55565

Дії над раціональними числами

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: систематизація знань учнів з теми Дії з раціональними числамиâ; перевірити вміння учнів виконувати різні дії з раціональними числами та розвязувати задачі що мають практичний зміст...

Украинкский

2014-03-26

111.5 KB

1 чел.

Інтегрований урок

математики з валеологією

у 6 класі за темою

 „Дії над раціональними числами”.

Підготувала: вчитель математики НВК №33 Ігнашева О.О.

Тема: Дії з раціональними числами.

Мета:

- систематизація знань учнів з теми „Дії з раціональними числами”; перевірити   вміння учнів виконувати різні дії з раціональними числами та розв’язувати задачі, що мають практичний зміст;

-  прищеплювати інтерес до математики;

-  виховувати впевненість у своїх силах, колективізм та самостійність;

-  познайомити учнів з деякими аспектами анатомії людини, надати учням цікавої інформації.

Тип уроку: урок формування навичок та вмінь.

Обладнання: план подорожі, картки з завданням, кругова діаграма про фактори здоров’я, цікава інформація.

Хід уроку:

Вступ.

Організація класу, заповнення листків настрою.

Оцініть свій настрій, користуючись раціональними числами.

Учитель. В одній казковій країні Математичних Знань мешкають раціональні числа. Але нам до цієї країни неможливо  потрапити, якщо не відгадаємо загадку: „Як його маємо – бездумно, марно тратимо, а як його не стало – віддали б усе, щоб повернути назад”. (здоров’я)

Біологічна

Спортивно-теоретична

Практична

Оздоровча

Пізнавальна

 Тепер ми зможемо відправитись у подорож, щоб не заблукати будемо рухатись за картою.

Зворотна сторона карти

  1.  І так ми вирушаємо. Перша зупинка „Спортивно-теоретична”. Для зміцнення здоров’я кожній людині необхідно кожного дня робити зарядку, тому ми з вами зараз зробимо невеличку зарядку, але не просту, а казкову: якщо ствердження, сказане мною правильне – підніміть руки догори, якщо хибне – перед собою.
  2.  Числа 0; -2; 1; -3,5 – не є раціональні. (ні).
  3.  Модулем числа називається відстань від початку відліку до точки, яка зображає дане число. (так).
  4.  Модуль завжди додатне число. (так).
  5.  Щоб додати два від’ємних числа, треба від більшого модуля відняти менший модуль і поставити знак більшого модуля. (ні).
  6.  Щоб відняти будь-яке число, достатньо до зменшуваного додати число протилежне до від’ємника. (так).
  7.  Добутком двох від’ємних чисел є число додатне. (так).
  8.  Добутком двох чисел з різними знаками є число додатне. (ні).
  9.  Частка двох чисел з однаковими знаками є число від’ємне. (ні).
  10.  Частка двох чисел з різними знаками є число від’ємне. (так).
  11.   Щоб знайти дріб від числа, треба число помножити на дріб. (так).

Молодці. Тепер ми можемо продовжувати нашу подорож.

  1.  Наступна зупинка „Біологічна”.

Клас поділяється на три групи (за рядами). Кожна група отримує свою задачу біологічного  змісту, розв’язує її, а потім представник групи знайомить з задачею клас. (біля дошки можуть готуватись зразу три представника).

Задача № 1. Кров становить  маси тіла людини. 54% всієї крові знаходиться в кровоносних судинах. Скільки крові знаходиться в кровоносних судинах у людини масою 65 кг?

Розв’язання:

  1.  65=5 (кг) – уся кров,
  2.  5:10054=2,7 (кг) – у кровоносних судинах.

Відповідь: 2,7 кг у кровоносних судинах.

Ще в стародавні часи люди вважали, що кров є „носієм життя”. Вона не тільки доставляє до клітин та тканин поживні речовини й кисень, але й виводять з них вуглець та інші продукти розпаду. Якщо рух крові припинити, настає смерть.

Задача № 2. Учені дослідили, що організм людини має в собі кисню  від загальної ваги. Скільки кисню є в організмі людини, вага якої 63кг.

Розв’язання:

  1.  63 ∙=29,4 (кг) – кисень.

Відповідь: 29,4 кг кисень.

Основою життя є обмін речовин. Але його обов’язковим учасником є кисень. Коли кисню недостатньо, пульс та дихання становляться частішими, з’являється втома й слабкість м’язів, втрачається гострота слуху та зору.

Наступна задача покаже нам , як змінюється дихання людини в залежності від  виду ходи.

Задача № 3. У стані спокою людина вдихає за один раз 0,5 л повітря; під час повільної ходьби – у 2,4 рази більше; під час швидкої ходьби – в 1,5 рази більше, ніж під час повільної. Скільки повітря вдихає людина в кожному з названих випадків?

Розв’язання:

  1.  0,52,4=1,2 (л) – повільна ходьба,
  2.  1,21,5=1,8 (л) – швидка ходьба.

