55584

ВИВЧЕННЯ СПАДЩИНИ В.О.СУХОМЛИНСЬКОГО В ПОЧАТКОВІЙ ШКОЛІ

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Розширити знання учнів про слова ввічливості; розвивати навики читання; Вправи на розвиток кута зору: вправи в таблицях дя кую про шу ви бачте про бачте добрий день Діти...

Украинкский

2014-03-26

128.5 KB

14 чел.

ВИВЧЕННЯ СПАДЩИНИ В.О.СУХОМЛИНСЬКОГО

В ПОЧАТКОВІЙ ШКОЛІ

( РОЗРОБКИ УРОКІВ З ЧИТАННЯ В 1, 2, 3, 4 КЛАСАХ )

                                                                    Ковалевська Н.Н.,

                                               учитель початкових класів

                                              Решетилівської ЗОШ І ступеня,

                                                           старший учитель


 
Спадщина Василя Олександровича Сухомлинського – великого письменника – педагога має неоціненне значення як для нинішніх так і для прийдешніх поколінь.

Праці В. О. Сухомлинського стали настільними книгами для тисячі – тисяч педагогів – практиків у вирішенні складних питань в навчально-виховній роботі.

Василь Олександрович автор 41 монографії і брошури, більше 600 статей, близько 1200 художніх творів, оповідань, казок для дітей. Тиражем у десятки мільйонів екземплярів розійшлися його періодичні видання на сторінках яких статті з актуальних питань виховання та навчання.


СУХОМЛИНСЬКИЙ

ВАСИЛЬ  ОЛЕКСАНДРОВИЧ

( 1918 1970 )

Педагог, письменник В.О. Сухомлинський народився 28 вересня 1918 року в селі Василівка на Кіровоградщині в бідній сімї.  Батько Олександр Омелянович Сухомлинський – працював в поміщицькій економії  теслею  та столяром. Пізніше став одним з передових людей села, приймав активну участь в суспільному житті села, виступав як сількор, завідував хатою-лабораторією.

Мати, Оксана  Іудівна, була домашня господарка, виконувала дрібну роботу швеї  та працювала в колгоспі. Разом з Олександром Омеляновичем  виховала,крім Василя, ще трьох дітей – Івана, Сергія, Меланку. Всі вони стали сільськими вчителями.

Сухомлинський багато років був директором і вчителем Павлиської школи. Для дітей написав 1200 оповідань що увійшли до книг: „ Казки школи під голубим небом „, „ Чиста криниця „, „Співуча пір’їнка „, „ Голубі журавлі „.

Все своє життя він присвятив дітям. В школі викладав українську мову і літературу. Щоранку він зустрічав своїх учнів на ганку школи, дивився їм у вічі, намагаючись зрозуміти їхні турботи і радощі. В творах Сухомлинського відображені його спостереження за життям дітей. В них відбилося прагнення письменника бачити своїх вихованців добрими, чуйними, допитливими, працьовитими


                            
Урок читання в 1-му класі

Урок –мандрівка

Тема уроку:  Слова ввічливості.

 Скажи людині: „Доброго дня!”

 За В. Сухомлинським

Мета уроку: ознайомити учнів з творчістю В.Сухомлинського;      розширити знання учнів  про слова ввічливості;

                      розвивати навики читання;.

                      збагачувати словниковий запас учнів;.

                     виховувати в учнів культуру поведінки, та культуру спілкування.

 

Обладнання до уроку:       

                      „Буквар”,

                      „Післябукварик”, твори

                       В. Сухомлинського,

                       таблиці Шульте.

Тип уроку:     Урок-мандрівка.

Хід уроку:

Розчитування. Таблиці складів та слів.

Вправи на розвиток дихання та артикуляцію.

а. Скоромовки (по одній скоромовці кожен учень)

б. Чистомовки: а –а –а

                          у –у –у

                          е –е –е

3. Вправи на розвиток кута зору: (вправи в таблицях)

    дя     кую

    про   шу

    ви     бачте

    про    бачте

добрий    день

Діти, прочитайте ці слова. Як можна назвати ці слова?

