканина, іграшка білочки, ілюстрації пташок (синичка, шишкар,голуб,горобець,ворона,снігур), розетки з їжею (сало, шишка, насіння, крихти хліба, сир, горобина),  вудочка, горіхи

Хід заняття.

Діти входять в фізкультурний зал.

Логопед. Доброго дня, малята! Ось і прийшла до нас зима. Сьогодні ми з вами відправимося в подорож в казковий світ природи, де нас чекають дивовижні пригоди. Але спочатку відгадайте загадку:

Навесні веселить пролісками,

Влітку зеленить голками і листям,

Восени годує ягодами і грибами,

А взимку дерева гріє снігами.    (Ліс.)

  •  Відгадали? Що це?

Так, це ліс.

Розминка.

Прийшла до нас зима біла,

(малята ідуть один за одним по колу, ступаючи на носочка)

Все пухнастим снігом вкрила:

(продовжуючи ходьбу, плавно розводять руки в сторони)

І дерева, і будинки,

(струшують кистями піднятих вгору рук)

І поля, й луги, й стежинки…

(ходьба гусячим кроком)

Сніг кружляє, сніг іде,

(діти підводяться і плавно обертаються навколо себе)

Він несеться, він мете…

(легкий біг із хаотичними махами рук.)

Гарна казка зимова –

(перехід на ходьбу)

Скатертина снігова!

Дихальна вправа «Заблукали в лісі»

(Вдихаємо повітря через ніс, а видихаємо через рот промовляючи (ау!!!) пошипки, тихо, голосно.

Вправа «В лісі»

(Діти розбігаються по залу, а логопед називає імя дитини шукає. Дитина почувши своє імя, звучно відгукується: ау!

Вправа «Кульки»

(стоячи, руки на животі. На вдох – надути живіт, на видох – втягнути.)

Вправа «Дракон»

(стоячи, ноги нарізно, вдихаємо повітря через ніс, при цьому підняти руки догори. Випускаємо повітря через рот  уривчасто, руки опускаємо. 3-4 раза).

(звучить фонограма «Звуки лісу»).

Логопед. Давайте, з вами, присядемо і послухаємо.

  •  Де ми з вами можемо почути цю музику?

Діти. В лісі.

  •  Кого ви почули?

Логопед. – Діти, а ви чуєте, хтось плаче. Дізнаємося що сталося? Хто це? (Білочка). Люба білочка, чому ти плачеш?

Білочка. Я назбирала горіхів і хотіла вже ховати в дупло, а кошик розірвався  і всі мої горіхи розсипались. Що тепер я буду їсти?

Логопед. Діти, давайте допоможемо білочці зібрати горіхи, але збираючи запамятайте де лежав горішок?

Дидактична гра «Де я знайшов горішок»

Мета. Вчити дітей узгоджувати прийменники над, під, за, біля з іменником горішок. Закріпити вміння будувати речення.

Логопед. – Діти, ми з вами допомогли білочці зібрати горішки. І вона пропанує вам з горішками пограти.

Естафета « Спритний горішок»

( 2 команди, на дистанції, стоячи друг за другом, діти по черзі переносять горішок до корзинки, назад  стрибають на одній нозі.)

Пальчикова вправа «Горішок»

Сидячи на підлозі діти промовляючи віршований текст виконують вправи.

Наш горішок – мандрівник.

Мандрувати здавна звик.

Він праворуч помандрує –

Своїх друзів він здивує

А ліворуч помандрує –

Разом з ними потанцює!

як разом їх збере

мандрувати з усіма піде

На город, в садок, у ліс, на галявину, в похід

Горішок весело мандрує посмішки усім дарує.

Логопед. У скрутний зимовий час

Залишаються у нас

Дятел, ворон, горобець,

Галка, щиглик і норець,

Омелюха і сорока, гомірлива білобока,

Та синички з снігурами,

Та вівсянки з шишкарями.

Серед розсипу снігів

Чути їхній мужній спів.

Логопед. Діти, давайте, послухаємо про що співають птахи. Вони не хочуть співати. А чому?

Діти. Їсти хочуть.

Логопед. Давайте нагодуємо пташок.

Що любить їсти синичка? Шишкар?Голуб?Горобець?Ворона?Снігур?

(Сало, шишка, насіння, крихти хліба, сир, горобина.)

Логопед. Діти, а зараз я вас запрошую сходити на річку, яка протікає через ліс.

