56554

Інформаційна система

Конспект урока

Педагогика и дидактика

А поруч з капітаном в компютерному крузі Помічники чудові його надійні друзі Хоч інформатику вони не так довго вивчають Про файли та курсори все необхідне знають Команда друга теж до змагань готова Там хлопці працьовиті їм невідома втома...

Украинкский

2014-04-07

50.5 KB

1 чел.

Підсумковий урок- турнір з інформатики у 9-му класі.

Урок по темі « Інформаційна система».

Мета уроку

Навчальна: в ході уроку повторити та закріпити основні знання та вміння, навички отримані на уроках.

Виховна:

Формувати пізнавальний інтерес, виховувати почуття « ліктя» та поведінку на змаганнях

Розвиваюча:

Розвивати пізнавальну зацікавленість, планувати проблемні ситуації

Тип уроку: урок узагальнення знань.

Форма уроку: урок-турнір

Обладнання:

Девіз уроку:           « Ты программистом можешь и не быть,

но пользователем быть обязан!»

За тиждень до уроку клас ділиться на 2-3 команди.

                                                    Хід уроку.

1.Оголошення та представлення команд.

 ( Дані про команди заносяться у комп’ютер).

Ведучий:

Знайомтеся з командами:

Їх сьогодні у нас дві

Команда перша та міцна,

____________ - команди голова

А поруч з капітаном в комп’ютерному крузі

Помічники чудові, його надійні друзі

Хоч інформатику вони не так довго вивчають,

Про файли та курсори все необхідне знають

Команда друга теж до змагань готова

Там хлопці працьовиті, їм невідома втома,

І капітан всім знайома _________ пречудова

Бажаю всім командам успіху й удачі,

Тож слухайте уважно питання і задачі!

( Можна використати ребуси. Команди представляють назву своєї команди, що закодована у вигляді ребуса. Суперники повинні відгадати назву)

1.Розминка команд.

Ведучий

Ось конкурс перший – розминкою він зветься.

Кожній команді по три питання задається.

Команди ставлять питання. За кожну правильну відповідь 1 бал.

Питання для розминки.

І команда

1. Назвіть і покажіть найдавніший обчислювальний прилад. ( Пальці)

2. Цей англійський математик ще у 1947 р. розробив алгебру логіки – закони, за якими працює ЕОМ. Назвіть його ім’я  ( Джордж Буль)

ІІ команда

Назвіть  повне ім’я математика, який придумав так звану аналітичну машину. ( Чарлбз Бебідж)

Першим у світі програмістом вважають Аду Лавлейс. Коли йде мова про неї, часто згадують видатного англійського поета Джорджа Байрона. Чому? ( Ада Лавлейс – дочка Байрона)

2. Конкурс « Кодувальників»

2.Розкодувати слова, в кожній групі слів визначити зайве та взяти з нього вказану за номером букву. З отриманих букв скласти слово.

1.чеервінст, кеди ста,сорцепро – 1 літера

2. тормоні, килонко, ракенс – 3 літера

3. віаралатук, крофомін, ритерпн – 1 літера

4. таскеди, маши, тукларавіа – 4 літера

5. чуваконапич, рекболт,  тикжойсд – 2 літера

Вінчестер, дискета, Процесор;

Монітор, колонки, скАнер;

Клавіатура, мікрофон, Принтер;

ДисКета, миша, клавіатура;

НАкопичувач, трекбол, джойстик

ПАПКА

3. Конкурс « Терміни»

1.Скласти за алфавітом список термінів, що стосуються будови комп’ютера…

( апаратна частина, блок живлення, вінчестер, відеопам’ять, дисководи, звукова плата, контролери, кеш-пам'ять,  мікропроцесор, порти, постійна пам'ять, тактовий генератор, таймер,  системні шини).

4. Літературна пауза

    Ще запитання маємо.

Вірші для вас читаємо,

Хоч трохи незвичайні,

Нехай же відповідь дадуть:

У чому і яка тут суть?

1. В комп’ютері, як   і в людини

В роботі органи єдині –

Скажіть тоді, що серцем

В комп’ютерних відсіках зветься? ( Хард- диск, англ.  Heard – серце)

2.Хто хоче щось запам’ятати,

В блокнот свій може записати

Комп’ютер теж немов блокнот-

Не має з пам’яттю турбот.

