55811

Київська Русь за Ярославичів

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: зясувати яким було становище держави за часів Ярославичів;чому точилася боротьба Ярославичів за Київський стіл чи перебувала Київська Русь на межі феодальної роздробленості визначити з якою метою збиралися зїзди князів та які рішення приймалися; розвивати логічне та історичне мислення школярів; виховувати в учнів інтерес до історії своєї держави. Очікувані результати: учні зможуть: характеризувати становище держави за часів Ярославичів пояснити причини боротьби князів за Київський стіл називати мету та рішення князівських...

Украинкский

2014-04-02

37.5 KB

4 чел.

Тема: Київська Русь за Ярославичів.

Мета: зясувати, яким було становище держави за часів Ярославичів;чому точилася боротьба Ярославичів за Київський стіл, чи перебувала Київська Русь на межі феодальної роздробленості, визначити з якою метою збиралися з’їзди князів та які рішення приймалися; розвивати логічне та історичне мислення школярів; виховувати в учнів інтерес до історії своєї держави.

Тип уроку:  вивчення нового матеріалу

Обладнання: підручник, атлас, роздатковий матеріал.

Основні поняття: з’їзди князів, тріумвірат, міжусобиці, феодальна роздробленість.

Очікувані результати: учні зможуть:

  •  характеризувати становище держави за часів Ярославичів
  •  пояснити причини боротьби князів за Київський стіл
  •  називати мету та рішення князівських з’їздів

Хід уроку:

І.Орг. момент.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

Казка «Кіт у чоботях» (уривок).

1.З яким історичним поняттям пов'язаний початок казки?

2.Що таке феодальна роздробленість?

3.Які причини феодальної роздробленості ви знаєте?

(учні називають причини і прикріплюються вони до дошки).

4.Як ви думаєте, можемо ми сказати що Київська Русь була на передодні  феодальної роздробленості?

Отже, сьогодні ми дізнаємося в якому становищі перебувала Київська Русь за часів Ярославичів, розглянемо причини скликання князівських з’їздів, які питання розглядали і які приймали рішення і з’ясуємо:

  •  Чи могла Київська Русь уникнути феодальної роздробленості?

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

1.Становище держави за часів правління Ярославичів.

Після смерті Ярослав Мудрий залишив своїм дітям заповіт. Він пам’ятав, що і сам став київським князем внаслідок міжусобної боротьби. І щоб цього більше не було він розподілив владу між своїми синами.

Ізяслав – Київ

Святослав – Чернігів

Всеволод – Переяслав

Ігор – Волинь

В’ячеслав – Смоленщина

Онук Ростислав – Галицька земля

І група – Знайти спільні причини розпаду Київської Русі з причинами розпаду Європейських держав.

ІІ група – Знайти особливості , які відрізняли занепад Київської русі від Європейських держав.

( робота в групах з підручником)

(Учні записують на дошці і пояснюють на прикладах.)

Отже, за часів правління Ярославичів установилася феодальна вотчина, відносини, які були закріплені законом «Правда Ярославичів», часті міжусобні війни між братами , боротьба з кочовиками неспроможність Ізяслава тримати владу як над всією територією так і в своєму князівстві. Все це сприяло політичній нестабільності Київської Русі та вело до політичної роздробленості.

2.Боротьба між Ярославовичами за Київський стіл.

В ході розповіді учні заповнюють таблицю «Правління Ярославичів в Києві».

1054                               ….                               1078                            ….

Ізяслав

Святослав                 Святослав                         ….                             ….

Всеволод

Перевірка учнівських записів.

3.Любецький з’їзд князів.

Восени 1097 році в м. Любечі зібрався з’їзд князів Київської Русі. Присутні були 6 найвпливовіших князів. Керували з’їздом Святополк Ізяславич та Володимир Всеволодович Мономах.

Ось вам документ, в якому йде мова про цю подію.  Знайдіть в ньому помилки . Додаток 1.

