55664

Хай дитина знає кожна жартувать з вогнем не можна

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Учень Вогонь дає тепло та світло І затишок приносить в дім. Але уважним треба бути Тоді вогонь добро несе. Учитель Напевне ви вже здогадалися що сьогодні ми поговоримо про вогонь який для кожного з нас може бути і другом і ворогом. Поміркуйте коли вогонь наш друзігріває нас наше житло слугує в побуті та виробництві.

Украинкский

2014-04-02

45 KB

7 чел.

 Хай дитина знає кожна жартувать з вогнем не можна.

Мета. Розширити знання дітей про причини та наслідки пожежі;  розвивати розуміння того, що гра з сірниками призводить до біди;  навчити орієнтуватися у проблемних ситуація і виховувати відповідальність за свої вчинки.

                                 Хід заняття

1.  Організаційний момент.

2.   Декламування учнями віршів.

Учень

Вогонь дає тепло та світло

І затишок приносить в дім.

І навіть серденько розквітло,

Якщо вночі ти поруч з ним.

Учениця

Тобі не страшно – друг у домі,

І всюди музика бринить.

Історії ще невідомі

Почути можеш кожну мить.

Учень

Лиш телевізор слід ввімкнути –

Побачиш і почуєш все.

Але уважним треба бути,

Тоді вогонь добро несе.

Учениця

Коли немає вдома мами

І ти лишився сам один,

Не грайсь ніколи сірниками,

Бо ти слухняний в мами син.

Учень

Ліхтарик краще засвітити,

Як стало в хаті темно вмить.

Не треба свічечку світити, –

Від неї може все згоріть.

3.  Учитель

Напевне ви вже здогадалися, що сьогодні ми поговоримо про вогонь, який для кожного з нас може бути і другом, і ворогом. (вчитель запалює свічечку). Частіше він є добрим і турботливим другом, який дарує людям тепло і світло.

Поміркуйте, коли вогонь – наш друзігріває нас, наше житло, слугує в побуті та виробництві. Вогонь плавить руду й допомагає людині отримати метал. Вогонь, запалений від сонячного проміння на далекому Олімпі, несуть спортсмени – олімпійці. Вогонь – це символ. Люди схиляють голови перед вічним вогнем біля пам’ятників героям.)

 Він може зігріти, зварити обід.

Він плавить метал і розтоплює лід.

Коли вогонь із вірного друга та помічника перетворюється на безжалісного ворога та руйнівника?

( Під час пожежі, війни.)

 А може і ліс велетенський спалити,

Майно і будинок – усе спопелити.

 Коли вогонь із вірного друга перетворюється на ворога, то виникає пожежа. На основі ваших знань та життєвого досвіду запишіть слова, які асоціюються зі словом пожежа.

4. Вправа « Асоціативний кущ».

гра      страх       біль         горе       полум'я

багаття        праска         сірники        вогнище

вода                                          небезпека

вогнегасник         пожежа

                                                          опіки             

пожежник                               пустощі

неуважність            дим                будинок

                               електроприлади

5. Розповіді учнів. (Сторінки з історії)

1 – ий учень.

У давнину пожежу називали «червоним півнем». Часто «залітав» він у деревяні будівлі. Перші протипожежні укази на Русі зявилися 500 років тому за царя Василя ІІІ. У них вказувалося, як користуватися вогнем у повсякденному житті, наказувалося не топити влітку хат без крайньої потреби, не тримати вдома вечорами вогню. Порушення указів жорстоко каралося, навіть до страти.

2 – ий учень.

Кожний новий цар вносив до указів свої доповнення. Цар Іван Грозний звелів мати на подвір’ях на випадок пожежі бочки з водою. Петро І заборонив будівництво у Петербурзі деревяних будинків.

3 – ій учень.

Пожежну частину будували на центральній базарній площі міста. Пожежники вдень і вночі чергували на високій вежі, яка називалась каланча. З неї було видно все місто. Коли спостерігач помічав  дим або полум’я, то до місця пожежі одразу вирушала команда пожежників на кінній упряжці. Її дзвін було чути далеко. За ними їхала упряжка, де була бочка з водою та насос.

6.  Побудуємо причинно – наслідковий ланцюжок.

Пустощі з сірниками – полум’я – пожежа – опік – біль – небезпека для життя.

