56031

Здоров’я – найдорожчий скарб

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: поглибити поняття про те, що для людини головне – це здоровя. Створити умови для закріплення знань учнів з питань здорового способу життя; розширити поняття про те, що від здоровя дітей залежить здоровя нації, а значить благополуччя і добробут всієї України, її майбутнє.

Украинкский

2014-04-01

53.5 KB

17 чел.

Учитель початкових класів

Шиленко С.М.

Виховна година

Здоров’я – найдорожчий скарб

Мета: поглибити поняття про те, що для людини головне – це здоров'я. Створити умови для закріплення знань учнів з питань здорового способу життя; розширити поняття про те, що від здоров'я дітей залежить здоров'я нації, а значить благополуччя і добробут всієї України, її майбутнє. Розширити знання дітей про особисту гігієну, виникнення різних хвороб. Формувати здоров’язберігаючу компетентність, санітарно-гігієнічні навички догляду за тілом; сприяти зміцненню здоров'я дітей, покращенню настрою. Розвивати вміння берегти здоров'я, слідкувати за собою, дотримуватися правил безпечної поведінки. Виховувати життєву потребу – бути завжди здоровим.

Хід заняття

Учитель. Доброго дня, Доброго здоров’я!

В новім навчальнім році

Я бачити вас дуже рада.

Всі засмаглі і рум'яні,

Відпочили всі за літо.

Головне, що всі здорові:

І батьки і наші діти.

То ж запрошую всіх вас

На виховну годину у 2 клас!

Учні.  1.  Гостей наших радо усіх зустрічаєм,

Для них привітання від класу ми маєм.   

2. Ми хочем, щоб ви всі щасливі були.  

Щоб ми ваші, діти, здорові росли.     

Щоб смуток і горе назавжди пішли.

Учитель. Діти, наш народ споконвіку дбав про своє здоров'я, а тому протягом багатьох років з уст в уста передавалися прислів’я –  перлинки народної мудрості. А які ви знаєте прислів’я про здоров’я.

  1.  . Бережи здоров'я, поки молодий
  2.  Здоров'я мати – вік біди не знати.                                
  3.  Хто праці не боїться – того хвороба сторониться.         
  4.  Немає щастя без здоров'я.                                              
  5.  . У здоровому тілі – здорова душа.                                
  6.  Як немає сили, то й світ не милий.                             
  7.  Здоров'я маємо – не дбаємо, а втративши – плачемо.                
  8.  Довго спати – здоров'я не мати.                                       

9 Хто горілку любить – той сам себе губить.

Учитель. – Діти, а чому я привіталася з вами, побажавши доброго здоров'я?

Всім відомо, що приємно бути здоровим. Міцне здоров'я – це найдорожчий скарб.

– А чому це так?

Учні.  1. Хто здоровий, той сміється,

Все йому в житті вдається,

Радість б'ється в нім щоднини       

Це ж чудово для людини!

2. Хто здоровий, той не плаче.

Жде його в житті удача.                  

Він уміє працювати.

Вчитись і відпочивати.

              3. Хто здоровий – не сумує,                

Над загадками мудрує.

Він сміливо в світ іде

Й за собою всіх веде.

              4.  Здоров'я - це прекрасно.                    

Здорово, чудово, ясно!

І доступні для людини

Всі дороги і стежини!

Учитель. Отже, найцінніший скарб планети - це людина, а найцінніший скарб людини - це здоров'я.

Я хочу, щоб ви. мої любі друзі, були, насамперед, здоровими. І тому ми  сьогодні  поведемо мову про те, як потрібно берегти і зміцнювати своє здоров'я.

Поради шкільного лікаря.

5. Розкажемо вам зараз, діти.       

Дуже правила прості:

Як за партою сидіти –

Це потрібно у житті.

6. Спинку рівною тримайте.     

Рук на книжку не кладіть,

Голову не нахиляйте.

Як окличний знак сидіть!

7. Будуть в вас здорові очі.          

Швидко будете рости.

Хто здоровим бути хоче –

Вмій здоров'я берегти.

Учитель. Після навчання найкращим відпочинком для вас буде заняття спортом, рухливі ігри, плавання, катання на велосипеді, самокаті, роликових ковзанах, взимку – на санчатах, лижах, ковзанах, фізична праця на свіжому повітрі.

