56555

Ігровий турнір «Через гру до безпеки життя»

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Та команда котра першою правильно виконає завдання отримує 3б. Що ускладнює виконання кладки взимку низька температура снігопади ожеледь використання додаткового обладнання та інструментів Гра Піраміда...

Украинкский

2014-04-07

202 KB

0 чел.

                Ігровий турнір «Через гру до безпеки життя»

                                                                Підготувала класний керівник 9 класу

                                                                Водянської загальноосвітньої школи

                                                                І-ІІІ ступенів № 11 Добропільської

                                                                міської ради Донецької області

                                                                Гладун Наталя Вікторівна

2013 рік

                Ігровий турнір «Через гру до безпеки життя»

Мета уроку: повторити загальні правила охорони праці, їх використання при

виконанні різноманітних робіт, визначитися з їх

                       значенням в сучасному житті;

                       розвити інтерес до різних професій, здібності швидкого техно-

                       логічного мислення та прийняття вірного  рішення проблеми;                         

                       розвивати відповідальність, вміння працювати в колективі,

                       уважність. Виховувати любов до праці, розвивати у учнів   

                       розумові та творчі здібності, уміння, навички з метою  

                      орієнтації їх на свідомий вибір майбутньої професії.

Форма проведення:  Ігровий турнір «Через гру до безпеки життя»

Дидактичне забезпечення уроку: назва уроку, ілюстративний матеріал,                

макети, схеми, секундомір, маркери, ватмани, мультимедійний   

                       проектор, презентація.

ХІД УРОКУ:

1.Організаційний момент: привітання, перевірка присутніх – 2хв.

2.Відновлення в памяті учнів раніше одержаних знань – 3хв.

  а)що таке техніка безпеки?

  б)види інструктажів  

  в)що таке охорона праці?

  г)причини травматизму

  д)проф. захворювання

  є)причини й види ураження електричним струмом

  ж)причини пожежі

3.Повідомлення теми і мети уроку – 1хв.

4.Проведення гри

  Столи зсовують так, щоб всі учасники команди сиділи за одним столом. Клас поділяється на три групи приблизно однакових за рівнем знань. У кожній вибирається капітан і консультант. Консультант займається із слабшими учнями команди.

Гра «Хід конем » - 5хв.

У табличці зашифровано висловлювання, пов’язане із безпекою життя; ходити можна згідно з ходом коня, як у грі в шахи:

сім

Ві

Бере

один

Раз

дріж

бог

тому що

же

відм

Ір

ого

Бер

ежен

сім

ві

та

роб

за

Бере

пен

сам

один

раз

дріж

бог

тому що

гав

же

відм

так

ір

ого

ого

ні

бер

куку

лен

ус

ва

ми

ежен

 

«Гонка за лідером» - 15хв.

  На столі у вчителя лежать карточки з питаннями. Учасники по черзі вибирають карточки, пишуть завдання на дошці і всі 3 команди виконують це завдання.  Відповідь записують маркером на ватмані і вивішують відповідь на дошку. Та команда, котра першою правильно виконає завдання, отримує -3б.

Кожне питання оцінюється по 0,3б.

1.Що контролює комісія з охорони праці?

  (дотримання законодавства про робочий час, вихідні, відпустки,організацію

та проведення інструктажів, санітарно-гігієнічні умови, забезпечення

спецодягом, охорона праці жінок та неповнолітніх)

2.Що вміщує первинний інструктаж?

  (проводить вчитель або виконавець робіт, організація і технології                     виконання робіт, права, посадові обов’язки та відповідальність при виконанні, організація робочого місця)

3.Які випадки підлягають обліку та розслідуванню?

  (випадки, що сталися на території підприємства)

4.Електрозахисні засоби

  (основні-інструменти з ізолюючими ручками, діелектричні рукавиці; попереджувальні плакати)

5.Охорона праці на відкритому повітрі або в неопалюваних будинках

  (зимовий спецодяг)

6.Що ускладнює виконання кладки взимку?

   (низька температура, снігопади, ожеледь, використання додаткового обладнання та інструментів)

Гра «Піраміда»

Кожна команда повинна побудувати піраміду зі слів, пов’язаних із джерелами потенційної небезпеки за визначений час. Кожна сходинка – слово, яке на літеру більше за попереднє. Наприклад:

Лід

Гриб/опік

Крига/струм

Пожежа/травма

Конкурс ораторів

В якості домашньої підготовки пропонується тема для висвітлення, приміром, Інструктаж з безпеки життєдіяльності «Знай і виконуй завжди».

Морський бій «Відстоювати  професію …» - 10хв.

   Кожна команда за 3 хвилини відповідає на питання. За кожну правильну відповідь – 0,4б.

1 команда:

1.Види інструктажів

2.Який струм найбільш небезпечний для людини?

3.Тривалість робочого часу за неділю не перевищує..?

2 команда:

1.Форма акта при нещасному випадку з учнями

2.Розділення робочого часу

3.Можна закапувати людину у землю при ураженні електричним струмом?

3 команда:

1.Тривалість робочого часу для робітників від 16 до 18 років

2.Можна тушити бензин, газ, диз. паливо водою?

3. Що треба робити, коли одяг спалахнув.

