56276

Рослинний і тваринний світ Північної Америки. Особливості природної зональності материка. Висотна поясність

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Ми як справжні географи вирушимо у мандрівку до Північної Америки щоб ознайомитися з особливостями природи цього дивовижного материка. Які рослини і тварини ви вважаєте емблемою Північної Америки.

Украинкский

2014-04-03

1.66 MB

7 чел.

Конспект уроку в 7 класі на тему:

Рослинний і тваринний світ Північної Америки. Особливості природної зональності материка. Висотна поясність

                                           

                                           Підготувала

                                    вчитель географії

                                      Ясеновецької ЗОШ

                             І –ІІ ступенів

                             Юречко О.Я.

Мета: 1.Виявити особливості розміщення природних зон материка;

              висотну поясність Кордильєр; різноманітність рослинного і тваринного

              світу материка.

          2. Розвивати навики роботи з джерелами знань,  вміння порівнювати і     

              співставляти, формулювати  висновки.

          3. Виховувати екологічну свідомість, вміння спілкуватися і працювати в

              групах.

Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь і навичок

Форма уроку: урок-подорож.

Методи: метод кейсів, ігрове проектування, аналіз конкретних ситуацій

Обладнання: карта «Природні зони світу», тематичні карти  Пн.Америки,

                      атласи, кліматодіаграми, фотографії  природних зон.

Хід уроку

І. Організаційний момент

а) Сьогодні у нас незвичайний урок. Ми, як справжні географи, вирушимо у мандрівку до Північної Америки, щоб ознайомитися з особливостями природи цього дивовижного материка.

б) Які рослини і тварини ви вважаєте емблемою Північної Америки.

ІІ. Мотивація пізнавальної діяльності.

Сьогодні на уроці ми повторимо і узагальнимо знання, отримані раніше, довідаємося багато нового про природу Північної Америки. Експедиція до Північної Америки вирушає у складі юних дослідників 7 класу. Вам необхідно вивчити:

  •  Особливості природної зональності Пн. Америки.
  •  Рослинність і тваринний світ.
  •  Висотну поясність Кордильєр.
  •  Стихійні явища природи та їх наслідки.
  •  Приклади впливу діяльності людини на природу. Заповідні території.

ІV. Засвоєння нових знань. Формування вмінь і навичок  

Поділ на групи.

І.Заочна подорож за маршрутом:

1.76°пн.ш.,95°зх.д.

2. 64° пн.ш.,105° зх.д.

3. 51° пн.ш.,84°зх.д.

4.45° пн.ш., 84°зх.д.

5. 37°пн.ш., 87°зх.д.

6. 37°пн.ш.,95° зх.д.

7.  37° пн., 103°зх.д.

8. 36°пн.ш.,113°зх.д.

9. 22°30ˈ пн.ш.,106°зх.д.

Скласти  характеристику природної зони за планом:

1.Географічне положення, характер поверхні.

2.Кліматичні особливості.

3. Грунтово -  рослинний покрив і тваринний світ.

4.Стихійні лиха.

5. Вплив людини на природу.  Природоохоронні території.

ІІ.Накреслити схему зміни висотних поясів в :

а) Кордильєрах вздовж 50°пн.ш.;

б) Аппалачах вздовж 40°пн.ш.

ІІІ.Скласти презентацію природної зони.

V.Рефлексія.

І.Відгадайте природну зону за описом.

   Суцільна біла фарба не дозволяє відрізнити сніговий покрив і льодовики суходолу від льодів океану. Лише темні скелі гористих островів виділяються на білому фоні.

   Переважають тут маленькі деревця, а також мохи, що утворюють безліч в’язких місцин. Справжніх трясовин немає, тому що багаторічна мерзлота не дозволяє їм розвиватися. На голих скелях багато яскравих лишайників.

     

   Вздовж берегів річки – ліс. Тон задають ялини і ядиці. Їх пірамідальні силуети урочисто підносяться в небо. Біла і чорна ялина,американська модрина, а на західному узбережжі – гігантські туї, дугласії та хемлок.

     … багато трав з переважанням ковили, пирію,бородачу. По них бігають вилорогі антилопи, бродять стада бізонів. В заплавах річок пасуться олені. Койоти, лисиці, борсуки можна легко зустріти, а гризунів і птахів не злічити.

      Сонце не залишило тут ні краплі води. Жовто-бурий пісок з плямами чорних пагорбів. З липня по жовтень земля тут дійсно горить: мухи не літають, а повзають; ящірки перевертаються на спину, щоб охолодити обпалені лапки. І все-таке крихти життя тримаються і в цьому пеклі. Змія застигла біля дороги, чиясь нірка в піску…

    Мисливці стверджували, що ріки в цих місцях течуть так швидко, що нагрівають каміння на дні; захоплено розповідали, що фонтани гарячої води бють вище лісу, а зловлену рибу можна опустити в невелике озерце і витягнути назад уже вареною і соленою.

