57336

Правила дорожнього руху для пішоходів на багатосмуговій дорозі. Урок ОБЖ з використанням інтерактивних технологій

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: на основі набутих знань закріпити знання правил дорожнього руху; ознайомити учнів із елементами багатосмугової дороги; розвивати творчі здібності дітей уміння аналізувати мислити доводити думку; виховувати увагу спостереження.

Украинкский

2014-04-11

56 KB

11 чел.

Урок  ОБЖ з використанням інтерактивних

технологій.

6 клас

Тема: Правила дорожнього руху для пішоходів на багатосмуговій    

          дорозі.

Мета: -   на основі набутих знань, закріпити знання правил                      

               дорожнього руху;

  •  ознайомити учнів із елементами багатосмугової дороги;
  •  розвивати творчі здібності дітей, уміння аналізувати, мислити, доводити думку;
  •  виховувати увагу, спостереження.

Обладнання: ілюстрований матеріал, таблиці дорожніх знаків,                          

                        підручник, зошит.

Девіз: Про своє здоровя дбайте,

          Усі правила вивчайте,

          Знаки руху  пам’ятайте!

І. Організація класу. Привітання гостям.

Хід уроку

ІІ. Вчитель. Сьогодні ми продовжуємо працювати над темою „ Я пасажир та пішохід”. (Оголошує тему та план уроку)

План маршруту

  1.  Вікторина : про Правила дорожнього руху.
  2.  Робота над темою „Багатосмугова дорога”.
  3.  Підсумок – тест.

На цьому уроці будемо міркувати, співставляти, закріплювати, труднощі долати, щоб у подальшому про своє життя та здоровя дбати. У подорож – екскурсію вирушаємо до обласного центру.

В дорогу беремо: радість, веселість, успіх.

Тож будьмо веселі, радісні та успішні і відповідно клас поділено на сектори: 1 сектор – червоний – радісні;

               2 сектор – жовті – веселі;

               3 сектор – зелені – успішні.

Відповідно до свого настрою обираємо капітанів, які вестимуть вас, щоб подолати кілометри трас.

ІІ. Контроль, корекція, закріплення знань.

Розпочинаємо наш маршрут із Старту. Бажаємо всім успіху.

(На дошці елементи дороги з трьома зупинками, стартом, фінішем, прапорцем.)

Перший етап  - вікторина.

(Правила вікторини: учні слухають запитання, на партах знаходяться сигнальні карти, якщо учні готові відповідати то піднімають їх. За відповідь помічники вчителя кидають у спеціальні кишеньки кружечки:

за правильну відповідь – зелений кружок ( 3 бали);

неповну відповідь – жовтий (2 бали);

неправильну – червоний ( 1 бал).

На дошці плакат з назвами команд і кишеньками для кружечків

Радісні

Веселі

Успішні

 

Вчитель: нашими помічниками будуть учасники гуртка ЮІР.

    Щоб правильно відповісти на запитання вікторини, повторимо деякі правила для пішоходів.

( На дошку вивішуємо плакат)

Правила для пішоходів

  1.  Переходити дорогу потрібно лише на пішохідних переходах.
  2.  Не можна виходити на проїзну частину дороги.
  3.  Йти потрібно лише по тротуару або узбіччю назустріч руху транспорту.
  4.  Бути особливо обережним за несприятливих умов.

  1.  До яких категорій учасників дорожнього руху водії, пішоходи, пасажири зобов’язані бути особливо уважними? (інвалідів, пенсіонерів, дітей).
  2.  Який рух транспортних засобів установлено в Україні? (правосторонній)
  3.  Якої сторони тротуару,  ідучи,  повинні триматися пішоходи? (правої)
  4.  Як по іншому називаємо „Пішохідний перехід”? (зебра)
  5.  Як називається організована група людей які рухаються по проїзній частині? (колона)
  6.  Як називається т/з що призводиться в рух з допомогою двигуна? (механічний)
  7.  Як називається т/з з боковим причепом або без нього? (мотоцикл)
  8.  Як називається особа, що користується т/з і знаходиться в ньому, але не причетна до керування? (пасажир)
  9.  Як називається працівник ДАІ, що має відповідне посвідчення та екіпіровку і регулює дорожній рух? (Регулювальник)

Вчитель робить підсумок вікторини, а помічники працюють…

Вчитель. Першу зупинку ми пройшли. ( Рухає прапорець на карті).

Рухаємося далі.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу. 

Розповідь вчителя з елементами показу.

 На дошці плакат багатосмугової дороги.

