55579

РІЗНОМАНІТНІСТЬ УРОКІВ ЧИТАННЯ ЯК ШЛЯХ ПІДВИЩЕННЯ ЯКОСТІ ЧИТАННЯ В ПОЧАТКОВИХ КЛАСАХ

Научная статья

Педагогика и дидактика

Всім давно відомо що знання фантазія логіка думки і міркувань любов до рідної мови уміння звязно логічно і образно розповідати виховуються читанням. Від учителя початкових класів в значній мірі залежить чи полюблять діти читання...

Украинкский

2014-03-26

105.5 KB

3 чел.

РІЗНОМАНІТНІСТЬ УРОКІВ ЧИТАННЯ

ЯК ШЛЯХ ПІДВИЩЕННЯ ЯКОСТІ ЧИТАННЯ

В ПОЧАТКОВИХ КЛАСАХ

Сергєєва Альона Василівна,

вчитель Слов’янської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 13

Якою стане в майбутньому сьогоднішня людина? Роль книги в цьому процесі важко переоцінити. Всім давно відомо, що знання, фантазія, логіка думки і міркувань, любов до рідної мови, уміння зв’язно, логічно і образно розповідати виховуються читанням.

Від учителя початкових класів в значній мірі залежить, чи полюблять діти читання або залишаться байдужими до літератури, чи стануть постійними читачами, таким чином здобуваючи широту кругозору, міцні знання.

При навчанні читати недостатньо сьогодні лише кілька разів повторювати один і той же текст. Основне завдання читання – вдосконалювати навички читання, відпрацьовувати теми, правильність, виразність, які безпосередньо залежать від усвідомленості змісту тексту.

Одним із варіантів підвищення якості читання є поєднання на уроці читання різноманітних форм роботи. Так, маючи 20-річний досвід роботи, маю бажання з ним ознайомити і вас.

  1.  Хвилинка читання своїх книжок.
  2.  Інтонування речення.
  3.  Читання за початком (речення або абзацу).
  4.  Читання «Настрій».

Показую:

 з посмішкою;

  сердито;

  спокійно.

  1.  Читання «В літаку»:
    •  полетіли… (читають);
    •  сіли… (замовкли).
  2.  Читання «Пастка» (з помилкою – виправляють).
  3.  Читання з зупинками (продовжують).
  4.  «Передай слово».

Називають ім’я читця.

  1.  «Розвідники».

Прочитати:

  •  з найдовшим словом;
  •  речення зі словниковим словом;
  •  визначити кількість певного слова;
  •  всі питальні (розповідні, спонукальні) речення.
  1.   Тестування за змістом тексту.
  2.   Зєднати речення, словосполучення.
  3.   Словникова робота:
  •  змінювання теми читання;
  •  знайти «зайве» слово;
  •  до іменників дібрати дієслова;
  •  дібрати споріднені;
  •  згори – вниз, знизу – вгору;
  •  лише теплі, спокійні слова;
  •  повільно – швидко.
  1.   «Знайдіть пару».

Поєднати слова правої і лівої колонок.

  1.  «Добери слівце».

До слів на дошці дібрати слово з тексту

  1.  «Хто? Що?».

Дібрати якомога більше слів-характеристик певної людини, явища, події.

  1.  Читання-гра «Казковий поїзд».
  2.  Читання «На одному диханні».
  3.  «Парне читання».
  4.  Озвучування малюнку реченням або абзацом з тексту.
  5.  Гра «Так чи ні».

Називаю речення. Визначають його вірність за змістом тексту.

Урок читання

3 клас (ІІ семестр)

Тема: Володимир Бондаренко «Як розмовляють тварини».

Мета: розширити та доповнити знання дітей про тварин; розвивати уміння орієнтуватися в тексті; виховувати у дітей спостережливість, любов до живого світу.

Обладнання: малюнки тварин.

Хід уроку

І. Організація класу.

ІІ. Вправи для вдосконалення читацьких навичок.

1.Хвилинка читання своїх книжок

2. Інтонування речення.

Тварини теж розмовляють.

  •  прочитати розповідне речення, виділяючи різні слова;
    •  з питальною інтонацією
    •  з окличною.

3. Гра «Міркуйте, складайте і читайте»:

Ти  сна

Дні  са

До  стер

Де  нець

4. «Знайди зайве»:

Тиса, Карпати, Ворскла, Дон.

Дністер, Десна, Україна, Уж.

5. Конкурс «Кращий віршочит».

Читання вірша Володимира Лучука «Скільки рік в Україні?»

6. Гра «Казковий поїзд».

На дошці слова: жаба, білка,бобер, ворон, лисиця, сойка, дрізд, заєць, шпак.

  •  У кожний вагон посадіть слова-пасажири:

У перший – слова, що є назвами звірів.

У другий – слова, що означають назви птахів.

  •  Назвіть узагальнюючим словом. (Тварини).
  •  Як вважаєте. Чи всі люблять природу?

Читають речення на дошці:

Любити природу – вивчати, спостерігати і знати.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

  •  Тварини спілкуються між собою. А чи доводилось вам підслухати їхню розмову?
  •  Як же розмовляють тварини?

Напевно, наші сумніви розвіються, як ми попрацюємо з твором Володимира Бондаренка «Як розмовляють тварини»

ІV. Робота над змістом.

1. Читання мовчки:

Прочитайте речення-відповідь.

2. Читання «Передай слово»

3. «Добери слівце»

До назв тварин дібрати дієслова з тексту.

