56150

Які ми разом – на уроці, на перерві, під час відпочинку. Я і мої друзі

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: Виховувати дружні стосунки між учнями, співпереживання один одному. Формувати орієнтацію на вічні духовно-моральні цінності. Розвивати уміння спілкуватися, дотримуючись правил етикету.

Украинкский

2014-04-02

59.5 KB

3 чел.

Година спілкування (2 клас)

Тема: Які ми разом – на уроці, на перерві, під час відпочинку. Я і мої друзі.

Мета:

1. Виховувати дружні стосунки між учнями, співпереживання один одному.

2. Формувати орієнтацію на вічні духовно-моральні цінності.

3. Розвивати уміння спілкуватися, дотримуючись правил етикету.

Матеріал уроку: збірка оповідань В. Сухомлинського, прислів’я та приказки, вірші, сюжетні малюнки, фотографії.

Хід заняття

Організація класу

Я іду до класу вранці.

Ой, як радісно мені!

Бо є в мене однодумці –

Однокласники мої!

Ми  2-А клас! Нас 34 учні. Хлопчиків -15, дівчаток -19. Веселі, кмітливі, біляві, чорняві, високі і низькі, рухливі і сором’язливі. Всі ми різні. Кожен з нас – особливий і неповторний. Але разом ми – друзі, учні, колектив.

Колектив – це слово вам відоме, чи ви чуєте його вперше? Як, на вашу думку, це слово нове чи стародавнє? Воно українське, чи прийшло до нас з іншої мови?

Це слово стародавнє, і прийшло до нас з латинської мови.

Колектив – це група людей, об’єднаних спільною роботою, спільними інтересами.

Отже, першого вересня ми з вами об’єднались і стали називатись…класом.

У народі кажуть, що колектив – велика сила.

Нас багато, і всі ми різні, але живемо поруч, працюємо разом. Тому колективні стосунки між людьми мають починатися з доброзичливості, поваги, дружби. Нам ще багато доведеться попрацювати для того, щоб нас назвали колективом. Ми маємо навчатися вболівати один за одного, допомагати один одному.

Ми не перші, хто хоче стати справжніми друзями, справжнім колективом. Про це мріяли ваші бабусі і дідусі, мами і тата. Колись вони уклали правила, які згуртували їх у колектив. Вони також стануть нам у пригоді:

  1.  Дружба –це правда, доброта і чесність кожного.
  2.  Поважай тих, з ким дружиш.
  3.  Що вимагаєш від друга, насамперед вимагай від себе.
  4.  Ніколи нікого не обманюй, не ображай.
  5.  Ні до кого не чіпляйся, грай чесно, не дражнись.
  6.  Будь терплячим.
  7.  Ти не кращий за всіх, але й не гірший.
  8.  Вмієш добре щось робити, то навчи іншого.
  9.  Успіху можна досягти тільки разом, у колективі.

Мова про колектив почалася зі слова дружба. Можна мати гарну мету, придумати безліч гарних справ, але виконати це неможливо, якщо з тобою поруч немає друзів:

Що означає – не дружити,

Жити так – одинаком?

Не дружити – це ходити

Не дверима, а вікном

Це без друга, без подружки

На перерві у кутку

Розправлятись самотужки

З апельсином на швидку.

В школі жити й не дружити –

Це, повірте, все одно,

Що, заплющившись, сидіти

І дивитись у вікно.

Що б ви не робили, робіть це від душі, від серця. Пам’ятайте про те, що всі люди потребують вашої допомоги,а не тільки рідні й знайомі. Допомога завжди має бути щирою.

Віршик «Добрий вчинок»

На автобусній зупинці зустрічав бабусю внук.

Із села везе гостинці, то нехай не трудить рук.

Внучок зробить добрий вчинок.

Він зустріне, привіта… Піднесе важку корзину,

Бо така кругом сльота!

На зупинці – все у русі: із автобусів тісних

Раз у раз якісь бабусі вибираються на сніг.

Дві виходили – стогнали. Три вилазили – упали.

А одна зламала ногу, викликали «допомогу»!

Внук глядів, як на спектаклі, поки ноги не поклякли.

Налічив, немов на сміх, сорок сім бабусь чужих.

А своєї все нема.

Наморочився дарма, подивився на годинник і сказав:

- От діла! Був зробив би добрий вчинок, так бабуся підвела.

Подумайте, чи є серед нас такі діти?

Є хлопчина в нашім класі

На прізвисько «Чемний Вася».