А як називають комп’ютер-блокнот? ( Ноут бук)

З ним справу має архітектор,

з ним справу має будівельник

хто за комп’ютером працює,

до нього теж давно вже звик

скажіть, про, що іде тут мова –

назвіть одне англійське слово (  Windows)

4.У їдальні, в ресторані

Зразу це почуєш ти

І в комп’ютері також це

Легко можемо знайти

Про, що йде мова? ( Меню)

5. Конкурс капітанів    « Наведіть порядок!»

1.Розташуйте ці деталі за розмірами, починаючи з найменшої:

1. Материнська плата

2. Дисковод

3. Мікропроцесор

4. Корпус системного блоку

Мікропроцесор, дисковод, материнська плата, корпус

2. Розташуйте елементи бази комп’ютерів за часом їх створення

1.Транзистори

2.Мікропроцесори

3.Інтегральні схеми

4.Радіолампи

Радіолампи, транзистори, інтегральні мікросхеми, мікропроцесори

3.Які величини вимірюються в таких одиницях:

А)Мегагерц –

1.Швидкість доступу до необхідного місця на диску для зчитування або запису інформації

2.швидкість доступу до оперативної пам’яті

3. тактова частота процесора

Б) байт, кілобайт…

1.швидкість передачі інформації

2.кількість інформації

3.Чутливість сканера

В) дюйм

1.розмір символів

2.розмір жорстких магнітних дисків

3. розмір файлів

Г) Піксель:

1.роздільна здатність сканера

2.розмір символів

3.розмір зображення

6. Конкурс « Хто кращий суфлер»

Один гравець команди отримує картку з термінами і жестами намагається пояснити гравцям своєї команди слова записані на картці.

Клавіатура, процесор, комп’ютерний вірус, мишка, пам'ять, зависання комп’ютера…

7.Гонка за лідером.

На запитання  починає відповідати та команда, яка протягом гри набрала найменшу кількість балів.

Клавіша призначена для закінчення введення команди?  ( Enter)

Принтер з високою якістю та швидкістю друку? ( Лазерний)

Пам'ять для збереження інформації, що обробляється? ( оперативна)

Головна плата комп’ютера?  ( материнська)

Які складові системного блоку відповідають за відео та звук? ( звукова та відео карта)

Найменша одиниця вимірювання інформації ( біт)

Основна характеристика запам’ятовуючих пристроїв? ( об’єм пам’яті)

Призначення клавіші Ins? ( зміна режимів вставки-заміни)

Типи ручних маніпуляторів? ( миша, джойстик, трекбол)

Клавіша призначена для переміщення на кінець поточного рядка? (End).

8.Фінал.

(Підбиття підсумків гри. Привітання команди переможця. Подяка всім учасникам гри.)

(Готується текст усіх можливих фіналів у залежності від переможця)

Як швидко час спливає!

І сумніву немає,

Що нам пора вже назвати

Змагання результати.

Ще багато питань вам можна було б задати

Та обмежує нас час!

Команда________________ стала переможницею в нас

І цей диплом почесний

Призначено для вас!

Тому, що здобули перемогу і в фіналі інформатику вивчати

Продовжуйте й надалі.

Команда переможців отримує медалі. ( Можна повісити на шию шоколадні медальки)

Всі добре працювали,

Хоча команда __________ трішечки відстала

На спогад про цю зустріч

Одержуйте призи.( Команда, яка програла отримує в’язку бубликів).

Бажаю всім присутнім

успіхів і вдачі,

Сідайте за комп’ютер

Розв’язуйте задачі!