а) Учні записують з яких елементів складається багатосмугова дорога.

 Багатосмугова дорога – частина території, в тому числі  в населеному пункті, призначена для руху транспортних засобів і пішоходів, з усіма розташованими на ній спорудами, та засобами організації дорожнього руху,

і обмежена по ширині зовнішнім краєм тротуарів чи краєм смуги відводу.

 Розділювальна смуга – виділений конструктивно або за допомогою суцільних ліній дорожньої розмітки елемент автомобільної дороги. Який розділяє суміжні проїздні частини.

 Узбіччя – виділений конструктивно або суцільною лінією дорожньої розмітки елемент автомобільної дороги, що прилягає до зовнішнього краю проїзної частини не призначений для руху т/з.

б) Коментар учнів до задачі на дошці з обговоренням видів пішохідних пішоходів

Вчитель. ЗАПАМ’ЯТАЙМО! Що безпечна відстань до т/з, що рухається

                першою смугою 50м, другою 100м, третьою 150м.

                Не можна переходити дорогу, побачивши автомобіль з

                сигнальним маячком, сиреною або той, що рухається надто

                швидко.

У ході роботи помічники додають по кружечку команді, учасники яких беруть участь в обговоренні.

ІV .Закріплення набутих знань.

 Вчитель. Ми пройшли другу зупинку. (Пересуває прапорець на плакаті)

Рухаємось далі вулицями Івано-Франківська .

( На плоскій поверхні плакати ситуативних задач, поруч додаткові елементи для розв’язання задачі, а також кубик для жеребкування).

Вчитель. Для вибору завдань капітани команд кидають кубик з кольорами. (Для обговорення дається 2 хвилини)

Команда, що готова до відповіді, подає відповідний сигнал.

Та команда, яка буде першою, отримує 1 зелений кружечок додатково.

За правильну відповідь -  зелений (3 б)

За неповну – жовтий (2 б)

За неправильну – червоний (1 б).

На столі плакати з трьома задачами і пересувними т/з:

1 задача – з багатосмуговою дорогою

2 задача – з залізничним переїздом

3 задача – переходу перехрестя.

Учні розв’язують задачі та коментують.

Вчитель робить підсумок…

V. Вчитель. Підходимо до фінішу. Де нас чекають тестові завдання.


                  

І. Назвати види громадського транспорту:

а) Тролейбус;

б) метро;

в) віз;

г) вантажівка;

д) трамвай;

е) автобус.

ІІ. Як здійснюються регулювання дорожнього руху в Україні?

ІІІ. Правильно з’єднати частини речення (відповідь – послідовність цифри і

     літери):

1. Переходячи багато смугову дорогу…;

2. Глянь праворуч, і якщо немає т/з…;

3. Подивись вліво…;

4. Якщо немає т/з, іди до роздільної смуги…;

5. Крокуй дальше.

IV. Напишіть алгоритм (послідовність дій) пасажира громадського

     транспорту.

А тепер визначимо переможця нашого уроку.

Помічники працюють, підраховуючи  бали, а в нас – руханка.

         ( Ураган для тих, хто під’їжджає до школи автобусом, маршруткою,

            рухається пішки).

 Помічника прошу подати картки для визначення кількості балів. На

кишеньках плаката записується кількість балів, що коментуються вчителем.

Підсумок вчителя.  У командах найактивнішим учням виставляються оцінки .

 

 Вчитель. І так, ми дійшли до фінішу. Але на цьому наш урок не закінчується. Продовженням нашого уроку є повсякденна дорога з дому до школи і навпаки. Тому, будьте завжди уважні, дотримуйтесь правил руху на дорозі.

VI. Домашнє завдання.

Скласти правила дорожнього руху для молодших школярів.

І на прощання з нашими гостями заспіваймо пісню.

Ми усі -  пішоходи,

Мрію маєм і нею живем.

Щоб були всі здорові,

Не зіткнулись машини ніде.

В різних землях, країнах,

На шосе, на стежинах,

Кожен, хто ходить скрізь по дорогах,

Правила вивчить завжди.

Пісню дружну пішоходів заспівай / 3 рази

І пишатиметься нами увесь край! / 3 рази

Вчитель. Дякую всім учасникам сьогоднішнього уроку.

                  І будьте здорові,

                  Живіть ви багато

                  І майте машини

                  У кожній ви хаті.

                  Та правила знайте

                  І знаки вивчайте,

                  Та гальмувати не забувайте!

