56534

Трикутник. Перша і друга ознаки рівності трикутників

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Перевірка домашнього завдання Після чого обирається по одному учневі з кожного ряду які отримують по 1 листку з 10ма твердженнями інша частина учнів виконують на місцях аналогічне завдання. Ні слайд 2 На домашнє завдання учням було задано вправи на знаходження градусних мір...

Украинкский

2014-04-07

8.2 MB

50 чел.

Тема: Трикутник. Перша і друга ознаки рівності трикутників.

Мета:

  •  навчальна: дати учням уявлення про трикутник як частину життя людини, ознайомити з особливостями рівних фігур, познайомити з основними поняттями пов’язаними з трикутником та безпосередньо з ознаками рівності трикутників;
  •  розвивальна: розвивати всі види розумової діяльності, просторове бачення предметів, пізнавальний інтерес;
  •  виховна: розширювати загальну ерудицію учнів, інтелектуальну, вольову розумову діяльність, впливати на розвиток найкращих рис особистості.

Обладнання: моделі трикутників та рівних фігур, презентація, роздатковий матеріал.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

Структура уроку

  1.  Організаційний момент.
  2.  Перевірка домашнього завдання.
  3.  Формулювання мети і завдань уроку. Активізація навчальної діяльності.
  4.  Вивчення нового матеріалу.
  5.  Закріплення нових знань і вмінь учнів.
  6.  Формування навичок практичного характеру.
  7.  Контроль засвоєння матеріалу (гра).
  8.  Підсумок уроку.
  9.  Домашнє завдання.

Хід уроку

  1.  Організаційний момент.

Привітання з учнями, перевірка присутності дітей і готовності до уроку.

Вступне слово вчителя.

У вступному слові формулюю тему уроку. Сьогодні продовжуємо знайомство з ще майже незвіданими для вас просторами країни Геометрії. Цитую давньогрецького поета Нівена: “Математику не можна вивчати, спостерігаючи, як це робить сусід”. Закликаю учнів висловити свої думки стосовно цього виразу.

 (слайд 1)

  1.  Перевірка домашнього завдання

Після чого обирається по одному учневі з кожного ряду, які отримують по 1 листку з 10-ма твердженнями, інша частина учнів виконують на місцях аналогічне завдання. Також, кожному учневі роздаються по 10 наклейок з написами Так та Ні. Дана вправа допоможе перевірити теоретичні знання учнів. Якщо учень вважає, що прочитав істинне твердження приклеює картку з написом Так, у іншому ж випадку – Ні.

Після виконання вправи перевіряємо правильність.

Так - Ні

1. Трикутник – це фігура, яка складається з трьох точок і трьох відрізків. (Ні)

2. Відрізок, який сполучає вершину трикутника з серединою протилежної сторони називається медіаною. (Так)

3. Трикутник називають рівнобедреним, якщо в нього всі сторони рівні. (Ні)

4. Перпендикуляр, що проведений з вершини трикутника до протилежної сторони називаєтьсябісектрисою. (Ні)

5. Трикутник називають рівностороннім, якщо в нього дві сторони рівні. (Ні)

6. Сума кутів трикутника дорівнює . (Так)

7. Будь-яка сторона трикутника більша від суми двох інших його сторін. (Ні)

8. В рівнобедреному трикутнику кути при основі рівні.(Так)

9. Зовнішній кут трикутника дорівнює сумі двох кутів трикутника, не суміжних з ним. (Так)

10. Трикутник може мати не один прямий або тупий кут.(Ні)

 (слайд 2)

               

           На домашнє завдання учням було задано вправи на знаходження градусних мір кутів, та довжин сторін трикутників. Правильність виконання перевіряємо так: на дошці прикріплена заготовка з темою уроку, кожна буква теми заклеєна наклейкою з градусними мірами кутів та деякими довжинами. Учні зачитують відповіді знайдених кутів та сторін і у випадку існування такої відповіді відкриваємо наклейки. Після  прочитання усіх відповідей отримаємо тему сьогоднішнього уроку.

