55742

Твій родовід, піклування про здоров’я в родині

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Слово вчителя Діти коли ви чуєте чи вимовляєте це слово кого ви уявляєте діти називають слова; вчитель будує на дошці асоціативний кущ: брат дідусь тато тітка мама сестра СІМ’Я...

Украинкский

2014-03-28

72 KB

2 чел.

ТЕМА: Твій родовід, піклування про здоров’я в родині.

МЕТА:

  •  ознайомити учнів з поняттям «родина», «рідня», «рід», «родинне дерево»;
  •  формувати соціальну, комунікативну, здоров’я зберігаючу компетентності;
  •  показати важливість впливу сім’ї на життя, здоров’я і розвиток дитини;
  •  розширювати знання учнів про сім’ю та її значення у житті людей;
  •  розвивати логічне мислення, уяву, спостережливість; виховувати повагу та любов до родини, Батьківщини.

Обладнання: дошка, дидактичний матеріал, макет дерева, пелюстки квітки, фотокартки, олівці, кошик, скриня, мішечок гречки, вівса,цукру, креманка з медом, ребус 7’ я, магнітофон, музична плівка.

Тип уроку: інтегрований.

ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент.

Слово вчителя.

Добрий день, друзі!

Ні, я не помилилася, сказавши саме так, бо гадаю, що наш урок – сходинка до нашого зближення, єднання до дружби.

( Вчитель демонструє подарунки )

Принесла я вам мішечок гречки,

Щоб між вами не було суперечки.

Ще й мішечок вівса,

Щоб родина здорова була уся.

Дарую ще й цукор, щоб солодко жилося.

Дарую вам мед оцей, щоб завжди

Щиро приймали гостей!

ІІ. Актуалізація знань учнів.

  1.  А ще й цікаву загадку.

Послухайте, будь ласка:

Цифра ця усім говорить,

Скільки днів до тижня входить.

Поряд стане буква «Я »,

То це буде вже ……( сім’я )

2. Створення дерева шкільної родини.

Діти, давайте з вами створимо ВАШУ шкільну родину

( діти виходять до макету дерева і приклеюють свої фотокартки, називаючи свої імена )

3.Побудова асоціативного куща.

(на дошці прикріплена картка,,СІМ’Я’’ )

Слово вчителя

Діти, коли ви чуєте чи вимовляєте це слово, кого ви уявляєте?

  •  діти називають слова; вчитель будує на дошці асоціативний кущ.

брат                     дідусь      тато             тітка             мама

 сестра                          СІМ’Я                         дядько

      бабуся                     брат         дядькові діти

ІІІ. Повідомлення теми, мети уроку.

Слово вчителя

1. Як ви думаєте, що становить родину? ( відповіді дітей )

Вчитель вивішує табличку « родина » і діти разом з ним пояснюють, хто входить до її складу.

2. Діти, як ви гадаєте, що таке « рідня »?

Вчитель вивішує табличку « рідня » і діти разом з ним

з’ясовують це поняття.

3 А що ж становить « рід »?

Вчитель вивішує табличку « рід » і діти разом з ним розглядають, хто становить його основу.

Слово вчителя

Сьогодні ми з вами поговоримо про нашу українську родину, традиції сім’ї, про збереження здоров’я в родині.

І\/. Засвоєння знань учнів

Слово вчителя

Від любові до своєї родини починається велика любов до свого народу, своєї землі.

Зацвітає калина,

зеленіє ліщина,

степом котиться диво – луна,

Це моя Україна,

це моя батьківщина,

що, як тато і мама, одна.

  •  Діти, а хто найбільше піклується про рід? ( мама )
  •  Матуся – берегиня людського роду. Вона оберігає всю родину, виховує дітей, вчить розуму.
  •  Яка вона, ваша матуся? ( відповіді учнів ).
  •  До кожної букви доберіть найкращі слова, які можна сказати про маму.

М - МИЛА

А – АКТИВНА

Т – ТЕНДІТНА, ТЕРПЛЯЧА

У - УВАЖНА

С – СИМПАТИЧНА, СЕРЙОЗНА

Я - ЯНГОЛ, ЯСНА, ЯСКРАВА

(ВЧИТЕЛЬ ХВАЛИТЬ УЧНІВ )

  •  А дома ви подаруєте ці слова матусі, можливо ви ще не говорили їх своїй нені.
  •  А тепер я хочу у вас дещо запитати.
  •  Чи ви допомагаєте матусі? ( Так )
  •  А як саме ви допомагаєте? ( відповіді )
  •  Давайте зараз ми допоможемо матусі.

\/. Фізхвилинка.

Вчитель проводить фізхвилинку у формі гри.Діти працюють у групах. кожна група отримує своє завдання, яке повинна виконати краще за групу – суперницю. Під ритмічну музику діти імітують рухи, що нагадують прибирання у кімнаті.