 7.Гра « Горить – не горить». ( Учні сигналізують  картками зеленого і червоного кольору.)

Папір, тканина, зошит, вода, сніг, камінь,стіл, іграшка, телевізор, пісок, глина тощо.

8. Що ж будемо робити, коли виникла пожежа?

( Телефонувати на  101.)

Гра «Викликаємо пожежників по телефону».

Складання діалогу між «потерпілим» та «оператором» служби «101»

                Памятка

  1.  Правильно набери номер 101
  2.  Чітко вкажи адресу (вулицю, дім, квартиру).
  3.  Скажи, з якої причини сталася пожежа, що загорілося

– Жарти у викликах пожежної команди неприпустимі. Як ви думаєте, чому?

(Відповіді дітей).

9.Робота в групах.

1-а, 2-га, 3-тя групи складають прислів’я з слів записаних на картках.

* Вогонь / добрий / слуга, але / поганий / хазяїн.

*  Диму / без / вогню / не буває.

*  Вогонь – біда, / і вода – біда, а / без вогню і води / більше біди.

4-а група складає вірш, використовуючи риму:

…   знати

…   пожежні

…   не пустувати,

…   обережним!

10.Гра «Загадай – відгадай».

  •  Без рук, без ніг, на гору лізе. (Дим)
  •  Шипить, злиться, води боїться. (Вогонь)
  •  Як називається машина червоного кольору? (Пожежна)
  •  Сидять у коробці у купочці хлопці.

     Хто хоче світити – готові служити.

     Не чіпайте, діти, їх на забавки,

     Бо може все згоріти. Що це? (Сірники)

  •  При пожежі не дрімай,

    Нас скоріше викликай! (Пожежники)

  •  У червоному жупані

     Я в кутку стою, чекаю,

    Але я полежу, діти,

     Допоможу вам загасити. ( Вогнегасник)

11. Підведення підсумків.

1.       – Нині для того, щоб запалити вогонь, є чимало різних пристосувань. Це сірники, газові запальнички, збільшуване скло, петарди і хлопавки, електричні запальнички для газу.

Пожежа – це велике лихо. Вогонь забирає, і дорослих людей, і малих дітей, і звірів, і звичайно, речі. А причини пожежі можуть бути різні. Я хочу подарувати кожному з вас цю памятку на згадку про нашу годину спілкування.

 

Запамятай!

  •  Не грайся сірниками.
  •  Не розпалюй вогнищ.
  •  Не носи запалені палки.
  •  Не пускай запалених паперових літачків.
  •  Нічого не підпалюй.
  •  Не запалюй збільшувальними скельцями папір, ганчіря, суху траву.
  •  Не засвічуй свічку самостійно, без дорослих.
  •  Не бався запальничкою.
  •  Не забудь номер пожежної служби – 101.

2. Те с т

Ситуація

Телевізор загорівся.

Як би я тоді повівся?

Поведінки варіації.

Мишко. Зразу викличу пожежну!

Треба ж бути обережним!

Сашко. Відвернуся і заплачу,

Що мультфільмів не побачу.

Юрко. Вимикну його з мережі,

Щоб не трапилось пожежі.

Андрійко. Якщо він почне горіти,

Буду воду зверху лити.

Сергійко. Якнайдалі утечу

І щосили закричу.

Я. …

  

3. Повторення правил протипожежної безпеки.

І дорослим, і малим

Дуже добре треба знати:

Сірники не для забави,

Небезпечно ними грати.

    Не розводьте у дворах

    Вогонь, попелища.

    Особливо, коли вітер

    Між будівель свище.

Бо понесе вітром іскру

На дах, у квартиру,

А для спалаху майна

Досить і хвилинки.

     Як не будеш за цим стежити,

     Може виникнуть пожежа.

Телевізор, плитку, праску

Вмикати нам не слід,

Пам’ятайте це, будь ласка,

Бо від цього стільки бід!

      Загорівсь електропровід –

      Іскри, дим пішов кругом.

      Небезпечно! Ти негайно

      Зразу старших повідом.

Якщо пахне газ в квартирі,

То дзвоніть на «04».

Якщо зявивсь вогонь і дим,

То дзвоніть на «01».

      Усі ці правила прості

      Знадобляться у житті,

      І не можна їх забути,

      Щоб завжди здоровим бути.

