56151

Як спілкуватися, долаючи відстань

Конспект урока

Педагогика и дидактика

На кінець уроку учні зможуть: пояснити особливості правил дистанційного спілкування використовувати уміння дистанційного спілкування письмового та електронного листування і телефонних розмов моделювати та розвязувати ситуації.

Украинкский

2014-04-02

51 KB

3 чел.

Тема.    Як спілкуватися, долаючи відстань.

Урок з етики, 5 клас                          Вчитель вищої категорії Стогова Н.А.

Мета. Сформувати вміння користуватися телефоном, листуватися, використовувати    можливості Інтернету.   

Педагогічне забезпечення: телефони, зразки листів, лист самоконтролю, малюнки учнів.

Епіграф:  Єдина реальна розкіш – це розкіш спілкування. (франц.письм. А.Сент-Екзюпері)

Очікувані результати:  

 На кінець уроку учні зможуть:

  •  пояснити особливості правил дистанційного спілкування,
  •  використовувати уміння дистанційного спілкування (письмового та електронного листування і телефонних розмов)
  •  моделювати та розв’язувати ситуації.

Хід уроку

  1.  Організація класу.
  2.  Актуалізація опорних знань.

           

На попередніх уроках ми з вами згадували східну мудрість: «Як зробити довгий шлях коротким? – зайняти його бесідою». А для цього ми повинні вміти спілкуватися. Давайте пригадаємо правила спілкування. ( учні по черзі називають правила спілкування)

  1.  Вивчення теми.

Нажаль, ми не завжди можемо поговорити з другом чи бабусею віч-на –віч – часто вони живуть не з нами. Як же нам подолати відстань в спілкуванні? Яким буває дистанційне спілкування?

(учні відповідають – телефоном, листом, за допомогою Інтернету)

(робиться відповідний запис в листі самоконтролю).

Подумайте, якому виду зв’язку ви віддаєте перевагу і чому?

( телефон - самий швидкий вид, але досі не в усіх куточках світу він є,

   Лист – знаходить адресата повсюди, але довгий час йде,

   Інтернет – більшість людей ним не мають можливості користуватися)

Історична довідка: перший діючий телефон з’явився в 1876 р. і винайшов його американець Олександр Белл.

Психологи розробили безліч тестів, які дозволяють визначити характер людини за її манерою розмовляти по телефону. ( виконується тест за підр. В.Фесенко, с.178-179)

Результати тестування. Висновок: необхідно вчитися розмовляти по телефону.

Завдання малим групам (учні об’єднуються по 2-3 стола): змоделювати телефонну розмову на задану тему (протягом 1 хв.):

  1.  Зателефонуйте з учительської додому і попередьте мати про затримання в школі після уроків і запитайте,що було в останній серії серіалу.
  2.  Ви вже багато часу розмовляєте по телефону з подругою, яка говорить тільки сама, а ви змушені їй тільки піддакувати. Вам вже необхідно йди з дому в справах.
  3.  Зателефонуйте подрузі о 10 годині вечора, щоб розповісти про концерт по телебаченню. Але вона вже спить і ви розмовляєте з її мамою.
  4.  Зателефонуйте знайомому. Його немає вдома. Поговоріть з його мамою (батьком).
  5.  Ви телефонуєте в ЖЕК викликати сантехніка, але потрапили не туди.
  6.  Ви розмовляєте по телефону з другом, а ваш брат (сестра, мати…) бере слухавку паралельного телефону і слухає вашу розмову.

Після кожної ситуації учні класу встановлюють, що було зроблено не так і формулюють правила телефонної розмови ( заповнюють лист самоконтролю ).

Зачитати «Сторінки маминого рукопису» ( с.175-176)

Ми вже звикли до мобільних телефонів, у кожного п’ятого учня є мобілка. Як ви вважаєте, чи повинні існувати правила користування мобільними телефонами в школі? (учні пояснюють, що під час уроку моб.телефони необхідно вимикати).

Дехто з дітей полюбляє телефонувати по різнім номерам и шуткувати. Це є телефонний тероризм, або хуліганство і за це передбачена відповідальність.

Повернемось до нашого тесту. Хто з вас змінив свою точку зору на питання і чому? (назвати декілька питань з тесту)

Ми вже звикли, що на дорогах встановлені заперечувальні та дозволяючи знаки. Я вам пропоную на наступний урок  намалювати свої знаки -  піктограми по правилам телефонної розмови і ми влаштуємо в класі виставку.

Другим найпоширенішим способом  дистанційного спілкування є листування.  

