55894

Основні вимоги до написання науково-дослідницької роботи

Другое

Педагогика и дидактика

Робота учасників науково-дослідницьких робіт у відділі філології та мистецтвознавства. Актуалізація опорних знань На першому засіданні ми з вами, шановні учні, говорили що таке науково-пошукова робота,проводили анкетування про типи обдарованості.

Украинкский

2014-03-30

112 KB

1 чел.

Засідання секції МАН-фольклористика 

Тема: Основні вимоги до написання науково-дослідницької роботи

Мета:

  •  навчити оволодівати алгоритмом написання наукової роботи;
  •  виробляти уміння працювати з бібліографічними матеріалами;
  •  формувати комунікативну компетентність;
  •  виховувати повагу до народної творчості, українського слова.

Обладнання:

  •  виставка книжок художньої довідкової літератури (словник літературознавчих термінів В.М. Лесина, орфографічний словник за ред..С.І. Головащука, короткий тлумачний словник української мови за ред.. Д.Г. Гринчишина);
  •  пам’ятка юного науковця;
  •  дидактичний матеріал: картки для роботи в групах,схеми;
  •  проектор;
  •  комп’ютер.

Епіграф уроку :       Наукове дослідження – це процес вироблення нових знань, який характеризується об’єктивністю, точністю, доказовістю і можливістю відтворення.

С.Г. Рєпіна

Хід заняття

І. Організаційний момент

Добрий день, шановні гості,учні!

Засідання секції оголошую відкритим.

Прошу всіх приготувати робочі блокноти,щоб зробити необхідні записи.

Робота учасників науково-дослідницьких робіт у відділі філології та мистецтвознавства.

Перегляд діаграми.

Загальна кількість учнів

у відділенні філології та мистецтвознавства

Кількість учнів у секції фольклористика

ІІ. Актуалізація опорних знань

На першому засіданні ми з вами, шановні учні,говорили,що таке науково-пошукова робота,проводили анкетування про типи обдарованості. Додому Вам було роздано для ознайомлення «Основні вимоги до написання,оформлення та захисту науково –дослідницьких робіт».

Сьогодні ми продовжимо застосовувати практично ваші вміння, щодо вивченого програмового матеріалу, отриманого на уроках української літератури, де ви знайомилися з фольклором.

1. «Мозковий штурм»

- Що таке фольклор?

2. Довідкове бюро(робота зі словниками)

Фольклор – 1. Усна народна творчість(перекази,пісні,легенди і т.д.)

                    2. Сукупність звичаїв, обрядів,пісень та ін.. проявів духовної культури народу.

(Короткий тлумачний словник української мови, ст.305)

Фольклор(від англ. folk loreнародна мудрість) – усна поетична творчість трудового народу…

(Довідник літературознавчих термінів

за ред.. В.М. Лесина ,ст. 237)

3.Організація класу для роботи в групах

Діти,пропоную вам об’єднатися в групи за улюбленими порами року: осінь, зима ,весна.

Робота в групах

Пригадайте та доповніть подану схему

про жанри усної народної творчості

 

Добре справилися із завданням,дякую.

Погоджуюсь із думкою П. Грабовського, що «фольклор – це джерело,з якого на здоров’я будуть пити нащадки»

4.Робота з таблицею

«Жанрове багатство українського фольклору»

(звучить музика)

5. Гра «Хто швидше?»

Треба знайти відповідники до фраз і замінити їх приказками. З’єднайте їх стрілочками.

Група

Фрази

Приказки

І

1. Гості приїхали до нас несподівано.

А. Сьома вода на киселі.

2.Ніколи не виконуватиму твоє доручення.

Б. Як сніг на голову

3. Ми з Миколою далекі родичі.

В. Коли рак на горі свисне.

або

Після дощичка в четвер

ІІ

1. Обід сьогодні дуже смачний.

А. Як курка лапою.

2 .Іван пише так негарно.

Б. Палець об палець не  ударить.

3. Даринка цілий день нічого не робить.

В. Пальчики оближеш.

ІІІ

1. Друг постійно заважає мені виконати доручення.

А. Віч-на-віч

2. Ми поговоримо наодинці.

Б. За словом у карман не лізе.

3. Він завжди знає, що казати.

В. Вставляє палиці в колеса.