Потягнув за косу Люду:

- Вибач, - каже,- більш не буду!

Коридором біг Серьога –

Він йому підставив ногу.

Той упав, а чемний Вася

Каже: «Вибач» бідоласі.

Олівець узявши в Ніни,

Поламав його і кинув.

Каже: «Вибач, більш не буду!»

І штовхнув у спину Люду.

Тут своє чарівне слово

Мав промовити він знову.

Та не встиг: якраз Серьога

Теж йому підставив ногу.

Вася впав й забився дуже,

А Серьога: «Вибач, друже!»

Вам шкода Васю? Чому? Чому діти обрали такий спосіб провчити хлопця? Як би ви вчинили в цій ситуації? Чому?

Колектив – це коли всі разом, коли всі вболівають один за одного. Послухайте оповідання В. О. Сухомлинського «Як Павлик списав у Зіни задачу»

Подумайте, кого з дітей ви б прийняли до нашого колективу, а кого ні. Чого? Як можна було б виправити ці ситуації?

Людина без друзів, як дерево без коріння.

Дружба – велика сила.

Окраса людини – друзі.

Без чого не може існувати дерево? Чому? А людина? Чому?

  •  Кого можна назвати другом? Обґрунтуйте свою думку.
  •  У чому полягає велика сила?
  •  Висловте своє розуміння поняття «дружба»:

Дружба – це…

Асоціативний кущ

 

ДРУЖБА

  

Між ким може існувати дружба?

Гра «Мої добрі справи»

Учням роздаються картки у формі сердець, на яких вони записують свої добрі справи. Записане зачитується, і картки вивішуються на дошку.

  •  Чому ж добро потрібне людям?
  •  Чому слово «добро» на дошці записано в сердечку?

Отже слова бувають добрі. А чи тільки? Образливі бувають також.

Що залишається в серці людини від добрих слів, а що -  від образливих, - про це в оповіданнях В. О. Сухомлинського.

Будь ласка! Прошу я вас, будьте ласкаві!

Гарні, приємні, чудові слова!

Теплі слова ці, як сонце, яскраві –

Ключ, що людської серця відкриває.

Але щоб не втратили добрі слова своєї ваги і приємності, треба обдумувати свої вчинки, або іноді ніяке добре слово, не зможе врятувати вас від проблемної ситуації. Щоб не сталося такого, як у цій телефонній розмові:

Подзвонив по телефону

Якось другові Антону

Пізно ввечері Тиміш

- Ти, - питає, - ще не спиш?

- Ще не сплю, та вже лягаю,-

Друг Антонові відповідає.

За годину спав Антон.

Знов задзенькав телефон.

Трубку взяв Антонів тато.

Довелося сина звати.

Знов на проводі Тиміш

- Ти, - питає, - ще не спиш?

- Сплю! Чому ти дзвониш вдруге?-

Запитав Антон у друга.

- Ти пробач, - сказав Тиміш,-

Я ж не знав, що ти вже спиш

- А ти що хотів сказати?

- На добраніч побажати.

А тепер скажіть мені,

Чемний був Тиміш, чи ні?

Ситуації в житті трапляються різні. І час від часу люди помиляються. Іноді ці помилки завдають болю навколишнім. Щоб пом’якшити цей біль, існує вибачення.

Які слова вибачення ви знаєте? Коли кажуть «вибачте», а коли – «перепрошую»?

Справжня людина, за глибоким переконанням нашого народу, - це  людина добра і мудра, щира і сердечна, щедра і світла, яка вміє любити і співчувати, захистити і приголубити, поважати і порадити, людина з добрим серцем і світлою душею.

Милосердя, добра. Ще з давньоруських часів благодійність була в традиціях нашого народу. Цілком природним і закономірним вважалося допомагати знедоленому, нещасному, поділитися шматком хліба, дати притулок бездомному, захистити старість і немічність, порятувати хворого чи каліку, захистити скривдженого.

Живи, добро звершай!

Ти нагород за це не вимагай.

Лише в добро і вищу правду віра

Людину відрізня від мавпи і від звіря.

Хай оживає істина стара:

Людина починається з добра!

Кажімо більше добрих слів

Знайомим, друзям і коханим.

Нехай комусь тепліше стане

Від зливи наших почуттів.

Діагностика ставлення учнів до життєвих цінностей.

Інструкція. Уявіть собі, що у вас є чарівна паличка і перед вами перелік десяти бажань, з яких можна обрати тільки п’ять.

Список бажань.

