55586

Дивовижні пригоди в лісовій школі

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Пята та шоста група отримують завдання серед запропонованих карток відібрати тільки імена та прізвища письменників Додаток 3. Довідкова служба повідомляє заздалегідь підготовану інформацію про письменника...

Украинкский

2014-03-26

41.5 KB

5 чел.

 
До 82 річниці Всеволода  Нестайка
 Урок позакласного  читання  в 2 класі за повістю-казкою В.Нестайка 

«Дивовижні  пригоди  в  лісовій  школі».
Мета уроку: прищеплювати дітям любов до читання, цікавість до дитячої книги на прикладі творчості Всеволода Нестайка;Вдосконалювати навички правильного, свідомого, виразного читання; розвивати мислення, пам ять;
виховувати почуття дружби та взаємодопомоги; розвивати інтерес до навчання, створюючи оптимальні умови навчання через групову роботу. 


                                                              
Хід уроку 

1.     Повідомлення теми уроку

Робота в групах
Перша та  друга група (перший ряд) отримують завдання відібрав ти серед отриманих карток тільки назви тварин ( Додаток 1).
Третя та четверта група (другий ряд) отримують завдання  серед запропонованих карток відібрати тільки жанри художніх творів народної творчості (Додаток 2).
П ята та шоста  група отримують завдання серед запропонованих карток відібрати тільки  імена та прізвища письменників (Додаток 3).
(На кожному ряду відповідає та, група, яка закінчила роботу першою.
Група, яка закінчила другою називає зайві слова). 

    - Прочитайте назви тварин.
- Назвіть зайві слова.
- Прочитайте види художніх творів.
- Назвіть зайві слова.
- Прочитайте імена письменників.
- Назвіть зайві слова.
- Який з названих жанрів дуже люблять всі діти?
- Який ваш улюблений письменник?
- Що об’єднує всіх цих тварин?
- Тема  нашого уроку «Дивовижні пригоди в лісовій школі» Всеволода Нестайка.

2.     Знайомство з  фактами біографії письменника.

«Довідкова служба» повідомляє заздалегідь підготовану інформацію про письменника (Додаток 4).

    - Коли народився письменник?
- Які назви його творів ви запамятали?
- На скільки мов світу перекладено його твори?

3.     Гра «Розшифруй  імя героя».

Діти читають зашифровані імена героїв, на екрані зявляються ілюстрації з книжки з портретами героїв (Додаток 5).

4.     Зустріч з героями лісової школи.

Діти в костюмах учнів лісової школи представляють свого героя (Додаток 6).

5.     «Знайди відповідність»

Діти з’єднують ім’я вчителя і предмет, який він викладає (Додаток 7).
Робота в групах. Скласти розклад уроків на один день для лісової школи.
Фізкультхвилинка
Пісня (Додаток 8). 

6.     Робота над улюбленим  уривком.

Робота в групах.
Перша і друга група отримують завдання прочитати уривок вправою «Стрибки по грудках» (Читається перше та останнє слово в кожному рядку).
Третя та четверта група отримують завдання прочитати  уривок «Ланцюжком».
П ята та шоста група отримують завдання прочитати  уривок за особами.
Діти готуються 1 -2 хвилини до виконання завдання (перша, друга, третя, четверта групи проглядають текст,а п ята та шоста розподіляють ролі).
Завдання перед читанням: прослухати уривок і сказати чим схожа лісова школа на звичайну? (Додаток 9). 

7.     Написання листа письменнику.

Робота в групах. Діти отримують завдання написати листа Всеволоду Нестайку за карткою з опорними словами (Додаток 10).
Групи зачитують листи в тому порядку, як закінчили роботу. 

8.     Підсумок уроку.

     Робота в групах. Діти обговорюють питання:

- Чого нас навчає ця казка?

   Кожна група презентує свій варіант відповіді.