                  

PAGE  4


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

80789. Дисциплинарная и материальная ответственность за экологические правонарушения 31.43 KB
  Материальная ответственность заключается в обязанности работника возместить в установленном порядке и в определенных размерах имущественный ущерб причиненный по его вине предприятию организации в результате ненадлежащего исполнения им своих трудовых обязанностей. Для привлечения работника к материальной ответственности необходимы следующие условия ее наступления: 1 причинение работником прямого действительного ущерба. Неполученные доходы улучшенная выгода взысканию с работника не подлежат ст.
80790. Административная ответственность за экологические правонарушения 35.2 KB
  Понятие и виды экологического вреда. Принципы и порядок возмещения экологического вреда Вред причиняемый нарушением правовых экологических требований называется в доктрине экологического права экологическим или экогенным вредом. Новым для российского экологического права элементом экологического вреда является моральный вред. Так как природа удовлетворяет эстетические духовные потребности человека уничтожение к примеру зеленых насаждений в городах также может рассматриваться как фактор причинения морального вреда и соответственно должно...
80791. Правовая охрана земель 36.31 KB
  Охрана земель осуществляется на основе комплексного подхода к земельным угодьям как к сложным природным образованиям и ставит следующие цели: предотвратить деградацию и разрушение земель другие неблагоприятные последствия хозяйственной деятельности путем стимулирования природоохранных технологий производства; обеспечить улучшение и восстановление земель подвергшихся деградации или нарушению; создать механизм учета и проверки экологического состояния земель ст. 100 Земельного кодекса РСФСР. Законодательством предусматривается...
80792. Правовая охрана недр 49.69 KB
  правовые меры охраны водных объектов Статья 55. Основные требования к охране водных объектов 1. Собственники водных объектов осуществляют мероприятия по охране водных объектов предотвращению их загрязнения засорения и истощения вод а также меры по ликвидации последствий указанных явлений. Охрана водных объектов находящихся в федеральной собственности собственности субъектов Российской Федерации собственности муниципальных образований осуществляется исполнительными органами государственной власти или органами местного самоуправления в...
80793. Правовые меры охраны морской воды 36.9 KB
  Конкретизированы экологически значимые виды деятельности которые могут ими осуществляться проведение исследований разведка и разработка добыча водных биологических ресурсов и других природных ресурсов внутренних морских вод и территориального моря а также другая деятельность в том числе с борта летательного аппарата. Экономические отношения по эксплуатации природных ресурсов внутренних морских вод и территориального моря строятся на основе принципов: платности пользования; ответственности за нарушения условий хозяйственной...
80794. Правовое регулирование охоты и рыболовства 34.38 KB
  Законодательство о рыболовстве и сохранении водных биоресурсов основывается на следующих принципах: 1 учет значения водных биоресурсов как основы жизни и деятельности человека согласно которому регулирование отношений в области рыболовства и сохранения водных биоресурсов осуществляется исходя из представлений о них как о природном объекте охраняемом в качестве важнейшей составной части природы природном ресурсе используемом человеком для потребления в качестве основы осуществления хозяйственной и иной деятельности и одновременно как об...
80795. Правовая охрана атмосферного воздуха 34.01 KB
  Это Федеральный закон Об охране атмосферного воздуха акты федерального уровня о санитарноэпидемиологическом благополучии населения об отходах и т. Российское законодательство об охране атмосферного воздуха базируется на принципах приоритета охраны жизни и здоровья человека обеспечения благоприятных условий для жизни труда и отдыха недопущения необратимых последствий загрязнения атмосферного воздуха для окружающей среды обязательности государственного регулирования выбросов загрязняющих веществ и вредных физических воздействий на...
80796. Правовая охрана памятников природы, редких и находящихся под угрозой исчезновения растений и животных 32.41 KB
  Природные объекты и комплексы объявляются памятниками природы федерального значения а территории занятые ими особо охраняемыми природными территориями федерального значения Правительством Российской Федерации по представлению федеральных органов исполнительной власти в области охраны окружающей среды. Природные объекты и комплексы объявляются памятниками природы регионального значения а территории занятые ими особо охраняемыми природными территориями регионального значения соответствующими органами государственной власти субъектов...
80797. Правовой режим государственных природных заповедников 30.95 KB
  Исторически заповедники первая форма особо охраняемых природных территорий. 8 Федерального закона Об особо охраняемых природных территориях принимает Правительство РФ по представлению специально уполномоченного на то государственного органа Российской Федерации в области охраны окружающей природной среды. Природные комплексы и объекты земля воды недра растительный и животный мир на территории государственных природных заповедников полностью изымаются из хозяйственного использования ст.