Тож дорослі і малі

В кожнім місті і селі

Їх виконують завжди,

Щоб не трапилось біди!


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

77719. Интерфейс IDE 832.5 KB
  Интерфейс IDE широко используемый в запоминающих устройствах современных компьютеров разрабатывался как интерфейс жесткого диска. Правильный выбор интерфейса очень важен поскольку от этого зависит тип и быстродействие жесткого диска который можно установить в компьютер. Обычно при оценке быстродействия накопителя особенно жесткого диска в первую очередь обращают внимание на среднее время поиска т.
77720. Интерфейс SATA 2.12 MB
  Диски с интерфейсом Serial ATA разработаны для упрощения процедуры установки. Чтобы обеспечить правильную работу этих дисков, не требуется производить установку каких-либо перемычек, терминаторов или выполнять другие настройки. Блок перемычек, расположенный рядом с разъемом
77721. Кодирование данных с ограничением длины поля записи 64.5 KB
  Для жестких дисков вскоре был изобретен более эффективный метод кодирования информации: RLL. В случае с гибкими дисками новые методы уже не использовались в силу отсутствия необходимости в переносе больших объемов данных на гибких дисках это было бы достаточно не надежно а также в случае с гибкими дисками требуется совместимость новых стандартов кодирования и старых: любой современный дисковод может читать как FM так и MFMкодированные диски в то время как принцип RLLкодирования принципиально отличается от двух предыдущих. Этот тип...
77722. Накопители со сменными носителями 206.5 KB
  Помимо постоянно растущего желания увеличить объем доступной памяти существует также необходимость защиты и создания резервных копий имеющихся данных для чего может с успехом использоваться технология стационарных или переносных запоминающих устройств со сменными носителями. Эти устройства имеют довольно высокую эффективность и применяются как для записи нескольких файлов данных или редко используемых программ так и для создания полной копии жесткого диска на сменном диске или магнитной ленте. По мере роста объема и возможностей различных...
77723. Накопитель на жёстких магнитных дисках 76.5 KB
  В отличие от гибкого диска дискеты информация в НЖМД записывается на жёсткие алюминиевые или стеклянные пластины покрытые слоем ферромагнитного материала чаще всего двуокиси хрома. Расстояние между головкой и диском составляет несколько нанометров в современных дисках 510 нм а отсутствие механического контакта обеспечивает долгий срок службы устройства. Название Винчестер Название винчестер накопитель получил благодаря фирме IBM которая в 1973 году выпустила жёсткий диск модели 3340 впервые объединивший в одном неразъёмном...
77725. Подключение жестких дисков к компьютеру 119 KB
  Неправильное подключение разъемов кабеля к жесткому диску или системной плате не ведет с необходимостью к повреждению электроники диска или платы жесткий диск просто не распознается и не инициализируется BIOS. Включить компьютер и войти в SetupBIOS программу настройки BIOS бапзовой системы вводавывода нажав комбинацию клавиш высвечиваемую на экране компьютера во время его загрузки обычно клавиша Del. Сконфигурировать или убкдится в правильной конфигурации установленный жесткий диск задав параметры Type Cylinder Heds Sectors и...
77726. Интерфейсы внешних запоминающих устройств 200.5 KB
  ATA (Advanced Technology Attachment — присоединение по передовой технологии) — параллельный интерфейс подключения накопителей (жёстких дисков и оптических приводов) к компьютеру. В 1990-е годы был стандартом на платформе IBM PC; в настоящее время вытесняется своим последователем — SATA и с его появлением получил название PATA (Parallel ATA).
77727. Программное обеспечение для записи оптических дисков 342 KB
  Используются свободные проприетарные или встроенные в ОС средства для работы с оптическими дисками. Программы для записи оптических дисков shmpoo Burning Studio Free VS Dietor Burn4Free Brsero CDBurnerXP Cdrtools CloneCD Growisofs InfrRecorder ImgBurn k3b Nero Burning ROM ONES Opticl new edge Storge Roxio sonic Esy Medi Cretor WinOnCd WinOnCd для немецкого рынка то есть полный аналог программы Esy Medi Cretor Smll CDWriter TOST для Mc OS X JetBee FREE Complex Evolution и др. Рассмотрим использование ПО для записи...