55736

Виховний захід «Моя родина, я, клас, шкільна сім`я»

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Ми зібрались сьогодні на свято. Добрий день всі хто прийшов сьогодні на наше свято Здрастуйте дорога класна родино Дорогі діти Шановні батьки Любі друзі Ми починаємо наше родинне свято.

Украинкский

2014-03-28

59 KB

32 чел.

Тема. Виховний захід «Моя родина, я, клас, шкільна сім`я».

Мета. Нагадати батькам про перші роки навчання дітей у школі з метою поновлення уваги до особистого життя й світу захоплень дітей; спонукати до більш дбайливого і уважного ставлення до духовного розвитку кожної дитини, до взаємодовіри, відвертого спілкування; розвивати у дітей естетичний смак і уважність до навколишніх; формувати дитячий колектив, сприяти встановленню дружніх стосунків між учнями різних класів.

   Хід заходу

Учитель. Ми зібрались сьогодні на свято.

        Як нас, друзі, тут багато!

        Скільки зустрічали

        Свят у цьому залі,

        А такого свята

        Ми іще не знали.

Добрий день, всі, хто прийшов сьогодні на наше свято! Здрастуйте, дорога класна родино!

Дорогі діти! Шановні батьки! Любі друзі! Ми починаємо наше родинне свято. Воно незвичне не лише для вас, всіх рідних, але й для нашої шкільної родини також. Адже родина – це не лише батько, ненька, бабуся й дідусь, родичі й близькі, а це – і наш клас, наші друзі й вчителі.

А зараз надаємо слово учням третього класу.

Учні. Наче весела родина,

Всі ми зійшлись в світлий клас.

І тоді почалося

Нове життя у всіх нас.

Три роки непомітно пролітають,

Ми підросли, дорослішими стали.

В дружбі і злагоді всі зростали,

Відкривали все нові п`єдестали.

Ми у школі вже прижились,

Правил добрих ми навчились.

Ось послухайте яких.

Ми дотримуємось їх.

Перше правило – учитись.

Дуже гарно – на «відмінно».

Друге правило – трудитись

Помагать батькам незмінно.

Бути чесним і правдивим –

Третє правило у нас.

Бути другом незрадливим,

Клас – за тебе, ти – за клас.

Мудре правило четверте:

Знай і друзям розкажи,

Наполегливо й уперто

Економ і бережи

Парту, книгу, кожну річ.

Берегти, любить природу –

Це наказ твого народу.

П`яте правило: читати,

Танцювати і співати,

Гратися з товаришами

І дружити з малюками.

Ми концерт підготували,

В нього ми всю душу вклали,

Як сподобається вам,

То плещіть завзято нам.

(Музичні номери учнів третього класу)

Учитель. Ось перегорнули ми сторінку третього класу, класу, який завершив свій хід. Але родинне свято продовжується і ми надаємо слово сьомому класу.

Учитель. Так! Сім років навчання майже вже позаду. За цей час ви, діти, і ви, батьки, здружились, провели спільно багато цікавих виховних заходів в родинному колі. Були в вас успіхи, були й маленькі проблеми. Але більше запам`яталось хорошого. Діти наші підросли, змужніли, по мудрішали. Навіть до сьогоднішнього свята готувалися майже самостійно. То ж, шановні батьки, вчителі, гості, слухайте, дивіться наші виступи, але не судіть дуже строго, якщо щось не вдасться.

Учні. Сьогодні в цьому залі свято,

Ми дуже раді всіх вітати!

І сподіваємось, що кожен

Для себе щось узяти зможе.

Хтось – настрій добрий запозичить,

Бо посмішка усім нам личить,

Хтось – слову доброму зрадіє,

Бо про добро усі ми мрієм.

Та починати вже нам час,

Сюди запрошуєм ми вас,

Аби всім разом в дружнім колі,

В домівці нашій – в рідній школі

Сердечно й щиро привітати

Всіх із нашим святом.

Сьомий рік наш клас – родина,

Хоч негаразди є у нас,

Ми їх вирішуєм єдино,

Щоб колективом був наш клас.

Вчимося товаришувати,

Вчимося разом гідно жити,

Вчимося інших поважати,

А ще – по-справжньому дружити.

