55766

Як розмовляти, щоб тебе розуміли

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: ознайомити дітей з основними правилами спілкування; вчити застосовувати їх у житті; залучати учнів до рольового моделювання з метою набуття власного досвіду...

Украинкский

2014-03-28

43 KB

0 чел.

Тема: Як розмовляти, щоб тебе розуміли.

Мета: ознайомити дітей з основними правилами спілкування; вчити застосовувати їх у житті; залучати учнів до рольового моделювання з метою набуття власного досвіду; розвивати увагу, спостережливість, культуру мовлення; виховувати культуру спілкування, повагу до співрозмовника.

Обладнання: опорні таблички, роздатковий матеріал, виставка книг, аудіо записи пісень, відео ролики.

Хід заходу

  1.  Організація класу.
  •  Вітаю вас на черговому занятті з програми «Я – особистість». Привітайтесь і ви одне з одним, використовуючи різні форми вітання.
  •  Сьогодні ми з вами поговоримо про те, без чого неможливо уявити світ людини. А про що саме йтиметься на занятті, визначимо разом.
  1.  Ігрова вправа «Усмішка по колу».
  •  Розпочнемо заняття з усмішки
  •  Поверніться один до одного і усміхніться, усміхніться нашим гостям.
  •  Чи покращили ваш настрій посмішки?
  •  Що може викликати посмішку? (слово, дія, жести, міміка.)
  •  І все це ми можемо назвати одним словом – спілкування.
  1.  Перегляд мультфільму «Лунтик»

Переглянувши мультфільм ви повинні відповісти на запитання:

  •  Як звати героїв? (Лунтик, Кузя, Міла).
  •  Хто вам більше сподобався з них? Чому?
  •  Що трапилося з Мілою?
  •  Як Лунтик і Кузя вдіяли?
  •  Чи Міла зрозуміла свою помилку?
  1.  Повідомлення теми і мети заняття.
  •  Здавалося б, спілкування – це природна річ, якої не треба вчитися. А як ви гадаєте, чи існують правила спілкування? Можливо, хтось уже здогадався, яка тема години спілкування?
  •  Так, тема нашого заняття – «Як розмовляти, щоб тебе розуміли». Отже, з'ясуємо, що таке спілкування, ознайомимося з основними правилами спілкування, будемо вчитися вести розмову так, щоб нас розуміли, складемо пам'ятку з культури спілкування. Адже ви вже учні, коло друзів розширилося, ми спілкуємося з однокласниками, вчителями і маємо дотримуватися певних правил, аби наше спілкування з іншими людьми було гармонійним.
  1.  Вивчення правил спілкування.
  •  Чи відоме вам значення спілкування? 
  •  Як ви його розумієте?
  •  Як ми можемо з'ясувати, уточнити значення цього слова?
  •  Звичайно, слід звернутися до словника. Сьогодні черговий «Довідникового бюро» зачитає нам уголос, що таке спілкування. 

Спілкування – складний процес взаємодії між людьми, що полягає в обміні інформацією, а також у сприйняті і розумінні партнерами один одного. Суб'єктами спілкування являються живі істоти люди.

  1.  Робота із книжковою виставкою.
  2.  Вивчення правил
  •  Ось у лісі зустрілися лисичка і ведмедик, давайте послухаємо їхню розмову. Будьте уважні, спробуйте визначити, чи правильно розмовляють між собою.

Розігрування сценки «Зустріч звіряток».

Двоє учнів, що готувалися заздалегідь, розігрують сценку.

Ведмідь. Привіт, лисичко!

Лисичка. О, яка в тебе шубка тепла, ведмедику!

Ведмідь. Ось вийшов пройтися, може, де медку знайду.

Лисичка. Я щойно повернулась із полювання. Ой, щось мені заважає!

Лисичка починає чухати за вухом, витрушувати щось із черевичка, виймати скалку з лапи.

  •  Чи сподобалась вам розмова?
  •  Чи  уважною була лисичка?
  •  Чи ввічливою? (Ні. Вона не привіталася, не дивилася на ведмедика під час розмови.)
  •  А треба було?
  •  Отже, які правила можна скласти?

Учитель вивішує на дошку табличку, діти читають і повторюють правило.

  1.  Конкурс «Чи знаєш ти ввічливі слова?»

Учитель об'єднує дітей у три команди по п'ять учнів і роздає їм картки, на кожній з яких записані слова вітання, прощання, подяки (по одному на картці).

  •  Виберіть картки зі словами вітання, прощання, подяки.

Представники команд зачитують відібрані слова, а решта учнів міркують над тим, чи правильно команди виконали своє завдання.

Колективне складання правила.

  •  Зустрілись два товариша. Ви зараз послухаєте їх розмову «Зустріч друзів»
  •  Привіт, Васю. давно тебе не бачив (стукає товариша по плечі).
  •  Здрастуй, Миколко.
  •  Дуже радий тебе бачити.
  •  І я теж.
  •  А ти, Васю,підріс, вже до школи ходиш. Незабаром і пізнавати не схочеш. Ну чого стоїш і мовчиш?
  •  Які помилки були допущені і спілкуванні?

Діти висловлюють свої думки.

Колективне складання правила.

  •  А як ви повелися б, зустрівши товариша? (моделювання учнями учнями ситуації).
  •  А зараз подивимось сценку «Про Петрика і Вову»
  •  Здрастуй, Петю!
  •  Здрастуй, Вова!
  •  А знаєш, я вчора…
  •  Що, дивився бокс?
  •  Ні, я…
  •  Ага, то це ти у футбол грав з Максимом! А я сумував. Негарно так з товаришем…
  •  Та ні, я…
  •  Що, ходив до річки купатися?
  •  Ні. Дзвонив тобі кілька разів, але так ніхто і  не взяв слухавку.
  •  Які помилки були допущені у спілкуванні хлопчиків?
  •  Поведінка якого співрозмовника може стати причиною сварки? Чому?