3. Формулювання мети і завдань уроку. Активізація навчальної діяльності.

         Нагадую учням, що вони тільки почали знайомитися з курсом геометрії і ще не зазирнули у всі її глибини. Після чого формулюю мету уроку та завдання.

  1.  Вивчення нового матеріалу.

Щоб встановити рівність двох трикутників, треба переконатися, що трикутники суміщаються при накладанні, або що всі відповідні сторони і відповідні кути у них рівні. На практиці приходимо до висновку, що це доволі незручно. Тому користуються ознаками рівності трикутників, за якими можна встановити рівність трикутників, знаючи рівність деяких їх відповідних елементів.

Теорема(ознака рівності трикутників за двома сторонами і кутом між ними) Якщо дві сторони і кут між ними одного трикутника дорівнюють відповідно двом сторонам і куту між ними другого трикутника, то такі трикутники рівні.

 (слайд 3)

Теорема(ознака рівності трикутників за стороною і прилеглими до неї кутами) Якщо сторона і прилеглі до неї кути одного трикутника дорівнюють відповідно стороні й прилеглим до неї кутам другого трикутника, то такі трикутники рівні.

 (слайд 4)

(в залежності від рівня розвитку класу вчитель вирішує сам чи варто проводити доведення теорем).

Щоб довести рівність двох трикутників:

  1.  виділіть їх на малюнку;
  2.   доведіть, що дві сторони і кут між ними одного трикутника дорівнюють відповідно двом сторонам і куту між ними другого трикутника. Або що сторона і прилеглі до неї кути одного трикутника дорівнюють відповідно стороні й прилеглим до неї кутам другого трикутника;
  3.  зробіть висновок: трикутники рівні за першою чи другою ознакою рівності трикутників.

  1.  Закріплення нового матеріалу.

Розв’язуємо усно, разом:  (слайд 5)

Учні розв’язують самостійно:   (слайд 6)

Розв’язуємо усно, разом:  (слайд 7)

Учні розв’язують самостійно:   (слайд 8)

Розв’язуємо усно, разом: (слайд 9)

Учні розв’язують самостійно:   (слайд 10)

  1.  Формування навичок практичного характеру.

Для контролю вчитель може використати математичний диктант, який діти ж і перевірять працюючи в парах. Кожному варіанту треба заповнити відповідну таблицю:

(слайд 11)

(слайд 12)

  1.  Контроль засвоєння матеріалу (Гра «Естафета»)

Для перевірки засвоєння матеріалу учням пропонується гра. Спочатку потрібно визначити послідовність згідно якої учні обиратимуть для себе задачу, для цього використаємо просту задачку.

(слайд 13)

Коли було визначено послідовність, на екрані з’являється головна сторінка нашої гри. Квадратики з цифрами означають номер задачі. Коли учень вибрав номер за гіперпосилання переходимо на слайд цієї задачі. Якщо учень відповів правильно, то йому зараховується бал, і можливість вибору завдання передається наступному учневі, згідно зайнятого місця у «простій задачці». Якщо ж учень відповів не правильно то надається можливість відповіді іншим учням.

 (слайд 14)

(слайд 15)

(слайд 16)

(слайд 17)

(слайд 18)

(слайд 19)

(слайд 20)

(слайд 21)

(слайд 22)

  1.  Домашнє завдання.

(слайд 23)


