56531

Розв’язування трикутників

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета уроку: формувати навички і вміння з розв’язування трикутників. Час виконання 1 Організаційний момент 7хв 2 Актуалізація опорних знань 7хв 3 Розв’язування вправ 16хв 4 Самостійна робота 10хв 5 Підсумок уроку 5хв...

Украинкский

2014-04-07

685 KB

1 чел.

Тема уроку: Розв’язування трикутників.

Мета уроку:  формувати навички і вміння з  розв’язування трикутників. Стимулювати мовну, пізнавальну активність. Формувати математичну компетентність. Стимулювати інтерес до предмету.

Тип уроку: застосування знань

Обладнання: мультимедійна система, презентація до уроку, учнівська презентація, картки з завданнями для самостійної роботи, перфокарти для усної роботи.

№ п/п

Етапи уроку

Час виконання

1

Організаційний момент

7хв

2

Актуалізація опорних знань

7хв

3

Розв’язування вправ

16хв

4

Самостійна робота

10хв

5

Підсумок уроку

5хв

                                                     Хід уроку.

                                           Організаційний момент

Вступне слово вчителя.

Продовжуючи працювати над темою: «Розв’язування трикутників» я пропоную  провести сьогодні урок швидкої радіолокаційної допомоги. Справа серйозна і вимагає знань, уваги, відповідальності і згуртованої праці.Для того щоб урок пройшов успішно, пропоную діяти за планом:

  1.   Пройти курсову підготовку.

2.    Провести тренування.

3.    Провести самостійну  навігаційну роботу.

4.    Заповнити картки радіонавігатора.

5.    Підвести підсумок роботи.

- Чи всі готові до роботи?

Курсову підготовку проведе заздалегідь підготовлена команда.

Учні виступають з доповідями і демонструють слайди.

     1учень.

 В 1887 році німецький фізик Генріх Герц розпочав експерименти, з ходом яких відкрив існування електромагнітних хвиль, передбачених теорією Джеймса Максвелла. Герц навчився генерувати і вловлювати електромагнітні радіохвилі і виявив, що вони по-різному поглинаються і відбиваються різними матеріалами.  Це дало змогу в відносно однорідному середовищі відшукувати «дефекти», визначати  положення їх  за допомогою відбитих від них  радіохвиль. ( Дефекти - це в повітрі літаки, в морі -  кораблі, в деталях - тріщини, тощо.)

                                                                                                                                  1

2учень.

 Так виникла – радіолокація. Радіолокація - (від лат radio – випромінювати location - розташування) - галузь науки і техніки, предметом вивчення якої є  спостереження різноманітних об'єктів радіотехнічними методами: їх виявлення, визначення місцезнаходження, швидкості, тощо.

Один із перших пристроїв, призначених для радіолокації  об’єктів( радар) продемонстрував 26 лютого 1935 р. шотландський фізик Роберт Ватсон-Ватт, який приблизно за рік до цього отримав перший патент на винахід подібної системи.

3 учень.  

Якщо не заглиблюватися в надра  фізики, то для нас на сьогодні  достатньо знати що існують:

1.Радіолокаційна станція (радіолокатор, радар, РЛС) - пристрій (зі змінним місцерозташуванням) для спостереження за об‘єктами. Може бути установленою на борту літака, корабля, підводного човна, інкасаторської машини, тощо.

2. Радіолокаційний маяк (радіомаяк) - радіостанція з відомим місцерозташуванняи, що випромінює радіосигнали, по яким визначається напрямок на  радіомаяк і відстань до нього від радіолокаційної станції.

 3. Азимут предмета— кут між площиною меридіана точки спостереження і вертикальною площиною, що проходить через предмет і дану точку. Кут між площинами вимірюється

лінійним кутом, промені якого перпендикулярні прямій перетину площин і має назву – радіопеленг.

  Радіопеленг - кут α, який утворюється географічним меридіаном і напрямком  від радіомаяка   на радіолокаційну станцію, що розташована на об'єкті (кораблі, літаку, машині…).

   Можемо підсумувати розповідь.

                                                                                                                                                                                                                           

                                                                                                                                                      2

         Актуалізація опорних знань

Зараз ви отримаєте перфокарти, які необхідно заповнити, щоб з’ясувати,чи готові ви для подальшої роботи.

Обміняйтеся роботами і перевірте правильність заповнення порівнюючи з записами на дошці.

                           Розв’язування вправ.

Ви всі були уважними слухачами підготовчих курсів, і настав час застосувати свої знання.

