55990

Стародавній Схід: далекий і близький

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Навчальна мета: поглибити, узагальнити знання з теми. Засобом змагань викликати інтерес до творчої пошукової роботи; поєднати минуле і сучасне; навчити практично використовувати набуті знання у подальшому житті.

Украинкский

2014-03-31

39.5 KB

1 чел.

Інтегрований урок

Урок — «Подорож»

Історія стародавнього світу

Рекомендовано для 6-х класів

"Стародавній Схід: далекий і близький"

Розроблено вчителем історії СЗШ№158 Осьмак Оленою Станіславівною

Київ – 2007


Урок - «Подорож» дуже популярний серед учнів. Такий вид роботи можна використовувати на повторювальне - узагальнюючих уроках.

У процесі підготовки учні вчаться творчо мислити, «добувати» знання, швидко знаходити правильну відповідь і подавати її винахідливо. Вчаться уважно вислуховувати і розуміти своїх товаришів, допомагати їм.

Завдання вчителя на підготовчому етапі - залучити всіх учнів, перевірити знання кожного, оцінити їхню діяльність на уроці і при підготовці до нього. Адже мета гри - розвивати потребу в дітей готуватися разом з товаришами, самостійно і допомагати всім членам команди.

Навчальна мета: поглибити, узагальнити знання з теми. Засобом змагань викликати інтерес до творчої пошукової роботи; поєднати минуле і сучасне; навчити практично використовувати набуті знання у подальшому житті.

Виховна мета: викликати в учнів інтерес до краєзнавчої роботи, толерантне ставлення до культур народів світу.

Діти є діти. Вони люблять гратися. Але це не заважає навчальнор^у процесу, через гру краще засвоюються знання.

Цей захід є традиційним в нашій школі. Після кожної вивченої теми з історії учням пропонується спробувати закріпити набуті знання, виконуючи творчу роботу.

Вчитель створює для того, щоб учні максимально розкрили свої творчі здібності, навчились свідомо використовувати отримані знання і навички. Для цього пропонується зануритися в сучасне середовище, а саме відчути себе «менеджерами туристичного бізнесу» і зацікавити «майбутніх клієнтів» відвідати ту чи іншу східну країну.

Напередодні заходу діти готують назви, логотипи, візитки, рекламні проспекти своїх туристичних фірм.


Хід заходу:

1 конкурс. Презентація туристичної фірми.

Учням пропонується створити власну туристичну фірму, використовуючи знання з історії Стародавнього Сходу.

Напередодні діти на уроках образотворчого мистецтва створювали «єгипетські комірці», логотипи, візитки, рекламні проспекти своїх фірм. Учні обігрують назву своєї команди, створюють слоган.

Наприклад:

1 команда

Т — творче

О - обдароване

Т - товариство

(Тот єгипетський бог писемності)

2 команда

0 - обдарована С - смілива

1 - інтелектуальна Р - розумна

1 - ігрова

С - спільнота

(Осіріс — бог рослинності та природи)

2 конкурс. Флора і фауна.

Учитель пояснює, що для того, щоб туристи комфортно себе почували в Єгипті, їм треба повідомити про кліматичні та природно-географічні особливості країни.

А що про це знають « менеджери туристичних агентств»?

Учням роздають листівки з зображенням рослин і тварин країни. За певний час їм потрібно відібрати саме ті, які відповідають флорі і фауні певної східної країни.

3 конкурс. Хто є хто?

Співробітники туристичних агенцій повинні зацікавити туристів відвідати ту чи іншу визначну історичну пам'ятку. Для цього треба добре знати єгипетське мистецтво. Дітям пропонується на окремих листівках скласти «тулуби» та «голови» єгипетських богів. Вчитель роз'яснює поняття «єгипетський канон».

4 конкурс. «Розетський камінь».

Вчитель наголошує на тому, що для туристичного важливим є знання іноземних мов.

Відомо, що дослідник Жак Шампольйон у 1821 році розшифрував єгипетські ієрогліфи за допомогою давньогрецької писемності. Учням пропонується розшифрувати «Сучасний розетський камінь».

«Турагенти» перекладають рекламні проспекти про Єгипет: з англійської на українську мову.

5 конкурс. «Конкурс кмітливих»,

На Стародавньому Сході знаходилась ще одна дивовижна країна - Фінікія. Яка це сучасна країна? Завдяки їй виник перший у світі алфавіт, який налічував 22 приголосні літери. За певний час дітям пропонується на прикладі слова У к р а ї н а відтворити цей вид письма. Які слова мають приголосні в цьому порядку? Діти пропонують: КРоНа оКРаїНа КРаН КоРаН КоРоНа КаРіНатаін.

6 конкурс. «Фінікійське скло».

