56399

Теорема про три перпендикуляри, її застосування при розвʼязанні задач

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Ідея цього уроку може бути використана на будь-якому з типів уроку. Така форма проведення уроку потребує попередньої підготовки як збоку вчителя так і з боку учнів. Учні об’єднуються в групи по 34 чоловіки кожна група готує презентацію...

Украинкский

2014-04-04

412 KB

63 чел.

 Сучасні реалії потребують від вчителя володіння сучасними технологіями і методами навчання. Останнім часом однією з найпопулярніших є технологія учнівських проектів. Пропоную приклад застосування методу проектів на уроках математики. Ідея цього уроку може бути використана на будь – якому з типів уроку. Така форма проведення уроку потребує попередньої підготовки, як збоку вчителя, так і з боку учнів. Учні об’єднуються в групи по 3-4 чоловіки, кожна група готує презентацію ( в залежності від типу уроку), в моєму випадку це були задачі на застосування теореми про три перпендикуляри. Під час уроку кожна група презентує свою задачу, з докладним захистом. Такий метод дозволяє одночасно вирішувати дуже багато проблем, як то щільність уроку, об’єм завдань,форми зміни діяльності та інші.   

10 клас, Геометрія

Криворізька загальноосвітня школа № 85

Вчитель Гордєєва Наталія Анатоліївна

Тема уроку: Теорема про три перпендикуляри,

її застосування  при розвʼязанні задач.

 Тип уроку:  урок розвʼязування задач

 Форма проведення уроку: ділова гра

Мета уроку:

навчальна:

  •  Закріпити вивчений теоретичний матеріал на практиці, показати учням доцільність  вивчення  теореми про три перпендикуляри;
  •  Сформувати вміння застосовувати теорему у різних ситуаціях: при розвʼзанні задач на доведення чи  задач, які потребують знайти числове значення, будь - якого елемента;
  •  Вчити учнів читати малюнки;
  •  Вчити пояснювати, коментувати, відстоювати свою точку зору, захищати і презентувати свою роботу.

розвиваюча:

  •  Сприяти розвитку спілкування, як метода наукового пізнання, аналітико-синтетичного мислення, змістовної пам’яті і довільної уваги.
  •   Розвивати навички дослідницької діяльності ( аналіз і узагальнення отриманих  результатів).

виховна:

  •  Розвиток в учнів комунікативної компетенції (культури спілкування, уміння працювати в групах, елементи  ораторського мистецтва);
  •   Сприяти розвитку творчої діяльності учнів, потреби до самоосвіти.

  •  Наочність і обладнання: мультимедійна установка, комп’ютер,  компʼютерна         презентація.

Хід уроку

  1.  Організаційний момент – 1 хв.

Вчитель вітається з учнями і оголошує мету і план уроку. Зачитує епіграф до уроку. 

Вчитель: Сьогодні на уроці ми закріпимо теорему про три перпендикуляри, навчимося її застосовувати при розв’язуванні різних задач, ви зможете ще раз впевнитись у необхідності її використання. Перш ніж ми розпочнемо наш урок, хотілось би перевірити ваш настрій (рефлексія )

(Слайд 1.)  

Вчитель оголошує епіграф до уроку

(Слайд 2)

ІІ. Узагальнення й систематизація знань учнів з теми

Перевірка теоретичних знань   «Акваріум» (3-4хв.)

( Старші груп сідають за «круглий стіл», проговорюють всі теоретичні питання по темі: перпендикулярність, перпендикуляр і похила, теорема про три перпендикуляри, теорема Піфагора, співвідношення в прямокутному трикутнику.)

Учитель. Дайте відповідь на питання і проведіть самооцінку своєї усної відповіді за  элементами опорного конспекта. (5хв.)

ІІІ. Захист проектів

 Вчитель. Сьогоднішні реалії потребують від людей креативності, уміння мислити і відстоювати свою точку зору. Ви були поділені на групи. Кожна з груп – це рекламна агенція,  мета якої була презентувати застосування теореми про три перпендикуляри,на прикладі розвʼязування задач. Група яка найкраще це зробить матиме можливість заробити призові бали.

Представники груп виступають з презентаціями задач на застосування теореми про три перпендикуляри. (15-20хв.)

Кожна задача записується учнями у зошит.

4. Чотирисхилий дах будинку, довжиною 12,5м і шириною7,2м, має схил в 40о.Скільки квадратних метрів дахового заліза піде на покриття, якщо витрати на згин і обрізки становлять 6%?

Вчитель. Ви мали можливість впевнитись в необхідності вивчення теореми про три перпендикуляри, розглянути прикладні задачі, а зараз у вас є можливість самостійно розвязати задачу на застосування теореми про перпендикуляри.

  1.  Самостійна робота учнів під контролем вчителя. (10 хв.)