    Рослинність цієї частини материка і найближчих островів надзвичайно різноманітна. Тут ростуть чорне, атласне, палісандрове та інші дерева, що дають найкращий матеріал для дорогих виробів. Багато різних пальм різної величини. Це батьківщина кокосової пальми, маїсу(кукурудзи), американського бавовнику і бананів.

ІІ. Гра «Коректор» та перевірка географічної номенклатури.       

Арктичні

пустелі

Тундра і лісотундра

Тайга

Мішані і широк.ліси

Лісостеп

і прерії

Пустелі і напівпуст.

Перем.-вологі ліс

Савани і ріколісся

«Розсортувати» поданий перелік за колонками таблиці:

Олень-вапіті, ведмідь-барибал, бурі- лісові грунти, Вуд-Баффало,  Долина смерті, полярна ніч, агава, півострів Каліфорнія, грізлі, індик, півострів Флорида, секвойя, північний олень, ховрах, Йєллоустонський нац.парк, клен цукровий, тундрово-болотні грунти, магнолія, каштанові грунти, півострів Аляска, підзолисті , карликова береза, дикобраз, Великий каньйон,  лемінг, острів Ньюфаундленд, «пташині базари», срібляста ялина, липа, алігатор, Баффінова земля, ондатра, колібрі, дугласія, песець,гризуни, пальми, койот, кондор.

. Підсумок  уроку. Домашнє завдання. Опрацювати § 38, завдання 6, 7 ст. 207, підручник С.Г Кобернік, Р.Р. Коваленко «Географія материків і океанів».

  •  

 

                                                        

                                                                                                                                                                                                             



 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

65109. Кыпчаки и Кимакский каганат. Йемеки 47 KB
  Легендарные сведения подтверждают указанное направление движения кыпчаков: согласно легенде о предке уйгуров Огузкагане последний послал кыпчаков чтобы они поселились между страной итбараков предположительно киргизов. Повидимому более раннее или параллельное название кыпчаков сиры.
65110. КНЯЗЬЯ КАЗАНСКИЕ, КНЯЗЬЯ БОЛГАРСКИЕ 103 KB
  Осенью этого года великий князь суздальский и нижегородский Дмитрий Константинович послал рать на Болгарского князя Асана вариант написания: Блъгарского князя Осана 4. высказана следующим образом: на Болгарского князя Асана еже ныне глаголются Казанцы выделено нами.
65111. Модель Татарстана: «За» И «Против» 134.5 KB
  Обычно Модель Татарстана противопоставляется опыту других регионов суверенизация которых была сопряжена с острыми кризисами Абхазия Чеченская республика Ичкерия и др. Но сам опыт Татарстана при этом рассматривается весьма однобоко в основном с точки зрения мирного характера...
65112. Об основных этапах становления татарской нации 248.5 KB
  Проблему формирования татарской нации на сегодня трудно считать изученной сколько-нибудь исчерпывающе. Ее автор выделил три основных этапа становления татарской буржуазной нации: первый с конца ХVII до конца ХVIII вв.
65113. Проблема этнического единства татар 73.5 KB
  Самый свежий пример подобного рода относится к крымским татарам среди которых недавно происходила большая дискуссия по вопросу об идентичности быть ли им крымскими татарами къырым татарлары къырым татар халкы или принять название крымчан къырымлы къырым халкы.
65114. ТАТАРЫ (ПОПУЛЯРНЫЙ ОЧЕРК ЭТНИЧЕСКОЙ ИСТОРИИ И ДЕМОГРАФИИ) 92.5 KB
  Татары являются одним из крупных тюркоязычных этносов. Татарский народ прошел длительный путь исторического развития и имел в прошлом свою государственность древнетюркские каганаты Причерноморская Булгария Хазарский каганат Волжская Булгария Золотая Орда Казанское Крымское...
65115. Образование Золотой Орды и формирование средневекового татарского этноса (XIII – первая четверть XV века) 299.5 KB
  Золотая Орда как великая евразийская империя вторая после Тюркского каганата существовал сравнительно недолгий период а на фоне истории мировой цивилизации и достаточно незначительный. Это государство современники называли поразному...
65116. ЮГО-ВОСТОК ТАТАРСТАНА: ПРОБЛЕМА ИЗУЧЕНИЯ ЭТНИЧЕСКОЙ ИСТОРИИ РЕГИОНА XIV-XVII ВЕКОВ 123.5 KB
  В связи с состоянием источников ранняя история татарского населения юго-восточных районов республики остается исследованной недостаточно. Дискуссионным остается вопрос о существовании в этой зоне татарского населения до начала XVIII века.
65117. Из истории изучения формирования тюркоязычного населения Пермского края 63.5 KB
  Тюркоязычное население Пермского края татары и башкиры длительное время поддерживали интенсивные этнические контакты. Именно поэтому история изучения формирования пермских татар и башкир рассматривается вместе.