55964

Подорож до країни Математики

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Діти сьогодні ми з вами можемо потрапити до країни Математики. Добрий день діти Пишу вам з чарівної країни Математики. Розчаклувати жителів країни Математики можуть тільки розумні уважні й кмітливі діти. До зустрічі Королева Математики...

Украинкский

2014-03-31

40 KB

8 чел.

Старший дошкільний вік

Сфери життєдіяльності: «Я сам», «Люди», «Культура».

Пріоритетні лінії розвитку: пізнавальний, мовленнєвий, креативний.

Тема: Подорож до країни Математики

Автор: Скорик Тетяна Миколаївна, вихователь ДНЗ № 14 «Оксанка»

                                    м. Білої Церкви

Базова програма розвитку дитини дошкільного віку «Я у світі» / Наук. К

керівник Кононко О.Л. – К.: Світич, 2008

Мета: Закріпити знання дітей про геометричні фігури, знаходити відмінності та спільні ознаки геометричних фігур різних типів; вправляти в умінні лічити порядковою та кількісною лічбою, уміти називати сусідні цифри в межах «10»; правильно відповідати на запитання «скільки?»; вправляти в умінні орієнтуватись в просторі: прямо, вправо – вліво, вгорі – внизу, на, під, біля; розвивати логічне мислення, пам’ять, спритність, готовність прийти на допомогу, цікавість до занять з математики.

Матеріал: картки «З’єднай крапки»,  « Сусіди числа», малюнки «Зачаровані цифри», широка та вузька стрічки, геометричні фігури, цифри в межах «10», скринька, будинок з замками.

                                                        Хід заняття

Психогімнастика  «Добрий ранок»

Добрий ранок небо блакитне,

Добрий ранок сонце привітне,

Добрий ранок у небі пташки,

Добрий ранок тобі і мені.

Вихователь: І сурова й солов’їна Математики країна, праця тут іде завзято

Вмій лиш спритно рахувати, додавати, віднімати,

Вмій збагнути все кмітливо, дати відповідь сміливо.

Ледарів у нас немає. Хто руки не піднімає?

Вирушаємо у путь – нас цікаві речі ждуть.

Діти, сьогодні ми з вами можемо потрапити до країни Математики. Головна умова – усі присутні повинні бути уважними, добре відповідати, охоче гратись. Зараз я вам загадуватиму загадки, а ви будете давати відповіді. Отже починаємо.

Зайчик вуха нашорошив –

В нього дуже добрий слух.

Хто ж тепер нам скаже точно:

Вдвох зайчаток скільки вух?    (4)

Півень залетів на тин,

А на тину ще один

Скільки ж півників усіх?

Полічіть – но швидко їх. (2)

Три веселі киці

Грались на травиці

Враз одна сховалась

Скільки їх осталось? (2)

Скачуть жабки – ква – ква- кВа

Ой, яка м’яка трава

Тут одна, а там їх дві

Скільки разам їх в траві?

                       Стук у двері. Листоноша приносить лист.

     Добрий день, діти! Пишу вам з чарівної країни Математики. У нашому королівстві трапилося нещастя. Злий чаклун зачаклував усі цифри, знаки, фігури. Вони стали нерухомі, тепер у нас дуже страшно й тихо. Розчаклувати жителів країни Математики можуть тільки розумні, уважні й кмітливі діти. Для того, щоб нам допомогти ви повинні виконати всі завдання злого чаклуна. Допоможіть нам, будь ласка. До зустрічі!

                                                                         Королева Математики

Вихователь:  Діти, допоможемо королеві Математики? А як же нам знайти країну? Стривайте, здається, в конверті ще щось є.

З’єднайте крапки по порядку. Що у нас вийшло?

Діти: Літак.

Вихователь: З допомогою цього літака ми швидко дістанемося до країни Математики. Діти закривайте оченята і ми відлітаємо. ( Звучить музика)

Вихователь: Діти, ось ми біля цієї країни, але будиночку де живуть цифри замкнені двері.

