56265

Сума кутів трикутника

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Обладнання: набір креслярського приладдя; таблиця Сума кутів трикутникамультимедійний проектор комп’ютеркомп’ютерна презентація. Учитель ставить проблему: що учні знають про кути трикутника Один з варіантів відповіді...

Украинкский

2014-04-03

50 KB

11 чел.

 

                                                   2012


Тема
: Сума кутів трикутника

Мета: сформулювати та довести теорему про суму кутів трикутника, ознайомити учнів з поняттям зовнішнього кута трикутника;

розвивати навички практичної діяльності з геометричними інструментами, уміння використовувати свої знання в нових ситуаціях;

виховувати почуття потреби у здобутті нових знань, акуратність у веденні записів.

Тип  уроку: засвоєння нових знань.

Обладнання: набір креслярського приладдя; таблиця «Сума кутів трикутника»,мультимедійний проектор, комп’ютер,комп’ютерна презентація.

Девіз уроку: «Зробіть усе, що можете, застосувавши те, що знаєте, знаходячись  там,  де ви є.»

                                                        Теодор Рузвельт.

                                                                                  

Золоті правила поведінки на уроці:

                 Бути

                 Позитивними

                 Тут і зараз.

                 Точними

                 Точність – увічливість королів.

                   Толерантними

                 Толерантність – це повага, у першу чергу, до самого себе.

                 Зібраними

                 Найдорогоцінніше, що є в нас, - це час.


Хід уроку

І. 1.Організаційний момент (2 хв.) 

Доброго дня, учні. Я рада зустрітися з вами, бачити ваші допитливі очі, разом розгадувати таємниці геометрії.

2. Перевірка домашнього завдання. (Учні обмінюються зошитами для самоперевірки). Опитування теоретичного матеріалу, вивченого раніше.

(у формі тестів)

II. Актуалізація опорних знань.

Хочу вам розповісти одну притчу.

Мудрець сказав: «Дві людини, які обмінялись золотими монетами, не стали багатшими. але, якщо вони обмінялись думками, то кожний з них стає вдвоє багатшим. Адже обидва стали тепер розумнішими». Обмінюючись думками люди набувають нових знань. А ви відповісте мені на запитання (на слайдах презентації). Запитання у вигляді гри поле чудес.

ІІІ. Формулювання теми,мети і завдань уроку.

IV. Мотивація навчальної діяльності.

    Учитель спонукає учнів до повторення основних відомостей про трикутник, як одну з основних геометричних фігур.

    Учитель ставить проблему: що учні знають про кути трикутника?

Один з варіантів відповіді: у трикутнику не може бути два прямих кути

( теорема про існування та єдиність прямої, перпендикулярної до даної прямої, що проходить через дану точку).

V.  Вивчення нового матеріалу.

План

  1.  Теорема про суму кутів трикутника (з доведенням).
  2.  Наслідки з теореми про суму кутів трикутника.

Завдання 1. Побудувати трикутник за даними кутами

1 ряд                                

А = 42 0   В = 29 0      С = 90 0     

  2 ряд            

  А = 62 0     В = 40 0    С = 110 0                                          

Учні  відповідають на питання:

  •  завжди можна побудувати трикутник за даними кутами?
  •  якими повинні бути кути трикутника, щоб він існував?

Завдання 2. Побудуйте будь – який трикутник. За допомогою транспортиру виміряйте його кути. Знайдіть додаток кутів. Чому він дорівнює? 

Завдання 3. Візьміть у руки модель будь – якого трикутника. Відріжте його кути (малюнок а). Від однієї точки на папері відкладіть відірвані кути   ( малюнок б).

а)                   

            1

2  

3                                       б)          1            3                2

                  

Висновок:

  •  Який кут ми отримали?
  •  Чому дорівнює його величина?
  •  Який висновок можна зробити про додаток кутів трикутника?

Діти мають за допомогою цих питань  самостійно сформулювати теорему(таблиця).

Проведений експеримент підказує ідею доведення теореми про суму кутів трикутника, яку учні уже можуть довести самостійно.      

Доведення:

  1.  проводимо пряму ВD || AC. Тоді <1 + <АВС + <2 = 180°;
  2.  доводимо, що <1 = <А і <2 = <С (як внутрішні різносторонні кути);
  3.  отже, <А + <В + <С = 180°.

Теорему  доведено.

Наслідок: додаток гострих кутів прямокутного трикутника дорівнює 90 °. 

Запитання:

    Чи можуть бути у трикутнику:

    а) два прямі кути;

    б) два кути 100° і 130°;

    в) два тупі кути;

    г) один кут тупий, а інший – прямий?

Якщо учні дають відповідь з обґрунтуванням, то доведення наслідку може мати вигляд узагальнення проведених міркувань.

VI. Узагальнення та систематизація знань(на слайдах презентації).

  1.  Задачі на застосування теореми;
  2.  Задачі на застосування теореми про суму кутів трикутника разом із властивістю кутів рівнобедреного трикутника;
  3.  Задачі на застосування наслідків з теореми.

VII. Підсумки уроку.

Самооцінювання  учнів

VІІІ. Домашнє завдання (на слайдах презентації).

Вивчити теоретичний матеріал,задачі.


Підготувала: Фекете Оксана Юріївна


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

65966. Иностранные инвестиции в Россию 57 KB
  По данным на конец 2010 года общий объём накопленных иностранных инвестиций в российской экономике составлял 3001 млрд что на 12 превысило показатель 2009 года. Как отмечалось в докладе инвестиционная привлекательность России в сравнении с данными доклада...
65968. Бюджетный дефицит 17.78 KB
  Различают структурный фактический и циклический дефициты. Структурный дефицит рассчитан: для экономики находящейся на естественном уровне национального продукта и естественном уровне безработицы; и при существующих законах о ставках налогов и размеров трансфертных платежей.