        8. Рух – це життя.

Він зміцнює здоров'я.      

   9. О спорт! О спорт!         

   Це просто клас!

   Дружіть із ним завжди,

   Здоров'я, юність силу дасть

   І творчої наснаги!

    10. Щоб мати здоров'я, слід правильно їсти,

Вживати поживне і тільки корисне.                    

Не їсти надміру, не шкодити тілу

                    І пам'ятати про вітаміни.          

11. Дотримуйся режиму дня,
Живи по розпорядку:                                   
Вмивайся, снідай і роби
Ранкову ти зарядку.
1
2 Обідати не забувай,                               
 І трохи відпочити,
А вже тоді поквапсь скоріш:

Все встигнеш ти зробити.
1
3. Умиватись треба зранку                               
Добре, добре милом,
 Зуби чистити завжди,
Щоб ставали білі.
1
4. Не забудь перед обідом                                  
Руки добре мити,
Ну, а ввечері ще й ноги,
Як у бруді жити?
1
5. Розчешися гребінцем,                              
Що тобі купили.
Фрукти, овочі не їж,
Доки не помили.
1
6 Продукти різні споживай,                     
Здоров'я добре й гарне май.
Учитель. А зараз пропоную всім вам зіграти в гру «Рима».
1. Щоб було усе в порядку,
Вранці робимо...(зарядку).
2.Свою ти силу покажи,
З водою кожен день... (дружи ).

3. Хай мило живе... (запашисте)
Та рушничок... (пухнастий)
Порошок... (зубний)
І гребінець... (густий).
4. Потрібні організмові продукти,
Дуже корисні овочі та... (фрукти).
5. Дітям, дорослим дуже потрібно
Дихати часто свіжим... (повітрям).
– Молодці! Скільки правил вам відомо! Тепер вже ніхто й ніколи не заважатиме
вам бути здоровими.
Учитель. Спасибі, любі друзі, за гарні поради нашим школярам і гостям. А я вам пропоную розгадати загадки.
1. Волосся зачесане певним чином. (Зачіска)
2. Чим більше миється, тим менше стає. (Мило)
3. Предмет особистої гігієни. (Люстерко)
4. Їстівні плоди дерев та кущів, що містять вітаміни. (Фрукти).
5. Збудники захворювань. (Мікроби)
6. Речовина для чищення зубів. (Паста)
7. Речовина для миття волосся. (Шампунь)
– Я дуже задоволена вами, вашими знаннями. А тепер невеличкий медогляд.
Всі дихайте.
Не дихайте.
Дуже добре.

Станьте прямо, усміхніться,
Один на одного подивіться,
Очима поморгайте,
Тихесенько сідайте.
Я оглядом задоволена, бо ніхто з дітей не хворий, всі веселі, всі здорові, далі вчитись всі готові..
 Щоб зберегти та зміцнити своє здоров'я, кожна людина повинна бути
озброєною знаннями, виконувати настанови та поради лікарів, дотримуватись
режиму дня, загартовуватись. Давайте перевіримо, чи знаєте ви правила
збереження та зміцнення здоров'я і пограємо у гру. Я буду говорити фрази, а
ви – відповідати «корисно» і плескати долоні, або «шкідливо» і тупотіти
ногами. Тільки не помиліться!
– Робити зарядку.
– Умиватися й чистити зуби.
– Смоктати пальці.
– Гризти нігті.
– Обтиратися вранці.
– Сутулитися за столом.
– Човгати ногами.

– Провітрювати приміщення.
– Молодці, діти! А тепер – мої вам поради. Дотримуйтесь їх і обов'язково будете здоровими.
1. Щоб міцне здоров'я мати,
Треба добре – добре знати
Дітям правила прості,
А за змістом – золоті!
2. Щоб нічого не боліло,
Полюбити треба мило!
Часто й чисто руки мити
Та охайному ходити.
3. Щоб здорові зубки мати,
Слід про них щоденно дбати:
Чистить, ротик полоскати
І твердого не кусати.
4 Овочі та фрукти мити,
Щоб ніколи не хворіти.
Бо мікроби щохвилини
– Так і липнуть до людини!
5. Та й волосся причесати.
Щоб красивий вигляд мати.
А в кишені кожну днинку
Носову носи хустинку.
6. Щоб здоровим довго жити,
 Воду слід усім любити,
Мило, пасту, гребінець -
Будеш справжній молодець!
– Я знаю, що ви дуже любите ігри. Тому пропоную вам погратися. Ви згодні?
Гра «Пригадай казку»
– Пригадайте назви українських народних казок, герої яких сильні,
витривалi, мужні, сміливі. («Котигорошко», «Кирило Кожум'яка»)
– Роздивіться iлюстрацiї до цих казок i скажіть, з чого видно, що герої
мають здоров'я? (Вони високі, сильні, красиві, спортивні.).
– Подумайте, на кого з казкових героїв ви хотіли б бути схожими? Чому?
(Відповіді учнів.)
Гра «Розсипанка»