Це слова ввічливості!

Сьогодні у нас урок-мандрівка до країни ввічливості і доброти. З нами буде подорожувати добра Фея.


Добра Фея заходить до учнів вітається та говорить слова вірша В. Крищенка „Добрий день”

ДОБРИЙ ДЕНЬ

Сонце землю освітило,

вже до ліжка мама йде

- Добрий день матусю мила!

- Добрий день!

Все усміхнене навколо

Від заквітчаних вишень.

- Добрий день садок і поле!

- Добрий день.

Вадим Крищенко

Запитання до учнів від доброї Феї:

Які слова промовила дитина мамі? Повтори їх!

Як ти вітаєшся вранці зі своїми рідними? Якими ніжними словами називаєш їх?

Відповіді учнів.

Поділ класу на групи. Гра „Хто більше”. Клас ділиться на п’ять груп. Кожна група називає ввічливі слова.

Запитання від доброї Феї.

Ми говоримо:

„Здрастуйте”, коли....

„До побачення”, коли....

„Будь ласка”, коли....

„Спасибі”, коли....

„На добраніч”, коли....

Відповіді учнів.

Гра „Що не так”?

Ранок. Андрійко прокинувся.

- Доброго вечора, татусю! –сказав він.

Що не так? Відповіді учнів.

Робота в парах.

Скажіть оди одному декілька  ввічливих слів.

Які слова ви говорите, коли хочете щось запитати, попросити, порадити.

Відповіді учнів.

Так! Це чарівні слова вони називаються словами ввічливості.

Послухайте вірш „Слова ввічливості”.


СЛОВА ВІЧЛИВОСТІ

У нашій рідній  мові

Чарівні є слова.

Слова ці всім відомі,

Бо сила в них жива

„Добридень”, „До побачення” –

І усмішка сія.

Велике мають значення

Ось ці прості слова!

Як скаже син чи донечка:

„Спасибі” вам,  „Будь ласка” –

Ясніше сяє сонечко

І світ стає, як казка!

Ось ці прості, живі слова

Не забувайте діти!

Від них і радість ожива,

В очах промінчик світить.

Від цих чарівних, добрих слів

Тепліше людям жити.

Якщо ти їх не говорив.

То треба говорити!

Це „Дякую” і „Добрий день”,

„Пробачте”, „Йдіть здорові”.

Вживайте, діти, їх щодень

У нашій рідній мові!

Завдання для учнів: назвати слова ввічливості.

Діти, ці слова ви повинні використовувати в своєму мовленні в щоденному спілкуванні.

Повідомлення теми уроку. Бесіда про спадщину В. Сухомлинського.

В.Сухомлинський багато творів писав для дітей. Сьогодні ми прочитаємо один із них. Він називається „Доброго ранку”.

Робота з підручником.

Перше читання твору вчителем.

Словникова робота.

Запитання до тексту:

Про що йдеться в тексті?  

Назвати головних героїв.

Про які чарівні слова йдеться в тексті.

Відповіді учнів.

Читання учнями:

„Дощиком”.

„Кидок... засічка”

„Буксиром”.

„Ланцюжком”.

Вибіркове читання за завданням:

- хто йшов стежкою?

- якою стежкою йшов батько та син?

- кого вони зустріли?

- що сказав батько?

- що сказав син?

- що відповіла бабуся?

- як засяяло сонце?

Робота з текстом. Гра „Так-ні”.

- батько порадив сказати доброго вечора?

- бабуся відповіла доброго дня?

- сонце затремтіло?

- листя засяяло?

Читання в особах.

Стислий переказ тексту.

Прислів’я про ввічливі слова.

Підсумок уроку.

Чи сподобався вам урок?

Які слова ввічливості ви запам’ятали?

Завжди використовуйте в своєму мовленні слова ввічливості та правила спілкування.


Правила спілкування

Стався один до одного і до всіх людей з повагою.

Поважай себе бо ти – Людина.

