56293

Сценарій шкільного заходу «Любіть Україну!»

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: поглибити знання дітей про традиції українського народу, історію, географію України; розвивати пам’ять, логічне мислення, мову; збагачувати словниковий запас; прищеплювати любов до рідної землі,повагу до народних традицій; виховувати гідних громадян своєї Батьківщини; почуття гордості за Україну.

Украинкский

2014-04-03

53.5 KB

6 чел.

Сценарій

шкільного заходу «Любіть Україну!»

(для старшокласників)

Мета:

- поглибити знання дітей про традиції українського народу, історію, географію України;

- розвивати память, логічне мислення, мову;

- збагачувати словниковий запас;

- прищеплювати любов до рідної землі,повагу до народних традицій;

- виховувати гідних громадян своєї Батьківщини;почуття гордості за Україну.

ПЕРЕБІГ ЗАХОДУ

1.Організаційний момент.

 Ведучий:                               

Любіть Україну, як сонце, любіть,

як вітер, і трави, і води,

в годину щасливу і в радості мить,

любіть у годину негоди!

                                                                           (В.Сосюра)

Ведучий:

«Добрий день всім присутнім на грі «Любіть Україну!».

- Умови гри: дві команди учасників по п’ять учнів. Як справжні патріоти, вони доведуть, що державі потрібні високоінтелектуальні громадяни, тому їм пропонуємо пройти такі тури:

1. Розминка «Що ми знаємо про Україну?»

2. Реклама турфірми «Завітайте в Україну»

3. «Барвінок»( на знання української мови)

4. « Найулюбленіше місто» - конкурс презентацій

5. Музичний  - «Пісня – душа народу»

-  Оцінювати конкурси буде журі у складі:_____________________________

__________________________________________________________________

__________________________________________________________________

(вимірник для кожного члена журі  (додаток 1)

- «Збери намисто» - за кожну вірну відповідь ягоду шипшини.

- Знайомство з командами.

2. Основна частина.

Ведучий:

Для нас Україна у світі  одна

в просторів солодкому чарі…

Вона у зірках, і у вербах вона,

і в кожному серця ударі…

ТУР 1.

Ведучий: 

- Розпочинаємо гру. У першому турі «Що ми знаємо про Україну?» по 5 питань кожній команді:

 

Команда 1

Команда 2

1

Наука, яка вивчає життя різних народів? (етнографія)

Де знаходиться єдина в світі аптека-музей? (у Львові)

2

Які міста Україна удостоєні звання «місто-герой»? (Одеса, Севастополь, Київ)

Назвіть імена засновників Києва (Кий, Щек, Хорив, Либідь)

3

Чи є громадянином України дитина, яка народилася на територій України від осіб без громадянства, що постійно проживають в Україні? (Так)

Хто з подружжя, відповідно до законодавства України визначається як голова сім’ї? (Рівні)

4

Коли наше місто було звільнено від німецько-фашистських загарбників? (6 вересня1943р - Макіївка)

Коли була звільнена столиця Украйни від німецько-фашистських загарбників? ( Київ-6 листопада 1943р)

5

Де ми живемо: на Правобережній чи Лівобережній Україні? (Лівобережна)

Де знаходиться географічний центр Європи? (в Україні)

        

Додаткові питання:

  •  Кого називали українським мандрівним філософом? (Г.Сковорода)
  •  Який видатний український поет підписувався псевдонімом Климентій Дармограй? ( Т.Шевченко)
  •  Першим космонавтом незалежної України став … (Леонід Каденюк)
  •  Як називали Дніпро у давні часи? (Борисфен)

Ведучий:

  •  За кожну вірну відповідь – одна шипшина. Журі підводить підсумки за перший тур і оголошує їх.

ТУР 2.

Ведучий:

Любіть Україну!

Як та купина, що горить -- не згора,

живе у стежках, у дібровах,

у зойках гудків, і у хвилях Дніпра,

і в хмарах отих пурпурових.

Реклама турфірми «Завітайте в Україну»

Команди представляють проекти, що підготували заздалегідь (презентація триває не більше 5 хвилин)

Ведучий:

-  поки журі радяться,пропоную глядачам відгадати українські загадки:

  •  Ношу їх багато років,а ліку їм не знаю.(волосся)
  •  Через воду всіх проводить, а сам з місця вік не сходить.(міст)
  •  Хто співає, свище, плаче, а ніхто його не бачить?(вітер)
  •  Вона червона?- Ні, чорна.-Чому ж вона біла? – Тому, що зелена.(чорна смородина)
  •  У вінку зеленолистім,

У червоному намисті

Видивляється у воду

На свою хорошу вроду. (Калина)

  •  Хто до сонця повертається й його імям називається (Соняшник)
  •  Є коси, та не з волосся,

Є зерно, та не колосся.( Кукурудза)

  •  Для оголошення підсумків слово надається журі.                                     

ТУР 3.

Ведучий:

Любіть Україну у сні й наяву,

вишневу свою Україну,

красу її, вічно живу і нову,

і мову її солов'їну.

