56537

Трикутники

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Вісім параграфів підручника геометрії 7-го класу знайомлять нас з трикутниками, їх властивостями. Сьогодні на уроці ми узагальнимо і систематизуємо знання про трикутник, повторимо все, що вивчили, і таким чином підготуємося до контрольної роботи.

Украинкский

2014-04-07

67 KB

3 чел.

Тема:  Трикутники

Мета:

узагальнити та систематизувати знання з теми;

розвивати вміння учнів застосовувати знання з теми до розв’язування з задач;

розвивати творче та логічне мислення;

підвищувати інтерес до геометрії;

виховувати культуру спілкування.

Тип уроку:   узагальнення знань та вмінь  учнів.

Обладнання:  картки плакати з усними задачами, картки з логічними задачами, малюнки для демонстрації.

Додаткове обладнання:

Над шкільною дошкою висить плакат з висловом:

«Міцні знання з теми «Трикутники»» - це один з ключів до успіху у вивченні геометрії

ХІД УРОКУ

  1.  Вступне слово вчителя.

Вісім параграфів підручника геометрії 7-го класу знайомлять нас з трикутниками, їх властивостями. Сьогодні на уроці ми узагальнимо і систематизуємо знання про трикутник, повторимо все, що вивчили, і таким чином підготуємося до контрольної роботи.

Урок проведемо у форму уроку-бенефісу, а саме – свята Трикутника. А тому розв’язування задач і весь урок буде хвалою трикутників.

З геометричних фігур найпростішою фігурою є трикутник. Яке означення трикутника? (відповідають учні).

Релігія стверджує, що трикутник – це символ бога, «яко верховного геометра». Згідно з біблійними твердженнями, Бог – триликий (Бог – син, Бог – отець, Бог – святий дух). І не лише трикутник, але й число три вважають священним.

  1.  Наше ж сьогодні свято ведуть три учні (представлення учнів).

Перший учень говорить: «Розпочинаємо свято парадом трикутників».

(Виходять шість учнів з плакатами, на яких зображені трикутники: рівносторонній, рівнобедрений, різносторонній, гострокутний, тупокутний, прямокутний.). Перший учень представляє трикутники за сторонами і кутами, а учні, які показують власне трикутники, дають означення трикутників і формулюють їх властивості.

Другий учень говорить: «Вся або майже вся геометрія з часів «Начал» Евкліда спирається на «трьох китах» - трьох ознаках рівності трикутників. Давайте їх пригадаємо (відповідають учні). А тепер пропоную усні вправи на застосування ознак рівності трикутників. (Завдання підготовані на дошці у вигляді відривного календаря, листками якого є картки-плакати з задачами).

Задача1.

Чи рівні    АВС і   СРА?

Задача 2.

Чи рівні   СNK    і   KFM?

Задача 3.

Чи рівні    АВС   і   СВО?

Задача 4.

Чи рівні     АВО   і         РСО?

Задача 5.

Чи рівні     КВС   і        ВКF ?

  1.  Розв’язування задач.

Третій учень надає слово учням, які представляють рівнобедрений та прямокутний трикутники. Вони пропонують свої задачі за готовими рисунками на дошці. Всі учні записують розв’язання в зошитах.

  1.  Кут при основі рівнобедреного трикутника дорівнює 72°. Знайдіть кут при вершині.

  1.  Знайти кут рівнобедреного трикутника, якщо кут при вершині в три рази більший за кут при основі.

  1.  Один з гострих кутів прямокутного трикутника на 34° менший від другого. Знайдіть ці кути.

  1.  У прямокутному трикутнику АВС гіпотенуза  АВ дорівнює 38 см, а  кут В = 60°. Знайдіть катет ВС.

 

  1.  Групова робота. Клас розділяється на три групи. Кожна група отримує задачі, над розв’язанням яких міркує вся група (10 хв) з наступним розв’язанням їх на дошці одним із учасників групи, решта учнів записують розв’язання у зошиті.