Додаток 1
 Порося, ведмедик, лоза, лис, рись, коза, вовк,  ліс, білка, борсук, рис, гілка, лось, заєць, їжак, кіт, кит.
Додаток 2
 Казка, абзац, оповідання, речення, прислів я, текст, вірш, повість, загадка.
Додаток 3
Анатолій Костецький, Ліна Костенко, Ані Лорак, Микола Сингаївський, Андрій Шевченко, Всеволод Нестайко, Леся Українка, Віталій Кличко, Максим Рильський.
Додаток 4
    Всеволод  Зиновійович  Нестайко  народився  30  січня  1930  року в  місті  Бердичеві  на  Житомирщині. Після  втрати  батька  вони  з  мамою  переїжджають  до  Києва. 1947  року, скінчивши десятирічку, вступає на  слов янське  відділення  філологічного  факультету  Київського  університету.
   Нелегкими  були  повоєнні  роки  Всеволода  Нестайка: голодними, але  то  були  роки  юності  і  студентства,  які запам ятовуються  на  все  життя. В.Нестайко  працював  у  редакціях  журналів  «Дніпро», «Барвінок», у  видавництві  «Молодь». З  1956  по  1987  рік  завідував  редакцією «Веселка».
    Всеволод Нестайко — лауреат літературної премії імені Лесі Українки (за повість-казку «Незвичайні пригоди в лісовій школі»), премії імені Миколи Трублаїні (за повість-казку «Незнайомка з Країни Сонячних Зайчиків»), премії імені Олександра Копиленка ( за казку «Пригоди їжачка Колька Колючки та його вірного друга і однокласника зайчика Косі Вуханя»).
   1979 року рішенням Міжнародної ради з дитячої та юнацької літератури трилогія «Тореадори з Васюківки» внесена до Особливого Почесного списку Г. Х. Андесена як один із найвидатніших творів сучасної дитячої літератури
    Книги В. Нестайка перекладено двадцятьма мовами світу, в тому числі англійською, німецькою, французькою, іспанською, російською, арабською, бенгалі, угорською, румунською, болгарською, словацькою та іншими
Додаток 5
 ашюрХ кюнабаК, килйахиМ окнедемдеВ, кидуР окневосиЛ,аксїаР уянМ, акчоріВ кучрівиВ, аніЗ окшебеБ, яроБ куС, ясоК ьнахуВ, ясаВ нициК, окьлоК акчюлоК, кичвоВ окневоВ.
Додаток 6
Кося Вухань –кмітливий, життєрадісний зайчик. У нього завжди багато цікавих ідей. Переміг власні страхи.
Колько Колючка – найкращий друг Косі Вуханя, підтримує всі його ідеї. У минулому – боягуз.
Михайлик Ведмеденко – син директора лісової школи. Вовчик хотів до нього підлизатися, але Михайлик його розкусив. Добрий, всім хоче допомогти.
Вовчик Вовченко – забіяка, дуже любить дражнитися. Був помічений у брехні та розпусканні зубів.
Рудик Лисовенко – все повторює за Вовчиком: дії, слова. Особлива прикмета – не вимовляє літеру «р».
Раїска Мняу – смілива, перша, хто дала відсіч Вовчику, після чого він став її побоюватися.
Вірочка Вивірчук – маленька, завжди усміхнена білочка. Допомагала Раїсці, Косі та Колькові  врятувати Вовчика від Шакала Бацили.
Соня Лось – тихе, спокійне лосеня. За її спину не раз ховався Кося Вухань.
Хрюша Кабанюк – лінькувата, обожнює баранки. Спочатку весь час ревіла, чим втягнула своїх друзів у халепу.
Зіна Бебешко –лісове козеня, дружить з дівчатками лісової школи.
Боря Сук – спокійне виховане борсученя. Ніколи не сперечається.
Вася Кицин – мав котяче прізвище та ім я, а виявився справжнім левом.
Додаток 7
 Бегемот  Гіпопотамович                    ведмежа  мова
 Лисавета Патрикіївна                        математика
 Жирафа  Жирафіївна                         історія
 Макак  Макакович                             географія
 Мамонт  Африканович                      сольфеджіо
 Пантера  Ягуарівна                            фізкультура
 Бурмило Михайлович                       лісознавство
Додаток 8
 Дуже нас колись лякали
Хулігани і шакали.
Ми боялися, тремтіли,
Слова їм сказать не сміли.
А тепер вже, а тепер
Ми не боїмося.
З хуліганів ми тепер
Дружно сміємося.(на музику пісні Г.Гладкова «Пісня про чаклунів» із фільма «Новорічні пригоди Маші та Віті»
Додаток 9
      Кося ще раз  зітхнув  і  повільно  поплентався  за  Кольком  у  клас.
      Бурмило  Михайлович  одкрив  журнал  і  подивився  на  клас: 

- Хто  не  виконав  завдання,  піднесіть  лапу!

Всі завмерли.  Лапу  не  підніс  ніхто.

- Гаразд.  Починаю  викликати.

   Кося  Вухань  ліг  на  парту  грудьми  й  сховався  за  спину  Соні  Лось, що  сиділа  попереду.

- Вовченко!

 «Ху! – полегшено  видихнув  Кося. – Пронесло!»

- А  скажи, Вовченко, що було  задано  на  сьогодні.
- Е-е…на  сьогодні… було… задано… було  на  сьогодні… е-е… - Вовчик

енергійно  махнув  лапою  знизу  вгору, що  означало: «Підказуйте,  чорти,  швидше!»

- Провідміняти  «ведмідь», - підказала  Зіна  Бебешко.
- Проведмежати… е-е… о-о…  ведмінь… - прохарамаркав  Вовчик.
- Хе! – скривився  Бурмило  Михайлович. – Ну,  давай,  «ведмежай»,  артист! Тільки  не  підказуйте!  Хай  сам  «ведмежає».

