55613
Бойові дії у 1915-1916 роках
Конспект урока
Педагогика и дидактика
Мета. Показати хід бойових дій у 1915 – 1916 роках, охарактеризувати основні битви цього періоду, спираючись на різні джерела; формувати вміння аналізувати історичні документи, простежити причинно-наслідкові зв’язки.
Украинкский
2014-03-27
37.5 KB
7 чел.
УРОК
Тема. Бойові дії у 1915-1916 роках.
Мета. Показати хід бойових дій у 1915 1916 роках, охарактеризувати основні битви цього періоду, спираючись на різні джерела; формувати вміння аналізувати історичні документи, простежити причинно-наслідкові звязки.
Розвивати історичне мислення та навички дослідницької діяльності.
Виховувати миролюбиві почуття, толерантність.
Тип уроку: комбінований.
Форма уроку: урок-репортаж.
Обладнання: підручник,роздавальний матеріал, атлас, відеоматеріали, фотографії.
Хід уроку
І Організаційний момент.
ІІ Актуалізація опорних знань.
Вступне слово вчителя.
Репродуктивна бесіда.
Поділ учнів на групи, пояснення мети та задач уроку, розподіл завдань.
ІІІ Мотивація навчальної діяльності
Перегляд відеоролика
http://www.youtube.com/watch?v=Q7cywMq2RVU
Розкрити трагізм і безглуздість війни, що набувала дедалі запеклішого та позиційного характеру.
ІV Вивчення нового матеріалу
З метою ефективного вивчення і оптимального засвоєння великого обсягу матеріалу, учнів варто обєднати у групи, згідно з кількстю питань,, винесених на розгляд. Реалізуючи особистісно орієтований підхід у навчанні, використовуємо метод « Ділової гри».
Необхідно розподілити школярів таким чином, щоб у кожній групі були учні, які працюють на високому, достатньому, середньому рівнях. В кожній групі розподіляються ролі: - репортер веде репортаж з місця бойових дій, архівіст доповнює виступ репортера матеріалами з опрацьованих документів, статист наводить цифри, факти, які доказують виступи попередніх учасників, аналітик робить висновки всій роботи групи і дає історичний підсумок подіям, які були обговорені у завданні. Можна додати ще одну роль фотокореспондента це може бути учень з низьким рівнем знань, який працюватиме з представленими фотографіями й складатиме до завдання групи фотовиставку. Кінцевим результатом групи буде випуск газети на задану тему і її захист.
Розподіл завдань.
Група 1. « Бойові дії на морі»
Група 2. «Верденська битва»
1.Битва під Верденом.
2. Значення верденської операції для подальшого ходу війни.
3. Дайте тлумачення вислову « верденська мясорубка».
Група 3. « Брусилівський прорив»
Після отриманих завдань групи приступають до роботи. Опрацьовують матеріал підручника й самостійно підбирають представлені історичні документи, фотографії для своїх репортажів. Робота триває 30 хвилин.
V Підсумки уроку
Метод «мікрофон»
Представники груп по черзі виступають про підсумки роботи. Кожний говорить по одному реченню. Вчитель коментує відповіді учнів і оцінює їхню роботу в групах.
VІ Домашне завдання: прочитати відповідний параграф підручника, творче завдання: написати твір-мініатюру від імені учасника бойових дій
. Додаток
Р. Гібсон, М. Прендергаст « Німецька підводна війна 1914 1918 рр.»
Німеччині не вдалося знищити військово-морський флот Великобританії.
У німців одна ефективна зброя підводний човен. 18 лютого 1915 року німецьке командування оголосило прибережні води Великобританії воєнною зоною і попередило, що починає необмежену війну біля берегів Британії та Ірландії.