Тож перше наше завдання. Ключ потрібний віднайдіть і двері у будиночок відімкніть.

Дид. гра: « Підберіть ключ до замка»

Вихователь: Діти, подивіться, ось скринька, а в скриньці конверти із завданням від чаклуна, які потрібно виконати, щоб звільнити королеву Математики. Яка цікава країна за цими дверима, які дивні речі. Подивіться, що ви бачите на стіні?

Діти:  Цифри.

Вихователь: Це і є жителі країни Математики, але вони зачакловані. Для того, щоб нам їх розчаклувати нам потрібно  впізнати ці цифри і розповісти про них вірші.( Вихователь показує на цифри, а діти називають яка це цифра і розповідають вірш про неї.)

Дитина 1: Довгоноса  одиниця, ніс як гілку має

                    Завжди першою стояти у рядку бажає.

Дитина 2:  Наче лебедиця по морю плила

             Двійка – довго шийка, або просто два.

Дитина 3:  Дві карлючки зачепились

             В цифру «3» перетворились.

Дитина 4: А приваблива четвірка, довгу руку має

            Бо кого вона зустріне одразу привітає.

Дитина 5: А весела цифра п’ять  дуже  любить танцювать

            Така вона гарненька, весела, чепурненька.Д

Дитина 6: Цифру шість намалювали із кружечка та гачка

             Подивись, яка весела пустотлива і товста.

Вихователь: Молодці, діти ви правильно справились з цим завданням. Але для того, щоб звільнити країну від чаклуна нам потрібно виконати наступне завдання.

Дид. гра « Цифровий ряд»

Діти викладають цифри від 1 до 10, а потім рахують їх у прямому та зворотному порядку.

Вихователь: Нам час вирушати далі в путь. Діти, дивіться на нашому шляху перешкода. Що це таке?

Діти: струмок і річка.

Вихователь: Діти,  струмок який?

Діти: вузький.

Вихователь: А річка яка?

Діти: широка.

Вихователь:  Як ми з вами можемо потрапити на інший бік?

Діти:  Струмочок ми можемо перестрибнути тому,що він вузенький, а річку потрібно перейти по місточку тому, що річка широка.( Діти перестрибують струмочок, а річку переходять по містку.)

Вихователь: А ось і наступний  конверт із завданням.

Дид. гра «Сусіди числа»

                                Фізкультхвилинка

                    Трава низенька – низенька,

                    Дерева високі – високі

                    Вітер дерево колише, гойдає

                    То вправо, то вліво хитає

                    То вперед, то назад

                    То вниз пригинає

                    Птахи летять відлітають

                    А діти далі Країну Математики визволяють.

Вихователь: Діти, ми з вами трішки відпочили наступив час для наступного завдання від злого чаклуна.

Дид. гра « Покажи цифрою»

Вихователь: Малята, у зайчиків – геометриків на кофтинці ґудзики, ваше завдання порахувати їх та покласти цифру, яка відповідає їх кількості.

Вихователь: Молодці, ви дуже добре справились з цим завданням та в нас залишився ще один конверт, тож не будемо втрачати дорогоцінний час  давайте відкриємо його та ознайомимось з цим завданням.    

Дид. гра « Склади картину» (орієнтація в просторі)           

Вихователь роздає дітям аркуш паперу на якому зображена галявина. На тарілочці лежать дерево, зайчик, їжачок, сонечко, блакитна та синя хмаринки, квіточки, пташки, пеньочок. За вказівкою вихователя діти створюють пейзаж, використовуючи поняття зверху, знизу, посередині, зліва, справа, біля, між, під, над.                                                                                                                                     

Королева Математики: Діти, я дуже вам вдячна за те, що ви допомогли нашій країні звільнитися від чарів злого чаклуна. Тепер все королівство ожило, а на згадку про нас візьміть ці подаруночки.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

