55776

Стиснення, архівування та розархівування даних. Програми-архіватори

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: Навчальна: сформувати вміння учнів використовувати програми-архіватори для стиснення архівації та розархівації файлів; Розвивальна: розвивати логічне мислення формувати алгоритмічний стиль думки поглибити знання учнів про впорядкування інформації в комп’ютері...

Украинкский

2014-03-28

48 KB

3 чел.

Тема. Стиснення, архівування та розархівування даних. Програми-архіватори Практична робота № 6 «Архівування та розархівування даних».

Мета:

Навчальна: сформувати вміння учнів використовувати  програми-архіватори для стиснення, архівації та розархівації файлів;

Розвивальна: розвивати логічне мислення, формувати алгоритмічний стиль думки, поглибити знання учнів про впорядкування  інформації в  компютері

Виховна: виховувати  навички командної роботи, розвивати риси комунікабельної людини, підтримувати інтерес до предмету

Тип уроку: урок засвоєння нових знань, вмінь та навичок

Обладнання до уроку: комп’ютери, мультимедійний проектор і демонстраційна дошка,  роздатковий дидактичний матеріал по темі (картки, пам’ятки), тестуюча програма Test-W2, комп'ютерні програми Microsoft Power Point, Microsoft  Publisher,

Епіграф уроку: Надлишок інформації призводить до

збільшення вартості її збереження та передачі

Джим Петерсон

Хід уроку

1. Організаційний момент(2хв)

Вчитель: Доброго дня, шановні учні та колеги! Сьогодні у нас незвичний урок, бо у нас на уроці присутні гості, але гості –це наша дирекція та  вчителі школи, яких ви добре знаєте.

Вже так склалося, що всі перед гостями хочуть показатися з найкращої сторони. Тому ми повинні докласти всіх зусиль, щоб на цьому уроці  разом з вами  результативно попрацювали і досягли поставленої мети уроку. Побажаємо один одному плідної роботи. Сподіваюсь на вашу підтримку, співтворчість і співпрацю. А девізом нашого уроку нехай будуть слова Михайла Казимирчука:

Напружуй нерв, напружуй мозок,

Сприймай, збагни і зрозумій…

А щоб все вдалося, як радять психологи, треба налаштуватися тільки на успіх, тільки на позитив. Отже, почнемо.

Що ми вивчали на попередньому уроці і яке у вас було домашнє завдання?

Прогнозована відповідь. На попередньому уроці ми вивчали тему: Поняття компютерного вірусу. Антивірусні програми.

Нам потрібно було вивчити теоретичний матеріал по темі та виконати дослідницьке завдання.

   2.Перевірка домашнього завдання (7хв)

1.Троє учнів проходять тестування за допомогою програми «TestW2»

  1.  Технологія «Снігова грудка» (додаток1)
  2.  Дослідницьке домашнє завдання:
  •  Коли було вперше зафіксовано масове зараження компютерів вірусами?
  •  Хто був автором першого мережевого вірусу?
  •  Що таке «троян» і коли він вперше зявився? (повідомлення учнів)

Вчитель.На попередньому уроці ми з вами вивчили одну із складових службового програмного забезпечення інформаційних систем.

Тема минулого уроку завжди буде з нами, тому що віруси, як би ми з ними не боролися -  будуть намагатись «проникнути» до нашого комп’ютера, а наша мета –дотримуватись правил профілактики, своєчасно оновлювати  антивірусні програми та перевіряти диски на наявність вірусів. 

Не менш важлива для роботи з персональним компютером і тема сьогоднішнього уроку.

3.Мотивація навчальної діяльності. (2хв)

Інтерактивна вправа «Мозковий штурм»

Вчитель.Ситуація: У вас є флешка обсягом  2 Гб. Вам потрібно терміново  перенести інформацію об'ємом 2,5 Гб на інший комп'ютер. Ваші дії?

(Пропозиції учнів)

Оголошення теми і мети уроку(записати в  робочі зошити дату, класна робота, тема уроку)

4.Вивчення нового матеріалу (7хв)

Презентація вчителя (додаток2)

Вчитель.В нашому класі є учні, які можуть вчитися на випередження. І я запропонувала їм попрацювати над дослідницьким проектом «Чи досить  нам простору на дисках компютера?» 

Над проектом працювали три групи:

  •  група теоретиків,
  •  група дослідників,
  •  група дизайнерів.