1 травня 1915 р. пасажирський лайнер « Лузитанія» вирушив з Нью-Йорка до Ліверпуля. Того ж дня в нью-йоркських газетах зявилося застереження судна під британським прапором ризикують бути потопленими. Через шість днів, 7 травня 1915 р., на північний захід від Ірландії лайнер був підірваний торпедою, випущеною з німецького підводного човна U 20. Із двох тисяч пасажирів « Лузетанії» потонули тисяча двісті, серед них 128 амереканців.
… 24 березня 1916 року торпедою був потоплений британський пароплав « Сассекс», що здійснював рейси між Великобританією і континентальною Європою, при цьому загинуло ще більше громадян США, ніж коли було потоплено « Лузетанію». Побоюючись, що це може привести до вступу США у війну, німці припинили операції. Німеччина ж посилила свою активність в Середземному морі, де плавало значно менше американських кораблів.
… На початку січня 1917 року Німеччина почала тотальну підводну війну навіть проти кораблів під нейтральними прапорами.
Роздавальний матеріал (завдання для груп)
Група 1. « Бойові дії на морі»
Група 2. «Верденська битва»
1.Битва під Верденом.
2. Значення верденської операції для подальшого ходу війни.
3. Дайте тлумачення вислову « верденська мясорубка
Група 3. « Брусилівський прорив»
А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать | |||
9548. | Права та обовязки посадових осіб | 97 KB | |
Права та обовязки посадових осіб В звязку з цим, що кожний командир (начальник) є єдиноначальником та особисто відповідає перед державою за бойову та мобілізаційну готовність довіреного йому підрозділу за забезпечення охорони державної таємни... | |||
9549. | Обовязки осіб добового наряду | 1.04 MB | |
Обовязки осіб добового наряду. Так як військова служба у Збройних Силах України є державною службою особливого характеру, для військових частин і підрозділів встановлені певні правила внутрішнього порядку. Досвід, накопичений військами, показує, що ... | |||
9550. | Основи організації та несення вартової служби | 477 KB | |
Основи організації та несення вартової служби В мирний час особовий склад виконує лише одне бойове завдання - це несення вартової служби, яке вимагає від особового складу точного дотримання всіх положень, визначених Статутом гарнізонної... | |||
9551. | Несення вартової служби | 226.5 KB | |
Несення вартової служби. Розвід добового наряду. Розвід добового наряду (варт) проводиться з метою перевірки готовності варт до несення служби, переходу їх у підпорядкування щойно призначених чергових та їх помічників, надання вартам права змі... | |||
9552. | Материальное сходство и родство языков. Основные принципы сравнительно-исторического языкознания | 24.5 KB | |
Материальное сходство и родство языков. Основные принципы сравнительно-исторического языкознания. В XIX веке появляется сравнительно-исторического языкознания, идея которого заключалась в сравнении языков для установления их исторических корней и оп... | |||
9553. | Генеалогическая классификация языков | 32.5 KB | |
Генеалогическая классификация языков I. Индоевропейские языки. 1. Славянские: восточные - русский, украинский, белорусский западные - польский, чешский, словацкий, верхне- и нижнелужицкий (на юге ГДР) южные - болгарский, македонски... | |||
9554. | Экономический рост и типы экономического роста | 76 KB | |
Повышение ставок налога, как средства внутреннего долга, может подорвать действие экономических стимулов, развитие производства и снизить естественное превращение многих программ, но самое главное может, усилит социальное напряжение... | |||
9555. | Дыхательный отдел периферического речевого аппарата | 35 KB | |
Дыхательный отдел периферического речевого аппарата Дыхательный отдел периферического речевого аппарата составляет энергетическую основу речи, обеспечивая так называемое речевое дыхание. Анатомически этот отдел представлен грудной клеткой, легкими, ... | |||
9556. | Парадоксальная дыхательная гимнастика А.Н. Стрельниковой | 15.95 KB | |
Парадоксальная дыхательная гимнастика А.Н. Стрельниковой. В логопедической работе над речевым дыханием заикающихся детей, подростков и взрослых широко используется парадоксальная дыхательная гимнастика А.Н. Стрельниковой. В гимнастике основное внима... | |||