55839

Ілюстрування казки А. С. Пушкіна "Сказка о царе Салтане, о сыне его славном и могучем богатыре князе Гвидоне и о прекрасной царевне Лебедь"

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета уроку: передача сюжетно-смислових звязків в композиції просторових явища глибина простору плановість розташування обєктів перспективні зміни ландшафту та розташованих на ній обєктів; передача характерних особливостей форм і пропорцій людей.

Украинкский

2014-03-30

5.18 MB

0 чел.

Ілюстрування казки А. С. Пушкіна "Сказка о царе Салтане, о сыне его славном и могучем богатыре князе Гвидоне и о прекрасной царевне Лебеди".

Л.П Філатова

Вчитель-методист ЗОШ №97 м. Донецька

Тема уроку: ілюстрування казки А. С. Пушкіна "Сказка о царе Салтане, о сыне его славном и могучем богатыре князе Гвидоне и о прекрасной царевне Лебеди".

Мета уроку: передача сюжетно-смислових зв'язків в композиції, просторових явища (глибина простору, плановість розташування об'єктів, перспективні зміни ландшафту та розташованих на ній об'єктів); передача характерних особливостей форм і пропорцій людей. Розвивати творчу здатність у роботі над ілюстраціями до літературних творів. Виховувати емоційне ставлення до прекрасного і потворного.

Тип уроку:  комбінований

Матеріали до уроку: ілюстрації ІЛ.Білібіна до «Сказке о царе Салтане» О. С. Пушкіна; книги по казці А. С. Пушкіна «Сказке о царе Салтане», оформлені різними художниками-ілюстраторами; навчальні таблиці, що пояснюють хід роботи над ілюстрацією; діафільм за казкою; рухома модель фігури людини для кожного учня; роботи учнів минулих років, розрізнені намальовані предмети для створення тематичної композиції (робота на магнітної дошці).

План уроку.

1. Організаційна частина.

2. Теоретична частина:

бесіда про казку

інструктаж до виконання роботи

3. Практична діяльність:

підготовчі вправи - замальовки з натури і зі спостереження фігури людини.

• творческая деятельность учащихся • творча діяльність учнів

4. Підведення підсумків уроку.

Хід уроку.

Спочатку уроку провести бесіду, в ході якої учні згадують зміст «Сказки о царе Салтане».

Запропонувати учням подивитись фрагменти діафільму «Сказки о царе Салтане»., ілюстрації до казки, оформлені різними художниками-ілюстраторами.

Діти розповідають про найбільш сподобалися їм героїв, сценах казки, вони як би подумки малюють вибраний епізод. Обговорюється внутрішній світ героїв, їх зовнішній вигляд, характер.

Яка, наприклад, буде реакція, коли Царевич

«Видит город он большой

Стены с острыми зубцами, 

И за белыми стенами 

Блещут маковки церквей 

И святых монастырей». 

Питання до учнів:

-Як же передати позою, жестом, виразом обличчя почуття Царевича?

Запропонувати кому-небудь з дітей «зіграти» здивування Царевича.

Малюючи з натури, повторити основні пропорції фігури людини. Коли діти закінчать один нарис, запропонувати здійснити інший за поданням. У роботі над ескізами використовувати фарби або ескізи.

На малюнку зображеного пейзажа до казки, розміщуючи окремі казкові персонажі, різні предмети (на магнітній дошці), діти навчаються передавати сюжетно-смислові зв'язку в композиції, просторові явища (глибину простору, плановість розташування об'єктів перспективні зміни ландшафту та розташованих на ній об'єктів). (мал. 1,2,3)

Розглянути таблицю із зразковим порядком виконання одного із сюжетів за казкою, а також дитячі роботи. (мал. 4,5)

Далі діти приступають до малювання. Спочатку вони малюють загальну схему задуманої композиції, схематично намічають героїв сюжету казки в попередньому робочому ескізі невеликого за розмірами. Вирішивши для себе остаточно Композиційну схему, діти переносять  на альбомний лист, де ця схема детально прорисовується. Під час самостійної роботи дітей простежити, щоб вони грамотно (з точки основ образотворчої грамоти) і виразно використовували в малюнку лінію горизонту, точки сходу, правильно передавали характерну форму зображуваних об'єктів.

Якщо під час самостійної роботи в них виникнуть труднощі в зображенні будь-якої пози казкового персонажа, запропонувати пошукати потрібне рух по моделі рухомого чоловічка або викласти цей рух зі смужок картону, (набори з необхідним матеріалом лежать у кожного учня на парті). (мал. 6,7,8,9).

Під час самостійної роботи учнів звучить платівка по казці А. С. Пушкіна «Сказка о царе Салтане» музика М.Римського-Корсакова.

Наприкінці уроку відзначити роботи учнів, де найбільш вдало виконані завдання уроку: передана сюжетно-смислова зв'язок в композиції, правильно зображені характерні особливості форм і пропорцій людей.

Завдання додому: продумати колірне рішення своєї композиції.

Малюнок 1

Малюнок 4

Малюнок 5

Малюнок 6                                            Малюнок 7

Малюнок 8                                              Малюнок 9


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

61665. Источники света. Распространение света 20.34 KB
  Распространение света. Задачи Обучающие: 1 Усвоить понятие свет; 2 Узнать какие бывают источники света; 3 Иметь представление о том что такое тень и полутень. Ход урока Этапы Деятельность учителя...
61666. Мощность 19.71 KB
  Задачи: Обучающие: Создать условия для осознания и осмысления понятия мощность. Постановка темы и цели урока Ребята мы начинаем изучение новой темы Мощность. А сегодня цель нашего первого урока узнать что такое мощность...
61667. Квантовые постулаты Бора 24.64 KB
  Тип урока: изучение нового материала План урока: Организационный момент д з 12 мин Проверка д з 68 мин объяснение нового материала 15 мин Первичная проверка понимания учащимися нового материала...
61668. Метание малого меча в цель, стоя боком в направление метания 21.87 KB
  Основные задачи: 1. Научить технике метания малого мяча с места, стоя боком в направлении метания. 2. Способствовать развитию у учащихся подвижности в плечевых суставах и грудном отделе позвоночника.
61669. Метание в движущуюся цель. Бег сто метров на время 21.39 KB
  Цель:Овладение техникой броска мяча в движущуюся цель. Образовательные: - Обучение технике броска мяча; Развивающие: - Развитие координации движений, внимания; - развивать прыгучесть, ловкость, внимание.
61670. Металлургический комплекс 15.04 KB
  Цели Коррекционно-образовательные: Закреплять понятие (металлургия) Формировать понятия (цветная, черная) Закреплять навыки работы с календарем погоды Коррекционно-развивающие: Формировать умения анализировать при сравнении температуры в разные дни, используя календарь погоды.
61671. Конспект урока по гимнастике 21.64 KB
  Задачи: Обучающая (обучить акробатическому упражнению2-3 кувырка вперед, стойка на лопатках; совершенствовать акробатическое упражнение из положения лежа на спине «мост», перекат назад в группировке с последующей опорой руками за головой)...