Дидактична гра «Рибалка»

Мета. Закріпити вміння дітей чітко промовляти звук [р].

Логопед. Діти, наша з вами подорож підійшла до кінця.

Рефлексія заняття:

  •  Вам сподобалася наша подорож?
  •  Кого ми зустріли під час неї?
  •  А кому допомогли?
  •  Які ігри вам сподобалися найбільше?


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

42996. Расчет подстанции (п/ст) «Симахинская» 1.85 MB
  Питание данной подстанции осуществляется воздушной линией электропередач 110 кВ от подстанции Таежная. Описание существующей схемы электрических соединений подстанции Схема электрических соединений подстанции рис. Главными признаками определяющими тип подстанции являются её местоположение назначение и роль в энергосистеме число и мощность установленных трансформаторов их тип и высшее напряжение. Все подстанции можно разбить на три основные категории [78]: по упрощенным схемам как правило без выключателей на стороне высокого...
42998. Обеспечение аварийным источником электроснабжения потребителей объекта по адресам: г. Санкт-Петербург, Лиговский пр.37, ул. Восстания д.1, ул. Восстания д.6 2.69 MB
  Проектом предусматривается установка стационарного дизельэлектрического агрегата мощностью 350 кВА и мобильного дизельэлектрического агрегата мощностью 150 кВА для аварийного электроснабжения потребителей объекта. Дизельэлектрические агрегаты размещаются по адресу: г. Запас дизельного топлива для каждого дизельэлектрического агрегата расположен во встроенном топливном баке. Емкости топливных баков обеспечивают время работы не превышающее 8 часов работы дизельэлектрических агрегатов на номинальном режиме.
42999. Розрахунок деталі вал-шестерня 2.02 MB
  При проектуванні дискових шеверов необхідно прагнути до вибору максимальних зовнішніх діаметрів шевера. Якщо пройняти до уваги що вказані параметри гвинтового зачіпляє роблять вплив на розміри дискового шевера то останні повинні бути різними у міру переточування зубів шевера. Це зумовлює одну з особливостей розрахунку дискового шевера необхідність визначення розмірів шевера при різних ступенях його сточенності. Це умова забезпечення повної обробки активної частини профілю колеса є основним при розрахунку шевера.
43001. Круглый фасонный резец с радиальной подачей для обработки деталей 1.1 MB
  Форма режущего лезвия определяется формой обрабатываемого изделия формой профиля обрабатываемой поверхности. 57 квалитеты; Идентичность формы причем точность фасонного резца на одиндва класса выше детали; Высокая производительность обработки за счет экономии времени обрабатываются одновременно все участки фасонного профиля детали; Большой срок службы за счет увеличения количества переточек по передней поверхности; Применение фасонных резцов не требует высокой квалификации рабочего. При изучении исходных данных следует...
43002. Динамический и силовой анализ механизма 99.5 KB
  Динамический анализ механизма включает в себя определение движущего момента такого, чтобы звенья механизма двигались с заданными скоростями при заданных нагрузках и массах действующих на механизм. Формула для определения движущего момента
43003. Расчет заготовки коробчатой формы 364.5 KB
  Основной критерий оборудования − это номинальное усилие пресса. 1 операция Вырубка заготовки При вырубке круглой заготовки необходимо учитывать следующие усилия: Pвыр− усилие затрачиваемое на вырубку заготовки пуансоном; Рпрот− усилие затрачиваемое на проталкивание заготовки пуансоном через отверстие в матрице; Ртр− усилие затрачиваемое на трение отхода о пуансон. Усилие операции: Pоп = Pвыр Рпрот Ртр. Усилие вырубки заготовки: k=1113 коэффициент учитывающий притупление режущих кромок неравномерность зазора...
43004. Создание проектной базы для внедрения в отечественную строительную практику комплектной системы KNAUF, обеспечивающей "сухой" (без использования мокрых процессов) способ высококачественной отделки помещений 2.22 MB
  Сборные гипсокартонные перегородки системы KNUF применяются как внутренние ограждающие конструкции помещений с сухим нормальным и влажным режимом см. Перегородки и узлы разработанные в настоящей серии предназначены для применения в жилых общественных и производственных зданиях: любых конструктивных систем и типов; любого уровня ответственности включая повышенный; любой степени огнестойкости включая Iую степень; различной этажности с высотой зданий не более 60 м; возводимых в ветровых районах до Vго включительно;...