(Музичні номери учнів 7 класу)

Зараз надаємо слово учням 11 класу.

Учитель. І збудуться, і стануться дива!

       І в світі все обернеться на краще –

       І зробиться легким усе найважче,

       І найтепліші знайдуться слова.

Повітряна кулька не лише кличе у дитинство і є прикрасою нашого свята, повітряних кульок рівно стільки, скільки років тому назад переступили поріг нашої школи одинадцятикласники.

Дорогі діти, помаленьку дитинство відкочується через небокрай, залишаючи на згадку іграшки, згадку про кумедних малюків, якими ви були в дитинстві. Ніби вчора вас такими маленькими привели батьки до школи, а сьогодні це дорослі юнаки і дівчата.

Та діти, як гриби, ростуть.

Роки, куди ви, зупиніться!

Вже юнаки й дівчата тут

Сидять, ви тільки подивіться.

Вже й повзуни фасон змінили,

Шукають всі собі пригод.

Усі веселі і красиві,

Нівроку вже собі народ.

Дівчата вже про хлопців мріють,

А ті, при наймі, про мопед.

І зустрічам своїм радіють,

Веде життя їх уперед.

М`який ведмедик десь у шафі

Тепер лише відпочива.

Дорослих іграшок багато.

В батьків аж кругом голова.

Учні. Літо відсміялось за гаєм,

  Віддзвеніло росами й дощами.

 Вереснем до школи поспішали

 І чомусь тривожні очі в мами.

 Десь й дитинство наше зупинилось,

 Не встигає за широким кроком.

 Випускним нас класом називають

 Юність нам дає свої уроки.

Учнями найстаршими у школі

Нас віднині називають.

Одинадцять років промайне.

Ми не ті вже хлопчики й дівчатка,

Дехто озирався зі сльозами,

Але врешті – решт усі звикали:

Старанно читали і писали,

З року в рік приходили до школи

І цього нам не забудь ніколи.

В первачках себе сьогодні бачим,

Згадуються успіхи й невдачі.

Перше «п`ять» і мамине питання:

«Як же треба виконать завдання?»

Так бувало: вчителі з батьками

Клопоту чи мало мали з нами,

Тільки де ж проблеми ті подіти?

Просто так не виростають діти.

Вчителів усі ми добре знаєм,

Нам знання несуть, забувши втому.

Та буває, учні це цінують,

Як багато літ мине потому.

Хай же праця ваша буде вдячна.

Адже ви готуєте майбутнє.

Щоб старанних учнів ви навчали,

Щоб були уроки незабутні.

Пам`ятали б вас крізь роки й дати

Ті, у кого душу ви вкладали,

І щоб учні ваші перш за все

Справжніми людьми в житті ставали.

(Музичні номери учнів 11класу)

Ведучий.

Ми сьогодні на уроки незвичні

Запрошуємо всіх присутніх у залі.

«Для нас справи ці всі звичні,» -

Ми завзято про це сказали.

Сьогодні всі уроки ми маєм згадати,

Нікому перевагу не хочемо віддати.

Про вивчені предмети добре згадаймо,

Шану кожному з них віддаймо.

Хто це кличе на урок?

Швидше відмірюємо крок.

Це – знайомий наш дзвінок

Вже почався цей урок.

Перший урок читання у нас.

Буквар згадаємо в цей час.

Звичайно, важливими були початки,

Та хороші мали ми задатки.

Конкурси.

  1.  Розташуйте назви казок у порядку зростання кількості їхніх персонажів: «Ріпка», «Курочка Ряба», «Рукавичка», «Коза – Дереза».
  2.  «З якої це казки?» (Витягують з торбини предмети і називають, до якої казки вони належать). Яблуко, термометр, горіх, яйце, рукавичка….
  3.  Скласти прислів`я.

Хто багато читає – той багато знає.

Золото добувають із землі, а знання - з книги.

Книгу потрібно читати не очима, а розумом.