Дотримуйсь правил гарного тону при спілкуванні.

Дивись людині в очі, коли вітаєшся і розмовляєш з нею.

Говори чітко і спокійно, стеж за силою звуку, ніколи не підвищуй голос, не кричи – це не гарно.

Вживай  „чарівні слова” в мові, у зверненні до дорослих людей та однолітків.

До дорослих людей звертайся на ВИ!

Ніколи не вживай у своїй мові нецензурних, брутальних слів, адже це не прикрашає людину, а навпаки принижує її, збіднює її мову та інтелект.

Ніколи не перебивай розмову людей, а дочекайся, коли розмову закінчать.

Коли розмовляють дорослі, не слід втручатись у їхню розмову і щось додавати своє, заперечувати чи стверджувати, коли тебе  не питають.

Говорити треба завжди правду, бо брехня не робить тобі честі, і вона завжди вилізе на поверхню. Недаремно народна мудрість каже: „Шила в мішку не сховаєш.”

Найбільша сила – це розум. Тому треба послуговуватися цим правилом у житті.   


Додаток до уроку „Скажи людині: „Доброго дня!” За В. Сухомлинським”:

ДОБРИЙ ДЕНЬ

Сонце землю освітило,

вже до ліжка мама йде

- Добрий день матусю мила!

- Добрий день!

Все усміхнене навколо

Від заквітчаних вишень.

- Добрий день садок і поле!

- Добрий день.

Вадим Крищенко

СЛОВА ВІЧЛИВОСТІ

У нашій рідній  мові

Чарівні є слова.

Слова ці всім відомі,

Бо сила в них жива

„Добридень”, „До побачення” –

І усмішка сія.

Велике мають значення

Ось ці прості слова!

Як скаже син чи донечка:

„Спасибі” вам,  „Будь ласка” –

Ясніше сяє сонечко

І світ стає, як казка!

Ось ці прості, живі слова

Не забувайте діти!

Від них і радість ожива,

В очах промінчик світить.

Від цих чарівних, добрих слів

Тепліше людям жити.

Якщо ти їх не говорив.

То треба говорити!

Це „Дякую” і „Добрий день”,

„Пробачте”, „Йдіть здорові”.

Вживайте, діти, їх щодень

У нашій рідній мові!


                               
Урок читання в 2-му класі

Урок- подорож

Тема уроку:  В.О.Сухомлинський  „ По волосинці”.

Мета уроку:  ознайомити учнів із спадщиною В.О.

                      Сухомлинського; формувати навички свідомого,правильного,

                свідомого читання;.

                вправляти в читанні тексту, розвивати

                пізнавальний інтерес, збагачувати

                словниковий запас;.

                виховувати любов і шану до творчості

                В.О.Сухомлинського, бережливе ставлення

                до природи, до птахів.

Обладнання до уроку: таблиці Шульте, анаграми,

                                     скоромовки, чистомовки,

                                     загадки,легенди, ілюстративний

                                     матеріал.

 

                          Хід  уроку:  

Вступне слово вчителя.

Сьогодні у нас незвичайний урок, урок-подорож до

міста Києва. Подорожувати будемо потягом

„Експрес.”

Загадка”: Маленькі будиночки по рейках біжать

Хлопчики й дівчатка в будиночках сидять.”

Клас ділиться на 4 групи.

Для проїзду потрібно взяти квитки.Кожна команда

отримує завдання, яке обговорюють в групах.

ЗАВДАННЯ –розповісти 4 скоромовки;

ЗАВДАННЯ –розповісти 4 чистомовки;

ЗАВДАННЯ –розповісти 4 загадки;

ЗАВДАННЯ – діалог про подорож.

З кожною екскурсією працює екскурсовод. У нас екскурсоводом буде учениця, яка зробить повідомлення про м.Київ.

Провідник віддає сигнал. Потяг відправляється. Далі будуть зупинки. На кожній зупинці на нас чекає завдання.

