56123

ЕКОНОМІКА ПІДПРИЄМСТВА

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета заняття: Навчальна: економічно обґрунтоване визначення величини затрат для виробництва і збуту продукції. Методичне забезпечення: Роздатковий матеріал 2 компоненти: вправа для розпізнання термінів; економічний...

Украинкский

2014-04-02

248 KB

23 чел.

ПЛАН ВІДКРИТОГО ЗАНЯТТЯ

З ПРЕДМЕТУ:

‘’ЕКОНОМІКА ПІДПРИЄМСТВА’’

СПЕЦІАЛЬНІСТЬ: 5.03050401

‘’ЕКОНОМІКА ПІДПРИЄМСТВА’’.

Склав викладач                                                 Розглянуто

Економічних дисциплін               на засіданні циклової комісії

Сігокіна В.О.                                                                      економічних дисциплін

                  Протокол №       .

           від «    » жовтня 201    р.

                      Голова циклової комісії

                                   В.О. Сігокіна


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

ІМЕНІ ВАДИМА ГЕТЬМАНА

РОМЕНСЬКИЙ КОЛЕДЖ

НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНА КАРТКА (ПЛАН) ЗАНЯТТЯ №

Предмет:  Економіка підприємства

Група:  Е 2-1

Дата:

Тема заняття: Напрямки зниження собівартості продукції.

Вид заняття: семінар

Мета заняття:

Навчальна: економічно обґрунтоване визначення величини затрат для виробництва і збуту продукції.

Виховна: фахова орієнтація, поняття відповідальності, серйозний підхід до роботи.

Розвиваюча: розвивати творчий підхід, логічне мислення, прагнення до активного прояву знань та вміння працювати в колективі.

Методичне забезпечення:

Роздатковий матеріал 2 компоненти:

  •  вправа для розпізнання термінів;
  •  економічний кросворд «Собівартість продукції».

Наочні посібники:

  •  графік залежності загальної суми витрат і доходу підприємства   від обсягу виробництва;
  •  ситуаційна вправа.

ТНЗ: калькулятор, папір формату А4.

Форма роботи: індивідуальна, інтерактивна, групова.

Література:

  1.  Бойчук У.М., Хорів П.С. Економіка підприємства. Навчальний посібник –    2-ге вид.К:Каравела,2001
  2.  Бондар Н.М. Економіка підприємства. Навчальний посібник – 2-ге вид.доп.-К:АСК,2005-400с.
  3.  І.Гетьман О.О., Шаповал В.М. Економіка підприємства. Навчальний посібник – К. ЦНК,2006-488с.
  4.  Економіка підприємства. Підручник за ред. С.Ф. Покропивного – Вид. 2-ге. Перероб-ККНЕУ,2001-528с.
  5.  Шваб Л.І. Економіка підприємства. Навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів-К: Каравела 2006-548с.


Хід заняття

  1.   Організаційний момент.

Привітання, облік відсутніх.

  1.  Мотивація навчальної діяльності.

Оголошення теми, мети, завдань заняття.

  1.  

  1.  Теоретичний аспект. 
    1.  Обґрунтуйте значення показника собівартості продукції в сучасних ринкових умовах господарювання.
      1.  Як розрізняють собівартість продукції залежно від часу формування витрат?
      2.  Визначте види собівартості залежно від послідовності формування витрат.
      3.  Охарактеризуйте структуру операційних витрат підприємства.
      4.  Що означає критичний обсяг виробництва? Графічна інтерпретація залежності загальної суми витрат і доходу підприємства від обсягу виробництва.
      5.  Здійсніть групування витрат відносно до їх економічного змісту.
      6.  Яку роль відіграє калькулювання собівартості продукції при прийнятті економічних рішень?
      7.  Охарактеризуйте зміст статей калькуляції собівартості.
      8.  Проаналізуйте, які фактори впливають на зниження собівартості продукції на базі проходження виробничої практики.
      9.  Ціна - як економічно-фінансовий важіль управління виробництвом за ринкових умов господарювання.
      10.  Об'єктивність застосування різноманітних видів цін на продукцію в сучасній системі господарювання.
      11.  Визначити шляхи зниження собівартості продукції.
        1.  Рольова гра.

Визначити структуру витрат підприємства та резерви зниження витрат.

  1.  Повідомлення теми, постановка завдання та мотивація діяльності.
    1.  Ситуаційна вправа.

Здійснити розподіл операційних витрат на плановий період за

елементами, визначити структуру витрат підприємства за умови, що

загальна сума витрат зменшена на 20 тис. грн.

Вихідні дані:

Економічні

елементи витрат

Статті економічних витрат

Витрати на

виробництво

реалізованої

продукції

Адміністративні витрати

Витрати на

збут

Інші операційні

витрати

Усього

тис.

грн.

%

тис.

грн.

%

тис.

грн.

%

тис.

грн.

%

тис.

грн.