Складання правила учнями.

  1.  Закріплення складених правил спілкування

Послухайте вірш «Якщо хочеш друзів мать»

  •  Ваше завдання – визначити про які поради розповідається у вірші.

Якщо хочеш друзів мать

Якщо хочеш друзів мать,

Слід тобі запам'ятать,

Що потрібно буть культурним,

Любий друже!

Інших не перебивай,

Не кричи, не обзивай

Пам'ятай: уважним бути –

Добре дуже.

Не принижуй друзів ти,

Поважай людей завжди

І конфліктів уникати намагайся.

Якщо просять – поможи.

Як щось хочеш – попроси.

І привітним бути всюди

Ти старайся.

  •  А Вероніка з Данилом розкажуть про ситуацію, яка трапилась з ними під час сніданку.
  •  Ти розбив!
  •  Ні! Ти розбила!
  •  Ти штовхнув! А ти впустила!
  •  Ти тюхтій.
  •  А ти – незграба!
  •  Вже школярка – наче хмарка,

Очі повні сліз.

Школярка дмухає на пальчик свій.

  •  Обпекла?
  •  А ти радій!

Та школярик посмутнів:

  •  Я…ти вибач, не хотів!

Я штовхнув .

  •  А я впустила.
  •  Я розбив.
  •  Це я розбила.
  •  Визначте, яких правил спілкування герої дотримувались, а які порушували під час бесіди.
  •  Нашому спілкуванню чогось бракуватиме, якщо ми не будемо посміхатися своїм друзям, співрозмовникам під час бесіди. Тому я пропоную додати до наших правил
  •  «Пам'ятай про посмішку»
  1.  Підсумок заняття
  2.  Пісня «У друзей нет выходных»
  3.  Підсумкова бесіда
  •  Про що ви дізналися на занятті?
  •  Які правила запам'ятали?
  •  Чи необхідно дотримуватися цих правил у житті?


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

73551. Методи розрахунку лінійних електричних кіл (ЛЕК) постійного струму при наявності двох і більше джерел живлення 468 KB
  Метод вузлових і контурних рівнянь полягає в складанні на основі законів Кірхгофа системи вузлових і контурних рівнянь, що містять невідомі величини струмів, які протікають у вітках кола, та розв’язання цієї системи рівнянь шляхом підстановок або за допомогою матриць та формул Крамера.
73552. УКРАїНСЬКА ІСТОРІОГРАФіЯ ЗА КНЯЖОЇ ДОБИ (ХІ- ХШ ст.) 61 KB
  Ми не будемо тут більш детально на цьому зупинятися і з’ясовувати, чи була Київська Русь українською державою, чи це було “Русское государство”, чи це була “колиска”, з якої виросли три східнослов’янські народи – російський, український і білоруський. З цього приводу існує маса літератури
73553. Історичні знання в Україні в литовсько-польську добу 85 KB
  Методологічною основою продовжує залишатися провіденціалізм, хоча окремі оповідання носять характер прагматичного оповідання. Прагматизм - це напрям в історії, який обмежується викладом подій в їх зовнішніх звязках і послідовності, не викриваючи обєктивних законів історичного розвитку.
73554. Символічний метод розрахунку лінійних електричних кіл (ЛЕК) однофазного синусоїдного змінного струму 856.5 KB
  Розрахункові дії з комплексними параметрами ЛЕК однофазного СЗС. Закони Ома і Кірхгофа в комплексній формі. Символічний метод розрахунку однофазних кіл СЗС з одним джерелом ЕРС.
73555. Українська історіографія в епоху Гетьманщини 177 KB
  Події від середини ХVІІ і до кінця ХVІІІ ст. – це період Національної революції, Гетьманщини і ліквідації автономного ладу України в складі Російської імперії. Національна революція, що почалася 1848 року, привела до утворення Української гетьманської держави. На червень 1652 року Україна фактично виборола незалежність
73556. Введение в высокотемпературную теплотехнологию и энергетику теплотехнологии 32.17 MB
  Возобновляемые источники энергии энергия солнца ветра тепла земли естественного движения водных потоков а также энергия существующих в природе градиентов температур. Возобновляемые ТЭР основаны на использовании возобновляемых источников энергии: солнечного излучения энергии морей рек и океанов внутреннего тепла Земли воды и воздуха энергии естественного движения водных потоков и существующих...
73557. Методи розрахунку однофазних лінійних електричних кіл синусоїдного змінного струму при наявності двох і більше джерел живлення 668.5 KB
  Застосування символічного методу при розрахунку Іф кіл СЗС при наявності двох і більше джерел живлення. Методи вузлових і контурних рівнянь та контурних струмів. Методи вузлових потенціалів (двох вузлів) та суперпозиції. Метод еквівалентного генератора.
73558. Українська історіографія на початку національного відродження (кінець XVIII — перша половина XIX ст.) 97 KB
  Україна переживала з кінця XVIII століття складний етап своєї історії. Після поділу Польщі українські землі опинилися у складі двох імперій: Російської (80% території) і Австрійської. Суспільне життя краю характеризувалося кризою кріпосницького ладу, розгортанням російського визвольногопольського національно-визвольного та процесом українського національного відродження.
73559. Источники энергии высокотемпературных теплотехнологических установок 261 KB
  Классификация реакторов высокотемпературной теплотехнологической установки; Структурная схема теплотехнологического реактора; Схемы размещения источников энергии и движения дымовых газов в камерах (зонах) реакторов высокотемпературных технологических установок; Схема тепломассообмена в рабочем пространстве высокотемпературных теплотехнических установках;