Діти, в потязі є контролер. Він перевіряє квитки. Сьогодні я буду контролером, але я перевіряю домашнє завдання. За допомогою тестів. Завдання –тести на листочках. Кожна група бере і виконує завдання –тести.

Учитель перевіряє.  

                        

Вправи для активізації пізнавальної активності учнів:

Розчитування. (Таблиці Шульте);

Вправи по розвитку кута зору: (Таблиці на дошці )

Вправи для розвитку дихання:

а). Скоромовки: „Їхав поїздом їжак, наїжачився піджак”

б). Чистомовки: а-о-у-е-и; 1р, 2р, 3р;

а-а-а яблучка два,

два яблучка червоненькі

несе донечка для неньки...

4. Картки –блискавки: Київ, Київський, Україна.

  5. Анаграми: Ми Київ в їдемо. (Ми їдемо в Київ)

  6. Фізкультхвилинка під музичний супровід.

Зупинка. Загадка „Вірно людям я служу, їм дерева стережу. Дзьоб міцний і гострий маю, шкідників ним добуваю”.Хто це, діти?

Повідомлення теми уроку. Пояснення нового матеріалу. Бесіда про птахів. Яких птахів ви знаєте? Відповідають. А тепер картки –блискавки ( читаємо назви птахів ). Діти, а тепер подумайте, чи знаєте ви щось цікаве про життя птахів. Обговоріть у групах, і зробіть повідомлення про птахів.

Діти сьогодні ми з вами прочитаємо про прогулянку бабусі і онука до лісу. Ви дізнаєтесь про одну дивну пташку. Давайте почитаємо текст.

А тепер я прочитаю текст В.Сухомлинського „По волосинці”.

1). Читання учителем тексту.

2). Словникова робота.

3). Мовчазне читання учнями.

4). „Дощиком”.

5). „Кидок...засічка”.

6). „Ланцюжок”.

7). Читають кращі учні.

Робота над змістом оповідання.

     1). Діти, прислів’я: „Бджола мала, але працьовита”, „Працьовита наче бджілка ”, як ви розумієте?

Так! Вона по краплинці носить мед. Яких ще птахів та тварин можна назвати роботящими?

     2). Завдання –тести.

Закріплення вивченого. Тести до твору.

Зупинка.

1). Куди пішли бабуся і внук?: а) на прогулянку;

                                                           б) в подорож;

                                                           в) на екскурсію.

       2). Що побачили на кущі?:       а) плоди;  

                                                           б) квіти;

                                                            в) гніздечко.

       3). Як робив птах собі гніздечко?:  а) по гілочці;  

                                                                   б) по травинці;

                                                                   в) по волосинці.

Діти, ви також бджілки-трудівниці, та турботливі пташки, ви по краплинках здобуваєте свої знання. Кожен урок і кожен день накопичуєте їх.

Зупинка. Хвилинка поезії.

Підсумок уроку. Мотивація оцінок.

Домашнє завдання: читати, переказувати, відповідати на           запитання.


                             
Урок    читання в  3-му класі

Тема уроку: В.О. Сухомлинський. „Кінь утік”.

Мета уроку: розширити знання учнів про творчість  

        В.О. Сухомлинського;. формувати навички

        правильного, свідомого, швидкого читання.;

        виховувати шану, любов та повагу до творчості

        В.О. Сухомлинського.

Обладнання до уроку: твори В.О. Сухомлинського, таблиці,

          скоромовки, чистомовки.

Хід уроку:

Вступне слово вчителя. Сьогодні я йшла до школи і зустріла чарівницю, яка подарувала мені ось цю дивну квітну. Діти, як вона називається?

Квітка - семицвітка

Що нагадують вам кольори її пелюсток?

Веселку!

Назвіть кольори  її пелюсток! ( Називають )

Кожна пелюстка і буде етапом уроку.

А зараз проведемо розвивальні вправи.

Вправи на дихання і артикуляцію.

1. Скоромовка про кольори «Сім братів-кольорів…» на 1,2,3

    подихи.

По 1 скоромовці розкаже кожен учень.

