55487

Обробка мультимедійних даних. Основи створення публікацій

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Розвивальна мета: розвивати естетичні смаки учнів творче мислення; розвивати уміння виділяти головне порівнювати і узагальнювати отримані результати...

Украинкский

2014-03-25

570 KB

9 чел.

омп’ютерні презентації та публікації                                     10 клас

Урок

Тема. Підсумковий урок по темі «Обробка мультимедійних даних. Основи створення публікацій»

Навчальна мета:

систематизувати основні поняття теми «Комп’ютерні презентації та публікації»

Розвивальна мета:

  •  розвивати естетичні смаки учнів, творче мислення;
  •  розвивати  уміння виділяти головне, порівнювати і узагальнювати отримані результати;

Виховна мета: виховувати інформаційну культуру, толерантну поведінку

Тип уроку: урок систематизації та узагальнення  знань.

Обладнання:

Матеріали до уроку:

  •  таблички із назвами груп;
  •  карточки для моделювання;
  •  емблеми «Кольорові листочки»;
  •  вислови відомих людей.

Хід уроку.

  1.  Організаційний момент;

Сьогодні у нас заключний  урок по темі «Комп’ютерні презентації та публікації». На минулих уроках ви успішно здобули право працювати у рекламному агентстві «Артлайн». Деякі з вас навіть можуть відкрити власні агентства, але для цього необхідно показати свої теоретичні знання та уміння працювати у команді, приймати неординарні рішення в нестандартних ситуаціях.

Епіграфом уроку стануть слова героя відомого мультфільму Скруджа:

« Я дуже багатий, і я цим пишаюся

І ви повинні пам’ятати:

Уміле ведення господарства —

Це ключ до успіху і процвітання»

Ваше господарство — це знання,

Саме зараз ви закладаєте ваш капітал

Що відкрити власну фірму потрібно мати стартовий капітал, сьогодні на уроці за свої знання ви будете отримувати грошові одиниці, в залежності від їх кількості, буде залежати ваша підсумкова оцінка з теми.

Не гривня, і не долар —

Знайомтесь: «Байтик»— наша валюта.

  1.  Інтелектуальна розминка. Отримання ліцензії фірми

Першим кроком до відкриття фірми є — назва, її ви придумали  дома, кожна група оголосить назву своєї фірми.

Ну, а другим звичайно ж отримання ліцензії. Ліцензія — це право на існування.

Прийом «Снігова грудка»

Алгоритм прийому: «слово – речення - питання - відповідь».

Вчитель називає слово з понятійного апарату теми, перша група  складає з ним речення, друга – питання, третя – дає відповідь.

За кожну вірну відповідь учасники команди отримують «Байтики»

Слова: публікація, буклет, бюлетень, Microsoft Office Publisher, презентація

Кожна фірма отримує бланк ліцензії

Розгадай кросворд

Процвітання будь якої фірми — компетентні та винахідливі співробітники. Наступне завдання розгадати кросворд із ключовим словом Публікація.

Як нагорода,  отримаєте по байтику за кожну вірну відповідь.

  1.  Вид комп’ютерної презентації
    1.  Публікація, виготовлена на одному аркуші та складена згинанням у кілька сторінок.
    2.  Коротке офіційне повідомлення, яке містить повідомлення з певного кола питань.
    3.  Твір кіномистецтва.
    4.  Невеличкий відеофільм
    5.  Програма призначена для записування, редагування та відтворення звуку.
    6.  Програми для запису відео
    7.  Представлення будь чого
    8.  Детально розроблений план створення відеофільму.
    9.  Моделювання руху об’єктів з використанням комп’ютерних програм

  1.  Практичне завдання на комп’ютері

Я переконалася, що співробітники ваших фірм компетентні в теоретичних питаннях. Наступне ваше випробування — показати Майстер-клас у сфері реклами.

До  вашого  агентства  звертається туристична фірма  "Мандруймо разом", яка розробила новий туристичний маршрут. Вона пропонує українцям здійснити подорож до одного з найцікавіших міст Європи - Барселони, де познайомитися з казковими будинками, побудованими всесвітньо відомим архітектором Антоніо Гауді. Проте більшість наших земляків майже нічого не чули про ці неповторні архітектурні шедеври, тому вони віддають перевагу відомішим і популярнішим подорожам до Туреччини та Єгипту. Саме Вам потрібно виправити цю ситуацію, підготувавши на замовлення туристичної фірми:

  •  інформаційний бюлетень "Знайомтесь - Барселона!", після перегляду якого кожен з читачів зацікавився би цим неповторним містом і його справжніми шедеврами.
  •  Інформаційний буклет "Знайомтесь - Барселона!", після перегляду якого кожен з читачів зацікавився би цим неповторним містом і його справжніми шедеврами.
  •  Невеличкий відеофільм "Знайомтесь - Барселона!", після перегляду якого кожен з читачів зацікавився би цим неповторним містом і його справжніми шедеврами.