(Зошити з самостійною роботою здаються старшим груп, вчитель забирає їх на перевірку).

І рівень ( 1-6б.) 

Підручник ст.127, № 420.

  ІІ рівень (7-9б.) 

Підручник ст.128, № 422( 1).

  ІІІ рівень (10 – 12б.) 

Підручник ст.128, № 426( 1).

  1.  Підсумок уроку.

(Старші груп обирають найкращу на їх думку презентацію, і проголошують слогани, які вони обрали для своїх груп) (5хв.)

Слогани:

«Знання теореми про три перпендикуляри гарантує вам майбутні гонорари»,

« Якщо ТТП ти будеш добре знати, зможеш ти практично її застосувати»,

«Будеш в школі вчити теореми, зможеш у житті розв’язувать проблеми»,

«Теореми добре будеш знати, будь-які задачі зможеш розв’язати»

Вчитель: Перевіримо тепер ваш настрій (Рефлексія)

Вчитель дякує за урок і пропонує записати домашнє завдання.

Домашнє завдання § 11 повторити, №423, 434, повторення № 571.

PAGE   \* MERGEFORMAT4


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

29357. Алгоритм перевода выражений в польскую запись 37.5 KB
  При работе семантических программ широко используется набор данных с организацией в виде стека. Операнды переписываются в выходную строку а операторы заносятся в стек. В зависимости от приоритета операторов при записи в стек оператор может вытолкнуть из стека другой оператор который последовательно записывается в выходную строку. Работа со стеком организуется так:1.
29359. Машинно-независимая оптимизация линейных участков программ 26.5 KB
  Покажем простейшие преобразования линейных и циклических участков для тетрадной формы программ:Машиннонезависимая оптимизация линейных участков программЛинейным участком программы называется последовательность операцийкоманд которая не содержит условных переходов возможно кроме последней операции. Для оптимизации линейных участков в простейшем случае используется два основных преобразования:1. В списке тетрад выделит границы участков включающих вычисления выражений по операторам присвоения;2.
29360. Машинно-независимая оптимизация циклических участков программ 28 KB
  Рассмотрим возможные преобразования над цикличными участками покажем на примере констрии цикла с заданным количеством повторения.В языке Паскаль такая циклическая конструкция имеет следующий вид: for i: =a to b dobeginтело циклаend;В бейсике: for i =a to b step Sтело циклаnext iв таких конструкциях а и b – границы изменения переменной циклаНад подобными конструкциями выполняются следующие оптимизационные преобразования:1. вынесение из тела цикла операций операций которые не измен. в теле цикла;2.
29361. Генерация объектного кода для тетрадной формы представления программ 99.5 KB
  последовательность команд загруженных в фиксированные ячейки памяти2. последовательность перемещенных машинных команд3. Предположим что сумматор может выполнять 4 арифметические операции а в целом система команд также включает еще 2 команды: загрузки сумматора из памяти и сохранение результатов в память.Систему команд такой машины можно представить следующим образом:При выполнении любой из первых двух команд содержимое источника копируется в приемник а при выполнении оставшихся 4 команд содержимое ячейки памяти не изменяется.
29362. Генерация объектного кода по семантическому дереву 52.5 KB
  Существует 3 формы объектного кода1. Чтобы показать процесс генерации кода можно рассмотреть теоретическую вычислительную машину с одним сумматором и неограниченной памятью.Генерация кода осуществляется для программы представленной в некоторой внутренней форме наиболее удобной из которых для генерации кода является список тетрад.
29363. Машинно – зависимая оптимизация объектного кода в языковых процессорах САПР 25 KB
  В самом простом случае машиннозависимая оптимизация заключается в удалении из сформированной последовательности команд избыточных команд загрузки и чтения. Если сложение является коммутативной операцией то последовательность команд LOAD OP1 можно заменить LOAD OP2 ADD OP2 = ADD OP1 2. Если умножение является коммутативной операцией то последовательность команд LOAD OP1 можно заменить LOAD OP2 MULT OP2 = MULT OP1 Эти 2 правила основаны на свойстве коммутативности операций и обеспечивают перестановку местами операндов в соответствующих...
29364. Хеш – адресация в информационных таблицах 51.5 KB
  В основе организации таблиц с хешадресацией лежит процедура хеширования. Хеширование – преобразование символьного имени идентификатора в числовой индекс элемента таблицы с помощью простых арифметических и логических операций.Конкретный способ хеширования задает хешфункция.
29365. Методы вычисления хеш-функции 24 KB
  Хорошая хешфункция распределяет вычисляемые индексы элементов в таблице равномерно по всей таблице чтобы уменьшить количество возникающих коллизий. Лучший результат дает использование в качестве хешфункции кода последнего символа имени.В трансляторах хешфункция является более сложной и зависит как от кодов внутреннего представления символов имени так и от его длины.