5.Підведення підсумків. Всі результати занесені в протокол

   

ПРОТОКОЛ РЕЗУЛЬТАТІВ

ІГРОВОГО ТУРНІРУ «Через гру до безпеки життя»

№ команди

Гра

«Хід конем»

(2 бали)

«Гонка за

лідером»

(3 бали)

Гра «Піраміда»

(2 бали)

Конкурс ораторів

(1 бал)

Морський бій

«Далі, далі…»

(4 бали)

Загальний

підсумок

(12 балів)

 1 команда

 2 команда

 3 команда


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

78463. Синдром дыхательной недостаточности. Основные причины ДН, клинические и функциональные критерии. Классификации различных видов ДН 128.5 KB
  Дыхательная недостаточность ДН тяжелое нарушение обмена дыхательных газов или состояние характеризующееся ограничением способности легких обеспечивать нормальный газовый состав артериальной крови. Факторы снижающие вентиляторное обеспечение: Нарушение механики дыхания обструкция ВП: Бронхиальная астма ХОБЛ; Деформация грудной клетки: Кифосколиоз травмы грудной клетки; Уменьшение объема легких: Пневмония интерстициальные поражения легких большой плевральный выпот; Нарушение функции диафрагмальных нервов: Синдром...
78464. Рестриктивный тип дыхательной недостаточности. Клинические и функциональные признаки, характерные для ДН рестриктивного типа 70 KB
  Рестриктивный тип ДН – вариант вентиляционной (гиперкапнической) ДН, характеризующийся снижением способности легких, грудной клетки или плевры к расправлению во время вдоха.
78465. Обструктивный тип дыхательной недостаточности. Клинические и функциональные признаки, характерные для ДН обструктивного типа 85 KB
  Встречается при: Хронический бронхит; Бронхиальная астма; Эмфизема; ХОБЛ; Синдром бронхиальной обструкции; Стенозы трахеи и крупных бронхов; Бронхоэктатическая болезнь; Причины сужения просвета бронхов: бронхоспазм; аллергический отёк; воспалительный отёк; инфильтрация слизистой оболочки бронхов; закупорка бронхов мокротой; склероз бронхиальных стенок; деструкция каркаса бронхиальных стенок; Патогенез: Сужение просвета бронхов является причиной роста сопротивления потоку воздуха в бронхах что в свою очередь приводит к снижению...
78466. Дыхательная недостаточность по смешанному типу. Клинические и функциональные признаки, характерные для ДН смешанного типа 86.5 KB
  Пневмосклероз различной этиологии; Обструктивный тип ДН: Хронический бронхит; Бронхиальная астма; Эмфизема; ХОБЛ; Синдром бронхиальной обструкции; Стенозы трахеи и крупных бронхов; Бронхоэктатическая болезнь; Развивается при длительном течении сердечнолегочных заболеваний; Диагностика: признаки ДН клиника; исследование ФВД характеризуется снижением практически всех показателей...
78467. Тяжелое течение острой дыхательной недостаточности: астматический статус. Принципы диагностики и лечения 98.5 KB
  Возросшее сопротивление воздухоносных путей преодолевается за счет больших колебаний внутриплеврального давления чрезмерно низкого на вдохе и очень высокого на выдохе что приводит к резкому увеличению работы быстрому утомлению и снижению функции дыхательной мускулатуры; Клиника: I стадия относительной компенсации: выраженный приступ удушья не купирующийся ранее эффективными ЛС; мучительный приступообразный кашель без мокроты; вынужденное положение больного; диффузный цианоз; потливость; возбуждение больного; перкуторно:...
78468. Тяжелое течение острой дыхательной недостаточности: острый респираторный дистресс-синдром взрослых (ОРДСВ). Причины ОРДСВ 124 KB
  Острый респираторный дистресссиндром ОРДС особая форма дыхательной недостаточности возникающая при острых повреждениях легких различной этиологии и характеризуется образованием в обоих легких диффузных легочных инфильтратов резким нарушением растяжимости легочной ткани развитием некардиогенного отека легких и выраженной гипоксемии резистентности к кислородотерапии.; При остром повреждении легкого происходит воспаление = Скопление активированных лейкоцитов и тромбоцитов = Протеолитические ферменты Простагландины Активные...
78469. Тяжелое течение острой дыхательной недостаточности: кардиогенный отек легких. Патогенетические и клинико-функциональные различия кардиогенного и некардиогенного отека легких 82.5 KB
  Патогенетические и клинико-функциональные различия кардиогенного и некардиогенного отека легких. Причины кардиогенного отека легких. Отек легких это острое состояние в основе которого лежит патологическое накопление внесосудистой жидкости в легочной ткани и альвеолах приводящее к снижению функциональных способностей легких.
78470. Клинико-рентгенологические признаки легочного инфильтрата. Наиболее частые причины легочного инфильтрата. Тактика ведения больных с легочным инфильтратом 102 KB
  Легочной инфильтрат - клинико-рентгенологический признак воспалительного изменения легочной паренхимы за счет экссудативно-пролиферативных процессов, сопровождающихся потерей воздушности, эластичности и уплотнением структур легочной ткани.
78471. Классификация пневмоний. Критерии для постановки диагноза «пневмония». Оценка тяжести и прогноза исхода пневмонии по шкале CURB-65 97 KB
  Критерии для постановки диагноза пневмония. Классификация пневмоний Американского торакального общества 1993 г: Внебольничная пневмония ВП; Нозокомиальная внутригоспитальная пневмония НП; Аспирационная пневмония АП; Пневмония у лиц с тяжелым дефектом иммунитета; Типичные вызываются пневмотропными микробами; Атипичные вызываются внутриклеточными облигантами такими как вирусы хламидии микоплазмы клебсиеллы легионеллы и др.; Вторичные пневмонии: Застойная гипостатическая пневмония декомпенсация ХСН; Инфарктная...