Група перша.

Який трикутник треба взяти, щоб після проведення в ньому одного відрізка отримати всі відомі види трикутників: рівносторонній, рівнобедрений, різносторонній, прямокутний, гострокутний?

Група друга

Як провести одну лінію в довільному трикутнику, щоб розділити його на чотири фігури?

Третя група

Довжина однієї сторони трикутника 6,31м, другої – 0,82м. Яка довжина третьої сторони, якщо відомо , що вона складає ціле число метрів?

Відповіді до задач:

1. В прямому трикутнику з гострим кутом 30° провести медіану із вершини прямого кута.

2. вписати коло в довільний трикутник.

3. 6 м або 7м (скористатися нерівностями трикутника).

  1.  Демонстрація малюнків-прикладів трикутників.

Перший учень говорить: «Геометричні фігури ми можемо спостерігати скрізь і навіть у мистецтві» (і наводить приклади на малюнках).

Другий учень говорить: «Проходять століття, але роль геометрії в архітектурі не зменшилася. Вона як і раніше залишається її «граматикою». У наш час нових технологій архітектура творить нестандартні архітектурні форми, пов’язані з трикутником». (Демонструю малюнки).

  1.  Підсумок уроку.

Вчитель підводить підсумок уроку та оцінює учнів.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

77327. DATAFLOW BASED DISTRIBUTED COMPUTING METHODS. SYSTEM PROTOTYPE 20.5 KB
  Different methods re pplied to simplify the progrmming nd execution of prllel progrms. On the one hnd universl tools for utomtic progrm prlleliztion both for execution on shred memory nd for multicomputer systems re being developed. The gol of tht design is to simplify prllel progrm development but without significnt loss in the effectiveness of the progrm codes execution. Term tsk nmes the progrm which reds during its execution the dt items with specific nmes from storge nd s the result...
77328. IMPROVING THE DEVELOPMENT OF VISUALIZATION SOFTWARE 30.5 KB
  Visuliztion helps to interpret results of vrious stges of clcultions. However there is problem of developing of visuliztion tools exist. To explin tht lets see which types of visuliztion tools re: Universl visuliztion systems cpble to disply visul objects of vrious clsses.
77330. Возможности оценки сложности параллельного программирования 71.5 KB
  Утверждение о том, что параллельное программирование сложно, стало общим местом в соответствующей специальной литературе еще с 80-ых годов XX века. Вместе с тем, необходимо разобраться, чем же оно сложно и как в этом плане соотносятся различные парадигмы параллельного программирования. Анализ сложности программирования полезен
77331. Веб-система визуализации, анализа и мониторинга работы программ 39.5 KB
  Визуализация процесса и параметров работы программ представляет известный интерес для разработчиков этих программ. В научном плане эти вопросы изучает область визуализация программного обеспечения которая особенно активно развивается на западе. Система предназначена для визуализации анализа и мониторинга работы программных комплексов включая и параллельные программы.
77332. EXECUTION TRACE VISUALIZATION FOR PARALLEL PROGRAMS 26.5 KB
  There re mny interesting systems bsed on execution trce visuliztion. In the report s the review of existing decisions s new pproches to development of execution trce visuliztion will be considered. However the min problem tht occurs when you develop trce visuliztion system is the huge nd evergrowing volume of dt to be nlyzed.
77334. «Хороший» интерфейс на основе жестов для манипулирования 3D-объектами и метод автоматической калибровки оптических камер 38 KB
  Интерфейс фонарика Поскольку любой манипулятор ограничивает набор возможных взаимодействий от него следует отказаться и осуществлять пользовательский ввод при помощи трёхмерных жестов. Данное устройство обладая шестью степенями свободы позволяет осуществлять ввод трёхмерных жестов являясь при этом простым в установке и использовании. В качестве дешёвого манипулятора для ввода трёхмерных жестов был выбран обыкновенный карманный фонарик.