  •   Зберіть розсипані склади i прочитайте приказку.
    Здо  скарб жит най у біль ро ший в'я ті
    (Здоров'я -–  найбільший скарб у житті.)
    – Поясніть значення слова «скарб». (Скарб – те, що має надзвичайну
    цінність, виняткові якості.)

Конкурс на звання кращого міма.
(Викликаний учень, отримує завдання показати будь-яку ознаку здоров'я
тільки за допомогою міміки i жестів. Завдання чує тільки виконавець. Решта
учнів намагаються відгадати цю ознаку. (Гарний апетит, здорові зуби,
веселий настрій, міцний сон тощо.))
Учитель. –  Отже, найбільше багатство, яке є в людини – це здоров'я.
– Що ж треба робити, щоб бути здоровим? (Вiдповiдi учнів.)
– Я вам бажаю завжди бути здоровими, дбати про себе i ніколи не забувати,
що здоров'я -- це неоціненний подарунок природи, якого ми не помічаємо,                                 поки не вичерпуємо його запас.

Я бажаю вам, малята,

Буть здоровими завжди.

Зуби чистити, вмиватись,

Щоб уникнути біди.

Фізкультурою займайтесь,

На повітрі більше грайтесь.

Загартовуйтесь, купайтесь.

Не сумуйте, посміхайтесь.

Назавжди запам'ятайте:

Більше немає скарбу, як здоров'я ваше.

На радість всім – і тату й мамі

Ростіть усі здорові й гарні.

Бо здоров'я дитини – то багатство родини.

А здоров'я народу – то багатство країни.

Учитель. Сьогодні ми з вами багато чого пригадали, дещо дізналися нове, над чимось задумалися. Ростіть здоровими, діти, щоб раділи ви світові, а світ радів вам!

Швидко спливають хвилини –

От і прощатись пора.

Я на прощання вам зичу

Щастя, здоров'я, добра.

Усі разом.  Здоров'я – це сила!

Здоров’я – це клас!

Хай буде здоров'я

                              У вас і у нас!

                                                      (Звучить весела музика)
                         


                
Література

  1.  Бутрім В.Л. В гостях у Мийдодира // Розкажіть онуку. – 2001. – №15-16. – С. 70–72.
  2.  Ваврик Г.Д Подорож у країну Здоров'я //Розкажіть онуку. – 2011. –№ 3.– С. 58-60.
  3.   Виховні заходи. Сценарії / Упоряд.О. В. Гноїнська. – X: Ранок - НТ, 2007. – 320 с.
  4.  Кондрацька Л.Про режим дня // Розкажіть онуку. –2003.– №13. – С.35.
  5.  Романюк О.І. Бережіть здоров'я змалку Розкажіть онуку. – 2002. – №18. – С..27–28.
  6.  Федоренко В.О Здоров'я – головне //Розкажіть онуку. – 2004.– № 29. – С. 27-28.
    .
     


