56558

Турнір допитливих та кмітливих

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: закріпити знання з вивчених предметів; розвивати у дітей мовлення, пам'ять, кмітливість і старанність, уміння розгадувати ребуси, загадки; виховувати почуття відповідальності за команду.

Украинкский

2014-04-07

50 KB

1 чел.

       Тема: Турнір допитливих та кмітливих

Мета: закріпити знання з вивчених предметів; розвивати у дітей мовлення, пам'ять,  

           кмітливість і старанність, уміння розгадувати ребуси, загадки; виховувати  

           почуття відповідальності за команду.

Обладнання: Уривки казок, малюнки до казок, ребуси, картки із завданнями, аудіо  

           записи, магнітофон, призи

Хід заняття

 

 I.Організаційний момент

Звучить музика – відкриття гри

Доброго дня, шановні гості! Ми раді вітати Вас у нашій школі.

Вітаю усіх присутнім на сьогоднішньому «Турнірі допитливих та кмітливих»

У поєдинку беруть участь четвертокласники, зустрічайте команда «Бонжури» із 4-А та команда «Капітошки» із 4-Б. Команди у чесному поєдинку продемонструють свої знання, кмітливість, ерудицію, ну і, звичайно, неперевершені таланти!

І так, учасники, ви готові?

Отож, ми розпочинаємо інтелектуальне ток-шоу «Турнір допитливих та кмітливих»!

Переможців турніру визначить компетентне журі у складі:

Визначити черговість виступів учасників нам допоможе конкурс «Шифрувальник». Перед вами український алфавіт, де кілька літер позначені відповідною цифрою. Вам слід підставити до цифр літери  і назвати слово.

Солодка ягода

   5 1 5 4 6 1

м а л и н а

ІІ. Хід гри

І конкурс «Представлення»

Максимум конкурс – 5 балів

Ми уже познайомились із учасниками, і продовжимо змагання.

ІІ конкурс «Розминка» 

1 правильна відповідь – 1 бал

Скільки літер в українському алфавіті?(33)

Результат дії множення?(добуток)

Четвертий місяць року?(квітень)

Скільки сантиметрів в 1 км?(100000см)

Отруйна змія тропічних лісів? (кобра)

Слова, близькі за значення,різні за написанням?(синоніми)

Скільки всього десятків у числі 4793? (479)

Назва найбільшого океану?(Тихий)

найбільша планета сонячної системи. (Юпітер)

Він є і грецький, і кокосовий.(горіх)

«Обличчя» телевізора? (екран)

Скільки годин у 4 добах?(96)

Яке свято відзначається 9 травня?(День Перемоги)

частина слова, що стоїть перед коренем?(префікс)

Столиця нашої країни?(Київ)

Серце автомобіля.(двигун)

Кого називають «золотою рибкою» України?(Я.Клочкову)

Яку форму має Земля?(кулі)

Грошова одиниця України.(гривня)

Що означає англійське слово «бол»? (м’яч)

Головна героїня серіалу «Не родись красива»?(К.Пушкар.)

Антонім до слова радісний?(сумний)

Футболіст–однофамілець відомого укр.поета.(А.Шевченко)

Найбільша ягода?(кавун)

До якого роду належить слово «насіння»?(с.р.)

Пісні, якими закликають весну.(веснянки)

Що означає слово «козак»?(вільний)

На якому материку мешкають кенгуру?(Австралія)

Перший місяць навчального року?(вересень)

Український Кобзар?(Т.Г.Шевченко)

Обласний центр Волинської області?(Луцьк)

Скільки міліметрів у 1 м?(1000мм)

Яке свято відзначається 7 січня?(Різдво)

Вірші пише поет, а музику…(композитор)

Найменша у світі пташка.(колібрі)

Трійка коней пробігла 15 км. Скільки км пробіг кожен?(15)

І гриб, і хитрий звір?(лисичка)

Ім’я батька Буратіно?(Карло)

Хто врятував Дюймовочку від заміжжя з кротом?(ластівка)

Найвищі гори України?(Карпати)

Частина мови, що означає дію предмета?(дієслово)

Подруга Кая із казки «Снігова королева»?(Герда)

Скільки гравців у команді з футболу?(11)

Приміщення, де жили козаки.(курінь)

Продовж прислів’я: Правда солона, а брехня – (солодка)

Київ – це власна чи загальна назва?(власна)

Верхній пухкий шар землі?(грунт)

У якому виді спорту виступали брати Клички?(у боксі)

Київський князь, якого називали мудрим.(Ярослав)

Площа України?(603,7 млн км2)

ІІІ конкурс «Капітанський»

За 1 хв з поданих літер слід скласти якнайбільше слів:

Р С Е А П Н И Т О

 1 слово – 1 бал

        ІV конкурс «Підказка-казка»

І так, друзі, продовжуємо програму.

Запитань в нас великий запас

А для кого вони? Ну, звичайно, для вас

Я знаю, ви любите оповідання і казки,

Але на це завдання у мене є підказки.

