56538

Рівність трикутників

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Учасники аукціону називаються аукціонерами людина яка проводить аукціон аукціоністом а товар - лотом. У ході продажу фігур лотів доведення рівності трикутників доцільно записувати на дошці щоб учні ще раз могли простежити відповідність...

Украинкский

2014-04-07

164.5 KB

0 чел.

                          

       Урок з    

   геометрії    

      у 8   класі

Тема:  Рівність трикутників

Мета уроку: систематизувати та узагальнити знання учнів із теми «Рівність трикутників»; формувати вміння та навички до розв’язування задач;закріпити вміння учнів розв’язувати задачі з використанням ознак рівності трикутників,властивості та ознаки рівнобедреного трикутника;означення прямокутного трикутника;розвивати логічне та образне мислення учнів.

Тип уроку: узагальнюючий урок

Обладнання: комп’ютер, проектор, роздавальний

                                матеріал.

                       

                    Хід уроку

Геометрія – правителька всіх розумових пошуків.

                                      М.В. Ломоносов

І. Організаційний момент.

 Учитель:  Уявіть собі, що ви на аукціоні.  І сьогодні замість уроку геометрії ми проведемо аукціон - розпродаж геометричних фігур. А яких фігур ви дізнаєтесь, якщо розшифруєте ребус.

       З˂НИК

Що таке аукціон? Аукціон – це публічний продаж майна. Учасники аукціону називаються аукціонерами, людина, яка проводить аукціон, - аукціоністом, а товар – лотом.

На аукціон надіслано кілька фігур.

Умова: хто одразу дає точне означення фігури, той її купує. Якщо в когось  будуть уточнення і доповнення, фігуру буде продано тому, хто закінчить повну відповідь. Отже, намагайтеся дати правильну відповідь. Бажаючі відповідати (тобто купити фігуру), піднімають руку. Хто перший піднімає руку – той починає. У ході продажу фігур (лотів)                   

доведення рівності трикутників доцільно записувати на дошці, щоб учні ще раз могли простежити відповідність рівних  кутів та рівних сторін і пригадати ознаки рівності трикутника. Усі фігури, що виставляються на продаж, слід зобразити заздалегідь на окремих альбомних листках, вирізати з цупкого паперу.

ІІ. Розпродаж геометричних фігур і задач.

    Аукціон розпочато. За кожен лот ви отримуєте по одному балу (трикутничку).

                                    Лот 1.

На продаж виставляється довільний трикутник. Дати означення.

                                                    А

                                                                                      С

                              В

                                Лот 2.

Продається гострокутний трикутник. Дати означення.

                               Лот 3.

Прямокутний трикутник. Дати означення.

         

                            Лот  4.

Рівносторонній трикутник. Означення.

                           

                            Лот 5.

Рівнобедрений трикутник. Дати означення.

                        

                           Лот 6.

  Продається трикутник з медіаною. Дати означення медіани.

                                 Лот 7.  

Продається пара  трикутників, які рівні за першою ознакою рівності.

Сформулювати першу ознаку рівності трикутників.

                              Лот 8.

Продаються трикутники, які рівні за другою ознакою рівності.  Сформулюйте її.

                             Лот 9.

Продаються два трикутники, які рівні за третьою ознакою рівності. Сформулюйте цю ознаку.

    

                         Лоти на два бали.

                               ЛОТ 10

А                   В        (∆АОС = ∆ДОВ) Які необхідно

        О                дані, щоб довести, що АС = ВД .     

 С            Д      

                            ЛОТ  11                               

                 А                           В

                                               

     Д                                С     ˂ДАС=˂ВСА, ˂ДСА=˂ВАС,

                                                   АД = ВС.

Які необхідно дані, щоб довести, що  ˂Д=˂В

                      Лоти на  10 балів.

                                ЛОТ 12.

                                          В

 

               А                                               С

          Дано:  ˂ВАМ=˂САМ, ˂АМВ=˂АМС

         Довести: ˂СВМ=˂ВСМ

                            ЛОТ 13

  В                      Д           Дано:АВ=СД, АО=СО,

                                                                                                                     ˂ЕАВ=˂КСД

                                                                                                   Довести: АВО=СДО

    Е        А        О       С            К  

                                            ЛОТ  14

                  Задача про острів  (11 балів )

 Стоячи на березі озера Світязь, туристи мають визначити довжину острова, що знаходиться посередині озера. Для цього  на березі вони забили кілки і протягнули шнур КL. На прямій KL знайшли точки М і N такі, що прямі АМ і ВN перпендикулярні до прямої KL ( точки А і В – кінцеві для острова ). Потім знайшли точку О, що є серединою MN, і таку точку С, що точки  В, С і О лежать на одній прямій. Аналогічно знайшли точку Д. Вони вважають, що відрізок СД  дорівнює  Довжині острова АВ. Доведіть, що туристи вибрали правильний спосіб розв’язування цієї практичної задачі.