Вовчик  Вовченко  безпорадно  озирнувся  навколо  й  почав:

- Ну… ну…я… е-е… я – ведмідь… ти – ведмідь… він – ведмідь… Ми…

е-е…ведмеді… ви – ведмеді… вони – ведмеді…

- Овва! Багато  вас,  ведмедів,  назбиралося, - усміхнувся  директор.

Клас  зареготав.

   Додаток 10
Шановний…………………………………………………………………………..
Пишуть Вам……………………………………………………………………….
Нам хотілося б…………………………………………………………………….
………………………………………………………………………………………
………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………
Чекаємо з не терпінням……………………………………………………………

……………………………………………………………………………………….


число                                                                                                             підпис 


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

32082. Мотивация просоциального поведения и социальной самореализации (по Хекхаузену) 61 KB
  С незнакомым: чем сильнее ожидание успеха тем выше положительная привлекательность и наоборот все наоборот в мотиве достижения: чем выше вероятность успеха и следовательно легкость задания тем меньше привлекательность успеха и наоборот. Ответственность как устойчивая черта характера напрямую связана с такими личностными параметрами как интернальностьэкстернальность и мотивация достижения. Феномены власти чрезвычайно сложны основываются на повсеместно встречающейся ситуации социального конфликта возникающего изза несовместимости...
32083. Мотивация асоциального поведения 42 KB
  Понятие агрессии. Для понимания причин агрессии необходимо учитывать то каким путем агрессивная модель поведения была усвоена факторы которые спровоцировали ее проявление и условия способствующие закреплению данной модели поведения. Предполагается что агрессивные реакции могут быть усвоены путем наблюдения проявлений агрессии. фрустрации агрессии сформулирован Доллардом и др.
32084. Социальная психология административной и управленческой деятельности 96 KB
  Основная цель: разработка универсальных принципов управления пригодных ко всем типам организации. Было выявлено существование формальных и неформальных групп в организации и их влияние на поведение работников. потребности отказ от необходимости жесткой иерархии власти жесткие рамки не совместимы с природой человека; ответственность за решение проблем в организации лежит на менеджере; роль неформальных отношений. Главное квалификация уровень ее мотивации формы организации труда.
32085. Профессиональный стресс 55.5 KB
  Профессиональный стресс Литра: Пряжников Николай Сергеевич 1. Социально экономическая значимость изучения стресса Сама проблема профессионального стресса остро заявила о себе именно в ХХ столетии.дистреса: 1 человек встречаясь с какойто сложностью не может полноценно реализовать накопившуюся энергию вызванную физиологическим механизмом стресса и тогда эта энергия начинает разрушать самого человека.Классическая теория стресса Ганса Селье современное применение теории 1936г.
32086. Основные этапы в развитии социальной психологии 71.5 KB
  История формирования социальнопсихологических идей Основные этапы в развитии социальной психологии. Выделяют 3 этапа в истории зарубежной социальной психологии: 1 философский античность сер. Накопление социальнопсихологических знаний в сфере философии и зарождающейся в ее недрах психологии. История социальной психологии как научной дисциплины относительно молодая отрасль знания.
32087. Теоретические направления западной социальной психологии: социальный бихевиоризм и социальный психоанализ 43.5 KB
  Суть теорий: все действия человек совершает под воздействием внешнего стимула. Факторы влияющие на исходы взаимодействия: экзогенные внешние сходство дополняемость и внутренние эндогенные на основе прошлого опыта взаимодействия влияет величины исходов в прошлом чел решает взаимодействовать ли дальше. необихевиаристская ориентация сводит всю активность челка в основном к пассивному приспособлению к сущим усл. Психоанализ: Основу психической жизни человека составляют бессознательные влечения потребности и образы формирующиеся...
32088. Теоретические направления западной социальной психологии: когнитивизм и интеракционизм 52.5 KB
  Теоретические направления западной социальной психологии: когнитивизм и интеракционизм. соц. эксперименты о соц. Большое развитие соц.
32089. Основные методологические проблемы и специфика СП исследования 67 KB
  Виды: стандартизированное нестандартизированное включенное участвующее взаимодействие наблюдателя и группы и невключенное простое со стороны наблюдение. Проблема определения единиц наблюдения: Объектом наблюдения являются отдельные люди малые группы и большие социальные общности например толпа и социальные процессы происходящие в них например паника. Предметом наблюдения обычно служат вербальные и невербальные акты повеления индивида или группы в целом в определенной социальной ситуации. Референтометрия методический...
32090. Общение как обмен информацией 43 KB
  Андреева рассматривая проблему общения выделяет в ней 3 стороны перцептивную восприятие партнёров коммуникативную обмен информацией и интерактивную взаимодействие. Но передача инфо только формальная сторона общения всегда информация не только передается но и формируется уточняется развивается. Поэтому рассмотрения общения только с этой стороны недостаточно. У общающихся должно быть не только одинаковые лексические и синтаксические системы но и понимание ситуации общения это возможно лишь в случае включения коммуникации в...