%

1.Матеріальні

витрати

185

66,07

22

29,33

31

49,21

-

-

238

56,67

2. Витрати на

оплату праці

62

22,14

32,8

43,73

19,5

30,95

-

-

114,3

27,21

3.Відрахування

на соціальні

заходи

21

7,5

11

14,67

7,2

11,43

-

-

39,2

9,34

4.Амортизація

11

3,94

8

10,67

4,8

7,61

23,8

5,67

5.Інші операційні

витрати

1

0,35

1,2

1,6

0,5

0,8

2

100

4,7

1,11

Разом

280

100

75

100

63

100

2

100

420

100

Розв’язання:

Економічні

елементи витрат

Статті економічних витрат

Витрати на

виробництво

реалізованої

продукції

Адміністративні витрати

Витрати на

збут

Інші операційні

витрати

Усього

тис.

грн.

%

тис.

грн.

%

тис.

грн.

%

тис.

грн.

%

тис.

грн.

%

1.Матеріальні

витрати

2. Витрати на

оплату праці

3.Відрахування

на соціальні

заходи

4.Амортизація

5.Інші операційні витрати

Разом

            4.3. Пояснення правил та зміст рольової гри.

  4.4. Розподілення ролей.

  4.5. Розвиток гри.

  4.6. Післяігровий аналіз.

5. Закріплення знань. Економічний кросворд «Собівартість продукції».

6. Підведення підсумків заняття, оцінка знань та активності участі.

7. Домашнє завдання: тема на самостійне вивчення «Характеристика фінансової діяльності підприємства».

  1.  І. Гетьман О.О., Шаповал В.М. Економіка підприємства. Навчальний  посібник-К. ЦНК, 462-468с.
    1.  Економіка підприємства. Підручник за ед... С. Ф. Покропивного-Вид. 2-ге. Перероб-К КНЕУ, 433-436с.
    2.  Шваб Л.І. Економіка підприємства. Навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів – К: Каравела 482-483с.

Вправа для розпізнання термінів.

    Розпізнайте, яку економічну категорію характеризують наведені нижче визначення. Обґрунтуйте свою відповідь. Зашифрованими економічними категоріями є:

  •  Повна собівартість продукції;
    •  Амортизація;
    •  Мінімальна заробітна плата;
    •  Оборотні фонди;
    •  Калькулювання собівартості продукції;
    •  Тарифна ставка;
    •  Фактична собівартість;
    •  Заробітна плата.
  1.  

  Перенесення частини вартості об’єкта основних фондів підприємства на вартість виробленої ним продукції, виконаних робіт, наданих послуг

?

  1.  

  Частина виробничих фондів підприємства, яка повністю споживається під час одного виробничого циклу, змінюючи свою натуральну форму, розміри та властивості і переносить свою вартість на вартість виготовлюваної продукції відразу в повному обсязі

?

  1.  

  Сукупність витрат, що складається з виробничої собівартості та поза виборних витрат

?

  1.  

  Гранично допустима величина оплати праці, нижче якої не можна платити працівникові за виконану ним норму робочого часу

?

  1.  

  Процес обчислення собівартості одиниці продукції

?

  1.  

  Фактичні витрати підприємства на виробництво і реалізацію продукції за даними бухгалтерського обліку

?

  1.  

  Абсолютний розмір заробітку за годину, день або місяць роботи

?

  1.  

  Винагорода за виконану роботу відповідно до визначених планом норм праці, яка встановлена у вигляді тарифної ставки і відрядних розцінок для робітників та посадових окладів службовців

?

Горизонталь:

  1.  Обчислення собівартості окремих виробів.

  1.  Який метод обчислює собівартість товарної продукції?

  1.  Яка собівартість у промисловості має витрати окремих підприємств на виробництво і реалізацію продукції?

  1.  Яка стаття містить витрати на вивчення ринку, на виробництво та продаж продукції?

  1.  Які витрати характеризуються приростом на одиницю приросту обсягу виробництва?

  1.  Ознака, яка лежить в основі групування витрат, що формують собівартість.

Вертикаль:

  1.  Грошова форма витрат на підготовку виробництва, виготовлення та збут продукції.
  2.  Ціна робочої сили як елемент ринку.
  3.  Грошовий вираз вартості товару.
  4.  Який метод обчислення собівартості трактується на експертній оцінці впливу головних параметрів виробу.
  5.  Відшкодування зношення  ОФ, пов’язаних з поступовим перенесенням їх вартості на новостворену продукцію.
  6.  Який показник характеризується співвідношенням між результатами виробничо-господарської діяльності і затратами на виробництво.