Чистомовки    1. а-а-а    2. о-о-о  3.у- у-у

    2. Вправи на розвиток кута зору.

    1. Таблиці Шульте.   

    2. Картки – блискавки ( школа, книга, весна  їжак, весна, зима)

    3. Таблиці дні тижня ( 7 днів, 7 кольорів веселки)

    4. Таблиці  весна, літо, осінь, зима  -  пори року.

I  пелюстка.   Перевірка д/з. Поділ на групи за порами року.

1 гр.  -  ВЕСНА

1 )  Розповісти біографію В. Сухомлинського

2 ) Яті твори В.Сухомлинського ви читали?

3 гр. -  ОСІНЬ

1 )  Які слова промовив перший хлопчик?

2 )  Які слова промовив другий хлопчик?

3 )  Які слова промовив третій хлопчик?

        4 гр. -  ЗИМА

1 )  Як називається оповідання В. Сухомлинського?

2 )  Яка основна думка твору?

2 гр.  -   ЛІТО    Т Е С Т И

1 )  Де  стояла маленька хатинка?

а ) серед поля,

б  ) в лісі,

        в  ) в саду.

2 ) Скільки хлопчиків заховалось у хатинці?

а ) 3,

б )  2,

в )  4.

3 ) Хто ще прибіг заховатися у хатинку?

а ) 1 хлопчик,

 б )  2 хлопчики,

        в ) дівчинка.

Фізкультхвилинка  ( «Руки за голову …» )

2 пелюстка.      Повідомлення теми уроку.

Сьогодні продовжимо говорити про творчість В.О. Сухомлинського – видатного педагога, який все своє життя присвятив дітям. Все серце він віддавав їм. Я також дуже люблю і шаную його творчість. Книги  «Сто порад учителеві» ,«Серце віддаю дітям»,  «Листи до сина» завжди лежать на моєму робочому столі. З повідомленням про біографію  В. Сухомлинського  виступить  учень .  

А сьогодні ми будемо читати твір В.Сухомлинського «Кінь утік».

            

3  пелюстка.       Робота над текстом  ст. 67

Читання учителем.

Словникова робота.

Види читання

«Мовчки»

«Дощик», «Блискавка»

«Кидок…засічка»

«Небо і земля»

«Вовк і заєць» ( в парах )

Зі слів Віталик розгорнув записку продовжити скоромовкою

Вибіркове читання

Читання на зразок

4 пелюстка.   Закріплення вивченого матеріалу.

Робота над запитаннями

Текстові завдання.

1. В якому класі відбувається подія?    а) 1,

   б ) 2,

   в ) 4.

2. Як звати хлопчиків?     а ) Віталик і Сергій

           б ) Сергій і Іван

           в ) Віталик  і Петрик.

3. На якій парті сидів Віталик?  а) 1,

        б) 2,

        в) остання.

4. Що впало на парту Віталика?   а)  підручник,

          б)  зошит,

          в)  записка.

5. Що зробив Віталик?                   а) розповів учителеві,

           б) заховав записку.

6. Як зреагував клас?        а) здивувався, обурився,

           б) похвалив Віталика.

7. Що трапилось з хлопцями?        а) вони посварились,

           б) помирились.

8. Як відповів Віталик Петрикові? а) кінь побіг,

           б) коня немає,

           в) кінь утік.

9. Чому він так сказав?

пелюстка. Прочитати зашифровані слова (прислів”я).

                       Сказати свої прислів”я про дружбу та

    товаришування.

пелюстка.   Хвилинка поезії.  Вірш А.Костецького.

                        У гостях.

7  пелюстка.    Підсумок уроку. Оцінювання.

Д/з  (диференційовано).  1 в. ( переказ)

в. ( продовжити розповідь)

в. ( мал. малюнок)

в. ( переказувати).


                                   
Урок читання в 4 - му класі

Тема уроку: В. Сухомлинський  «Співуча пір”їнка»

Мета уроку: розширити знання учнів про творчі здібності кожної          

                       особистості ; розвивати вміння працювати над текстом;    

                       вправляти у виразному читанні твору; виховувати шанобливе

                       ставлення до спадщини Сухомлинського.