              

                                                                    

                           А                     В         L      В                       L                            

 N

                М                                                                                                                                                                            

 К                    C                 Д   

        

         ІІІ.   Хвилина  відпочинку

                    

                         «КРОСВОРД»

  1.  Кут градусна міра якого дорівнює 90
  2.  Фігура, що складається з трьох точок, які попарно сполучаються.
  3.  Відрізок, який сполучає вершину трикутника із серединою протилежної сторони.
  4.  Трикутник, у якого всі сторони рівні.
  5.   Кут, зображений на малюнку.

 

6.Відрізок АВ, зображений на малюнку.

                 А

                               

                           В

   7.Кути 1 і 2, зображені на малюнку.

                                              1

       

                                              2                

8.Трикутник у якого дві сторони рівні.

9. Кут градусна міра якого менша за 90 градусів.

ІV.        Робота з підручником.

Чотири учні отримують індивідуальні картки із задачами. Інші розв’язують задачі  із підручника на два варіанти.

V.  Підсумок уроку.

Ось уже підійшов до кінця наш аукціон. На сьогоднішньому аукціоні ми з вами «купили» дуже корисних лотів ( ознак рівності трикутників.)

VI.  Домашнє завдання.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

4436. Ультрозвуковая мойка деталей 141.5 KB
  Ультрозвуковая мойка деталей. Качество моечно-очистных работ в большой мере определяет надежность отремонтированных автомобилей, агрегатов, их узлов и деталей. Так, например, неудаленная из водяной рубашки двигателя накипь нарушает тепловой режим ег...
4437. Электрические сети и системы учебное пособие 2.63 MB
  Введение При выполнении курсового проектирования по дисциплине Электрические сети и системы студенты закрепляют, углубляют и обобщают теоретические вопросы и практические навыки проектирования, расчета и анализа режимов электрических сетей. Общая за...
4438. Центральные банки 126 KB
  Центральные банки Правовой статус Центральных банков Взаимоотношения Центральных банков и органов управления государством Цели, задачи и функции Центральных банков Особенности структуры и деятельности Центральных банков разны...
4439. Товароведение и экспертиза текстильных и одежных товаров, обуви и пушно-меховых товаров 287 KB
  Экспертиза ковров и ковровых изделий по структуре полотен. Классификация ковров и ковровых изделий по способам производства При экспертизе изделия должны быть учтены соответствие физико-механических показателей нормам технической документации соот...
4440. История развития телекоммуникаций. 521 KB
  История развития телекоммуникаций. Понятие сообщения, сигнала, канала и системы связи. ЕАСС-единная автоматизированная система связи. ВУСС-взаимно-увязанная система связи. Связь-в широком смысле представляет собой передачу различного типа сообщени...
4441. Двухсекционный трёхэтажный жилой дом (план этажа одной секции) 872.5 KB
  Исходные данные: Двухсекционный трёхэтажный жилой дом (план этажа одной секции) 1.Строительные размеры: а = 5,4м б = 3,9 м. 2.Высота этажа – 2,7 м. 3.Наружные стены (схема 4) Материал: плотность r, кг/м...
4442. Формирование товарной и ассортиментной политики предприятия 136 KB
  Введение В условиях рыночных отношений особое место занимает маркетинг как система управления производственно-сбытовой деятельностью фирмы, нацеленная на эффективное удовлетворение потребительского спроса. Именно здесь нужна товарная политика, т.к. ...
4443. Системы смазки и охлаждения в поршневых компрессорах 1.39 MB
  Системы смазки и охлаждения в поршневых компрессорах Цель: Изучить системы смазки и охлаждения в воздушных компрессорах общего назначения, выполнить расчёт концевого воздухоохладителя. Смазка компрессоров 1 Системы смазки компрессоров и смазочные ма...
4444. Организационные формы управления инновационной деятельностью фирмы 77.5 KB
  Организационные формы управления инновационной деятельностью фирмы Формы организации научно-технической деятельности. Развитие интегрированных систем управления инновационным процессом. Подразделения развития новых продуктов. ...