  1.  Бути людиною, яку поважають і люблять.
  2.  Мати багато грошей.
  3.  Мати найсучасніший комп’ютер
  4.  Мати вірного друга (подругу)
  5.  Для мене найважливіше – це здоров’я батьків.
  6.  Мати змогу керувати іншими.
  7.  Мати служниць та ними розпоряджатися.
  8.  Мати добре серце.
  9.  Вміти співчувати та допомагати іншим.
  10.  Жити в іншій країні.

Номери негативних відповідей: 2,3,6,7,10.

5 позитивних відповідей – високий рівень.

4-3 – середній рівень;

2 - нижче середнього;

0-1 – низький рівень.

Діагностика етики поведінки.

Пропонується 5 незакінчених речень. Поміркуйте й допишіть речення.

  1.  Коли я бачу, когось у скрутній ситуації, то я…
  2.  Якщо з мене хтось глузує, то я…
  3.  Якщо я хочу, щоб мене взяли до гри, то я….
  4.  Коли мене постійно перебивають, то я…
  5.  Коли мені не хочеться спілкуватися з однокласниками, то я…

1 запит. Негативний результат – у відповіді присутні байдужість, агресія, легкодумство. Позитивний результат – допомога, співчуття.

2 запит. Негатив: агресія, психологічний тиск.

Позитив: відсутність реакції, відхід від ситуації, висловлювання своїх почуттів, міркування без грубості та агресії.

3 запит. Негатив: тиск, агресія, хитрість. Позитив: самоствердження, що передбачає рівноправні стосунки, відкрита позиція.

4 запит. Негатив: відсутність реакції, агресія, роздратування, загроза, тиск.

Позитив: висловлювання свого побажання, думок, почуттів, ставлення без агресії та грубості.

5 запит. Негатив: грубість, агресія, безтактовність. Позитив: тактовне, м’яке, зрозуміле, висловлювання свого побажання.

Діагностика етичної мотивації.

  1.  Якщо хтось плаче, то я….

А) прагну завжди допомогти.

Б) Одразу думаю про те, що могло статися.

В) Не звертаю уваги.

Г) Розбираюсь з тим, хто скривдив.

  1.  Ти з другом граєш у бадмінтон, а до вас підходить хлопчик 6-7 років. У нього немає такої гри вдома, але він також хоче грати.

А) Я скажу йому, щоб він відчепився.

Б) Відповім, що не можу йому допомогти.

В) Скажу, щоб він попросив батьків купити йому таку гру.

Г) Пообіцяю, що він може прийти з другом і пограти.

  1.  Якщо у компанії  хтось дуже сумний, через те, що не потрапив у гру, або програв.

А) Я не зверну уваги.

Б) Відверто скажу йому про всі його недоліки.

В) Поясню, що немає нічого страшного.

Г) Скажу, що треба краще навчатися грати в цю гру.

  1.  Твій однокласник(ця) на тебе образився(лася). Ти:

А) Подумаєш про його (її) почуття і про те, що можна зробити в цій ситуації

Б) Образишся у відповідь.

В) Докажеш йому(їй), він (вона) не правий(а)

Ключ позитивних відповідей:

1-А, 2-Г, 3-А, 4-А.

Сума позитивних відповідей.

4 бали – високий рівень;

2,3 бали – середній рівень:

0,1 бал – низький рівень.

Підсумок заняття.

Алла Сіденко, вчитель-методист початкових класів Смілянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №11 Черкаської області