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

84123. Государственная власть как особая разновидность социальной власти и методы ее осуществления 21.25 KB
  В литературе поразному понимается соотношение категорий государственная власть и политическая власть . Согласно одной точке зрения государственная власть более узкая категория чем политическая власть ибо последняя осуществляется не только государством но и другими звеньями политической системы общества: органами местного самоуправления партиями политическими движениями общественными организациями и т. Так в соответствии с Конституцией Российской Федерации органы местного самоуправления не входят в систему органов государственной...
84124. Признаки государства, отличающие его от других политических организаций общества 18.91 KB
  Государство единственная организация власти в масштабе всей страны. Каждый человек уже в силу своего рождения устанавливает определенную связь с государством становясь его гражданином или подданным и обретает с одной стороны обязанность подчиняться государственновластным велениям а с другой право на покровительство и защиту государства. Государство обладает суверенитетом как внешним т. Только государство включает такие структуры как суд прокуратура органы внутренних дел и т.
84125. Сущность и социальное назначение государства. Классовое и общесоциальное в государстве 22.97 KB
  Классовое и общесоциальное в государстве Сущность государства смысл главное в нём что определяет его содержание назначение и функционирование. Вопрос о сущности государства это вопрос о том кому принадлежит государственная власть кто её осуществляет и в чьих интересах. Теории государства и права известно множество теорий по вопросу о принадлежности государственной власти определённой массе: Так сторонники теории элит получившей распространение в XX в.
84126. Понятие «тип государства» и его значение 17.98 KB
  В отечественной науке понятие тип государства длительное время понималось как исторический тип государства. При таком подходе смена одних типов государства другими рассматривалась как историческая закономерность в силу которой социалистическое государство возникает как последний и высший тип. Категория тип государства в советской науке использовалась для выявления классовой сущности государства: все государства подразделялись на эксплуататорские и антиэксплуататорские.
84127. Классификация государств, её основания и значение. Место и роль типологии государств в системе классификации государств 23.92 KB
  Ленина и других решающим фактором общественного развития который детерминирует и соответствующий тип надстроечных элементов: государство и право. Рабовладельческое государство есть орудие поддержания власти рабовладельцев над рабами которые были собственностью свободных граждан. Феодальное государство это диктатура класса феодалов земельных...
84128. Развитие идей русской религиозной философии в рамках «метафизики всеединства» конца XIX - первой половины XX столетия (В. Соловьев, Н. Бердяев, С. Булгаков, П. Флоренский, С. и Е. Трубецкие) 36.64 KB
  Эта характерная черта русской религиозной философии была задана философской СИСТЕМОЙ ВСЕЕДИНСТВА ВЛАДИМИРА СОЛОВЬЕВА. По Соловьеву всеединство это органическое единство всего мира которое осуществляется в двух видах: 1. Следовательно у всего мира есть нечто внешнее ему некое Всеединство общее для всех его частей которое своим действием образует из множества отдельных и не причастных друг к другу частей единый мир. Следовательно Всеединство образуя из множества частей единое давая всем частям мира истинное и полноценное совместное...
84129. Русская идея как основная проблема отечественной философии истории (В.С. Соловьев, Н.А. Бердяев, И.А. Ильин) 36.2 KB
  Помимо святости как государствастолпа истинного христианства исключительность России Николай БЕРДЯЕВ обосновывал особенностями русского национального характера особенностями русской души. Это сняло с русского человека чувство личной ответственности за вопросы государственного характера и определило такие стороны его характера как: слабое осознание личных прав и личных интересов; равнодушие к политике и к политическим идеям; беспечность и лень; недостаток инициативы и самодисциплины. Восточный византийский склад характера устремляет...
84130. Космизм в русской философии (Н.Ф. Федоров, К.Э. Циолковский, А.О. Чижевский, В.И. Вернадский). Его основные положения 39.58 KB
  Его основные положения В русской философии XIX века сформировался так называемый русский космизм направление мысли пытающееся в глобальном смысле гармонизировать мир соединением человека с космосом. Истоки русского космизма как и сама его логика находились в представлениях о зависимости жизни человека от характера физических параметров ближнего космоса и вообще всей Вселенной: 1. Кроме того исходя из подобного предположения мы можем предположить и следующее глобальные процессы во Вселенной определяют и биологическую жизнь человека...
84131. Марксистская философия в России, легальное и революционное направления (П.Б. Струве, М.И. Туган-Барановский, Г.В. Плеханов, В.И.Ленин) 35.94 KB
  В противоборстве идей славянофилов и западников в России в конечном итоге победила западная ориентация которая тяготела к идеям популярного в то время в Европе марксизма. ЛЕГАЛЬНЫЕ МАРКСИСТЫ отрицали любое насилие в политическом процессе утверждали перспективность капитализма для России и предлагали совершенствовать общество путём демократических реформ. Основателем и первым идеологом легального марксизма в России стал Петр СТРУВЕ.