 

2011 р.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

22088. СОЦИАЛЬНО-ПЕДАГОГИЧЕСКАЯ ДЕЯТЕЛЬНОСТЬ СЕМЬЕЙ 84.5 KB
  Роль и значение семьи в обществе. Функции семьи. Периоды развития семьи. ИСТОРИЯ СЕМЕЙНОБРАЧНЫХ ОТНОШЕНИЙ Семья неотъемлемая ячейка общества ни одна нация ни одно цивилизованное общество не обходилось без семьи.
22089. СОЦИАЛЬНО-ПЕДАГОГИЧЕСКАЯ ДЕЯТЕЛЬНОСТЬ С ДЕТЬМИ, ОСТАВШИМИС БЕЗ ПОПЕЧЕНИЯ РОДИТЕЛЕЙ 57.5 KB
  Особенности детейсирот.В стране в 2004 году официально было зарегистрировано 700 тысяч детейсирот. В этом случае общество и государство берет на себя заботу по развитию и воспитанию таких детей.
22090. Средства массовой информации 40 KB
  СМИ оказывают влияние почти на все сферы и институты общества включая политику здравоохранение образование религию; являются важнейшими инструментами реализации политического процесса. Актуальность данной темы заключается в том что формирование массового общественного сознания и направленное влияние на отдельные группы населения являются политическими функциями СМИ. Таким образом благодаря СМИ формируется общественное мнение состояние массового сознания заключающее в себе скрытое или явное отношение различных социальных общностей к...
22091. ОСОБЕННОСТИ РАБОТЫ СОЦИАЛЬНОГО ПЕДАГОГА В ШКОЛЕ 34 KB
  это деятельность классных руководителей и завучей по воспитательной работе на которых возлагались и задачи социальной работы и социальной педагогики. Но изменились условия жизни в стране отношение к учителю и в новых условиях решать социальные проблемы стало необходимо на качественно новом уровне профессионально. Для обеспечения действенности такой работы социальной службе школы необходимы специалисты способные решать задачи диагностики социолог и психолог и прикладной работы соц.
22092. СОЦИАЛЬНО-ПЕДАГОГИЧЕСКОЕ ИССЛЕДОВАНИЕ 37 KB
  Последовательность подготовки письменной работы: формирование замысла. поиск и отбор материала; группировка и систематизация материалов; написание текста; обработка работы. Методика работы над рефератом: 1. Второй этап составление календарного плана: сроки подбора и изучение литературы; написание каждого раздела темы; редактирование; оформление; изготовление схем; представление работы руководителю; доработка реферата.
22093. СОЦИАЛИЗАЦИЯ КАК СОЦИАЛНО-ПЕДАГОГИЧЕСКОЕ ЯВЛЕНИЕ 46 KB
  Сущность социализации состоит в том что в ее процессе человек формируется как член того общества к которому он принадлежит. Эмиль Дюркгейм один из первых обративший внимание на проблему социализации подчеркивал что любое общество стремится сформировать человека в соответствии с имеющимися у него моральными интеллектуальными и даже физическими идеалами. Процесс социализации неразрывно связан с общением и совместной деятельностью людей.Парыгин: Процесс социализации вхождение в социальную среду приспособление к ней освоение...
22094. СОЦИАЛЬНО-ПЕДАГОГИЧЕСКАЯ ДЕЯТЕЛЬНОСТЬ В СПЕЦИАЛИЗИРОВАННЫХ УЧРЕЖДЕНИЯХ ДЛЯ ДЕТЕЙ С НЕДОСТАТКАМИ В УМСТВЕННОМ И ФИЗИЧЕСКОМ РАЗВИТИЯХ 27 KB
  Главной и основной целью всего процесса реабилитации является включение нетипичного ребенка в жизнь социума и его реабилитация. Воздействие идет на тело и психику ребенка. При этом должны учитываться возможность включения компенсаторных механизмов самого ребенка с ограниченными возможностями. Основная цель этого уровня достичь наибольшего физического оздоровления ребенка помочь ему в осознании своей личности поэтому работу необходимо проводить совместно с медицинскими и психологическими службами.
22095. СПЕЦИФИКА ПРОФЕССИОНАЛЬНОЙ ДЕЯТЕЛЬНОСТИ СОЦИАЛЬНОГО ПЕДАГОГА 26 KB
  Действительно в профессиональной деятельности учителя и соц. Учитель выполняет главным образом образовательную функцию передает молодому поколению знания и социокультурный опыт накопленный обществом. В центре же внимания соц.
22096. СОЦИАЛЬНО-ПЕДАГОГИЧЕСКАЯ ДЕЯТЕЛЬНОСТЬ С ПОДРОСТКАМИ, СКЛОННЫМИ К СУИЦИДАЛЬНОМУ ПОВЕДЕНИЮ 61 KB
  Суицидальное поведение включает в себя кроме самого суицидального акта еще и покушения попытки и проявления. Суицидальные попытки молодежи в подавляющем большинстве имеют оттенок манипулятивности в чем проявляется принципиальное отличие суицидального поведения у лиц этой возрастной категории. К внешним формам суицидального поведения относят: суицидальные попытки; завершенный суицид.Личко выделяет три типа суицидального поведения у подростков: демонстративное аффективное и истинное.