Ви отримали завдання взяти інтерв’ю у батьків та вчителів із запитанням:

«Як ви вважаєте, в чому є перевага листування перед телефонною розмовою?»
(учні відповідають, що в листі людина не може висловити повністю свої емоції, пише все обдумано, тому людина в листі розкривається з кращого боку, ніж по телефону, коли не завжди можеш контролювати свої емоції і можна образити співрозмовника)

Із уроків української мови ви знаєте, що листи бувають особистими та офіційними. Чим вони відрізняються? ( учні відповідають)

Завдання: із записаних на дошці слів вибрати ті, які можна використовувати в особистих листах (для 1 варіанта) і в офіційних (для 2 варіанта):

1)дорогий,  2)вельмишановний,  3)будь ласка,  4)рідненький,  5)Вітаю Вас,  6)привіт,  7)пан,  8) любий,  9)пробачте,  10)побачимося!  11)бувайте здорові,  12)перепрошую, 13)ради бачити,

( 1вар. – особисті – 1, 3,  4, 6, 8, 10,11,13           2 вар.-офіц. – 2, 5, 7,9,12. )

Хоч ми пишемо листи набагато рідше, ніж користуємося телефоном, проте етикетні правила листування суворіші. Це й не дивно, адже все, що написане, має довге життя!

(показати збірки листів великих людей, які видаються окремими томами)

Пригадайте з уроків української мови, з яких частин складається лист? (місце і дата, вітання, основна частина, прикінцева частина, прощання, підпис, РS )

Для оформлення листа, як і для розмови необхідно дотримуватися певних правил.

«Сторінка маминого рукопису»- с.183 (1-2 абзац)

Завдання:  в листі самоконтролю  скласти правила листування,вибравши правильні варіанти.

Як правильно оформити конверт?  ( учень на дошці оформляє зразок конверту)

Для чого марка? ( учні відповідають)

Історична довідка: вперше марка стала використовуватися в Англії в 30-х роках 19 ст. при королеві Вікторії, їй вже 170 років!

Таємниця листування. ( ст.30 Конституції України)

Лист можна відправити і через Інтернет. Вчені вважають, що вже через років 20 всі цивілізовані люди будуть користуватися послугами мережі Інтернету.

Хто з вас листувався через мережу Інтернету?

Яких правил слід дотримуватися при цьому спілкуванні?

Але спілкування через Інтернет може бути небезпечним. В чому небезпека?  З цим питанням ви повинні були звернутися до батьків, які використовують Інтернет. ( учні зачитують інтерв’ю).

Читання вголос уривку с.181 (діалог двох дівчат)

Для того, щоб з нами такого не трапилося, необхідно дотримуватися правил захисту свого комп’ютера.

Висновки по темі.

Ми з вами познайомилися з правилами дистанційного спілкування. Чим вони відрізняються від звичайного спілкування? ( учні відповідають, що ми не бачимо співрозмовника, його міміки, жестів, очей, які мають велике значення при спілкуванні)

Щоб бути цікавим співрозмовником необхідно дотримуватися етикетних правил. Тому що «єдиною реальною розкішшю є розкіш людського спілкування».Тому треба цінувати цю розкіш.

Оцінювання.

Домашнє завдання: с.174-195, завд.  в робочому зошиті с.61-63. Творче завдання: намалювати знаки – піктограми з правил телефонних розмов.


ЛИСТ  САМОКОНТРОЮ

Тема.  Як спілкуватися, долаючи відстань

1. Дистанційне спілкування:

А)

Б)

В)

2. Правила спілкування по телефону:

А) Розмова по ТF має тривати не більше_____ хв.

Б) Першим називає себе той, хто_____________________

В) Закінчує розмову той, хто_________________________

Г) Телефонувати можна не раніше_____годин ранку  і  не пізніше____годин вечора.

Д) по телефону (можна, неможна) обговорювати особисті проблеми.

Е) по службовому телефону(можна, неможна) вести бесіду про особисті справи.

Ж) якщо ви набрали неправильний номер (запитайте, не запитуйте) «Який у вас номер?», а краще скажіть: «Вибачте, ваш номер…..?»

З) Коли телефонуєте друзям (називайте, не називайте) своє ім’я.

І) Під час уроку __________користуватися мобільним телефоном.

3. Правила листування:

А) Лист пишеться на  (вирваному   із зошита аркуші,  маленькому папері для записів,  любому аркуші,  на чистому білому аркушу).

Особистий лист повинен писатися ( звичайним почерком -  як вмієте,  чітким розбірливим почерком, друкуєте на комп’ютері).

