56564

Велика літера у кличках тварин. Складання опису тварин

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета. Поглибити й розширити знання учнів про вживання великої літери на письмі; вчити писати клички тварин з великої літери; розрізняти назви тварин та їх клички; розвивати мовні вміння...

Украинкский

2014-04-07

40 KB

0 чел.

Кобернюк Ж.Г., вчитель початкових класів

Новомиколаївського навчально-виховного комплексу

«Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – дитячий садок»

Високопільського району Херсонської області

Велика  літера у кличках тварин.

Складання опису тварин

Інтегрований урок  української мови й трудового навчання в 2 класі

Мета. Поглибити й розширити знання учнів про вживання великої літери на письмі; вчити писати клички тварин з великої літери; розрізняти назви тварин та їх клички; розвивати мовні вміння; удосконалювати навички трудового навчання; виховувати любов до братів наших менших.

Тип уроку: поглиблення знань.

Обладнання: малюнки із зображенням  смайликів та тварин, конверти з словами,  пам`ятки, кольоровий папір, клей, ножиці, серветки, грамзапис.


Хід уроку

І. Організаційний момент.

Стали дітки, всі рівненько.

Посміхнулися гарненько

Настрій на урок взяли

Й працювати почали.

  1.  Хвилинка настрою.
  •  Діти, у вас на партах  лежать зображення  смайликів, ви повинні зобразити свій настрій.

(Діти, прикріплюють   свої смайлики на дошку. Вчитель  робить висновок про настрій учнів.)

  1.  Хвилинка очікування

«Цей урок навчить мене»:

міркувати;

ставити запитання;

писати слова;

висловлювати свої думки;

спілкуватися з друзями;

працювати творчо.

ІІ. Артикуляція опорних знань і мотивація навчання.

  1.  Перевірка домашнього завдання.

Усне опитування. Гра «Струмочок»

  1.  Робота в парах.

За 1 хв. до імені людей дібрати лагідні імена. Наприклад: Роман – Романчик, Ромчик, Ромочка  та інші…

  1.  Хвилинка каліграфії.
  2.  Бесіда.
  •  Поясніть написання слів.

Хлопчик (Д, д)митрик, (У, у)учитель (І, і)ван (С, с)тепанович,

(У, у)чень (Л, л)исиченко, (К, к)орова (З, з)ірка.

  •  У написанні яких слів у вас виникли труднощі?

ІІІ. Повідомлення теми й мети уроку

  •  Сьогодні на уроці ми з`ясуємо, як же правильно писати клички тварин та їх назви, й учитимемося їх розрізняти.

ІV. Робота над вивченням нового матеріалу.

1.Самостійна робота (вправа224)

  •  Зробіть висновок із виконаної вправи. Звірте його з правилом на с.105.
  •  Про що ви дізналися? А в чому полягає  різниця між назвою тварин та її кличкою?
  •  Що слід написати з великої літери – назву чи кличку?

 

2.Фізкультхвилинка

Три горобчики літали,

Хутко крильцями махали,

З вами ми швиденько встанемо -

Теж горобчиками станемо.

Раз, два, три. Чотири, п`ять,

Нумо ручками махати!

Помахали, помахали –

І бадьорішими стали.

Робимо вправи залюбки.

Будемо сильні, діточки!

  1.  Робота в групах. Гра «Мовне лото»

Повторення правил роботи в групах.

  •  Сміливо висловлюй свої думки.
  •  Пам`ятай, що ти маєш право на власну думку.
  •  Вмій обґрунтувати свою думку.
  •  Уважно слухай думку товариша.
  •  Не перебивай того, хто говорить.
  •  Правильна відповідь – запорука успіху групи.

Завдання. До малюнка тварин дібрати назву та кличку.

Перевірка виконаної роботи.

4.Хвилинка каліграфії.

5.Робота з текстом. Усно. (Вправа 226)

- Прочитайте виразно текст. Знайдіть зачин, основну частину, кінцівку.

- Які слова в тексті написані з великої букви? Поясніть.

- Які слова, близькі за значенням, можна дібрати  до слова приятелі? (Друзі, товариші).

V. Узагальнення й систематизація.

1.  Робота в групах. Хвилинка спілкування.

Завдання. Скласти усний опис тваринки. (У конверті малюнок тваринки).

VІ.   Студія «Веселі  пальчики». Іграшка зі смужок паперу.

1. Зараз ви створите свою улюблену домашню тваринку зі смужок паперу за зразком.

Придумаєте їй кличку.

2.Інструктаж з правил техніки безпеки при роботі з гострими предметами:

- не працюй тупими ножицями;

- не тримай ножиці кільцями вверх;

- не ріж  ножицями на ходу;

- передавай ножиці тільки в закритому вигляді, тримаючи їх за робочу частину;

- при роботі уважно слідкуй за лінією розрізу і за пальцями лівої руки;

- не клади ножиці на край парти.

3.Самостійна робота учнів.

Під час практичної діяльності звучить грамзапис.

