56488

Водний та повітряний транспорт України

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: сформувати вміння характеризувати технічно-економічні особливості водного та повітряного транспорту; показувати на карті основні транспортні вузли й водні шляхи; висловлювати судження про проблеми й перспективи розвитку окремих видів транспорту...

Украинкский

2014-04-05

37 KB

5 чел.

     Розробка уроку з географії

9 клас «Економічна та соціальна географія України»

Тема: «Водний та повітряний транспорт України»;

Мета: сформувати вміння характеризувати технічно-економічні особливості   водного та повітряного транспорту; показувати на карті основні    транспортні вузли й водні шляхи; висловлювати судження про проблеми  й перспективи розвитку окремих видів транспорту; оцінювати роль      української транспортної системи в здійсненні міжнародних перевезень;

Тип уроку: комбінований;

Обладнання: підручник географії, атлас, карта «Транспортна система України, статистичні дані про розвиток галузі»;

Опорні поняття: транспорт, транспортна система, транспортний вузол, вантажообіг, паса жирообіг.


                   Хід уроку

І. Перевірка домашнього завдання. Географічний диктант.

Клас ділиться по рядах на два варіанти, у кожному з яких видам транспорту відповідають певні букви: З – залізничний, А – автомобільний, Т – трубопровідний.

Питання:

  1.  Цим видом транспорту перевозиться найбільше пасажирів (А);
  2.  Серед найважливіших транспортних вузлів цього виду транспорту: Лозова, Ясинувата, Дебальцеве, Ковель, Волноваха (З);
  3.  Цей вид транспорту дуже економічний, але він перевозить лише окремі види вантажів (З);
  4.  Найважливіша перевага цього транспорту – висока маневреність (доставка вантажів «від дверей до дверей») (А);
  5.  Багато магістралей цього виду транспорту починаються в Шебелинці (Т);
  6.  Транспортує газ, нафту (Т).

ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів.

До складу водного транспорту входять морські й річкові його види. Вони характеризуються низькою собівартістю перевезень, але обмежені водною акваторією. Ефективна робота морського транспорту є необхідним чинником становлення України як морської держави, розвитку її транспортної системи в цілому.             Повітряний транспорт не відіграє значної ролі в перевезеннях вантажів, але він поза конкуренцією за швидкістю доставки пасажирів на великі відстані. Крім високої швидкості, до переваг цього виду транспорту можна віднести незалежність від характеру місцевості, високу мобільність, можливість доставки вантажів і пасажирів у важкодоступні районі.

ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів (з використанням географічної карти).

  •  Яка довжина берегової лінії України?
  •  Які переваги, на вашу думку, має морський транспорт?
  •  Які країни мають вихід до Чорного моря?
  •  Які міста розташовані на р.Дніпро?

IV. Вивчення нового матеріалу, складання опорного конспекту уроку.

       Каботажний        Далекого плавання         (Порти однієї країни)     (Порти різних країн)

                    Водний транспорт

 Морський       Річковий

пароплавства:   порти:   природні шляхи:         штучні шляхи:                   - Черноморське             - Одеса                - річки                           - канали                 - Азовське                     - Іллічівськ          - озера                           - водосховища               - Українсько-          - Херсон         Дунайське            - Феодосія                      Порти              Київ, Дніпропетровськ, Запоріжжя,        Херсон, Черкаси, Кременчук

Повітряний транспорт – перевезення пасажирів, пошти, делікатних грузів, що швидко псуються.

Аеропорти:            1. Київ (Бориспіль);          2. Сімферополь;           3. Одеса;            4. Львів;            5. Донецьк;            6. Харків.

        Перспективи розвитку транспорту України

  1.  Покращення якості обслуговування підприємств та населення;
  2.  Покращення якості шляхів сполучення та підвищення їх пропускної здатності;
  3.  Оновлення рухомого складу та способів обробки вантажів;
  4.  Оптимізація транспортної мережі.

V. Закріплення матеріалу.

Рішення географічної задачі.

«Ланцюжок»           Учні поділяються на пари. Кожна пара отримує завдання і потім по черзі відповідають на запитання, аргументуючи його.