Слово вчителя

Дякую всім учням за хороше знання приказок

6. Бліцопитування

  1.  Які різновиди пісень ви знаєте?
  2.  Чи подобаються вас і вашим рідним українські народні пісні?
  3.  Яка українська народна пісня є улюбленою у вашій сім'ї?
  4.  Хто хоче заспівати?
  5.  У чому цінність усної народної творчості?
  6.  У чому актуальність усної народної творчості?
  7.  Який із видів фольклору ви хотіли б досліджувати на території свого села Виноградове?

ІІІ. Оголошення теми і мети засідання

ІV.Вивчення нового матеріалу

Слово вчителя

Кожна наукова робота має етапи зверніть ,будь ласка ,увагу на екран:

  1.  Загальні положення
  2.  Структура робота
  3.  Вимоги до змісту роботи
  4.  Правила оформлення роботи

  Робота в групах

Які труднощі і питання виникли у Вас під час опрацювання вимог,щодо написання науково-дослідницької роботи? Сформулюйте їх у групах.

І група. Як Оформляти зміст основної частини?

Слово вчителя

Основна частина

  1.  Складається з розділів,підрозділів,пунктів,підпунктів.
  2.  Кожний розділ починається з нової сторінки.
  3.  У кінці кожного розділу формуються висновки.
  4.  В основній частині роботи наводиться. Характеристика джерел та  короткий огляд  літератури з даної тематики.
  5.  Зміст основної частини має точно відповідати темі роботи та повністю її розкрити.

ІІ група  Як працювати з додатковою літературою?

Слово представнику інформаційно-бібліотечного центру Соценка О.С.

Відеоролик Бібліотека О. Гончара в м. Херсон(віртуальна подорож)

ІІІ група Правила нумерації в  науково-дослідницькій роботі.

Слово вчителя Зміст

Практичне завдання

Усім  групам підписати титульний листок

1гр – Реферат

2гр. -  Повідомлення

3гр. -  Доповідь

Слово вчителя про оформлення титульного аркуша науково-дослідницької роботи секції фольклористика.

Міністерство освіти і науки,молоді та спорту України

Головне управління освіти і науки Херсонської облдержадміністрації

Херсонське територіальне відділення МАН України

Відділення: філології та мистецтвознавства

Секція: фольклористика

Прислів’я та приказки

Херсонщини

Роботу виконав:

Тітов Дмитро Сергійович

учень 10 класу

Виноградівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів імені Героя Радянського Союзу О.М.Соценка

Цюрупинського району

Херсонської області

Науковий керівник:

Ткаченко Олександр Кирилович

доцент Херсонського державного університету

кандидат філологічних наук

Херсон - 2012

Яка різниця у оформленні? Отже,треба ще не раз повертатися до «Основних вимог,щодо написання та оформлення учнівських науково-дослідницьких робіт».

V. Рефлексія

Робота із закодованими словами.

Якими методами буде досліджувати фольклор з респондентами під час зібрання матеріалу на території села для дослідницьких робіт.

1. Робота в групах

І група

1

А

18

Н

15

К

7

Е

23

Т

24

У

3

В

1

А

18

Н

18

Н

33

Я

 

ІІ група

12

І

18

Н

23

Т

7

Е

21

Р

3

В'

32

Ю

ІІІ група

19

О

20

П

11

И

23

Т

24

У

3

В

1

А

11

Н

11

Н

33

Я

Дякую всім за співпрацю.

Сподіваюся, що ті знання, які ви пригадали, отримали на занятті стануть вам в нагоді.

Звертаю вашу увагу на слова, прокажіть їх і ви отримаєте заряд на подальшу творчу роботу.

2. Аутотренінг

Я – учениця, школярка,

я – особистість творча.

Я думаю, я аналізую.

Я не боюсь висловлювати свої думки,

судження.

Помилившись, міркую далі,

шукаю істину.

Я хочу багато знати, вміти, творити.

Любі діти! Пам’ятайте!

У кожній людині прихована мудра сила творця.

Треба їй дати волю розвинутися і розквітнути, щоб вона збагатила землю ще більшими чудесами,тож будьте :

Т – творчими

В – винахідливими

О - оригінальними

Р - рішучими

Ц - цілеспрямованими

Я - ясними

М - мудрими

И  

Виноградівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

імені Героя Радянського Союзу О.М. Соценка

Районний семінар

учителів української мови та літератури

Засідання секції  «Фольклористика»

(відділення філології та мистецтвознавства МАН)

Тема засідання : «Основні вимоги до написання  науково-дослідницьких робіт»