4.Робота в парах

Скласти діалог між тваринками. 

VІІ. Підсумок уроку.

1.Рефлексія «Цей урок навчив мене …»

2.Підготовка до виконання домашнього завдання

- Сьогодні домашнє завдання ви одержите за варіантами:

І варіант – вправа 227;

ІІ варіант – вправа 232.

  •  Прочитайте завдання. Чи все зрозуміло?

VІІІ. Домашнє завдання

Правило на с.105; І варіант – вправа 227, ІІ варіант – вправа 232


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

65568. Застосування алопластичного матеріалу політетрафторетилену та одноповерхових швів за лікування свиней з пупковими грижами 702.5 KB
  Мета дослідження клініко-експериментально обґрунтувати застосування алопластичного матеріалу ПТФЕ для пластики грижових воріт та одноповерхових швів за герніотомії у свиней. Для досягнення поставленої мети необхідно було вирішити такі завдання: вивчити динаміку ранового процесу...
65569. Екологічні основи виробництва яловичини та механізми формування м’ясної продуктивності великої рогатої худоби 2.81 MB
  Мета дослідження виявити механізми реалізації генетичного потенціалу мясної продуктивності молодняку мясних і молочних порід та їх помісей за впливу кліматичних чинників західного Лісостепу України та розробити екологічні основи переходу до органічного виробництва яловичини.
65570. УДОСКОНАЛЕННЯ ДЕМПФУЮЧИХ ЯКОСТЕЙ РЕСОРНОГО ПІДВІШУВАННЯ ВІЗКІВ ПАСАЖИРСЬКИХ ВАГОНІВ 1.43 MB
  Виконання поставлених завдань неможливе за допомогою існуючого експлуатаційного парку пасажирських вагонів який фізично і морально застарів і не спроможний забезпечити в повному обсязі пасажирські перевезення як у внутрішньому так і в міждержавному сполученні.
65571. ВІКТИМОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ БОРОТЬБИ ЗІ ЗЛОЧИННІСТЮ У МІСЦЯХ ПОЗБАВЛЕННЯ ВОЛІ 180.5 KB
  В установах виконання покарань УВП Державної кримінальновиконавчої служби ДКВС України було зареєстровано більше 400 злочинів до 8 яких із загальної кількості були повязані з насильницькими діями щодо засуджених із боку інших осіб убивства нанесення...
65572. Розвиток сільськогосподарської дослідної справи з польового кормовиробництва в Україні (30-ті роки – кінець ХХ століття) 180 KB
  Основою продовольчої безпеки та державності України повинно стати високоефективне, збалансоване сільське господарство, яке забезпечуватиме виробництво продуктів харчування в обсягах достатніх для потреб населення країни та формування необхідного експортного потенціалу.
65573. ЯБЛУНЕВИЙ КВІТКОЇД У СХІДНОМУ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ. БІОЛОГІЯ, ЕКОЛОГІЯ І УДОСКОНАЛЕННЯ ЕЛЕМЕНТІВ ІНТЕГРОВАНОГО ЗАХИСТУ 458.5 KB
  Метою досліджень було уточнення видового складу садових довгоносиків біології та екології яблуневого квіткоїда встановлення динаміки його чисельності та шкідливості у східному Лісостепу України а також удосконалення елементів інтегрованого захисту яблуні у промислових насадженнях для отримання високого врожаю.
65574. ЗАКОНОМІРНОСТІ ТЕПЛО-МАСООБМІННИХ ПРОЦЕСІВ ТА УДОСКОНАЛЕННЯ ГАЗОГЕНЕРАТОРУ ВИРОБНИЦТВА ВОДНЮ З ВОДИ ІЗ ВИКОРИСТАННЯМ СПЛАВІВ 537 KB
  Розширення сфер застосування водню повязують з якісними змінами що відбуваються у даний час в хімічній машинобудівній металургійній промисловості та енергетиці. На даний момент сировиною для отримання водню є вуглеводні.
65575. ВПЛИВ ГЕОДИНАМІЧНИХ ЗОН ВУГЛЕНОСНОЇ ТОВЩІ НА ФОРМУВАННЯ ГЕОЛОГО-ЕКОЛОГІЧНИХ УМОВ ПРИ ЛІКВІДАЦІЇ ШАХТ 1.6 MB
  Разом з тим, при вирішенні такої актуальної проблеми вуглевидобувних регіонів України, як достовірне прогнозування негативних геолого-екологічних явищ і процесів, обумовлених ліквідацією шахт, подібні дослідження не отримали широкого поширення.
65576. ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ ДИДАКТИЧНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ МАЙБУТНІХ ВИКЛАДАЧІВ ВИЩИХ АГРАРНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ 213.5 KB
  Потреба в удосконаленні дидактичної компетентності власної педагогічної майстерності. Зовнішній чинник: потреба ВНЗ у викладачах з високим рівнем педагогічної майстерності Мета: сформувати дидактичну компетентність майбутніх викладачів аграрних ВНЗ Методологічні підходи...