  1.  Бліцтурнір «Книголюб».
  •  Як називається невелика книжка, яка заведена на всіх читачів бібліотеки, в яку вписують дані про взяті книги? (Формуляр)
  •  Спеціально оброблена шкіра молодих тварин, яку колись використовували для письма. (Пергамент)
  •  Хто заснував першу бібліотеку в Київській Русі? (Ярослав Мудрий)
  •  Кому присвячені слова «Друкар книг, перед тим не бачених»? (Івану Федорову)

Ведучий.

Математики почався урок.

Від точності тут – ні на крок.

Мислення цей предмет навчає,

Логіку й думку він розвиває.

Скільки ж ми задач розв`язали!

А ось зараз ми позмагаємось –

Хто з нас сильніший дізнаємось!

Конкурси.

1.Задачі.

- На базарі один покупець купив три кози. По чому кожна пішла?

(По землі)

  •  Возом їхали два батьки і два сини. Скільки їх було? (Троє)
  •  Сорок п`ят і сорок п`ят. Скільки було? (80 п`ят)
  •  У млині було вісім мішків. На кожному мішку сиділо по дві миші. Прийшов мельник з котом. Скільки тепер стало ніг? (Дві)

2. Бліцтурнір.

- Як називається прямокутник з рівними сторонами? (Квадрат)

- Назвіть найбільше число четвертого десятка. (40)

- Назвіть найменше кругле число. (10)

- Яким приладом креслять коло? (Циркулем)

Ведучий.

Що це? Грім – вгорі, внизу, кругом.

Може, це аеродром?

Може, це шумить завод?

Чи іде з піснями взвод?

Чи клекоче десь вулкан?

Чи дракон попавсь в капкан?

Я скажу вам безперечно:

То у школі йде перерва!

(Звучить весела мелодія для танцювальних рухів)

Ведучий.

Ось дзвінок пролунав знову,

Всіх запрошуємо на мову.

Рідну мову ми охоче вчили,

Граматику знали й твори писали.

Українська рідна мово!

Ми тобі даємо слово –

Завжди тебе вірно любити

І лише відмінні оцінки приносити.

Конкурси.

1. Розташуйте слова за кількістю звуків від найкоротшого до найдовшого:

Їжа, сон, бджола, ягода.

2. Бліцтурнір.

- Скільки голосних звуків в українській мові? (6)

- Назвіть п`яту букву українського алфавіту? (г)

- Які буквосполучення позначають один звук? (дж, дз)

- Скільки букв в українському алфавіті? (33)

- З якої букви пишуться назви квітів? (З малої)

- З яких части складається текст? (Зачин, основна частина, кінцівка)

Ведучий.

Малюнки наші на виставці побували,

Й не раз ми охоче перемагали.

Вмієм гарно уявляти, фантазувати

Й на папері все це зображати.

1 команда малює сонце материнської любові і перелічують на промінчиках риси своїх мам.

2 команда малює сонце батьківської любові і перелічують риси характеру своїх татусів.

(Переможці команд нагороджуються медалями)

Учитель. Швидко промайнули роки, і ось ми зібралися з вами і провели останнє свято в цьому залі. Сумний і радісний цей день. Сумний, тому що наші діти вже пішли від мене. А радісний тому, що вони подорослішали та готові іти далі нелегким шляхом нашого життя. Дивлюсь я на вас, таких дорослих, щасливих, а думкою повертаюсь до 1 вересня 2002 року, 2006 року та 2010 року, коли ви радісні, але схвильовані вперше переступили поріг нашої школи. З яким сподіванням дивився кожен із вас на мене. Хвилювалась і я, дивлячись в ваші очі, думала, як зрозуміти кожного з вас, як знайти стежинку до серця, навчити читати, писати, рахувати, бути добрими та вихованими.

Сьогодні, підводячи підсумки зробленого, хочу сказати, що зі своїм завданням ми впорались. Всі учні успішно закінчили початкову школу та навчаються вже в середній та старшій.

Передавати дітям зерна своїх знань – приємно. А от навчити учнів учитися значно складніше. Є така мудра притча: «Якщо людині дати одну рибину, вона буде сита один день, якщо дати дві рибини, вона буде сита два дні. Якщо навчити людину ловити рибу, то вона буде ситою все життя». Так і в навчанні: головне завдання вчителя – підготувати вас не до окремого уроку, «на завтра», а до самостійного життя. Цього маєте хотіти і ви.