Всі групи опрацювали величезний обсяг інформації по сьогоднішній темі, вивчили самостійно роботу з програмою Microsoft Publisher  і результати своєї діяльності над проектом, вони сьогодні публічно будуть захищати.

Підсумки  роботи над проектом наші учні оформили у вигляді буклета, презентації та  спецвипуску нашої шкільної газети «Суперінфо(горондівське)», який повністю присвячений темі  «Стиснення, архівування та розархівування даних. Архіватори та операції з архівами»

Презентація  учнівського проекту (буклет, презентація, спецвипуск шкільної газети) (додаток3) (10хв)

Вчитель.Дякуємо учням які працювали над проектом. А зараз ми переходимо до практичного завдання.

5.Робота за компютером (10хв)

Практична робота №6 «Архівування та розархівування даних».

Правила техніки безпеки. Реєстрація в журналі.

Вчитель.Біля кожного компютера лежать інструкції до практичних робіт  і памятки по темі.  Крім того, на диску D: ваших компютерів  є файли –заготовки до практичної  роботи. Розпочинаємо роботу.

6.Закріплення теми. Підведення підсумків уроку. Оцінювання (5хв)

Інтерактивна вправа «Закінчити речення» (Додаток4)

  •  Загальна оцінка всього класу
  •  Найбільше мені сподобалась робота на уроці таких учнів:

7.Домашнє завдання

  •  Вивчити теоретичний матеріал.Інформатика, 9кл (підручник) стор. 244
  •  Дослідницьке завдання на вибір:Коли і де вперше було використано програми-архіватори?

Ми вичерпали тему уроку. Дякую всім за роботу. Бажаю вам успіху у житті, а він не приходить без напруження нервів, мозку та волі, без віри у свої сили. Нехай вам всім щастить. Урок закінчено.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

3306. Внеклассное мероприятие по технологии В гостях у Золушки 30.5 KB
  Внеклассное мероприятие по технологии «В гостях у Золушки!»? 5 класс Внеклассное мероприятие по технологии «В гостях у Золушки!» среди учащихся 5-х классов. 02.03.2012г. Подготовила и провела учитель технологии Максимова Ирина Ивановна.Ведущий: Не за...
3307. Игра – соревнование бригад Скорой помощи 26.72 KB
  Внеклассное мероприятие по биологии для учащихся 8 классов. Форма проведения: Игра – соревнование бригад «Скорой помощи». Цель: Мотивировать детей к более тщательному изучению предмета, наглядно продемонстрировать значение знаний о строении и ф...
3308. Поезд здоровья 28.21 KB
  Внеклассное мероприятие в 5–7-х классах. Игра по станциям "Поезд здоровья"  Цели:  Пропаганда здорового образа жизни  Профилактика вредных привычек школьников Творческая реализация учащихся в группе  Воспитание уважите...
3309. Путешествие в мир слов 29.59 KB
  Внеклассное мероприятие по русскому языку "Путешествие в мир слов" Цель: Обратить внимание детей на свойство различных слов выражать одну и ту же мысль, закрепить знания детей об антонимах, учить детей употреблять в речи фразеологизмы. Развивать реч...
3310. Выбор наивыгоднейшего режима резания 236.5 KB
  Введение Наивыгоднейший режим резания – это такое сочетание глубины резания, подачи и скорости резания, при котором получается минимальное машинное время при обеспечении необходимой точности и чистоты обработанной поверхности детали и заданной...
3311. Разработка алгоритмов диагностирования 146.5 KB
  Задание: разработка алгоритмов диагностирования. Функционально-логическая модель объекта контроля представлена в бланке задания. Таблицу функций неисправностей принимаем из первой расчетно-графической работы. Которая представлена в Таблице 1. Таблиц...
3312. Теплотехнической система газотурбинной установки 490.5 KB
  В данном курсовом проекте в качестве теплотехнической системы исследуется газотурбинная установка. Топливом для ГТУ является природный газ. Выполнение курсового проекта производится в определенной последовательности, которая характерна методике мате...
3313. Кроектирование мостового грейферного крана 237 KB
  Введение Мостовые краны относятся к кранам пролётного типа. Данные краны широко применяются на судоремонтных заводах, закрытых и открытых складах, в мастерских, производственных цехах, на монтажных и ремонтных площадках, а также на всех промышленных...
3314. Обработка результатов измерений. Лабораторные работы 3.8 MB
  Обработка результатов измерений 1. Прямые и косвенные измерения Изучение физических явлений и их закономерностей, а также использование этих закономерностей на практике связано с измерением физических величин. По способу получения результатов физиче...