Завдання для груп обираються жеребкуванням. Кожен член групи створює завдання індивідуально.

Матеріали для груп знаходяться на сервері у папці 10 клас.

Геній Антоніо Гауді

Бельесгуард

«Будинок кісток» - будинок Батльо

«Каса Висенс»

  1.  Релаксація

Закрийте очі та на хвилинку уявіть, що ви на березі моря, послухайте його прибій.

Лунає класична музика із накладеним звуком морського прибою.

  1.  Захист проектів.

Зараз ми ознайомимося із результатами  роботи ваших фірм.

Кожен учень показує результат своєї роботи. З кожної групи обирають найкращу роботу, яка оцінюється у 7 байтиків, всі інші роботи у 5байтиків.

  1.  Підсумок уроку.

Проводиться з використанням методу «Рюкзак» та «Кольорові капелюшки»

Вирушаючи в дорогу ми беремо з собою необхідні речі. Закінчуючи урок, можна також зібрати «рюкзак», щоб узяти в дорогу знання, вміння, способи діяльності, рецепти досягнення успіху, настрій, тощо.

У кожного з вас на столі є кольорові листочки: зелений, рожевий та жовтий. Жовтий-факти про знання та вміння; рожевий – настрій, емоції;  зелений - важливість уроку. Ви оберіть один листочок та висловіть свою думку про урок.

Результати вибірково зачитуємо

Знання та вміння

Важливість уроку

Настрій, емоції

Я знаю…

Я вмію…

Я досягла успіху, тому що…

Урок важливий, тому що…

Я досягла успіху, тому що…

Мені сподобалося…

Мій настрій…

Я досягла успіху, тому що…

Підрахуйте свої байтики, та обміняйте їх на оцінки, кожен байтик—1 бал.

  •  Активним учням додаю додаткові бали і мотивую оцінки:
  •  За активність
  •  За швидкість роботи
  •  За змістовні відповіді
  •  За найкраще питання

  1.  Д/З.
  2.  Скласти тест по темі «Комп’ютерні публікації та презентації».
  3.  *Підготувати презентацію «Чи є життя без Інтернету?»


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

34876. Сутність і функції грошей 24.5 KB
  Сутність і функції грошей Гроші це загальний еквівалент що виконує основні функції: міра ітості засіб обігу і засіб заощадження. Гроші як загальний еквівалент виникли ще в VII 111 і до нашої ери і виступали у вигляді товару що виражає вартість всіх і ч товарів що дозволяло легко порівнювати товари між собою. Цю функцію гроші виконують безпосередньо і виступають у якості посередника в товарному обігу. У 1690 року в Північній Америці з'явилися замінники золота у вигляді паперових грошей коли гроші вільно...
34877. Види і засоби, що замінюють гроші 23.5 KB
  Вексель письмове зобовязання боржника сплатити визначену суму грошей у визначений термін. Звичайний вексель має такі реквізити: 1 найменування; 2 визначену суму платежів; 3 зазначення терміну платежу; 4 найменування того кому має бути здійснено платіж; 5 місце дату складання векселю і підпис того хто його видав. Вексель може розпочати самостійний рух якщо він передається від одного власника держателя до іншого шляхом особливого передатного напису індосаменту. Вексель можна передати банку отримавши із певною знижкою борг...
34878. Поняття кредит . Види кредиту 20.5 KB
  Позички торговим і промисловим підприємствам. Позички під застану нерухомості. Споживчі позички приватним особам що повертаються вроздріб. Позички під цінні папери даються для придбання акцій та інших цінних паперів.
34879. Функції центрального банку 21 KB
  функції центрального банку Центральний банк головний банк що регулює грошовий обії країни і визначає основи кредитної політики держави. Особливість функціонування центрального банку Сучасні центральні банки характеризуються двоїстістю положення: з однієї сторони їхня діяльність повинна бути погоджена з економічною політикою держави з іншого боку вони повинні мати самостійність у проведенні фінансовокредитної політики держави.
34882. Бюджет країни:поняття і функції 21.5 KB
  Бюджет країни:поняття і функції Державний бюджет являє собою найбільший централізований грошовий фонд яким розпоряджається уряд який акумулюється за допомогою перерозподілу національного доходу і витрачається державою для здійснення своїх цілей. Види організаційної структури бюджету 1. Дворівневий бюджет країни і місцеві бюджети. Трирівнсвий бюджет країни бюджети наприклад штатів США земель Німеччина областей Україна.