55833

Квітучий сад. Конспект заняття з малювання для старших дошкільнят

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Так узимку дерева кущі й квіти спали і снилися їм сни як і вам уночі. Як ви гадаєте що снилося деревам Про що вони мріяли Діти фантазують: деревам снилися тепла весна спів птахів вітерець який бавиться листячком веселий дощик. Так дерева мріяли про весну. Це було ось так: Спали дерева у мареві синім Вітер гойдав їхні віти Снились деревам у сні тім чарівнім Листя зелене та квіти.

Украинкский

2014-04-02

34 KB

15 чел.

Конспект заняття з малювання

для старших дошкільнят

на тему:

«Квітучий сад»

Мета: вчити дітей малювати дерево в техніці видування, спрямовуючи струмінь повітря знизу вгору та вбік. Розвивати уяву, фантазію. Заохочувати використовувати набуті раніше вміння та навички малювання патичком, зібганим папером, пензликом для клею, штампиками (на вибір), виховувати любов до рідного краю, захоплення красою природи та бажання передати свої враження в малюнку.

Матеріал: трубочки для коктейлів, тонкий папір, пензлики для клею, патички, штампики, малювальні пензлики, гуашеві фарби різних кольорів, тонований папір.

Хід заняття

- Діти, поділюся з вами своєю радістю. Сьогодні я побачила в нашому саду чудову красу, яка полонила моє серце і мені дуже хочеться, щоб і ви пройнялися моїм настроєм і відчули те, що відчула я. У саду сталося диво – розцвіли яблуні.

Ще зовсім недавно якими вони були? ( - Голі ).

Яка тоді була пора? (- Зима ). Так, узимку дерева, кущі й квіти спали, і снилися їм сни як і вам уночі. Як ви гадаєте, що снилося деревам? Про що вони мріяли? ( - Діти фантазують: деревам снилися тепла весна, спів птахів, вітерець, який бавиться листячком, веселий дощик). 

Так, дерева мріяли про весну. Це було ось так:

Спали дерева у мареві синім,

Вітер гойдав їхні віти,

Снились деревам у сні тім чарівнім

Листя зелене та квіти.

- Діти, а в зеленій траві загорілось безліч жовтих сонечок – пухнастих квітів. Здогадалися, про які квіти мова? Так, про кульбаби (діти розглядають живі кульбабки, ілюстрації квітучого саду з кульбабками у траві). Які вони? На них так приємно, дивитися вони…

Вони такі яскраві, за кольором… Якщо до них обережно доторкнутися, вони… Якщо понюхати… На що вони схожі… ( на сонечка, на вічка, кружечки, ліхтарики…)

Розглянути квітучі дерева. Якого кольору, форми стовбур, квіти, листочки? На що схожі квіти, гілочки. Давайте, і ми з вами намалюємо здійснені мрії дерев, які їм подарувала чарівниця-весна. Нам у пригоді знову стануть трубочки – малюватимемо ними дерева. А зібганий папір, пензлики, патички

та штампики допоможуть прикрасити його пишним цвітом. А кульбабки намалюємо пальчиком.

Показую, як спрямовувати струмінь повітря через трубочку знизу вгору, щоб вийшов стовбур дерева, й убік, щоб вийшли гілочки. Діти малюють у супроводі запису весняного лісу.

  •  Прислухайтеся… Листя тихенько шелеснить, ніби яблуня промовляє : « Хіба я не красуня? Погляньте, як захоплено дивляться на мене очі людей? А скільки бджілок, джмелів, метеликів прилітають до мене за солодким нектаром.
  •  Запитаймо її: «Яблунько, а чому в тебе зламана гілочка? Ти подарувала її комусь?
  •  Ні, то неслухняний хлопчик понівечив мене. Зламана гілочка швидко зів’яне і її викинуть, а якщо мене не ламатимуть, я ще довго цвістиму й даруватиму людям радість, приємні пахощі, яблука, а комахам солодкий нектар. Коли захочете комусь показати мій цвіт, краще намалюйте його і подаруйте свої малюнки рідним або друзям.
  •  Діти, кульбабки теж для своєї, або й чиєїсь забаганки не рвіть, не вкорочуйте їм життя. Нехай вони ростуть у травичці, а ми ними милуватимемось.

Розкидаю по підлозі жовті кружечки, пропоную дітям уявити, що це садок, побігати по ньому, намагаючись не наступити на «квіти».  

Підготувала вихователь дошкільних груп НВК №1 м. Хуста, Закарпатської області  Бісун Любов Миколаївни


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

33209. СУРДОПСИХОЛОГИЯ В РОССИИ (Краткий исторический обзор) 20.51 KB
  Лаговский писал о наличии у глухих детей остатков слуха которые могут быть активизированы и развиты. Отечественная сурдопедагогика на всех этапах своего развития придавала большое значение изучению психологических особенностей детей с нарушениями слуха для обоснования методов педагогического воздействия.Выготский столкнулся с проблемами обучения детей имеющих различные нарушения глухоту слепоту умственную отсталость; с необходимостью выявления их потенциальных возможностей и оказания им помощи. статья Принципы социального воспитания...
33210. Причины нарушений слуха 15.39 KB
  Нарушения слуха возникают в результате заболеваний поражающих наружное среднее или внутреннее ухо слуховой нерв. Если поражено внутреннее ухо и стволовая часть слухового нерва в большинстве случаев наступает глухота если же среднее ухо то чаще наблюдается частичная потеря слуха. Большую роль в возникновении нарушений слуха у ребенка играет неблагополучное протекание беременности прежде всего вирусные заболевания матери в первом триместре беременности такие как краснуха корь грипп герпес.
33211. Педагогические классификации подходов к обучению детей с нарушениями слуха 14.69 KB
  Боскис предложила новые критерии учитывающие своеобразие развития детей с нарушениями слуха: степень потери слуха; время возникновения нарушения слуха; уровень развития речи. К этой группе относят детей с такой степенью потери слуха которая лишает их возможности естественного восприятия речи и самостоятельного овладения ею. У них может быть разная степень нарушения слуха и разный уровень сохранности речи поскольку при возникновении нарушения слуха без специальной педагогической поддержки речь начинает распадаться.