56093

Скульптурний портрет

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Обладнання: Для вчителя: ілюстративний матеріал таблиці зі схемами ліплення людської голови скульптурні роботи учнів. Для учнів: підкладні дошки пластилін стеки ганчірки для рук. Практична діяльність учнів. Хід уроку: Вчитель перевіряє готовність учнів до уроку наявність необхідних матеріалів.

Украинкский

2014-04-02

273 KB

1 чел.

  Тема: Скульптурний портрет.                                                                  6 клас

                    «Циганка», «Козак», «Ґаздиня».

Мета: навчальна –  ознайомити дітей зі станковою скульптурою, формувати знання про будову людського обличчя, вдосконалювати техніку роботи з пластичним матеріалом;

розвиваюча – розвивати творчу фантазію та об’ємно-просторову уяву, уміння передавати характер людини через пропорції.

виховна – виховувати любов до української культури, історії, традицій, художній смак.

Тип уроку: комбінований.

Обладнання:

Для вчителя: ілюстративний матеріал, таблиці зі схемами ліплення людської голови, скульптурні роботи учнів.

Для учнів: підкладні дошки, пластилін, стеки, ганчірки для рук.

План уроку:

  1.  Організаційна частина.
  2.  Оголошення теми та мети уроку.
  3.  Мотивація навчальної діяльності.
  4.  Вивчення нового матеріалу.
  5.  Практична діяльність учнів.
  6.  Підведення підсумків уроку.
  7.  Домашнє завдання, прибирання робочих місць.


Хід уроку:

  1.  Вчитель перевіряє готовність учнів до уроку, наявність необхідних матеріалів.
  2.  Діти, сьогодні ви ознайомитесь з цікавим видом образотворчого мистецтва – станковою скульптурою.

Також виконаєте скульптурний портрет характерних персонажів: «Циганка», «Козак», «Газдиня».

  1.    Ліплення – створення скульптурного зображення з м’якого пластичного матеріалу. Основними матеріалами для ліплення є глина, пластилін та солене тісто.

Глину можна вважати першим природним матеріалом, що опанувала людина.

Пластилін є штучною пластичною масою. Перевага його в тому, що він не розтріскується, як глина.

Для ліплення використовують спеціальні стеки – дерев’яну або пластмасову лопатку завдовжки 15-20 см, один кінець якої заокруглений, як олівець, та спеціальну дощечку, на якій виконується робота.

  1.  Давайте запишемо у словник, що таке скульптура.

Скульптура – це вид образотворчого мистецтва, твори якого мають об’ємну форму і виконуються з твердих або пластичних матеріалів.

Скульптура розподіляється на такі жанри:

  •  портретний;
  •  анімалістичний;
  •  побутовий;
  •  історичний;
  •  орнаментальний.

При цьому вчитель демонструє  репродукції відомих творів скульптури і оригінали скульптурних портретів (роботи учнів).

Портретний жанр відноситься до станкової скульптури, тому що ці твори виконуються на спеціальному станку.

Більші за розміром твори називають монументальною скульптурою. Це пам’ятники, садово-паркова скульптура, меморіали.

Персонажі, яких ми будемо ліпити сьогодні, досить широко представлені у літературній  та пісенній творчості українського народу, а також інших видах образотворчого мистецтва.

Давайте заслухайте фрагменти з пісень, які допоможуть змалювати у вашій уяві ці образи  та переглянемо репродукції картин художників.

  1.  Тепер я думаю, що ви готові до виконання практичного завдання. Можете об’єднатися в пари або працювати індивідуально.

Роботу будемо виконувати в такій послідовності:

  •  обрати образ, який будете виконувати;
  •  виліпити загальну форму (плечовий пояс, шия, голова);
  •  намітити пропорції, співвідношення частин обличчя, заглиблення і виступи;
  •  проробити деталі обличчя та одягу;
  •  завершити портрет, встановити на підставку (з картону).

Кожна пара виконує завдання за особистим задумом. Вчитель консультує учнів, які потребують допомоги.

  1.    Учитель підводить підсумки: аналізує роботи учнів, відзначає найбільш вдалі, підбадьорює тих, кому сьогодні процес ліплення не вдався.

Ставить запитання до класу за темою уроку:

  •  Які твори належать до станкової скульптури?
  •  З яких матеріалів виконується станкова скульптура?
  •  На які жанри розподіляється скульптура?

  1.  Прибирання робочих місць.


Використана література:

  •  І.І.Сердюк,С.М.Семеніхіна Образотворче мистецтво. Майстер-клас. Вид. «Ранок».2006.
  •  Т.Г.Шубіна.Портрет.Фігура людини.Мінськ.2001.
  •  Е.В.Бєлкіна,Ж.С.Марчук.Образотворче мистецтво.Київ «Навчальна книга».2006.
  •  Журнал «Мистецтво та освіта».№3.2005р.

PAGE  - 7 -


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

56121. Тренінгове заняття «Що я знаю про СНІД» 87.5 KB
  Мета: сформувати у підлітків розуміння власної відповідальності за ризик інфікування ВІЛ та ІПСШ; сприяти зміні мотивації статевої поведінки підлітків на користь репродуктивного здоровя та індивідуального захисту від ВІЛ; систематизувати знання про шляхи передачі ВІЛ...
56122. ПРОФІЛАКТИКА ВІЛ/СНІДу 70.5 KB
  Мета уроку: Розглянути теоретичні основи та практичні способи профілактики ВІЛ-інфекції СНІДу; ознайомити учнів з розповсюдженням ВІЛ СНІД в Україні; Навчити учнів оцінювати ступінь ризику захворювання; Розвивати вміння аналізувати робити висновки...
56123. ЕКОНОМІКА ПІДПРИЄМСТВА 248 KB
  Мета заняття: Навчальна: економічно обґрунтоване визначення величини затрат для виробництва і збуту продукції. Методичне забезпечення: Роздатковий матеріал 2 компоненти: вправа для розпізнання термінів; економічний...
56124. Собівартість продукції, її структура. Витрати на виробництво продукції 135.5 KB
  Вивчення теми «Собівартість продукції, її структура. Витрати на виробництво продукції» в рамках усієї дисципліни сприяє формування у студентів вмінь та знань щодо структури собівартості, витрат на виробництво продукції...
56125. Содержание понятия нормирование труда 57 KB
  Нормирование труда - это установление норм затрат труда на изготовление единицы продукции или выработки количества продукции в единицу времени различают следующие основные виды норм: нормы времени; нормы выработки...
56126. Закріплення теоретичного матеріалу по знаках альтерації й вокально-інтонаційних, метро-ритмічних навичок на прикладі знайомих поспівок і пісень 55.5 KB
  Учні повинні довідатися по перших 8 тактах пісню – звучить пісня «Паровоз» Г.Ернесакса у виконанні педагога. Спів групою 1-го куплету пісні. Після цього діти повинні «зіграти» на паперових клавіатурах мелодію заспіву пісні від «ре», від « до», від «фа» з проспівуванням нотами водночас.
56127. Солоність вод світового океану 37.5 KB
  Цей блок починається словами Екзюпері: Вода в тебе ні кольору ні смаку тебе неможливо описати тобою насолоджуються не відаючи що ти таке. Згідно з цією теорією в хмарі міститься вода у вигляді льодяного пилу.
56128. Я, моя сім’я та друзі 973.5 KB
  Nice to see you, my dear students! You are so good-looking today! Your eyes are shining. I know you are eager to dive into English again. And it’s high time to start our lesson. Look at the blackboard and guess what we are going to talk about today.