Яким видом транспорту доцільно перевезти такі вантажі, враховуючи при цьому і маршрут, і відстань?          1. Ранні овочі з Каховки (Херсонська область) – до Києва;    2. Кам`яне вугілля з Антроцита (Луганська область) – до Києва;   3. Фотоплівку з Шостки (Сумська область) – до Мелітополя;   4. Будівельні  матеріали з Костополя (Рівненська область) – до Лубен (Полтавська область);           5. Свіжу журавлину з Ковеля (Волинська область) – до Харкова;   6. Пшеницю з Ізмаїла (Одеська область) – до Угорщини;    7. Глинозем із Південної Америки до Миколаїва;     8. Сталь із Маріуполя – до Великобританії.

VI. Підведення підсумків уроку, виставлення оцінок.

VII. Домашнє завдання.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

74455. Система юридической науки 29.74 KB
  Система юридической науки. Правовая наука представляет собой сложную и развитую систему многообразных знаний о государстве и праве об их историческом развитии и современном состоянии разделенных на отдельные обособленные массивы отрасли правовой науки. Отрасль правовой науки это знания о закономерностях действующих в обособленной сфере политикоправовой практики которые характеризуются логической непротиворечивостью и целостностью как правило на уровне теории а также представляют устойчивый интерес для правовой науки и...
74456. Современная западноевропейская правовая наука 18.77 KB
  Современная западноевропейская правовая наука попрежнему находится в состоянии прогрессивного развития совершенствования чему во многом способствуют постоянно возрастающие потребности общества и государства в обеспечении устойчивого правопорядка и создании надежных гарантий реализации и защиты права и свобод личности. В числе ведущих направлений развития современной правовой науки можно выделить:...
74457. Современный этап развития российской правовой науки 14.63 KB
  Современный этап развития российской правовой науки. Современный период российской правовой науки берет начало с 1991 г. В современный период занятие научными исследованиями проблем правовой науки является практически частным делом ученогоправоведа. Интенсивно развивается наука конституционного права предметом исследований проводимых представителями этой науки выступают проблемы и закономерности формирования и функционирования системы федеральных органов государственной власти роль конституционного правосудия в деле защиты Конституции РФ...
74458. Стадии правового исследования 43 KB
  На стадии целеполагания решаются главные вопросы научного исследования: что подлежит исследованию; какие позитивные результаты можно ожидать по его завершении; с помощью каких методов могут быть получены ожидаемые результаты. С учетом результатов целепологания исследователь должен трезво оценить свой творческий потенциал и быть уверенным в том что его способностей знаний и навыков владения научными методами исследования вполне достаточно для успешного завершения планируемого исследования. Подготовительная стадия научного...
74459. Уровни и формы знаний юридической науки 53.5 KB
  Знания об объекте правовой науки образует ее эмпирический уровень а знания о предмете теоретический уровень. При этом эмпирический уровень знания об объекте правовой науки формируется на начальных этапах познания тогда как теоретические знания составляют конечную цель и наиболее высокий результат научного познания. Вся объективная реальность представленная в объекте правовой науки исследуется ученымиправоведами а результаты исследований составляют содержание эмпирического уровня науки.
74460. Философский как основа методологии правовой науки. Общие философские методы научного познания 14.65 KB
  Общие философские методы научного познания. Гносеология или теория познания это учение об условиях о сущности и границах познания. Основу теории составляют проблемы соотношения субъекта объекта и содержания познания. Логика учение о последовательном и упорядоченном мышлении его элементах и общих методах познания.
74461. Функции юридической науки 50 KB
  Основные направления воздействия правовой науки на другие сферы гражданского общества понимаются как функции. Теоретико-методологическая функция правовой науки характеризуется тем что теоретические знания о государстве и праве и методы их познания выступают основой последующих исследований проблем данной науки обеспечивают получение новых достоверных знаний о политикоправовых явлениях и процессах. Практическая функция выражается в глубоком научном обосновании правовой наукой политикоправовой практики формулировании...
74463. Понятия и их дефиниция. Правила определения понятий 15.29 KB
  Понятия и их дефиниция. Объективной основой понятия могут выступать конкретные явления процессы их отдельные свойства компоненты связи которые в логике обозначаются общим понятием предмет. Содержание понятия составляет совокупность признаков благодаря которой осуществляются обобщение и выделение предмета. Это понятия правонарушение правоотношение норма права.