55589

Слухайте маму й татка, і буде все в порядку

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: ознайомити дітей з особливостями пєси; удосконалювати навички виразного читання, інсценізації пєси; розвивати уяву і фантазію, творчі здібності, навички спілкування; виховувати слухняність, повагу до близьких, взаємодопомогу.

Украинкский

2014-03-26

48.5 KB

0 чел.

Урок читання

(3 клас)

з використання інтерактивних технологій

Тема: Казка-п’єса

Ніна Куфко

Гуси-лебеді

З досвіду роботи

Малої Валентини Олексіївни,

вчительки початкових класів,

спеціаліста вищої категорії

м.Орджонікідзе, 2012 рік


УРОК ЧИТАННЯ З ВИКОРИСТАННЯМ ІНТЕРАКТИВНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
.

 

 Тема: Слухайте маму й татка, і буде все в порядку. 

П’єса-казка „Гуси-лебеді” Ніни Куфко. 3-й клас.

 Мета: ознайомити дітей з особливостями п'єси; удосконалювати навички виразного читання, інсценізації п'єси; розвивати уяву і фантазію, творчі здібності, навички спілкування; виховувати слухняність, повагу до близьких, взаємодопомогу.  

 Обладнання: ілюстрації до казки «Гуси-лебеді», маски для інсценізації, опори для висловлювань, картки-схеми, назви кімнат для проб.

ХІД УРОКУ

 I. Організація класу.

II. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми, мети і завдань уроку.

— Сьогодні ми маємо опрацювати п'єсу Ніни Куфко «Гуси-лебеді» і вивести дуже важливе для себе правило. (На дошці в темі уроку закрите слово «слухайся».)

У цьому приміщенні працюватиме театр учнів 3-го класу. У вас буде нагода ознайомитись з важкою, але цікавою професією актора.

— Хто з вас був у театрі?

— А чи хочете ви побувати там?

Мета нашого уроку — опрацювати п'єсу-казку Ніни Куфко «Гуси-лебеді», інсценувати прочитане, визначити головну думку твору, яка зашифрована в темі уроку (на дошці).

А для цього нам потрібно... (запис на дошці).

 Знати: правила спілкування; що таке п’єса; особливості п'єси.

 Уміти: співпрацювати; інсценувати прочитане; виразно читати; уявляти і фантазувати; аналізувати; доводити.

—Що означає виразно читати? (Використовувати мовленнєві засоби виразності.)

Табличка: тон, темп, гучність, логічний наголос, логічні паузи.

—Допоможуть вам в інсценізації міміка, жести.

—Хочете бути справжніми акторами?

—Пропоную такий план дій.

План уроку

1. Підготовча робота.

2. Антракт.

3. Репетиція вистави.

4. Інсценізація «Живі картинки».

 

 ПІ. Актуалізація знань.

  •  Отже , українська письменниця Ніна  Куфко саме для нас написала сценарій шляхом опрацювання російської народної казки «Гуси-лебеді».

—А ви знаєте казку «Гуси-лебеді»?

  •  Діти, щось я сумніваюсь, що саме цей твір створений для вистави. Подивіться в підручник, який за жанром цей твір?

— Що таке п’єса? ( П’єса – драматичний твір, написаний для вистави.)

  •  Які ознаки п'єси? (Сцена, дійові особи, діалог дійових осіб, монолог, ремарки.)

 Ремарка — пояснення автора до тексту п 'єси, яке стосується обстановки, поведінка актора, манери говорити.

  IV. Застосування знань з метою формування вмінь і навичок.

  •  Щоб вистава була цікавою для глядачів, акторам слід багато

працювати над роллю. Аби робота була легшою, попрацюймо над словами, які зустрінуться в тексті.

Словникова робота.

а) Читаємо «луною»:

 метке    веліла

 котичок      кульгає

 крашанки   Великдень

 вклонись    зустрічають

 ґанок    людожери

б) Поясніть слова:     словничок

 метке (швидке, енергійне);

 людожери (казкові істоти, що можуть з'їсти людину).

в) Підберіть синоніми до слів:

 веліла (наказала);

 кульгає (шкутильгає);

 Великдень (Пасха).

  •  Наступний етап нашої роботи — обрати акторів, без яких неможлива наша вистава . Перечитайте перелік дійових осіб п'єси. Оберіть кожний собі героя, роль якого ви хотіли б зіграти. Але вибираючи, подумайте, чи зможете ви передати особливості саме цього героя.

 Читання тексту п'єси мовчки.

Вдумливо, добираючи інтонацію.

 Робота в групах.

—У нашому класі створені кімнати для проб артистів на роль. Актори, розійдіться по кімнатах для проб.

 У кожній групі визначається режисер, який обирає актора і пропонує маску.  Антракт.

Фізкультхвилннка.

 Гра «Ось так».

Показують рухами.

  •  Як живеш? — Ось так!
  •  Як ідеш? Як біжиш? Як спиш? Як береш? Як даєш? Як граєш? Як погрожуєш? Як посміхаєшся?

 Вправи під музику.

Читання в особах.

  •  Починаємо генеральну репетицію вистави.

 Актори читають п 'єсу в особах, усі слідкують і вибирають найкращого.

Завдання: визначити головних героїв п'єси і пригоди, які з ними відбувалися.  Оплески акторам.

 Робота над змістом.

— Хто головні герої?

— Які пригоди з ними трапились?

— Що стало причиною цього нещастя?

— Чи можна було уникнути цього лиха?

— Чи виправила дівчинка це становище?