Учитель

української мови та літератури

Меркотан В.І.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

25847. Выбор программ автоматизации бухгалтерского дела 25.5 KB
  При этом если бы покупатель мог сам оценить качество программного продукта сравнить экономическую эффективность предлагаемых программных средств провести оценку достоверности информации содержащейся в рекламных сведениях то наверняка было бы меньше разочарования после покупки программных продуктов данного направления. Наиболее важные из них следующие: функциональная полнота; завершенность разработки; быстродействие; уровень требований к комплексу технических средств; возможность перенастройки на новые условия...
25848. Документ как специальный носитель информации 27.5 KB
  Документы используются в различных областях деятельности отраслях знаний сферах жизни и являются объектом исследования многих научных дисциплин поэтому содержание понятия документ многозначно и зависит от того в какой отрасли и для каких целей он используется. По мнению специалистов документоведов документ представляет собой результат отображения фактов событий предметов явлений объективной действительности и мыслительной деятельности человека. Документ изготавливается на специальном материале бумаге фотопленке и т.
25849. Документооборот и его организация 28 KB
  Организация работы с документами организация документооборота хранения и использования документов в текущей деятельности учреждения. Документооборот является важным звеном в организации делопроизводства в организации учреждении так как он определяет не только инстанции движения документов но и скорость движения документов. В делопроизводстве документооборот рассматривается как информационное обеспечение деятельности аппарата управления его документирования хранения и использования ранее созданных документов.
25850. Должностная инструкция бухгалтера 39 KB
  Инструкция раскрывает основные должностные обязанности бухгалтера его права и ответственность а также требования к квалификации. Предложенная типовая должностная инструкция бухгалтера может служить основой для разработки должностной инструкции содержащей более конкретный перечень должностных обязанностей бухгалтера с учетом особенностей предприятия организации производства труда и управления конкретного участка который ведет бухгалтер а также прав и ответственности бухгалтера. Должностная инструкция в которой четко сформулированы...
25851. Аудиторская палата России 38 KB
  Специалистами членами палаты разработан и используется Кодекс профессиональной этики аудиторов. Однако практика работы за последние три года показала что реализация Палатой решений принимаемых на общероссийских конференциях сталкивается с серьезными трудностями по ряду причин к важнейшим из которых относятся: невозможность в силу правового статуса ассоциации принимать в ряды ее членов аудиторские фирмы и аудиторов; отсутствие в регионах структурных подразделений Аудиторской палаты России; недостаточный уровень взаимодействия с...
25852. Бухгалтерский аутсорсинг 29.5 KB
  Успешно осуществляющиеся на западе аутсорсинговые услуги сегодня находят своего потребителя и в Российской Федерации. Передача части работ на аутсорсинг позволяет сократить издержки так как зачастую услуги аутсорсера стоят намного дешевле чем содержание собственного персонала. По договору аутсорсинга как правило передаются такие функции как: поддержка информационных систем локальных сетей webсайта; защита информации; администрирование компьютерных сетей; разработка внедрение и последующее обслуживание корпоративных программных...
25853. Бухгалтерский аутсорсинг 39.5 KB
  Бухгалтерский аутсорсинг от outsource внешний источник или средства замена наемного труда услугами сторонней компанииспециалиста; передача компании бухгалтерской фирме функции ведения бухгалтерского учета бухгалтерское сопровождение В России бухгалтерский аутсорсинг появился сравнительно недавно 78 лет назад. Основными заказчиками бухгалтерского аутсорсинга еще недавно были иностранные организации работающие в Российской Федерации а также совместные предприятия. Однако сейчас все больше и российских организаций пользуются...
25854. Взаимосвязь финансового и управленческого учета 26 KB
  Аналитическая информация управленческого учета используется исключительно для внутреннего управления. Такое подразделение бухгалтерского учета можно объяснить тем что в принципе вся система бухгалтерского учета является составной частью управленческой системы организации. Общепринятые принципы финансового учета могут действовать также и в управленческом учете поскольку руководители предприятий в своей деятельности не могут руководствоваться исключительно непроверяемыми субъективными оценками и мнениями.
25855. Место и роль финансового анализа в управлении финансами банка 25 KB
  В современном коммерческом банке финансовый анализ представляет собой не просто элемент финансового управления а его основу поскольку финансовая деятельность является преобладающей в банке. Содержание место и роль финансового анализа в банковском бизнесе во многом зависят от специфики деятельности кредитных учреждений связанной с производством услуг финансового характера посредничеством между экономическими агентами; высокой степенью зависимости от клиентской базы; возможностью отсрочки неплатежеспособности по своим обязательствам путем...