 Обладнання до уроку: біографія В.О. Сухомлинського, книги В.Сухомлинського: «Чиста криниця», «Співуча пір’їнка», «Голубі журавлі».

                                    Хід  уроку:

Розчитування.

Усний журнал. Екскурс по біографії В. Сухомлинського зробить журналіст – оглядач.

Робота в групах:

              Перша група – доповнити біографію

              Друга група – доповнити біографію

              Третя група – доповнити біографію

( кожна група досліджувала біографію, вносить свої доповнення до сказаного  журналістом – оглядачем )

                                   Тест:

Що писав Сухомлинський?

        А). Казки для дітей.

         Б). Оповідання.

         В). Писав для дорослих.

         Г). Казки, оповідання для дітей і писав для дорослих.

Робота в групах:

               Перша група – що писав Сухомлинський для дітей ( казки).

               Друга група – розповідь про оповідання,написані Сухомлинським для дітей.

                                       

               Третя група – що писав для дорослих.

 ( кожна група заздалегідь готувала завдання )

Бесіда з учнями про творчі здібності людей

              Учитель: Кожен з вас має певні здібності.Хтось гарно танцює,

                                хтось гарно співає, а хтось – швидко і правильно розв’язує задачі, працює на комп’ютері. Хтось майстерно вирізує лобзиком, вишиває, а хтось уміє доглядати тварин.

    Але не завжди людина знає про свої здібності, цінує і розвиває їх.Саме на такі роздуми наштовхує ця казка.

   Будь уважний до себе і до інших, не загуби свою співучу пір’їнку!

  У кожної людини є своя співуча пір’їнка. Нещасливий той у кого такої пір’їнки немає.

6. Повідомлення теми уроку: В. Сухомлинський „Співуча пір”їнка”

7. Робота над текстом:

       а) читання учителем

       б) словникова робота

           Стрепет – енциклопедичні дані про птаха готував  учень.

        в) читання тексту учнями:

             „ дощик”

             „ вовк і заєць”

             „ буксиром”

             „ кидок... засічка”

             „ читання в парах”

             „читання в особах”

      г) запитання до учнів:

             чи знаєш такого птаха?

              з чим порівнюють його спів?

8. Закріплення вивченого матеріалу.

                      

Тести до тексту:

Як звали птаха?

         А). Ремез.

          Б). Яструб.

           В). Стрепет.

2. Що загубив стрепет?

          А). Насіннику.

           Б). Родзинку.

           В). Пір’їнку.

3. Як звали хлопчика?

            А). Василько.

             Б). Сергійко.

              В). Петрик.

4. Що зробив птах?

              А). Попросив знайти пір’їнку.

               Б). Віддати пір’їнку.

                В). Забрати пір’їнку.

9. Робота над висловами: „ У кожної людини є своя співуча пір’їнка...”    

                                            „ Людина починається з добра.”

10. Прислів’я до теми.

11. Підсумок уроку.

Завдання додому ( диференційовано )    