Вам пропонуються деякі галузі застосування радіопеленгу:

  1.  в морській навігації;
  2.  в повітряній  навігації;
  3.  в сейсмології;
  4.  в роботі  МНС(міністерство надзвичайних ситуацій);
  5.  в  пошуку корисних копалин;
  6.  в роботі ВТК(відділ технічного контролю)                                                3

Вам потрібно обрати три з них  для спільного тренування, коментованого розв’язку відповідних задач   на дошці.   Інші три ви повинні будете опрацювати в  групах.  Умови задач.    №1-6

         4

            5

Учні об’єднуються в  три групи. Кожна група отримує задачу. Розв’язують колективно, але кожен учень з групи повинен вміти пояснити розв’язок запропонованої задачі, бо відповідають «ланцюжком», і представники інших груп можуть задати запитання будь-кому.

                             Самостійна робота

Ви відпрацювали навички при фронтальному і груповому розв’язуванні вправ. Настав час перевірити, як же кожен з вас може працювати самостійно.

Учням пропонується заповнити  «картку радіонавігатора» - розв’язати  задачі за готовими рисунками.. Учні працюють самостійно і отримують оцінку ( з урахуванням активності на попередніх етапах уроку).

                                                   Підсумок уроку.

На жаль, час зупинити неможливо. Урок добігає кінця. Ми добре попрацювали і час підводити підсумки.

Учням пропонується дати відповідь на запитання:

  1.  Що нового ви дізналися?
  2.  Які теореми і геометричні факти вам допомагали  в роботі?
  3.  Де можна застосувати знання з теми: “Розв'язування трикутників?
  4.  Які ще сфери застосування радіолокації вам відомі?
  5.  Що сподобалося?
  6.  Над чим потрібно попрацювати?

Домашнє  завдання носить творчий характер. Учні повинні скласти і розв’язати по дві задачі на практичне застосування теми «Розв’язування трикутників»

                                                                                                                                  6


α


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

83164. Обзор средств создания интерактивных трехмерных объектов в веб- и мультимедиа-среде 4.58 MB
  Попытки создания систем такого рода были. Но их постигали коммерческие неудачи. Причинами которых можно считать то, что изначально ставились технологические, а не маркетинговые задачи. Разработчики стремились удовлетворить собственные амбиции и любопытство и не думали о целесообразности, о прикладном применении дальше.
83165. ОЦІНКА АДЕКВАТНОСТІ І ТОЧНОСТІ ТРЕНДОВИХ МОДЕЛЕЙ 333 KB
  Перевірки адекватності Гаусової моделі. Перевірка адекватності моделі. Тому завдання попереднього вивчення і створення математичної моделі обєктів стало однією з центральних задач оптимального керування. Ідентифікація є процесом побудови математичної моделі обєкта адекватній обєктові з точністю до заданого критерію.
83166. БУХГАЛТЕРСКИЙ УЧЕТ ОСНОВНЫХ СРЕДСТВ 200 KB
  Целью курсовой работы является изучить теоретический материал, действующие в настоящее время нормативные акты в сфере учета основных средств, быть в курсе последних изменений законодательства, проанализировать на примере деятельность предприятия в данной области бухгалтерского и финансового учета.
83167. Определение доходов и расходов. Их состав и классификация 160 KB
  Уверенность в этом возникает в случае если организация получила в оплату актив либо отсутствует неопределенность в отношении получения актива; право собственности владения пользования и распоряжения на продукцию товар перешло от организации к покупателю или работа принята заказчиком услуга оказана...
83168. Государственная политика различных стран в области заработной платы 167.5 KB
  В данной работе рассмотрены социальные аспекты государственной политики на рынке труда, проблемы и основные тенденции изменения уровня жизни населения как необходимый критерий повышения доходов и заработной платы; проанализирована динамика основных показателей уровня жизни населения, как доходы, расходы, заработная плата...
83169. Финансовый рынок и финансовые институты 226 KB
  Понятие финансового рынка и его инфраструктура Финансовый рынок совокупность отношений связанных с оказанием и потреблением финансовых услуг а также выпуском и обращением финансовых инструментов; это совокупность рыночных институтов механизм перераспределения капитала между кредиторами и заёмщиками при помощи посредников на основе спроса...
83170. Технические и точные нивелиры 657.15 KB
  Устройство нивелира относительно простое. На рисунке 1 изображена классическая конструкция. Трубы А, помещается на подставку В, неподвижно скрепленную со стержнем С. Параллельно трубе крепится цилиндрический уровень D. Стержень входит в подшипник головы инструмента E, что позволяет инструменту вращаться вокруг своей оси.
83171. Боестолкновение с войсками Золотой Орды. В период с 1327 до нашествия Тамерлана 43.3 KB
  Осенью 1326 года тверской князь Александр Михайлович получил от монгольского хана Узбека ярлык на великое княжение Владимирское. Приблизительно через год в Тверь с большой свитой приехал Шевкал (Чолхан или Щелкан), двоюродный брат Узбека. Он поселился в княжеском дворце, выгнав оттуда Александра...