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

30775. Классификация методов монтажа по степени ограничения свободы перемещения в пространстве 14.68 KB
  По степени ограничения свободы перемещения элементов: А свободный Б ограничено свободный В принудительный оснастка позволяет перемещаться только в 1 необходимом направлении Свободный монтаж при котором монтируемый элемент без какихлибо ограничений устанавливают в проектное положение при его свободном перемещении. Ограниченносвободный монтаж характеризуется тем что монтируемая конструкция устанавливается в направляющие упоры фиксаторы и другие приспособления частично ограничивающие свободу перемещения конструкции но приводящие к...
30776. Выбор самоходного стрелового крана 19.06 KB
  hо – превышение монтажного горизонта над уровнем стоянки крана hз – запас по высоте для обеспечения безопасности монтажа hэл – высота монтируемого элемента hстр – высота строповки м вылет стрелы А=сlе где расстояние от оси вращения крана до оси крепления стрелы; горизонтальная проекция стрелы длина стрелы L находится по теореме пифагора мы знаем два катета. Зная необходимые характеристики которыми должен обладать кран – поднять необходимую тяжесть с некоторой длинной стрелы. Определяем фактические грузоподьёмность длину...
30777. Подбор башенного крана 16.38 KB
  Подбор башенного крана требуемая грузоподъёмность крана Qтр = Qэл Qстр Qосн т Qэл – масса монтируемого элемента Qстр – масса строповочного приспособления Qосн –масса монтажной оснастки т. Высота подъёма крюка Hкр = hо hз hэл hстр м hо – превышение монтажного горизонта над уровнем стоянки крана hз – запас по высоте для обеспечения безопасности монтажа hэл – высота монтируемого элемента hстр – высота строповки м Расчёт вылета стрелы крана производят по формуле б = а 2 b c м где а – ширина подкраннового пути b –...
30778. Технико-экономическое сравнение вариантов 13.75 KB
  Исходя из того требуется ли нам выполнить проект быстро или дешево выбирают метод монтажа по раннее подсчитанным показателям : механоёмкости трудоёмкости продолжительности монтажа себестоимости выполнения работ и приведённым затратам. Механоёмкость – затраты машинного времени на выполнение единицы монтажа также по ЕНиР. Продолжительность монтажа считается по количеству машиночасов всех монтажных кранов с учётом частичного совмещения во времени их работы на объекте. Себестоимость монтажа – сумма прямых затрат и накладных расходов.
30779. Монтаж одноэтажных промышленных зданий. Методы монтажа. Продольная и поперечная схема 16.88 KB
  В этом случае кран двигаясь вдоль пролета монтирует все колонны а затем перемещаясь поперек пролета ведет секционный монтаж. Перед монтажом колонн проверяют их размеры и наносят риски облегчающие установку колонны в стакан фундамента или на оголовки подколенников. Тяжелые колонны обычно монтируют с транспортных средств или предварительно раскладывают колонны основанием обращенным к фундаментам. Тяжелые колонны поднимают и переводят в вертикальное положение способом поворота или скольжения.
30780. Основные технологические процессы при монтаже ж\б колонн в стаканы фундаментов 14.26 KB
  Тяжелые колонны обычно монтируют с транспортных средств или предварительно раскладывают колонны основанием обращенным к фундаментам. Колонны легкого типа как правило предварительно доставляют в зону монтажа и раскладывают вершинами обращенными к фундаменту. Тяжелые колонны поднимают и переводят в вертикальное положение способом поворота или скольжения. Особо тяжелые и нетранспортабельные железобетонные колонны бетонируют в инвентарных формах на позициях обеспечивающих удобное движение монтажного крана и установку с каждой позиции одной...
30781. Монтаж многоэтажных каркасных зданий, последовательность монтажа элементов 15.51 KB
  Монтаж многоэтажных каркасных зданий последовательность монтажа элементов. Монтаж – совокупность технологических процессов связанных с доставкой конструктивных элементов установкой и закреплением. Методы монтажа техническое решение определяющее способ возведения конструкции и последующей сборки: По степени укрупнения: А поэлементный – подъём и установка в проектное положение отдельных готовых конструктивных элементов Б крупноблочный – конструкции предварительно собираются в блок укрупнит.сборка В монтаж сооружения целиком В...
30782. Монтаж многоэтажных каркасных зданий, расположение монтажных кранов, зон складирования, привязка подкрановых путей 15.6 KB
  Монтаж многоэтажных каркасных зданий расположение монтажных кранов зон складирования привязка подкрановых путей. При размещении привязке монтажных кранов на стройгенплане должны быть удовлетворены следующие условия: четкая ритмичная работа кранов и связанных с ними других строительных механизмов и машин безопасные условия труда машинистов и обслуживающего персонала снижение себестоимости и трудоемкости работ сокращение временина установку кранов и устройство подкрановых путей. Положение оси подкрановых путей относительно строящегося...
30783. Основные технологические процессы при монтаже колонн верхних ярусов многоэтажных зданий 15.14 KB
  Колонны высотой на один или два этажа стропят фрикционными или рамочными захватами а рамы штыревыми. Эти приспособления бывают одиночными для закрепления одной колонны групповыми для четырех колонн и в виде совокупности групповых кондукторов обеспечивающей монтаж элементов яруса на значительной части здания. Нижняя обойма обхватывает выступающую над перекрытием часть колонны предыдущего яруса а две другие закрепляют устанавливаемую колонну. После окончательного закрепления колонны одиночный кондуктор разъединяют...