55804

Розвиток мовленнєвої компетентності дітей під час нетрадиційної роботи за казками В. Сухомлинського

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Хід заняття: Дітки давайте привітаємось з нашими гостями. Давайте ми зараз розкажемо про осінь яка вона. Подивіться на нашу берізку що на ній не вистачає Давайте прикрасимо її золотими стрічками. Давайте я почну а ви продовжите діти переказують казку за картинками.

Украинкский

2014-03-30

47 KB

0 чел.

                                                                   2

Тема: Розвиток мовленнєвої компетентності дітей під час нетрадиційної роботи  за казками В. Сухомлинського.

Кількість дітей: 8.

Програмовий зміст: закріпити знання дітей про творчість видатного письменника В. Сухомлинського під час подорожі творами: «Осінь принесла золотисті стрічки», «Як їжачок до зими готувався», «Лялька під дощем», «Бабусин борщ». Вчити складати розповіді за серіями малюнків, за схемою, за запитаннями, вправляти у вживанні прикметників, учити складати прості речення. Розвивати артикуляційний апарат, мовне дихання, пам’ять, мовлення, вміння слухати розповіді інших, дрібні м’язи пальців рук. Продовжувати вчити відгадувати персонажів казок та оповідань, оцінювати вчинки героїв. Виховувати доброту, ввічливість, щирість, бажання допомагати іншим, працелюбність. Поглиблювати знання про дружбу, чуйність, доброзичливість.

Матеріал: серія малюнків до казки «Як їжачок до зими готувався», схема до казки «Лялька під дощем», муляжі овочів та фруктів до казки «Бабусин борщ», стрічки до казки «Осінь принесла золотисті стрічки», намисто, їжачок, лялька,

площинні зображення овочів, дощечки, ножиці, каструля, кошик.

Хід заняття: 

- Дітки, давайте привітаємось з нашими гостями.

Встали вранці ми на ганок

І сказали: «Добрий ранок!»

Сонцю, полю і травичці,

Добрим людям, тихій річці.                                                                    

Добрий ранок світе мій.

Мирний, чистий, голубий.

- Діти, ви любите подорожувати? Я хочу запросити вас у подорож до казок В.Сухомлинського. Ну що, вирушаємо.

За казками ми пішли

Першу казочку знайшли.

                                                   3

«Осінь принесла золотисті стрічки» (на килимку макет берези).

- Діти, як ви думаєте, в яку казку ми потрапили? (відповіді дітей)  Про яку пору року йдеться у творі? Хто одягає на дерева золотисті стрічки? Що зробило сонечко коли побачило берізки? Чому? Що зробили берізки?

- Яка зараз пора року? Який місяць? Чому так називається? Які прислівя про осінь ви знаєте?

Осінь сумна, а жити весело.

Осінню і горобець багатий.

У листопаді голо в саді.

Як листя жовтіє, то поле сумує.

Листопад зимі ворота відчиняє.

- Давайте ми зараз розкажемо про осінь, яка вона. І з наших слів зробимо намисто для осені. Молодці.

- Подивіться на нашу берізку, що на ній не вистачає? Давайте прикрасимо її золотими стрічками. Тепер берізка стала гарна і не буде сумувати. Ну що ж, нам час вирушати далі.

За казками ми пішли

Другу казочку знайшли.

«Як їжачок до зими готувався» (зустрічаємо їжачка).

- В яку казку ми потрапили? Їжачок приготував для нас картинки, і хоче щоб ми з їх допомогою пригадали казку про нього. Я кожному роздам картинки. На них є кружечки різних кольорів. Вони будуть нам допомагати. Давайте я почну, а ви продовжите (діти переказують казку за картинками).

- Що робить їжачок взимку? Спить. І нашому їжачку час спати. Що йому допоможе заснути? Давайте покладемо їжачка в кубельце яке ми зробили і заспіваємо йому колискову.

Люлі, люлі, їжачку

Сплету тобі колисочку

Та й повішу у садочку

                                                                   4

Буде вітер повівати

Їжачка колисати

Будуть пташки прилітати

Їжачка забавляти.

-Ну,  ось і заснув наш їжачок. Вирушаємо далі.

За казками ми пішли

В наступну казочку прийшли.

«Лялька під дощем» ( на лавці мокра лялька).

- Ой, дітки, подивіться, хто це? В яку казочку ми потрапили?                                      Як звали ляльку? Як звали дівчинку? Чому лялька мокра? Якою була погода? Що побачила Зіна при спалаху блискавки? Чому Зіна заплакала? Що вона зробила? Що зробила мама коли Зіна повернулась?                                                    Що пообіцяла мамі Зіна?(діти переказують казку за схемою).

- Давайте і ми витремо ляльку рушничком і переодягнемо в сухий одяг. Ну от, тепер їй тепло і затишно. А нам час вирушати до наступної казочки.

За казками ми пішли

Наступну казочку знайшли.

«Бабусин борщ» (на столі овочі та фрукти).

- В яку казку ми потрапили? Що відбувалося в казці? Чому дівчатка нічого не сказали бабусі? З чого вариться борщ? Як це назвати одним словом. А у нас на столику тільки ті продукти що потрібні на борщ  чи є щось зайве? Давайте те що потрібно на борщ віднесемо в горнятко, а те що на компот -  у корзину.

А зараз давайте зваримо справжній борщ. Що для цього потрібно? Налити води, порізати овочі. Що за чим будемо кидати? Зараз кожний з вас щось поріже для борщу, але спочатку розімнемо наші пальчики.

