55805

Зображення людини в русі. Різні художні техніки як засіб передачі руху людської фігури

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Тема уроку з образотворчого мистецтва: Зображення людини в русі. Обладнання уроку: музичні записи навчальні роботи з методичного фонду магнітна дошка з рухомими моделями людських фігур таблиця пропорцій тіла людини репродукції зображень мистецьких творів...

Украинкский

2014-03-30

610 KB

21 чел.

Підготувала Федюк О.О., вчитель образотворчого мистецтва вищої категорії Богородчанської ЗОШ I-IIIст. №1 Івано-Франківської обл.

Тема уроку з образотворчого мистецтва:  Зображення людини в русі. Різні художні техніки як засіб передачі руху людської фігури. (6 клас)

Мета уроку: навчити зображати і розрізняти постаті людей у статиці і динаміці; передавати особливості зображення чоловічої, жіночої та дитячої фігур;створювати методом скульптури чи силуетної витинанки динамічні фігури людей.

Розвивати відчуття форми, об’єму, пропорцій;спостережливість, зорове сприйняття.

Виховувати ціннісне ставлення до мистецтва і його творів.

Тип уроку: комбінований.

Методи і засоби роботи: евристична бесіда, наочне моделювання, практична робота, метод колективної оцінки знань та вмінь.    

 Обладнання уроку: музичні записи, навчальні роботи з методичного фонду, магнітна дошка з рухомими моделями людських фігур, таблиця пропорцій тіла людини, репродукції зображень мистецьких творів з фігурами людей, картки з порадами для творчої роботи.

Матеріали та інструменти для учнів:  кольоровий папір, ножиці, клей, А4; пластилін, дошка, стеки, гнучкий дріт для каркасу.

Основні поняття: пропорції людського тіла, скульптура, силуетна витинанка.

Хід уроку:

1.    Організаційний момент.    Готовність учнів і матеріалів до уроку.

2.   Актуалізація опорних знань. 

Слово вчителя. На попередньому уроці ви дізнались, що у мистецтві людина є символом духу, міці, сили волі і краси. Пропорції людського тіла є довершеними і одним із еталонів гармонії. Тому зараз пригадаємо ці пропорції для дорослої людини. Питання до учнів:

1.  Назвіть відношення між головою, тулубом і ногами у фігурі людини.                    2. Назвіть пропорції рук людини до її тіла.                                                                                           3. Назвіть пропорції тіла жіночої фігури.                                                                                           4. Які пропорції тіла має дитина?                                                                                                        5. Які пропорції тіла має підліток?

Відповіді учнів.     Додаток 1.

3.  Мотивація навчальної діяльності.

Слово вчителя.  Проте, життя людей, як і інших живих істот, потребує постійного руху. Людина активна у роботі, спорті, відпочинку, творчості… Недаремно ще з античної епохи в таких видах мистецтва як скульптура і живопис творці передавали довершену красу в динамічних людських фігурах. Тому сьогодні ви навчитеся передавати дії людини.

4.Вивчення навчального матеріалу. 

Слово вчителя. Моменти рухів людини, зазвичай, передаються відповідними позами, жестами, ракурсами, світлотінню, кольором, різними техніками і матеріалами. Щоб відтворити фігуру людини в русі, визначивши пропорції тіла, визначають напрям руху постаті. Каркас основних ліній фігури допомагає уточнити правильний рух тіла.  На магнітній дошці легко відобразити цей рух. ( Демонстрація руху людини на магнітній дошці). Погляньте, як у мистецьких творах засобами живопису, скульптури, графіки творці передають довершеність людського тіла в русі.                             (Демонстрація репродукцій мистецьких творів: Ф-н Дубовий.Зефір. ск.А Бонацца.1757.;  Скульпт. Леохар. Діана-мисливиця, бл. 340 до н.е; Е.Дега.Танцівниця у фотографа.; К. Брюлов. Дівчина,яка збирає виноград на околицях Неаполя.; І.Рєпін. Запорожці пишуть листа турецькому султану…) Додаток 2.

Пропоную учням на магнітній дошці відтворити за допомогою рухомої моделі такі рухи людського тіла: біг, ходьба, підскок, присідання, танцювальний елемент.  Додаток 3.

5.Творча робота учнів:  Слово вчителя.  Отож, спробуйте створити фігуру людини в русі використовуючи такі види мистецтва як: скульптура і декоративне мистецтво-силуетна витинанка. Для цього скористуйтеся порадами та етапами роботи.  Додаток 4,5.

Поради для скульпторів:

1.Визначте напрям руху людини та висоту постаті.                                                                            2. З дроту скрутіть каркас основи тіла людини в русі з врахуванням пропорцій.                                                                                                                                         3. Підберіть колір пластиліну для одягу та відкритих частин тіла і способом наліплювання на каркас надайте форму тілу людини.                                                                         4. У роботі з пластиліном можна використовувати такі прийоми як витягування, примазування, наліплювання.                                                                             5. Працюючи із стеками уважно відрізайте і доліплюйте шматочки пластиліну.                                                                                                                                                        6. Закінчіть роботу загладжуванням форми тіла людини в русі.

Приклади робіт: клоун підскакує з м’ячем, дядько копає грядку, дівчинка танцює.

Поради до роботи технікою силуетної витинанки:

1. Виберіть колір аркуша основи і контрастний до нього колір для витинанки.                                                                                                                                               2. Визначтесь в якій позі ви будете зображати людину і в якій життєвій ситуації її покажете.                                                                                                                               3. На зворотній стороні аркуша для витинанки легкими лініями побудуйте каркас людської фігури в русі. Не забудьте, що фігура має бути повернена в протилежний бік до основного руху(дзеркальне відображення).                                                                4. «Одягніть» фігуру людини, уточніть олівцем характерні риси руху  в одязі. 5. Домалюйте додаткові елементи композиції, які визначатимуть середовище навколо людини.                                                                                                                   6. Виріжте ножицями силует тіла людини із середовищем та наклейте його на аркуш основи.                                                                                                                                      7. Стежте за технікою безпечної роботи з ножицями!