Відповідь: 1,2 л повільна ходьба, 1,8 л швидка ходьба.

III. Практична.

Розв’язати задачі практичного змісту.(усно).

  1.  У паралелі 6-х класів на протязі трьох місяців змінилась кількість учнів таким чином:
  •  січень – на +4;
  •  лютий – на – 5;
  •  березень на +6.

Поясніть ці зміни. Як змінилась кількість учнів за весь період?

  1.  Зміна температури хворого за 5 днів подана на такій таблиці:

Лютий

Дата вимірювання температури

1

2

3

4

5

Зміни температури у   0, С

+1

+1,1

-1,5

-0,8

-0,6

Температура хворого

38,4

39,5

38

37,2

36,6

Заповніть таблицю температур, якщо на початку хвороби температура була 37,40 С.

IV. Оздоровча.

Людина – це найдосконаліший витвір природи, її найбільш повний самовираз.

Але ще Гіппократ (лікар та філософ Давнього світу III-IV ст.) говорив: ”Коли людина живе і розвивається у гармонії з природою, вона буде здоровою, а порушення законів природи призводить до хвороб”.

Що впливає на наше здоров’я? Це добре видно з діаграми.

З діаграми видно, що на 50% наше здоров’я залежить від нас з вами.

Пропоную вам розв’язати задачу, яка дуже актуальна під час грипу.

Задача № 4. Людині, щоб не захворіти, треба вживати до харчу  голівки часнику. Скільки штук цілого часнику необхідно людині на місяць, якщо у місяці 31 день?

Розв’язання:

  1.  31=6,2 (гол)

Відповідь: на місяць людині необхідно 6 голівок часнику.

У зубках часнику знайдено велику кількість білкових речовин й вуглеводів, багато вітаміну С, В6, В2, В1 та різних мінеральних речовин. За вмістом заліза, марганцю і цинку переважає всі інші овочі.

За допомогою часнику лікують гнійні рани, виразки, опіки, гострі респіраторні захворювання. Він діє як антимікробний засіб, водночас зміцнює ясна, знижує захворюваність карієсом, підсилює апетит, поліпшує травлення.

Головним чином здоров’я залежить від способу життя людини, її духовності, світогляду, ставлення до власного здоров’я та до інших людей і природи.

 

V. Пізнавальна.

Ось ми дістались до останньої зупинки. На ній вас чекає маса цікавої інформації.

  1.  Розв’язати рівняння:

а)  =5;   б) +3=7;    в) +5=4;

х+1=5 або х+1=-5  2х=4 або 2х=-4        =-1

х=4     або х=-6  х=2   або х=-2   розв’язків не існує

  1.  Знайти значення виразу:

а) (-14,8(0,5)2+18,1):(-0,6)  

(-14,80,25+18,1):(-0,6)=(-3,7+18,1):(-0,6)=14,4:(-0,6)=-24

Відповідь: 24

б) -12-:(-1,7)

-12-:(1,4-1,7)=-12-:(-0,3)=-12+∙= -12+= -12+=

Відповідь:

Для допитливих:

  1.  Найдовше життя на Землі прожив Сігечійо Ідзумі з селища Асан, що на острові Токукосіма (Японія). Він прожив 120 років і 237 днів.
  2.  Найвищим чоловіком в історії людства був Роберт Першинг Уодлоу (1918-1940), який у Віці 22 роки (за 18 днів до смерті) мав зріст 2 м 72 см. Найбільша його вага була зафіксована у 21-річному віці (222,7 кг). Розмір взуття становив 47 см, довжина долоні складала 32,4 см, розмах рук становив 2 м 88 см.
  3.  Найнижчою людиною вважається Полін Мастерс із Голландії.(нар. 1876р). У віці 19 років її зріст становив 59 см, а вага складала близько 4 кг.
  4.  У відомого кіноактора Арнольда Шварценеггера, який народився 1948 року в Австрії, об’єм біцепса становить 55,8 см, а об’єм грудної клітки при вдиху складає     145 см (поміряйте в себе). Уявляєте, чого можна досягти наполегливими тренуваннями.

  1.  Чи знаєте ви, що за 70 років життя людина в середньому з’їдає і випиває:
    •  картоплі – 9000 кг,
    •  хліба – 5000 кг,
    •  м’яса – 5000 кг,
    •  овочів – 3500 кг
    •  фруктів – 6000 кг,
    •  масла і жирів – 1500 кг,
    •  яєць – 20000 штук,
    •  молока – 10000 л,
    •  води та напоїв – 50000л.

На цьому ми закінчуємо нашу подорож.

Поділіться своїм враженням від уроку.

Що нового ви почерпнули на уроці?

Які висновки ви зробили після уроку, що стосовно до вашого здоров’я?

VI. Заповнити листки настрою.

VII. Домашнє завдання.

Скласти валеологічну задачу, де б використовувались раціональні числа.