1. Багатодітна мати проводить елементарний інструктаж з техніки безпеки.(4)

2. Антигерой удосконалює свою акторську майстерність, але поки що безрезультатно.(3)

3. Мати проводить повторний інструктаж. Майже пластична операція допомагає антигерою досягти мети.(2)

4. Антигерой гине жорстокою смертю. Родина возз’єднується.(1)

«Вовк і семеро козенят»

Ця історія не сталася б, якби доросла людина не загубила елемент одягу.(4)

Загублений предмет швидко знайшов нового господаря, але залишився на місці.(3)

далі відбуваються дива взаєморозуміння, взаємодопомоги та спілкування.(2)

Військо тварин перетворило загублену річ на гуртожиток.(1)

«Рукавичка»

1. Герої, які не мають між собою нічого спільного, потовари-шували.(4)

2. Щире ставлення одне до одного переростає в ідею влаштувати святковий обід.(3)

3. Далі один герой запрошує в гості іншого. Після щедрих пригощань гість залишається голодним, а хазяїн ситим.(2)

4. З того часу і донині вони вороги.(1)

«Лисичка і журавель»

1. Все почалось тоді, коли всі продукти  майже закінчилися.(4)

2. Головний герой, подорожуючи, легко вступає в контакт з незнайомими.(3)

3. Веселий характер хвалька і невихованість, як не дивно, рятують його від небезпеки.(2)

4. До загибелі призвела зіркова хвороба сольного співака. Дуже шкода, що друга особа не знає, що їжу треба ретельно пережовувати.(1)

«Колобок»

V конкурс «Показуха»

Для наступного конкурсу мені потрібен один доброволець від команди.

За 1 хв йому слід показати десять слів без допомоги слів та звуків, а лише використовуючи жести та міміку:

1 відгадане слово – 1 бал

          Співак                    вчитель

            їжак                      лисиця

           ножиці                   ручка

          ведмідь                    кіт

         кричати                  говорити

          дерево                    квітка

        Буратіно                 Колобок

       трикутник              прямокутник

           сніг                         дощ

VІ конкурс «Сніжки»

Зараз кожна із команд має можливість атакувати іншу підступними запитаннями, котрі слід було підготувати вдома.

10 секунд на роздуми

Правильна відповідь – 2 бали  

«Бонжури»

Який годинник показує точний час лише двічі на добу?(той, що стоїть)

Скільки людей тягнуло ріпку?(3)

Якої хвороби немає на землі?(морської)

Коли живе, то чорне, а як умре, то червоне.(рак)

Їде автобус, на дворі йде дощ. В автобусі 25 пасажирів. Водію автобуса 42 роки. Які номери у автобуса?(мокрі, бо йде дощ)

«Капітошки»

У бабусі Даші внук Паша, собака Дружок і кіт Пушок. Скільки у бабусі внуків?(1)

Що станеться з білою хустиною, якщо її занурити у Чорне море?(вона стане мокрою)

Скільки героїв зустрічав Колобок?(4)

Крапля чого вбиває коня?(нікотину)

Термометр показує плюс 150 С. Скільки градусів покажуть два таких термометри?

       ІІІ. Підсумок гри.

Доки журі підводить підсумки гри, для вас музична пауза:

Ось і закінчився наш турнір. І зовсім не хочеться прощатися. Мені залишається вам подякувати за активну та дружню участь, за відмінні знання

Нагородження

Музика


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

50661. Метод граничных испытаний на надежность элементов и устройств ИИС 84.5 KB
  Исходные данные Модель исследуемой системы: Максимальная стоимость дополнительных затрат Cmx = 25 у. Практическая часть График рабочей области РО и области безотказной работы ОБР для системы с исходными данными представлен на рис. 1 рабочая область и область безотказной работы для системы с исходными данными Графически вероятность безотказной работы можно вычислить как...
50662. Измерение шумов и помех в телекоммуникационных системах 124 KB
  На выходе блока питания. На выходе блока усилителя. На выходе псофометра. Среднеквадратичное значение на выходе псофометра.
50663. Исследование цепей согласования выходного усилителя мощности 816 KB
  Цель работы Освоение методики расчета и настройки по приборам цепей согласования усилителя мощности УМ. Схема принципиальная электрическая Расчет колебательной системы Экспериментальная часть 3 6 9 12 15 18 21 24 27 17 16. При определенном значении достигают максимального значения которое соответствует критическому режиму работы транзистора. При настройке в резонанс достигается минимальное значение и максимальные значения и .
50664. Метод последовательного анализа при испытании на надежность 86.5 KB
  В качестве результатов испытаний приведены статистика отказов и графики зависимости отказов от времени: 1я реализация № отказа Время отказа 1 305 2 683 ИСПЫТАНИЕ ЗАВЕРШЕНО Граница браковки: 52. 1 Зависимость числа отказов от времени для 1 реализации 2я реализация № отказа Время отказа 1 311 2 377 3 693 ИСПЫТАНИЕ ЗАВЕРШЕНО Граница браковки: 52. 2 ...
50665. Релігія в світовому культурно-історичному просторі 103.5 KB
  Світові релігії в культурно-історичному просторі. Естетичні канони й етична програма буддизму. Етико-естетичні концепції християнства. Естетичний вимір Корану як священної книги ісламу. Особливості мусульманського мистецтва...
50666. Частотные модуляторы 195 KB
  Схема принципиальная электрическая ЧМ автогенератора с варикапом Схема принципиальная электрическая ЧМ автогенератора с реактивным транзистором Расчет Экспериментальная часть Выводы В ходе лабораторной работы были исследованы частотно-модулированные колебания в ЧМ автогенераторе с варикапом и реактивным транзистором. В схеме с варикапом видно что: Уходит значение центральной частоты.
50667. Исследование компенсационных стабилизаторов напряжения 831 KB
  Входное напряжение при номинальном рабочем режиме схемы: Выходное напряжение при номинальном рабочем режиме схемы: Увеличенное входное напряжение: Выходное напряжение при увеличенном входном напряжении: Измерение выходного сопротивления Выходное напряжение стабилизатора с нагрузкой...
50668. Изучение методов структурного резервирования 96.5 KB
  Возможные типы резервирования: Общее нагруженное резервирование. Поэлементное нагруженное резервирование. Общее резервирование замещением. Поэлементное резервирование замещением.