48057. Логістика. Парктичні роботи 383.5 KB
  Порядок приймання товарів регламентується нормативними актами держави а також умовами договору. У господарській практиці в Україні в даний час використовуються такі нормативні документи що регламентують порядок приймання товарів: Інструкція про порядок приймання продукції виробничотехнічного призначення і товарів народного споживання за кількістю інструкція № П6. Інструкція про порядок приймання продукції виробничотехнічного призначення і товарів народного споживання за якістю інструкція № П7.
48058. Логістика. Методичні вказівки 702 KB
  тонн умови діяльності якого відповідають нижченаведеним а також рівень впливу на загальні витрати тих факторів які визначаються умовами договорів оптового підприємства з постачальниками товарів. Таблиця 1 Фактори які впливають на розмір загального матеріального потоку на складі Позначення фактора Назва фактора Значення фактора за варіантами 1 2 3 4 5 А1 Частка товарів які надходять на склад в неробочий час і проходять через приймальну експедицію 20 15 15 20 15 А2 Частка товарів які проходять через дільницю приймання складу 25 25 20...
48059. Взаємозвязок діалогічного та монологічного мовлення 40.5 KB
  Взаємозв’язок діалогічного та монологічного мовлення. Показати взаємозв’язок діалогічного та монологічного мовлення на конкретних прикладах; ознайомити з видами опор при навчанні зв’язного мовлення молодших школярів; навчити складати структурні схемиопори для монологічних висловлювань розповідного та описового характеру. Вивчіть схему Види опор в навчанні зв’язного мовлення та дайте відповідь на питання: Які опори доцільно використати для навчання монологічного мовлення а які – для діалогічного мовлення Види опор в навчанні зв’язного...
48060. Методика подготовки к семинарским занятиям 37.5 KB
  Приступая к подготовке к семинару по конкретной теме студент должен подробно изучить соответствующий раздел программы курса где в самом сжатом виде определены основные вопросы дана их последовательность а также указана рекомендованная учебная литература основная и дополнительная. Завершающий этап подготовки к семинарам – это ответы на проверочные вопросы и выполнение тестовых заданий которые помогут правильно осмыслить изученный материал и проверить приобретенные знания. Если пройдены все этапы самостоятельной работы то на семинаре Вы...
48061. РОДОСЛОВНАЯ 41.5 KB
  Аягуз Национальность по матери и по отцу фактическая а не паспортная Образование Профессия место работы занимаемая должность Рост пробанда Вес пробанда Дата составления родословной Метод сбора информации: со слов указать с чьих анкетирование личное обследование родственников ГРАФИЧЕСКОЕ ИЗОБРАЖЕНИЕ РОДОСЛОВНОЙ После сбора генеалогической информации переходят к графическому изображению семейного древа рис. При составлении родословной используют общепринятые условные обозначения...
48062. Методика виховної роботи у військових підрозділах 1.48 MB
  Методика виховної роботи у військових підрозділах Рекомендовано Міністерством освіти і науки України як навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів Суми Видво СумДУ 2008 УДК 355.2072 П 30 Рекомендовано Міністерством освіти і науки України лист № 1.2 Воєнна доктрина України
48063. Методичні вказівки. Програмування 1023 KB
  Містить методичні рекомендації щодо основних етапів виконання курсової роботи її структури та складу.050102 Комп’ютерна інженерія передбачено вивчення на першому курсі дисципліни Програмування та виконання курсової роботи з цього предмету. Курсова робота призначена для придбання практичних навичок розробки алгоритмів та програм на мові Сі для розв’язання найбільш важливих та поширених задач програмування необхідних для кожного програміста Метою курсової роботи є закріплення та поглиблення знань отриманих студентами на лекційних...
48064. Мікроекономіка. Конспект лекцій 1.71 MB
  Крива ринкового попиту Цінова еластичність попиту. Еластичність попиту за доходом. Перехресна еластичність попиту.