Мамі ми допомагаєм

Швидко – швидко прибираєм.

Молодці! Дуже добре прибрали у кімнаті, допомогли матусі, вона задоволена вами. Але робота на вас чекає. До роботи!

4 Бесіда з учнями.

  •  Діти, скажіть, що потрібно для того, щоб родина була дружньою, міцною, радісною, щасливою, здоровою?

( відповіді учнів )

  •  Так, молодці! Треба піклуватися про здоров’я.
  •  А як ми піклуємося про своє здоров’я? ( відповіді дітей )
  •  А зараз, діти попрацюємо в парах. Спробуємо створити квітку здоров’я.

5.Робота в парах.,, Квітка здоров’я ’’.

У вас на партах лежать чарівні пелюстки. Виберіть потрібну, яка вказує на ознаки здоров’я вашої родини.

Спочатку уважно прочитайте, порадьтеся один з одним і по черзі будемо створювати квітку здоров’я. Пара, яка впорається перша – підіймає руку. ( Учні виходять до дошки, закріплюють пелюстки ).

« + » « - »

  •  вітаміни; - вживання алкоголю;
  •  загартовування; - поганий настрій;
  •  свіже повітря; - дратівливість;
  •  особиста гігієна; - кашель;
  •  заняття спортом; - безсоння;
  •  міцний сон; - застуда;
  •  гарний апетит; - куріння;
  •  добрий настрій; - неохайність;
  •  ранкова гімнастика. – злість.

  •  Давайте разом прочитаємо, що є запорукою здоров’я.

( озвучення малюнка квітки ).

  •  А які пелюстки у вас залишилися? Давайте з’ясуємо?
  •  ( відповіді учнів );
  •  Діти, а чому ці пелюстки не ввійшли до нашої квітки здоров’я? ( відповіді учнів );
  •  Молодці, так, відповіді ваші правильні. Вони б квітку зіпсували. Це негарні ознаки і вони нам не потрібні. Їх треба викоренити з нашого життя. Я пропоную знищити їх ось так ( імітація руху ). А зараз складемо їх до скриньки.

З цього моменту наші родини будуть здорові та щасливі від самого коріння до зелених листочків.

6. Робота у зошитах з друкованою основою.

Розгляньте родинне дерево, яке у кожного є на парті. Так ось, діти:

Коріння в родині – це прабабуся та прадідусь ( батьки вашого дідуся та бабусі ).

Гілки – це бабуся і дідусь ( батьки ваших батьків );

Гілочки - це ваші мама і тато;

Уявіть, що ви на дереві зелені Листочки вам треба дбати, щоб дерево буяло і ставало сильнішим. Квітуче дерево до дерева – сад. Так і родина до родини – народ.

Родина родині –

Від батька до сина,

Від матері – доні,

Добро передай.

Родина, родина - це вся Україна,

З глибоким корінням, з високим гіллям.

\/І. Психологічна хвилинка.

Лунає повільна музика.

Слово вчителя.

Заплющить оченята, мої пташенята, на декілька хвилин уявіть себе добрим чарівником, поміркуйте, щоб ви зробили для своєї родини, щоб вона була щасливою та здоровою?

Інтерактивна гра,, Мікрофон ’’ ( міркування дітей )

\/ІІ Підсумок уроку.

  •  Діти, про що ви дізналися на сьогоднішньому уроці?

Ви гарні дітки, запам’ятайте:

Від рідного дому дитину

Веде у широкий світ

Ота єдина стежина,

що дарує красу і світ.

Іди по цій стежці, дитина,

Даруй любов і тепло.

І пам’ятай – Ти людина,

Вчись, думай, твори добро.

Дякую вам, мої маленькі друзі. І на останок, я хотіла б привітати вас і вашу родину з Новорічними святами.

\/ІІІ. Домашнє завдання.

Наклейте фотокартки своїх родичів та підпишіть їхні імена.