Вчитель повідомляє, Ідо в Фінікії вперше навчилися виготовляти скло. Історична довідка: Як розповідає легенда, один фінікійський корабель віз із Єгипту селітру і по дорозі причалив до берега. Щоб приготувати собі їжу, моряки поставили казани на шматки селітри. Коли ж ті розігрілися і з 'єдналися з піском, то утворився потік дивної густої рідини, яка потім застигла, І це було, як переказують, народженням скла.

Учні підготували експозицію власноручно розписаних скляних речей. Вчитель пропонує командам скласти скляне намисто. Звісно, виграє та команда, в якій панує злагодженість дій та повага один до одного.

7 конкурс. «Клинопис».

А хто хоче уявити себе учнем вавілонської школи? Вчитель нагадує, що у Дворіччі існував незвичайний вид писемності — клинопис. Історична довідка; Грамоти вчилися довго, починаючи з дитинства. Школи у Шумері називали «будинками табличок», керівника школи - - «батьком будинку табличок», а учнів — «синами будинку табличок». До школи ходили лише хлопці, діти заможних господарів. Випускники шкіл ставали царськими службовцями, писарями, воєначальниками, збирачами податків.

На заздалегідь підготовлених «глиняних дощечках» учні відтворюють вавілонську писемність, Вчитель пропонує дітям «оживити» написані знаки, згадавши деякі закони царя Хаммурапі.

8 конкурс. «Розминка з глядачами».

Знайти нове пристосування давнім речам: - піраміди

- саркофаги

- корона фараона

- папірус

- жезл фараона

- шадуф І т. ін.

Діти пропонують сучасні способи використання. В результаті відбувається досить веселий конкурс.

9 конкурс. «Речове письмо скіфів».

Це домашнє завдання конкурсантів.

Історична довідка: скіфи не мали своєї писемності, тому вони спілкувались речовими джерелами. Перський цар Дарій був змушений піти на переговори зі скіфами, він направив до їхнього вождя гінців з вимогою прийняти бій або підкоритися. У відповідь скіфи послали Дарію птаха, жабу, мишу і п 'ять наконечників від стріл. Це означало: «Якщо ви, перси, не злетите в небо, як птахи. Не зариєтесь у землю, як.миші не сховаєтесь, як жаби в болоті, то загинете від наших стріл.»

Учні підготували речове письмо фірмі-конкуренту. Виграє та фірма, яка найближче зуміла відтворити задум суперників.

10 конкурс. «Спортивні змагання».

Звісно, після таких перегонів діти втомилися, тому їм пропонується трохи відпочити. Уявивши себе скіфами, вони починають змагатися...

Наприкінці заходу вчитель підводить підсумки презентації і нагороджує переможців «Ліцензією на право займатися туристичною діяльністю».


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

69473. Уменьшение доли населения экономически развитых стран в мировом населении 24.76 KB
  Общий рост населения идет нарастающими темпами. За длительный исторический период временные отрезки удвоения численности населения сокращаются. В западных странах наиболее высокие темпы прироста населения были в 1760-1820 гг.
69474. «Шестидесячничество» как социокультурный феномен 20.2 KB
  На 60-ые годы 20 века приходится так называемая эпоха «оттепели». Одной из важнейших характеристик литературы этого времени является легализация прозы, то есть, формирование исповедального начала, в рамках которого актуализируются такие жанры, как лирико-исповедальная повесть...
69475. Проблемы коренных малочисленных народов Севера 48.5 KB
  В настоящее время в 28 субъектах Российской Федерации компактно проживают 48 малочисленных народов Севера. Причём численность отдельных народов колебалась от 41 тысячи человек ненцы до 240 человек энцы. Около 65 процентов граждан из числа малочисленных народов Севера...
69478. Отношения России и Запорожской Сечи после воссоединения Украины с Россией 31.5 KB
  Когда Юрий Хмельницкий перешёл на сторону поляков, Запорожье уже от себя выставило кандидатом в гетманы И. Брюховецкого и отдало ему гетманскую булаву на т. н. «чёрной раде» в Нежине (1668). Первые годы этого гетманства были вместе с тем и годами наибольшего влияния Запорожья на дела Малороссии...
69479. Б.Л. Пастернак (1890-1960) 51.5 KB
  Пастернак надеялся раскрыть тайну лермонтовской сущности; сам он полагал что ему это удалось сделать в романе Доктор Живаго. Эти мысли обретут особый смысл в творческой судьбе поэта зимой 19451946 годов когда он приступит к написанию романа Доктор Живаго.
69480. Педагогическое мастерство. Педагогическая деонтология 484.5 KB
  Нормативные документы регламентирующие содержание правового образования. Эти функции сохраняются во все времена меняется только их содержание: меняется жизнь и требования общества к человеку; меняются цели задачи обучения и воспитания; рождается новое содержание образования...