Хочу сказати спасибі і всім вам, дорогі батьки. Якщо мені й вдалося досягти певних успіхів у навчанні, вихованні ваших дітей, то це завдяки спільної роботи з вами.

 Учні.

  1.  Прийшов час закінчувати свято.

Ми вдячні всім, хто за нами тут.

Бажаєм щастя вам, здоров`я, радості багато,

Щоб вік ваш довгим і безжурним був.

  1.  Дякуємо, мамо, за те, що зростили,

Дякуємо, батьку, за те, що навчили.

Нехай відпочинуть бабусині й дідусеві руки,

Хай втіхою будуть діти й онуки!

Хай радість приносить шкільна родина!

Дай, Боже, щастя й добра до дна.

  1.  Ми дякуємо учителям від душі,

Що сьогодні ви з нами усі.

Хай радістю повняться ваші серця,

Усмішка буде вам завжди до лиця.

  1.  Хай радість і сонце заглянуть у віконце,

Відкриються двері для щастя й тепла.

Хай сила прибуде, здоров`я зміцніє

На щедрі, на довгі, на многії літа.

(загальний танок)

 


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

68929. Рядки. Операції над рядками 36.5 KB
  Обоє операторів echo виведуть рядки. Перший оператор echo виведе рядок Hello, а другою — $s. Між рядками в лапках і в апострофах існує велика різниця. Якщо рядок поміщений в апострофи, то всі символи трактуються як є. Винятки становлять послідовност...
68930. Посилання, умовний оператор 43 KB
  Неважко здогадатися що виведе програма 66. Краще використовувати жорсткі посилання: хоч би виходячи з того що для них потрібний один оператор. Умовний оператор Проблему вибору можна без докорів совісті віднести до глобальних проблем.
68931. Цикли План. Цикли з передумовою. Цикли з постумовою 58 KB
  Цикл дозволяє повторити певну і навіть не визначене коли робота циклу залежить від умови кількість разів якінебудь оператори. Дані оператори називаються тілом циклу они крутитимуться в циклі. Прохід циклу називається ітерацією. Як і С PHP підтримує три види циклів: Цикл з передумовою while...
68932. Форми в HTML-документах. Елементи форм 109.5 KB
  Форма в HTML-документі реалізується тегом-контейнером FORM, в якому задаються всі елементи, що управляють, — поля введення, кнопки і т.д. Якщо елементи, що управляють, вказані поза вмістом тега FORM, то вони не створюють форму, а використовуються для побудови призначеного для користувача...
68933. Перехоплення всіх виняткових ситуацій 32 KB
  Обробка виняткових ситуацій в мові C++ володіє додатковими властивостями і нюансами, які полегшують її застосування. Ці особливості описуються нижчим. Перехоплення всіх виняткових ситуацій В деяких випадках немає сенсу обробляти окремі типи виняткових ситуацій...
68934. Потоки. Класи потоків С++. Вбудовані потоки C++ 35 KB
  Потоки. Система введення-виводу мови C++, як і її аналог в мові С, оперує потоками. Потік (stream) — це логічний пристрій, одержуючий або передавальний інформацію. Потік пов’язаний з фізичним пристроєм введення-виводу. Всі потоки функціонують однаково, хоча фізичні пристрої
68935. Функції введення-виведення в потік 58.5 KB
  Бібліотека потоків C++ пропонує набір функцій-членів, які є загальними для всіх операцій введення-виводу потокових файлів. У даному розділі представлені ці функції-члени. Функція-член open відкриває потоковий файл для введення, виводу, дописування (у кінець файлу) і введення-виводу.
68936. Форматування за допомогою членів класу ios 105 KB
  Зокрема можна самостійно задавати різні прапори форматування визначені усередині класу ios або викликати різноманітні функціїчлени. Розглянемо спочатку засоби форматованого введеннявиводу за допомогою прапорів і функцій членів класу ios.
68937. Перевантаження операторів „«“ і „»“ 45 KB
  Оператор виведення називається оператором вставки insertion opertor тому що він вставляє символи в потік. Функції що перенавантажують оператори вставки і витягання називаються функціями вставки inserters і витягання extrctors відповідно. Створення власних функцій вставки...