Лист пишемо  (олівцем, фломастером, ручкою).   Коли пишеш листа,(необхідно, необов’язково) слідкувати за правильністю написання слів.   В листі (допускається, не допускається) багато виправлень.

Б) Особистий лист починається з  (розповіді про новини, привітання)

В основній частині  (розповідаємо про новини, ділимося таємницями, указуємо  дату написання листа, прощаємося, звертаємося  по допомогу).

В офіційному листі (ділимося переживаннями та враженнями, дуже детально описуємо свою проблему, коротку і просто  викладаємо свої наміри). В кінці такого листа (ставимо своє прізвище та підпис,  пишемо своє ім’я, бажаємо щастя).


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

21225. Психология цвета в одежде 43 KB
  Вам хотелось бы знать как цвет одежды влияет на того кто ее носит и как воспринимаются определенные цвета окружающими Посмотрите одну из существующих классификаций воздействия цвета. Цвет Эмоциональное воздействие Символическое значение Желтый теплый Стимулирует веселит бодрит оживляет Солнце благодарность Желтый холодный Тошнота отвращение бред Ревность зависть измена Оранжевый Радует ободряет активирует Солнце радость богатство мощь роскошь торжество Краснооранжевый Возбуждает дразнит подстрекает Любовь гордость мощь...
21226. Психология цвета в рекламе 61 KB
  Цвета обращаются к чувствам а не к логике человека. Цвета обращаются к чувствам а не к логике человека а именно: вызывают психологическую реакцию: подчеркивают качество настроение чувство; создают теплую или холодную среду; отражают времена года и т. Как показывают специальные исследования 80 цвета и света поглощаются нервной системой и только 20 зрением.
21227. Педагогическая психология 22.98 KB
  Если в дидактике Каменского Песталлоци психологическая сторона образовательного процесса разработана еще не достаточно то начиная с работ Дистервейка и Ушинского поднимается вопрос о необходимости изучения психологии ученика и психологии учителя разработка психологического подхода к рассмотрению образовательного процесса как совокупности обучения и воспитания с конца 19до начала 80х годов 20 века оформленея педагогической психологии в самостоятельную отрасль появление первых экспериментальных работ в этой области. характеризуется...
21228. Психологические аспекты теории и практики обучения 32.62 KB
  Леонтьев учение рассматривал как тип ведущей деятельности. Которая не только занимается большой период времени но и в ее русле формируется мама личность ученика более частные виды деятельности. Платонов считал что учение это вид деятельности в процессе которой осуществляется обучение личности и достигается ее обученность Научение. Ительсон считал что научение это устойчивое целесообразное изменение физической и психической деятельности поведения которое возникает благодаря предшествующей деятельности и не вызывается непосредственно...
21229. Класифікація підприємств роздрібної торгівлі 28.21 KB
  Кінцевою ланкою, що завершує процес просування товарів від виробника до споживача, є роздрібна торгівля — діяльність субєктів товарного ринку з продажу товарів і надання додаткових послуг безпосередньо населенню. У роздрібній торгівлі товари переходять зі сфери обігу у сферу споживання
21230. Педагогическая деятельность 16.43 KB
  деятельности: обучающая воспитывающая организационная управленческая консультационнодиагностическая Во все виды входят 3 компонента: постановка цели и задач Включает в себя анализ педагогической ситуации совокупность условий в которых учитель ставит принимает и реализует пед. Решение пед задач идет в неск. педагогические средства и решения задач При выборе средств и способов пед.
21231. Педагогическое общение 13.69 KB
  Если рассматривать как сквозной процесс в обучение то необходимо выделить 2 основные модели общения: учебно дисциплинарную и личностно ориентированную. Стадии педагогического общения: Моделирование предстоящего общения. Организация непосредственного общения. Анализ общения.
21232. Социальная психология личности 18.89 KB
  Понимание личности в соц. существенно отличается от понимания личности в смежных науках: социология и общая психология. детерминации личности.
21233. Конфликт: функции и структура, динамика и топология. Способы психологической работы с конфликтами 20.22 KB
  Способы психологической работы с конфликтами Конфликт это трудно разрешимая ситуация которая может возникнуть в силу сложившейся дисгармонии межличностных отношений между людьми в обществе или группе а так же в результате нарушения равновесия между существующими в них структурами. Функции конфликта конструктивная он выступает источником развития и противоречия она призвана разрешать противоречия и как правило конфликт исчерпывается и как правило влечет к положительному завершения конфликта деструктивная в конфликте люди испытывают...