Квітка

здоров’я

Свіже

повітря

Заняття спортом

Міцний сон

Гарний апетит

Добрий настрій

Ранкова гімнасти -ка

Особиста гігієна

Вітаміни

Загарто- вування


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

11427. ИЗУЧЕНИЕ ЯВЛЕНИЯ МАГНИТНОГО ГИСТЕРЕЗИСА 1.3 MB
  Лабораторная работа № 15 ИЗУЧЕНИЕ ЯВЛЕНИЯ МАГНИТНОГО ГИСТЕРЕЗИСА ЦЕЛЬ РАБОТЫ: Изучить физическую природу намагничивания диа– пара– и ферро–магнетиков и ферритов. Исследовать зависимость величины индукции магнитного поля и величины относительной магнитной ...
11428. ИЗУЧЕНИЕ ВОЛЬАМПЕРНОЙ ХАРАКТЕРИСТИКИ ПОЛУПРОВОДНИКОВОГО ДИОДА 46.5 KB
  Лабораторная работа № 16 ИЗУЧЕНИЕ ВОЛЬАМПЕРНОЙ ХАРАКТЕРИСТИКИ ПОЛУПРОВОДНИКОВОГО ДИОДА ЦЕЛЬ РАБОТЫ: Исследовать униполярную проводимость полупроводникового диода. ПРИБОРЫ: 1. Осциллограф школьный. 2. Выпрямитель ВУП. 3. Вольтметр АСТВ 300 В 4. Вольтметр М 105...
11429. ИЗМЕРЕНИЕ МАГНИТНОЙ ВОСПРИИМЧИВОСТИ ПАРАМАГНИТНОЙ ЖИДКОСТИ МЕТОДОМ КВИНКЕ 623 KB
  Лабораторная работа №17 ИЗМЕРЕНИЕ МАГНИТНОЙ ВОСПРИИМЧИВОСТИ ПАРАМАГНИТНОЙ ЖИДКОСТИ МЕТОДОМ КВИНКЕ ЦЕЛЬ РАБОТЫ: Овладеть методом Квинке для определения магнитной восприимчивости парамагнитной жидкости. Определить удельную магнитную восприимчивость раст...
11430. ЗАКОН ОМА В ЦЕПЯХ ПЕРЕМЕННОГО ТОКА 329.5 KB
  Лабораторная работа №18 Часть I ЗАКОН ОМА В ЦЕПЯХ ПЕРЕМЕННОГО ТОКА ЦЕЛЬ: 1. Овладеть методикой измерения L и С убедиться в выполнимости закона Ома для цепи переменного тока. ПРИБОРЫ: 1. Регулятор напряжения школьный РНШ 55. 2. Вольтметр Э 515 75 600 B. 3. Ампермет...
11431. ОПРЕДЕЛЕНИЕ МОЩНОСТИ В ЦЕПИ ПЕРЕМЕННОГО ТОКА 257.5 KB
  Часть II. ОПРЕДЕЛЕНИЕ МОЩНОСТИ В ЦЕПИ ПЕРЕМЕННОГО ТОКА Цель задания: 1 Овладеть методикой измерения мощности в цепи переменного тока. 2 Определить угол сдвига фаз в цепи переменного тока используя ваттметр. Оборудование: к перечню приборов необходимых для выполн...
11432. ОПРЕДЕЛЕНИЕ СДВИГА ФАЗ МЕЖДУ ТОКОМ И НАПРЯЖЕНИЕМ В ПОСЛЕДОВАТЕЛЬНОЙ ЦЕПИ ПЕРЕМЕННОГО ТОКА МЕТОДОМ ФИГУР ЛИССАЖУ 231.5 KB
  Лабораторная работа № 19 ОПРЕДЕЛЕНИЕ СДВИГА ФАЗ МЕЖДУ ТОКОМ И НАПРЯЖЕНИЕМ В ПОСЛЕДОВАТЕЛЬНОЙ ЦЕПИ ПЕРЕМЕННОГО ТОКА МЕТОДОМ ФИГУР ЛИССАЖУ ЦЕЛЬ: Овладеть методикой измерения угла сдвига фаз двумя способами 1по фигурам Лиссажу 2из векторных диаграмм. ПРИБ
11433. ИССЛЕДОВАНИЕ ЭЛЕКТРЕТНЫХ СВОЙСТВ ОРГАНИЧЕСКОГО СТЕКЛА 2.06 MB
  Лабораторная работа № 20 ИССЛЕДОВАНИЕ ЭЛЕКТРЕТНЫХ СВОЙСТВ ОРГАНИЧЕСКОГО СТЕКЛА. ЦЕЛЬ РАБОТЫ: 1. Изготовить электрет из органического стекла. 2. Изучить свойства полученного электрета. ПРИБОРЫ: 1.Конденсатор разборной. 2. Высоковольтный преобразователь
11434. Исследование методики перехода от графической формы записи математических моделей к матрично-векторной 113.45 KB
  Лабораторная работа №1 Исследование методики перехода от графической формы записи математических моделей к матричновекторной Цель работы: освоение методики преобразования ММ ОУ из графической формы описания структурная схема в матричновект...
11435. Порядок установления важнейших показателей качества упаковки 71.5 KB
  ЛАБОРАТОРНАЯ РАБОТА №2 Порядок установления важнейших показателей качества упаковки 1. Цель работы: Ознакомиться с порядком определения оценки и анализа уровня качества упаковки. 2. Задание: для конкретного вида упаковки1 установить основную номенклатуру показ...