Приклади робіт: футболіст біжить за м’ячем, хлопчик катається на лижах, музикант грає на скрипці.

Учні вибирають техніку виконання роботи та отримують відповідні поради до робіт. Під час практичної роботи звучить спокійна мелодія, та демонструються роботи учнів з методичного фонду вчителя.

6.  Закріплення теми.                                                                                                           Слово вчителя. дайте відповіді на питання:                                                                                        1. Для чого потрібно враховувати пропорції людини у зображеннях?                                        2. У яких видах мистецтва можна передати силу і красу людського тіла?                                        3. Де можна застосовувати скульптурні зображення людей?                                                          4. Як можна використати силуетні витинанки із зображенням людини в   русі?

7. Оцінювання робіт.Колективне оцінювання за критеріями.

Критерії оцінювання робіт:

1.Правильність передачі руху тіла людини.                                                     2.Врахування пропорцій  тіла людини.                                                                       3.Оригінальність творчого   задуму в матеріалі.

8. Домашнє завдання: принести графічні матеріали для наступного уроку.


додаток 2.



6 клас

Пропорції людського тіла.

    

1.

Голова і тулуб становлять половину всієї постаті людини, а друга половина постаті – це ноги.

2.

Ширина розставлених горизонтально рук наближається до зросту тіла людини.

3.

Ширина плечей дорівнює двом головам, ширина чоловічого таза – 11/2, жіночого – 13/4 висоти голови.

4.

Довжина руки дорівнює трьом розмірам голови.

5.

Опущена рука доходить до половини стегна.

6.

Довжина кисті руки дорівнює розміру обличчя.

7.

Довжина стопи дорівнює висоті голови.






 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

25432. Регион как объект хозяйствования и управления 51.34 KB
  Реализя крупн региональн программ программ развития сырьевых экологичх освоения террии Одна из задач районирования обеспечить управляемость развитием государства. Региональные структуры характерные для РФ: 1. Суть воспроизводственного подхода Требует обеспечить преимущ региона и использовать возможности при комплексн развитии хозяйства региона.Воспроизводственный процесс единство внутренних и межрегиональных связей обеспечив последовательный процесс прва распределения обмена потребления.
25433. Отличительные особенности регионального воспроизводственного процесса 11.9 KB
  Через четыре месяца вышел первый номер Бюллетеня оппозиции . До 7080 материалов Бюллетеня принадлежали его перу. Всего вышло 87 книжек Бюллетеня .
25434. Социальный работник – клиент - особенности взаимодействия. Клиент в системе социальной работы. Структура социальной помощи клиенту в системе соц.обслуживания 21.46 KB
  работе помощь клиента соц.работника и клиента является восприятия последнего как неповторимой личности. Основными принципами работы с пожилыми людьми являются уважение и интерес к личности клиента акцент на нужности и полезности его опыта и знаний окружающим людям. Определение типа клиента первый шаг в установлении контакта так как отношение и взаимодействие соц.
25435. Клиент в системе социальной работы 13.52 KB
  одним из важнейших условий взаимодействия ср и клиента является восприятие последнего как неповторимой личности. полного знания о клиенте не может быть никогда но ср надо стремиться к тому чтобы получить те знания от клиента которые нужны ему для оказания помощи.Джонсон типы клиента: ищут помощи для себя просят помощи для другогодругих не ищут помощино тем или иными причинами угрожают жизнедеятельности другого чела ищут или используют помощь как средство для собственных целей ищут помощи но не для достойных целей Определение типа...
25436. Идеологическая подготовка масс к предстоящей войне 13.71 KB
  Воскресные номера газет за 22 июня 1941 г. 22 июня в 12 часов дня Центральное радио передало правительственное Заявление о вероломном нападении фашистской Германии на СССР. 22 июня ЦК ВКПб и правительство ввели военное положение на территориях Прибалтики Белоруссии Украины Молдавии и ряда областей РСФСР. 23 июня была объявлена мобилизация военнообязанных 19051918 гг.
25437. Проблематика советской журналистики периода Великой Отечественной войны 13.22 KB
  центральными оставались несколько тематических направлений: освещение военного положения страны и боевых действий Советской Армии; всесторонний показ героизма и мужества советских людей на фронте и в тылу у врага; тема единства фронта и тыла; характеристика военных действий Советской Армии на территориях европейских стран освобождаемых от фашистской оккупации и Германии. центральными оставались несколько тематических направлений: освещение военного положения страны и боевых действий Советской Армии; всесторонний показ героизма и мужества...
25438. Через неделю после начала войны 11.26 KB
  В условиях начавшейся войны советская журналистика была призвана показать коварные замыслы врага в отношении народов Советского Союза раскрыть его захватнические планы. Фронтовые газеты стали выходить с самого начала войны. На начальном этапе войны была предпринята попытка издания газет рассчитанных на разложение войск противника.
25440. Стереотипы поведения лояльного бюргера в Третьем рейхе 16.11 KB
  С этим было связано и характерное для идеологии фашизма подразделение на идеологию масс и идеологию элиты. Многие из фашистских идей рассчитанных на массовое потребление определяли мировоззрение и соответственно поведение представителей элиты. Она использует ее наиболее целесообразным путем для осуществления своих стремлений Для идеологии фашистской элиты был характерен аристократизм основанный на ницшеанском презрении к простому человеку к плебсу к больным и слабым. Для элиты расовая теория имела прежде всего социальный смысл ибо...