Робота з документом та підручником.  

Відбулося ще 3 з’їзди, але рішення які приймалися не були дотримані. Міжусобні війни затихли, але не припинилися.

ІV. Узагальнення.

Отже, повернемося до нашого запитання:

Чи могла Київська Русь уникнути феодальної роздробленості?

V. Підсумки уроку.

«Дерево знань»

Домашнє завдання: параграф 10.

                                                                                                               Додаток 1.

У рік 6605 (1079). Прибули Святополк (Ізяславич), і Володимир (Всеволодович), і Давид Ігорович, і Василько Ростиславич, і Давид Святославич, і брат його Олег і зібралися (в городі) Коростені, щоб уладнати мир. І говорили вони один одному, кажучи: «Пощо ми губимо Руську землю, самі проти себе зваду маючи? А половці землю нашу розносять і раді є, що межи нами війна донині. Відтепер з’єднаймося  в одне серце і обережімо Руську землю.  Схилимо голови перед князем Київським і визнаємо зверхність його».

Знайдіть помилки в документі і прокоментуйте їх.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

67999. Парламентська реформа 1832 р. в Англії на початок чартистського руху 33 KB
  Безпосередньою причиною, яка дала поштовх зародженню чартизму, стали кризи 1825 та 1836 років і утворене ними безробіття 1825—1830 та 1836—1840 років, яке поширювалося переважно в на Ланкаширі. Криза викинула на ринок десятки тисяч робочих рук і значно знизила заробітню плату інших.
68000. Розвиток університетів в Західній Європі в 16 – 17 столітті 59 KB
  Перші ж університети зявилися в Західній Європі в 12 столітті як обєднання учнів і вчителів. Університети користувалися автономією по відношенню до церкви і феодалів. Університети як правило мали чотири факультети: підготовчий артистичний або мистецтв богословський юридичний медичний.
68001. Педагогічні погляди Томазо Кампанели 61.5 KB
  Знайомлячись з педагогічними ідеями Кампанелли особливе місце варто віддати Місту Сонця його найбільшому досягненню. Популярність і слава нагорода якою наділив час автора всесвітньо відомого Міста Сонця вже після його смерті. Місто Сонця і реальність.
68003. Педагогічні погляди Томаса Мора 98 KB
  Колет проповідував реформу церкви, невпинно викривав пороки духівництва, призивав до морального відновлення суспільства на християнській основі. Покладаючи всі надії на освіту, Колет розглядав його як головний шлях здійснення задуманої реформи.
68004. ОСТРЫЕ СОСТОЯНИЯ, ОБУСЛОВЛЕННЫЕ ФАКТОРАМИ ВНЕШНЕЙ СРЕДЫ, И НЕКОТОРЫЕ ВНЕЗАПНЫЕ ЗАБОЛЕВАНИЯ 126.2 KB
  К ядам следует причислить ряд веществ применяемых в промышленности промышленные яды и сельском хозяйстве яды для уничтожения сорняков. При поступлении токсических веществ в дыхательные пути следует в первую очередь вынести пострадавшего на свежий воздух уложить освободить от стесняющей одежды...
68006. Особенности работы карьерного транспорта. Грузооборот и грузопотоки карьера 230.5 KB
  Основными параметрами карьерных автосамосвалов являются грузоподъемность мощность двигателя объем кузова колесная формула и минимальный радиус поворота. Устойчивая тенденция нарастания глубины карьеров при соответствующем увеличении плеча откатки предопределили...
68007. Разработка стратегии расширения географии регионального присутствия ЗАО «Компания ТрансТелеКом» в интересах сохранения доли на рынке предоставления услуг связи 1.56 MB
  ТТК работает как на операторском, так и на корпоративном рынке. Клиентами компании являются в первую очередь организации с географически распределенным бизнесом. Прежде всего, это операторы связи, компании, взаимодействующие с железнодорожной инфраструктурой, крупные корпорации, государственные предприятия...