1

3

4


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

74486. ТЕХНИКА ПЕРЕГОВОРНЫХ ПРОЦЕССОВ 72.5 KB
  При проведении переговоров важно понимать общие закономерности делового общения что позволит анализировать ситуацию учитывать интересы партнера говорить на общем языке. В процессе переговоров можно выделить три основные стадии: подготовка к переговорам; процесс их ведения; анализ результатов переговоров и выполнение достигнутых договоренностей. Основные этапы переговоров способы подачи позиции Исходный пункт любых управленческих действий это определение цели. Ошибается тот кто в качестве цели переговоров ставит безоговорочное...
74487. Особенности делового общения: деловая беседа, деловые переговоры, деловые совещания, деловые дискуссии 66 KB
  Структура деловой беседы: подготовка к деловой беседе; установление места и времени проведения встречи; начало беседы: вступление в контакт; постановка проблемы и передача информации информирование партнёров; аргументирование выдвигаемых положений; опровержение доводов собеседника; анализ альтернатив поиск оптимального или компромиссного варианта либо конфронтация участников; принятие решения; фиксация договорённостей; завершение беседы; анализ результатов беседы своей тактики общения. является трудным и ответственным делом...
74488. Конфликты. Формы работы с конфликтами и методы их разрешения 217.5 KB
  Конфликты. Конфликты всегда существовали существуют и будут существовать они неотъемлемая часть человеческих взаимоотношений. Возможность возникновения конфликтов существует во всех сферах. Конфликты рождаются на почве ежедневных расхождений во взглядах разногласий и противоборства разных мнений нужд побуждений желаний стилей жизни надежд интересов и личностных особенностей.
74489. Стили и средства общения 479.5 KB
  Конкретный выбор стиля общения определяется многими факторами: личностными особенностями человека его мировоззрением и положением в обществе характеристиками этого общества и многим другим. Все присутствующие знают друг друга лет двадцать собираются вместе 34 раза в год сидят несколько часов и говорят об одном и том же. Когда ваша рука захватывает руку другого человека так что ладонь оказывается поверхностью вниз это свидетельствует о том что вы хотите главенствовать в процессе общения с вашим партнёром рис. Оно бывает необходимо в...
74490. Этика и этикет делового общения 57 KB
  Нравственные эталоны и образцы поведения руководителя: Стремитесь превратить вашу организацию в сплочённый коллектив с высокими моральными нормами общения. etiquette означает установленный порядок поведения гделибо. Деловой этикет важнейшая сторона морали профессионального поведения делового человека. Деловой этикет результат длительного отбора правил и форм наиболее целесообразного поведения которое способствовало успеху в деловых отношениях.
74491. Общая характеристика общения 100.5 KB
  Общение это сложный многоплановый процесс установления и развития контактов между людьми порождаемый потребностями совместной деятельности и включающий в себя обмен информацией выработку единой стратегии взаимодействия восприятия и понимание другого человека. Перцептивная сторона общения Вопрос о том как происходит чтение другого человека что позволяет нам понимать его поведение встают перед каждым из нас. Для того чтобы понимать это необходимо ответить на следующие вопросы: Как формируется первое впечатление Как происходит...
74492. РУКОВОДСТВО И ЛИДЕРСТВО 113 KB
  В первом случае руководитель отождествляя себя с более крупными группами организации нежели с группой подчиненных может считать что эмоциональная привязанность к рабочей группе может стать тормозом на его пути. Однако недостатков больше чем достоинств: высокая вероятность ошибочных решений; подавление инициативы творчества подчиненных замедление нововведений застой пассивность сотрудников; неудовлетворенность людей своей работой своим положением в коллективе; неблагоприятный психологический климат подхалимы козлы отпущения...
74493. ТЕХНИКА И ТАКТИКА АРГУМЕНТИРОВАНИЯ 82 KB
  Правило №1 правило Гомера Очередность приводимых аргументов влияет на их убедительность. Как видно из примера причина неудачи в том что просительница нарушила правило Гомера. Правило №2 правило Сократа Для получения положительного решения по очень важному для вас вопросу поставьте его на третье место предпослав ему два коротких простых для собеседника вопроса на которые он без затруднения скажет вам да. Правило №3 правило Паскаля Не загоняйте собеседника в угол.
74494. СПОР, ДИСКУССИЯ, ПОЛЕМИКА. ПРОИСХОЖДЕНИЕ И ПСИХОРЛОГИЧЕСКИЕ ОСОБЕННОСТИ 100.5 KB
  Знать правила спора надо не только для того чтобы вести его самому. Вникнуть в суть обсуждаемых ими проблем разобраться в доводах за и против поможет знание психологических особенностей спора. Что же такое спор Какова его сущность с какими видами споров нам приходится иметь дело Понятие спора. Вовторых осуществив процесс спора стороны приходят к более глубокому уяснению позиции как своей собственной так и позиции своего оппонента.