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

24962. Договор хранения 72.5 KB
  Договор хранения Сложность и особенность хранения как обязательства по оказанию услуг заключается в двойственной природе данного договора. По договору хранения одна сторона хранитель обязуется хранить вещь переданную ей другой стороной поклажедателем возвратить эту вещь в сохранности: односторонний безвозмездный и реальный договор. В бытовой сфере где отношения сторон хранения продолжают носить личнодоверительный характер указанная элементарная конструкция может найти применение хотя и в этой сфере ее значение падает поскольку и на...
24963. Договор аренды 57 KB
  Договор аренды По договору аренды имущественного найма арендодатель обязуется предоставить арендатору имущество за плату во временное владение и пользование или во временное пользование. Договор аренды консенсуальный возмездный взаимный и двусторонний. В настоящее время объектами аренды могут быть земельные участки и участки лесного фонда. Единственным существенным условием договора аренды в силу требования закона является условие о предмете аренды.
24964. Договор аренды транспортных средств 43 KB
  Договор аренды транспортных средств Выделение договора аренды транспортного средства в качестве отдельного вида договора аренды продиктовано особенностями его предмета транспортного средства. По второму признаку аренда конной повозки с неизбежностью будет отнесена к аренде движимой вещи но не к аренде транспортного средства. Закон регламентирует две разновидности договора аренды транспортного средства: 1 аренда транспортного средства с предоставлением услуг по управлению и технической эксплуатации; 2 аренда транспортного средства без...
24965. Аренда недвижимости 56 KB
  По договору аренды предприятия в целом как имущественного комплекса используемого для осуществления предпринимательской деятельности арендодатель обязуется предоставить арендатору за плату во временное владение и пользование земельные участки здания сооружения оборудование и другие входящие в состав предприятия основные средства передать в порядке на условиях и в пределах определяемых договором запасы сырья топлива материалов и иные оборотные средства права пользования землей водой и другими природными ресурсами зданиями...
24966. Договор строительного подряда. Понятие и предмет договора 70.5 KB
  Договор строительного подряда. По договору строительного подряда одна сторона подрядчик обязуется в установленный договором срок построить по заданию заказчика определенный объект либо выполнить иные строительные работы а другая сторона заказчик обязуется создать подрядчику необходимые условия для выполнения работ принять их результат и уплатить обусловленную цену п. основной отличительный признак договора строительного подряда характер работ и особая область в которой они осуществляются. Следовательно выполнение монтажных работ...
24967. Сравнительная характеристика договоров поручения, комиссии и агентского договора. Значение этих договоров 55.5 KB
  Сравнительная характеристика договоров поручения комиссии и агентского договора.971 ГК легальное определение дра поручения. и фактических действий; 2 длящийся харр; 3 агент действует либо от своего имени и за счет принципала модель отношений дра комиссии либо от имени и за счет принципала модель отношений дра поручения но при этом агентский договор никогда не носит личнодоверительного характера. деятти хотя бы одним из его учв поручение всегда возмездно если только в самом дре не предусмотрено иное; 3 отношения учв...
24968. Государственный контракт на выполнение подрядных работ для государственных нужд 54.5 KB
  Заказчик уполномоченный орган вправе размещать заказ путем проведения закрытого конкурса аукциона исключительно в случае размещения заказа на поставку товаров выполнение работ оказание услуг сведения о которых составляют государственную тайну. При этом создание комиссии по размещению заказа определение начальной цены контракта предмета и его существенных условий утверждение проекта контракта конкурсной документации документации об аукционе определение условий торгов и их изменение осуществляются заказчиком уполномоченным органом а...
24969. Договор займа и кредитный договор 36 KB
  Договор займа и кредитный договор 1. Понятие Договор займа кредитный договор и договор факторинга оформляют единые экономические кредитные отношения. По договору займа одна сторона заимодавец передает в собственность другой стороне заемщику деньги или другие вещи определенные родовыми признаками а заемщик обязуется возвратить заимодавцу такую же сумму денег сумму займа или равное количество других полученных им вещей того же рода и качества абз. Эта сделка: односторонняя заемщик обязан возвратить сумму займа а займодавец имеет...
24970. Кредитный договор 50.5 KB
  Именно поэтому закон говорит о предоставлении кредита в виде денежных средств п. Вознаграждение кредитору определяется в виде процентов начисленных на сумму кредита за все время его фактического использования. Обязанности заемщика состоят в возврате полученного кредита и уплате предусмотренных договором или законом процентов за его использование. Законом определяется момент исполнения заемщиком обязанности по возврату суммы кредита п.