VIII. Підсумок уроку.

Додаткова інформація.

Проаналізуй своє здоров’я.

Навіть у вашому віці людина в змозі помітити навколо себе, наскільки поведінка людей залежить від стану здоров’я.

Короткозорий, як правило, сором’язливий, замкнений, обережний;

той, у кого болить шлунок або печінка, часто дратівливий, гарячкуватий, злий на язик;

 хронічні захворювання носа й горла спонукають до мовчазності, нудної вимови, дратівливих, неспокійних жестів, різких рухів;

серцево-судинні захворювання спричиняють сумний, насторожений вигляд, повільні рухи, малорухливість і обережність;

діабет викликає дратівливість, поспішність у прийомах їжі, пристрасть до ліків, неохайність.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

79207. Нарушение неприкосновенности частной жизни 29.9 KB
  Нарушения неприкосновенности частной жизни ст. собирать и распространять сведения о частной жизни человека без его согласия.
79208. Нарушение неприкосновенности жилища 34.29 KB
  Конституции РФ никто не вправе проникать в жилище против воли проживающих в нем лиц иначе как в случаях установленных федеральным законом или на основании судебного решения. 139 выражается в незаконном проникновении в жилище против воли проживающего в нем лица. 139 под жилищем понимаются индивидуальный жилой дом с входящими в него жилыми и нежилыми помещениями жилое помещение независимо от формы собственности входящее в жилищный фонд и пригодное для постоянного или временного проживания а равно иное помещение или строение не входящие...
79209. Нарушение авторских и смежных прав 30.8 KB
  Преступление небольшой тяжести состав основной сложный материальный Объект общественные отношения обеспечивающие реализацию авторских и иных смежных прав Общественные отношения собственности Предмет чужое научное литературное музыкальное или художественное произведение Потерпевший другое лицо Объективная сторона характеризуется: Деянием в форме действия присвоение авторства плагиат т.
79210. Общая характеристика преступлений против семьи и несовершеннолетних 33.68 KB
  Преступления против семьи и несовершеннолетних включенная в раздел VII Преступления против личности УК РФ 1996 г. Эта Конвенция развивает и детализирует общепризнанные положения международного права о приоритетности всех необходимых мер защиты которые должны быть обеспечены любому ребенку в его статусе как несовершеннолетнего со стороны семьи общества и государства. 20 УК РФ на две группы: преступления против несовершеннолетних и преступления против семьи.
79211. Вовлечение несовершеннолетних в совершении преступления. Состав и виды 33.82 KB
  Состав и виды Вовлечение несовершеннолетнего в совершение преступления ст. Вовлечением в совершение преступления признаются действия взрослого лица которые направлены на возбуждение желания несовершеннолетнего совершить активные противоправные действия. Обман может выражаться в убеждении несовершеннолетнего взрослым в безнаказанности за содеянное. Более серьезный вид вовлечения несовершеннолетнего в совершение преступления его вовлечение путем угроз.
79212. Понятие и система Особенной части уголовного права 36.26 KB
  В зависимости от особенностей субъектов процесса познания выделяются следующие виды квалификации: Официальная квалификация судебная осуществляется государственными органами и специально уполномоченными на то должностными лицами. Так данная деятельность осуществляется как правило государственными органами и должностными лицами то она базируется на определенных правилах которые содержаться: В уголовном кодексе РФ Руководящие разъяснения постановления пленума верховного суда РФ по отдельным категориям уголовных дел В сложившейся в...
79213. Понятие и виды преступлений против личности 34.88 KB
  Значимость для государства и общества разносторонней защиты личности предопределила то что Особенная часть УК РФ начинается с раздела VII Преступления против личности . В рамках родового объекта можно выделить указанные в законе видовые объекты включающие близкие тождественные общественные отношения охраняемые нормами включенными в главы раздела о преступлениях против личности УК РФ. Они классифицированы законодателем следующим образом: а преступления против жизни и здоровья гл.
79214. Коммерческий подкуп 33.02 KB
  Цель лица осуществляющего подкуп связана с получением определенных выгод или преимуществ в сфере деятельности организации в которой работает лицо принимающее предмет подкупа. Лицо принимающее предмет подкупа руководствуется корыстными мотивами. Квалифицирующими обстоятельствами как для лица осуществляющего подкуп так и для подкупаемого лица является совершение преступления группой по предварительному сговору или организованной группой. Для подкупаемого лица ответственность усиливается также если его действия сопряжены с...
79215. Общая характеристика преступлений против собственности 33.12 KB
  К преступлениям против собственности относятся общественно опасные деяния нарушающие права владения пользования и распоряжения собственника имуществом либо иным способом причиненияили угрозой причинения собственнику имущественного ущерба. Видовым объектом преступлений против собственности являются общественные отношения собственности владения пользования и распоряжения имуществом и права законного владения собственностью. Предметом преступлений против собственности являются любые физические предметы любое имущество не исключенное из...