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

85086. Средства индивидуальной защиты. Средства защиты органов дыхания 38.3 KB
  Средства индивидуальной защиты Цели урока. Изучить: классификацию средств индивидуальной защиты средства защиты органов дыхания. Изучить устройство и правила пользования индивидуальными средствами защиты кожи. Возможности некоторых индивидуальных средств защиты органов дыхания по защите от опасных веществ и атмосферных примесей.
85087. Организация и проведение аварийно-спасательных работ в зоне ЧС 38.11 KB
  После применения противником ОМП или крупной техногенной аварии с выбросом в окружающую среду радиоактивных ядовитых опасных биологических веществ образуется очаг поражения. В первый момент после аварии обычно непонятно каков масштаб ЧС какое вещество особенно опасно и что конкретно угрожает людям оказавшимся в очаге поражения. Поэтому все спасательные и иные мероприятия в районе ЧС начинаются с разведки очага поражения. Для чего нужна разведка вообще в том числе в войсках ГО Какую информацию можно получить при проведении разведки...
85088. Организация гражданской обороны в общеобразовательных учреждениях 37.48 KB
  Главными задачами Гражданской обороны в школе считаются: обеспечение готовности школы к действиям по защите учащихся и постоянного состава администрация учителя и специалисты учебновспомогательный персонал в условиях чрезвычайной ситуации в мирное время; организованный переход с мирного на военное положение; приобретение знаний и практических навыков по сохранению жизни и здоровья в различных чрезвычайных ситуациях; увеличение запасов имущества Гражданской обороны и средств индивидуальной защиты. Начальником гражданской...
85089. Сохранение и укрепление здоровья — важная забота каждого человека и всего человечества 41.73 KB
  Что позволит сберечь его здоровье. Многие люди считают что здоровье гражданина дело сугубо личное. Отвечая на вопросы постарайтесь использовать свой жизненный опыт Как вы понимаете термин здоровье человека Есть ли какиелибо объективные показатели здоровья Если есть назовите их. Для чего нужно здоровье человеку с точки зрения личной жизни А с точки зрения общества Из чего складывается здоровье человека Есть ли какието показатели здоровья помимо физических Что такое общественное здоровье Как оно связано с личным здоровьем...
85090. Инфекционные заболевания, их классификация 53.65 KB
  Инфекционные болезни человека одно из проявлений такого загрязнения. Инфекция от средневекового латинского слова infectio заражение внедрение и размножение в организме человека или животного болезнетворных микроорганизмов сопровождающееся комплексом реактивных процессов; завершается инфекционным заболеванием бактерионосительством или гибелью микробов. Инфекционные болезни заболевания вызываемые болезнетворными микроорганизмами которые передаются от зараженного человека здоровому. Способность некоторых возбудителей длительное...
85091. Здоровый образ жизни, понятия и определения, составляющие ЗОЖ 39.74 KB
  Здоровый образ жизни понятия и определения составляющие ЗОЖ. Познакомить учащихся и закрепить имеющиеся знания о здоровом образе жизни роли питания как составляющей здорового образа жизни. Противостоять им может только одно средство здоровый образ жизни. Что такое здоровый образ жизни Из каких составляющих он состоит Какое место в здоровом образе жизни занимает правильное питание Что вы понимаете под правильным питанием Относится ли к этому понятию только определенное сочетание продуктов Попробуйте сформулировать понятие...
85092. Биологические ритмы. Общие понятия. Влияние биоритмов на работоспособность человека 37.05 KB
  Влияние биоритмов на работоспособность человека. Ответьте на вопросы: Что такое здоровый образ жизни Какую роль он играет в жизни человека От каких факторов он зависит Какие составляющие он в себя включает На что он направлен Какую роль играет в здоровом образе жизни здоровое питание В чем заключается здоровое питание Что такое культура питания К соблюдению каких правил она сводится Назовите основные правила здорового питания. Усталость особенно сильно влияет на человека если его повседневный ритм жизни не удобен для его...
85093. Увольнение с военной службы и пребывание в запасе 47.5 KB
  Увольнение с военной службы и пребывание в запасе. Изучить порядок увольнения с военной службы и прохождение службы в запасе. Согласно Федеральному закону О воинской обязанности и военной службе военная служба подразделяется на военную службу по призыву по контракту и военную службу в запасе. Военнослужащий запаса тот же гражданский человек так же работает занимается бизнесом получает от этого доход который дает ему средства к существованию на него не распространяется действие общевоинских уставов над ним нет командиров он не может...
85094. Общевоинские уставы Вооруженных сил Российской Федерации — закон воинской жизни 43.44 KB
  Общевоинские уставы Вооруженных сил Российской Федерации закон воинской жизни. Изучить структуру и содержание общевоинских уставов. Ознакомиться с историей создания уставов в России. О воин службою живущий Читай устав на сон грядущий И утром ото сна восстав Читай внимательно устав Конечно это типичный образец армейской сатиры но зерно истины в нем есть.