  •  На дошці дві квітки барвінка. Завдання командам: на зворотньому боці написати переклад  українською мовою. Хто швидше впорається із завданням?(музичний супровід – українські пісні)

Июнь-червень                                           Август-серпень

Забор- паркан                                            Гроздь- гроно(китиця)

Юго-восток –південний схід                   Северо-запад – Північний захід

Рябина-горобина                                       Крыжовник-аґрус

Бедро-стегно                                              Желудок-шлунок

Мероприятие – захід                                 Кофе- кава

Свекла- буряк                                            Лук- цибуля

  •  Журі оголошує результати.

ТУР 4.

Ведучий:

- А зараз команди ознайомлять нас з своїм найулюбленішим містом, переконають, що це місто найкраще в світі.

(виступи команд)

  •  Журі підводить підсумки, а глядачам пропонуємо гру  «Продовжи прислівя»
  •  Дерево міцне корінням, а людина -…  (Родом. народом)
  •  Рідна сторона – мати, а чужа -…(мачуха)
  •  Свій край - як рай, а чужина -…(як домовина)
  •  У чужій сторонці навіть не звідти … (сходить сонце)
  •  Всюди добре, а вдома…(краще, наймиліше)
  •   Кожний край має свій…( звичай)
  •  У своїй хаті і стіни…(помагають)

  •  Журі надається слово для оголошення підсумків

ТУР 5.

Ведучий:

ПРО НАШУ УКРАЇНУ
Ми дуже любим весь наш край,

І любим Україну,

Її лани, зелений гай,

В саду — рясну калину.

Там соловейко навесні

Співає між гілками:

Та й ми співаємо пісні –

Змагається він з нами!
                                                                                    (М. Познанська)

  •  переходимо до останнього туру гри «Пісня-душа народу».

Учасники команд продемонструють українську пісню, а журі буде враховувати якість виконання, емоційний настрій  та масовість. Можна залучати вболівальників.

(команди змагаються в музичному турі)

Ведучий:

  •  поки журі працює, у нас музична пауза (український танок).

3.Підсумок заходу.

Ведучий:

  •  журі оголошує переможців і нагороджує  всіх учасників призами- сувенірами  (виграє команда, що назбирала найбільше намистин)

Любіть у коханні, в труді, у бою,

як пісню, що лине зорею…

Всім серцем любіть Україну свою --

і вічні ми будемо з нею!


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

6449. Анализ семейных ценностей современной российской молодежи 25.94 KB
  Анализ семейных ценностей современной российской молодежи Для большинства людей семейные ценности приблизительно одинаковы: любовь, родительство, верность, доверие, связь с предками, дом. Словом, все то, без чего семью и назвать-то семьей сложно. Бо...
6450. Изменение визуального образа семьи: Анализ фотографий 26.55 KB
  Изменение визуального образа семьи: Анализ фотографий В современное время, благодаря развитию информационных технологий, существует огромное множество семейных фотографий. При этом мало кто задумывается, как раньше запечатляли свою жизнь на фо...
6451. Конфликты в повседневной студенческой жизни 32.81 KB
  Конфликты в повседневной студенческой жизни Человек - коллективное существо и нуждается в общении с другим. Тем не менее, в повседневной жизни возникают конфликты различной сложности и направленности. А.Г. Здравомыслов в своей книге Соц...
6452. Мифы в семье: социологический анализ 33.21 KB
  Мифы в семье: социологический анализ Под мифом часто понимают рассказ о божествах или божественных существах, в действительность которых народ верит. Социальная функция мифа при этом не всегда одинакова и зависит от степени культуры народа. В соврем...
6453. Многодетная семья и особенности ее функционирования в современном обществе 41.55 KB
  Многодетная семья и особенности ее функционирования в современном обществе Сегодня в российском обществе многодетность воспринимается как подвергаемая сомнениям ценность. Хотя в ней усматривают символ семейственности и семейного счастья, и о многоде...
6454. Музей в публичном пространстве города: основные направления и функции деятельности 28.47 KB
  Музей в публичном пространстве города: основные направления и функции деятельности Социокультурное пространство современного города представляет собой динамично изменяющуюся среду, стимулирующую тенденции, связанные, в том числе, с переоценкой нравс...
6455. Национальное самосознание и день народного единства: поиск согласия и толерантности 29.17 KB
  Национальное самосознание и день народного единства: поиск согласия и толерантности Общество, являясь динамической системой, постоянно изменяется. Глубокие и резкие социально-политические трансформации в любом обществе всегда сопровождаются об...
6456. Особенности взаимоотношения детей и взрослых в современной семье 31.43 KB
  Особенности взаимоотношения детей и взрослых в современной семье Основу формирования новых психологических и личностных качеств подростков составляет общение в процессе различных видов осуществляемой ими деятельности (учебной, производственной деяте...
6457. Особенности образования и воспитания просвещенной Древней Руси X-XIII веках (на примере произведений древнерусской литературы) 25.06 KB
  Особенности образования и воспитания просвещенной Древней Руси X-XIII веках (на примере произведений древнерусской литературы) Современная российская культура своими корнями уходит в глубокое прошлое. Какой бы отрезок нашей истории мы не взяли, в не...