Бобер, білка, кабан, олені, лось.

Зразок: бобер ляпає.

4. Тестування.

Тварини спілкуються за допомогою:

а) звуків, слів;

б) запахів, рухів тіла, голосу;

в) дітей, запахів.

У них:

а) 3 мови;

б) 1 мова;

в) 5 мов.

Сила і частота звуків залежить від:

а) вітру;

б) частини доби;

в) стану тварини.

Лисиця повідомляє звуком:

а) «уф-уф»;

б) «фу-фу»;

в) «ку-ку».

Більшість тварин розуміє голос:

а) усіх тварин;

б) матусин;

в) інших видів.

5. Гра «Розвідники».

  •  Визначити кількість тварин-звірів.
  •  Птахів.
  •  Кількість слова «тварини», «голос»

6. «Продовж читати речення».

Учитель починає – діти продовжують (вибірково).

7. Роздуми з досвіду

  •  А як ви спілкуєтесь зі своїми домашніми улюбленцями?
  •  А вони з вами?

8. «Пізнайки».

Поясніть: Соловї співають всю ніч – буде ясний день.

V. Підсумок уроку:

  •  Як спілкуються тварини?
  •  Скільки «мов» у тварин?
  •  Коли вчаться розпізнавати звуки?
  •  Для чого треба знати голоси тварин?

VІ. Домашнє завдання:

а) Виразно читати твір.

б) Дібрати, як тварини передбачають погоду.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

24974. Идеальный газ. Основное уравнение МКТ идеального газа. Температура и ее измерение. Абсолютная температура 26.5 KB
  Основное уравнение МКТ идеального газа. Понятие идеального газа свойства. Объяснение давления газа. Для объяснения свойств вещества в газообразном состоянии используется модель идеального газа.
24975. Уравнение состояния идеального газа. (Уравнение Менделеева—Клапейрона.) Изопропессы 41.5 KB
  Процессы в газах. Эти величины называют параметрами состояния газа. Для произвольной массы газа единичное состояние газа описывается уравнением Менделеева Клапейрона: pV = mRT M где р давление V объем т масса М молярная масса R универсальная газовая постоянная.
24976. Испарение и конденсация. Насыщенные и ненасыщенные пары. Влажность воздуха. Измерение влажности воздуха 23.5 KB
  Поэтому атмосферное давление представляет собой сумму давления сухого воздуха и находящегося в нем водяного пара. Давление водяного пара будет максимальным при насыщении воздуха паром. Так давление насыщенного пара не зависит от объема но зависит от температуры. Эта зависимость не может быть выражена простой формулой поэтому на основе экспериментального изучения зависимости давления насыщенного пара от температуры составлены таблицы по которым можно определить его давление при различных температурах.
24977. Кристаллические и аморфные тела. Упругие и пластические деформации твердых тел 24 KB
  Твердые тела. Кристаллические тела. Аморфные тела.
24978. Работа в термодинамике. Внутренняя энергия. Первый закон термодинамики. Применение первого закона к изопроцессам. Адиабатный процесс 29.5 KB
  Существуют два способа изменения внутренней энергии: теплопередача и совершение механической работы например нагревание при трении или при сжатии охлаждение при расширении. Теплопередача это изменение внутренней энергии без совершения работы: энергия передается от более нагретых тел к менее нагретым. Теплопередача бывает трех видов: теплопроводность непосредственный обмен энергией между хаотически движущимися частицами взаимодействующих тел или частей одного и того же тела; конвекция перенос энергии потоками жидкости или газа и...
24979. Взаимодействие заряженных тел. Закон Кулона. Закон сохранения электрического заряда 31 KB
  Способность электрических зарядов как к взаимному притяжению так и к взаимному отталкиванию объясняется существованием двух видов зарядов. алгебраическая сумма зарядов всех тел остается постоянной: q1 q2 . Появление и исчезновение электрических зарядов на телах в большинстве случаев объясняется переходами элементарных заряженных частиц электронов от одних тел к другим. Законы взаимодействия неподвижных электрических зарядов изучает электростатика.
24980. Работа и мощность в цепи постоянного тока. Электродвижущая сила. Закон Ома для полной цепи 26 KB
  Работа тока. В электрическом поле из формулы определения напряжения U = A q легко получить выражение для расчета работы переноса электрического заряда А = Uq так как для тока заряд q = It то работа тока: А = Ult или А = I2R t = U2 R t. При прохождении тока по проводнику количество теплоты выделившейся в проводнике прямо пропорционально квадрату силы тока сопротивлению проводника и времени прохождения тока.
24981. Магнитное поле, условия его существования. Действие магнитного поля на электрический заряд и опыты, подтверждающие это действие. Магнитная индукция 54 KB
  Магнитное взаимодействие движущихся электрических зарядов согласно представлениям теории близкодействия объясняется следующим образом: всякий движущийся электрический заряд создает в окружающем пространстве магнитное поле. Магнитное поле особый вид материи который возникает в пространстве вокруг любого переменного электрического поля. С современной точки зрения в природе существует совокупность двух полей электрического и магнитного это электромагнитное поле оно представляет собой особый вид материи т.
24982. Полупроводники. Собственная и примесная проводимость полупроводников. Полупроводниковые приборы 31.5 KB
  Собственная и примесная проводимость полупроводников. Полупроводниковые приборы План ответа 1. Полупроводниковые приборы. Применение полупроводников.