— Хто їй допоміг?

— Хто заважав?

— Хто подобається? Чому?

— То чого вчить нас ця п'єса? Зробимо висновок і візьмемо його за життєве правило.

  •  Яке слово зашифроване в темі?

Інсценізація «Живі картинки» (у групах).

—  А зараз наш театр поділиться на окремі акторські групи.

—  Виберіть у групі уривок, який вам найбільше сподобався. За допомогою жестів, міміки зобразіть цей уривок, а інші групи розпізнають дію, яка відбулась на сцені.

  •  Дякуємо акторам.

 Оплески.

V. Підсумок уроку.

—Я вдячна вам за співпрацю. Мені було дуже приємно спілкуватися з вами. На вашу думку, чи досягли ми мети, поставленої на початку уроку: перетворити клас на театр?

 Повертаються до запису на дошці.

 Знати: правила спілкування; що таке п'єса; особливості п'єси.

 Уміти: співпрацювати; інсценувати прочитане, виразно читати; уявляти і фантазувати; аналізувати; доводити.

  •  Можливо, хтось із вас саме сьогодні захотів стати актором?

Мені цікаво, що дав вам цей урок, чи не даремно ми витратили час. Пропоную вам продовжити думку і заповнити картку-схему.

Що дав вам цей урок?

    дізнався

    навчився

Я    допоміг

    навчив

    дякую

Зачитують кілька дітей.

 Домашнє завдання (на вибір).

1. Скласти діалог з одним із героїв.

2. Робота в групі: інсценувати уривок з п'єси, розподіливши ролі, які потрібно вивчити напам'ять.

3. Змінити кінцівку або продовжити п'єсу.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

74219. Дифференциальные параметры биполярных транзисторов в схеме с общей базой 2.3 MB
  Дифференциальные параметры биполярных транзисторов в схеме с общей базой Основными величинами характеризующими параметры биполярного транзистора являются коэффициент передачи тока эмиттера α сопротивление эмиттерного rэ и коллекторного rк переходов а также коэффициент обратной связи эмиттер коллектор μэк. Из полученного соотношения следует что для эффективной работы биполярного транзистора pnp типа ток эмиттера Jэ должен быть в основном дырочным Jэp. По этой причине эмиттер биполярного транзистора должен быть легирован...
74220. Тиристоры. Феноменологическое описание ВАХ динистора 1.78 MB
  Тиристор – это полупроводниковый прибор с тремя и более рn переходами, вольтамперная характеристика которого имеет участок с отрицательным дифференциальным сопротивлением и который используется для переключения.
74221. Полевые транзисторы Приборы с зарядовой связью (ПЗС) 356.5 KB
  При этом уменьшается поперечное сечение канала а следовательно увеличивается его сопротивление. Приложенное напряжение истоксток VDS вызовет ток в цепи канала полевого транзистора. Здесь как и ранее ось у направим вдоль канала ось х по ширине канала ось z по глубине канала. Обозначим длину ширину и высоту канала при отсутствии напряжения на транзисторе...
74222. Фотоприемники. Оптроны 681 KB
  Оптроны В качестве фотоприемников могут использоваться различные вакуумные газоразрядные и полупроводниковые фотоэлектрические приборы у которых выходным параметром является изменяющийся во времени импеданс ZФD. Различают оптроны с внешней оптической и внутренней электрической связью с внешней электрической и внутренней оптической связью. Такие оптроны могут использоваться для преобразования электрических сигналов: усиления генерирования переключения формирования и т. В электронных схемах регенеративные оптроны могут выполнять функции...
74223. ПЛАНЕТА ЗЕМЛЯ: НЕТРАДИЦИОННАЯ МЕЖДУНАРОДНАЯ КООПЕРАЦИЯ И ЗАХОРОНЕНИЕ ЯДЕРНЫХ ОТХОДОВ Е.В. Комлева 278 KB
  Рассмотрены некоторые антропосоциальные аспекты феномена ядерной энергии, идея долговременной подземной изоляции ядерных материалов международными усилиями. Представлены российские версии. Отмечена необходимость разработки адекватных юридических, финансовых и экономических механизмов, социокультурных оснований и критериев реализации идеи
74224. Электронная эмиссия. Катоды 172.5 KB
  Катоды Электронная эмиссия процесс испускания электронов каким либо телом. Распределение электронов по энергиям в металле подчиняется статистике Ферми Дирака. Согласно последней число электронов имеющих энергию в интервале от W до WdW будет...
74225. ЭЛЕКТРОННО-ИОННАЯ ПЛАЗМА 84.5 KB
  Развитие физики плазмы диктуется чисто практическими целями: новые источники энергии управляемый термоядерный синтез преобразователи непосредственно тепловой энергии в электрическую МГД генераторы и т. Если возникает неравенство зарядов возникает поляризация плазмы следовательно возникает электрическое поле. Аналогично в течении малых промежутков времени возможно разделение зарядов поляризация плазмы но масштаб этой поляризации обратно пропорционален времени существования.
74226. Приборы тлеющего разряда 397 KB
  Приборы дугового разряда с накаленным и холодным катодом. Использование газового разряда в приборах квантовой электроники. Особенности приборов тлеющего разряда Простейшие приборы двухэлектродные.
74227. Светодиоды. Структуры. Материалы 571 KB
  Для генерации полезного излучения такой носитель практически потерян. С увеличением температуры наблюдается уменьшение ширины запрещенной зоны и как следствие увеличение длины волны излучения. При любом механизме рекомбинации длина волны излучения определяется соотношением...