Нумо братця до роботи!

Більшому – дрова колоти

А тобі – помити горщик,

А тобі – зварити борщик,

                                                                   5

А тобі – на стіл подати,                                                                   

А маленькому співати

Рідну хату звеселяти.

- А тепер приступайте до роботи (діти ріжуть площинні зображення овочів ).

Кожний вкине порізані овочі і скаже, що саме кидає. А зараз поставимо борщ на плиту. У нас буде дуже смачний борщ. Ми його залишимо і до обіду він буде готовий. А самі давайте пограємось у гру « Відгадай чий голосок».

Ми зібралися разом

Й повернемося кругом

А як скажем скок, скок, скок

Відгадай чий голосок.

- Діти, вам сподобалась наша подорож? Ви всі були молодці. А тепер нам час повертатись.

Повертаємось ми нині

Із казкової країни

У казках герої чемні

Добрі, ввічливі, напевно

Ви такими будете

Казки не забудете.

  

 

                                        Методичний кабінет

      санаторного дошкільного навчального закладу (ясел-садка)

                                          №23 «Дзвіночок»  

                                Білоцерківської міської ради                                                                                                                                                                                                                                                              

                                          Київської області                                                                                                                                                                                                                                                                       

                                        

                                        Показове заняття: 

Розвиток мовленнєвої компетентності дітей під час нетрадиційної

роботи за казками В.О.Сухомлинського з дітьми молодшого дошкільного віку ( 5 –го року життя)

                                   2012-2013 навчальний рік

                                                                                               

                                                                                     Підготувала:

                                                                                     вихователь

                                                                                     Ольховська

                                                                                     Світлана Валеріївна  

                                                                                                

                                                                                                 

                               


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

44909. Комунікативні якості професійної мови 21.5 KB
  Комунікативні якості професійної мови. Професійна мова це функціональний різновид української літературної мови яким послуговуються представники певної галузі знань. З огляду на це можна виокремити низку характеристик які репрезентуватимуть професійний портрет фахівця: уміння формувати мету і завдання професійного спілкування; аналізувати предмет спілкування організовувати обговорення; керувати спілкуванням регламентуючи його; послуговуватися етикетними засобами для досягнення комунікативної мети; уміти проводити бесіду співбесіду...
44910. Условия и история становления PR в России и за рубежом 23.15 KB
  Публикации статей с целью воздействия на общ. срв д влияния на общ. Появление известного дядюшка Сэм общественно-политические плакаты с призывами к борьбе за независимость публикация статей для влияние на общ. Липсет политолог в новых политических стратегиях постоянно апеллировал к общественному мнению.
44911. Оценка эффективности хозяйственной деятельности 14.08 KB
  Оценка деятельности как предварительная оценка так и заключительная необходима для руководителей предприятия и экономистов поскольку позволяет подвести итоги работы организации и определить ее будущие перспективы. Комплексная оценка эффективности предполагает изучение всех сторон хозяйственной деятельности предприятия снабжение производство продажа товаров и их потребление всех видов анализа деятельности предприятия. Цель комплексной оценки хозяйственной деятельности предприятия повышение эффективности его работы на основе...
44912. Эпоха Возрождения или Ренессанс 27.65 KB
  В своем основном педагогическом трактате О первоначальном воспитании детей а также в других трудах по вопросам воспитания О благовоспитанности детей Беседы Метод обучения Способ писать письма Роттердамский определил необходимость сочетания античной и христианской традиций при выработке педагогических идеалов а также принцип активности воспитанника врожденные способности могут быть реализованы лишь через напряженный труд Школа Витторино да Фельтре Дом радости Создал светское учебное заведение нового типа дававшее...
44914. Нагрузки и воздействия на трубопровод 15.03 KB
  Поэтому учитывая продолжительность сроков эксплуатации трубопроводов и высокую изменчивость нагрузок и воздействий исходная информация о нагрузках и воздействиях должна быть подготовлена с учетом фактора времени. Для нестандартных условий работы должна быть применена расширенная процедура анализа нагрузок и воздействий на трубопровод и расчета напряженнодеформированного состояния. Для каждой из позиций должна быть реализована специализированная методика анализа нагрузок и воздействий на трубопровод. Перечень и уровень функциональных...
44915. Определитель порядка п, его свойства 14.2 KB
  Определитель n порядка соответствует квадратной матрице А называется сумма произведение элементов матрицы взятых по одному из каждой строки и каждого столбца причем со знаком если число инверсий в произв. Определитель не меняется при транспонировании. Это означает что определитель матрицы равен определителю транспонированной матрицы матрицы в которой строки заменены соответствующими столбцами. Если одна из строк определителя состоит из нулей то определитель равен нулю.
44916. Canada. Канада 17.07 KB
  Canada is the second largest country in the world. Only Russia has a greater land area. Canada is situated in North America. Canada is slightly larger than the United States, but has only about a tenth as many people. About 28 million people live in Canada.
44917. Форматирование жесткого диска 19.97 KB
  Этот каталог должен существовать в каждой файловой системе поскольку он выполняет служебную роль: при проверке файловой системы командой fsck в этом каталоге собираются потерянные файлы и подкаталоги. Команда fsck Основная функция программы fsck заключается в восстановлении логической непротиворечивости файловой системы созданной в разделе жесткого диска. Формат запуска команды следующий: [root] fsck [опции] [t fstype] [fsoptions] filesystem где fstype тип проверяемой файловой системы а в качестве filesystem можно указать либо имя...