57361

Число і цифра 3. Порівняння чисел у межах 3. Написання цифри 3. Порівняння довжини й товщини предметів

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Скільки всього тварин Хто стоїть першим Хто стоїть останнім Хто стоїть під номером 1 Хто стоїть під номером 2 Назвіть сусідів їжачка. Хто сусід праворуч білочки Хто сусід ліворуч жирафа Хто є найвищим Хто є найнижчим Хто стоїть посеред тварин Гра Покажи не помились.

Украинкский

2014-04-11

35.5 KB

5 чел.

Урок 12

Тема. Число і цифра 3. Порівняння чисел у межах 3. Написання цифри 3. Порівняння довжини й товщини предметів

Мета:  показати, як утворюється число 3, вчити писати цифру 3; продовжити роботу над формуванням вміння у дітей співвідносити число й кількість предметів і навпаки; розвивати логічне мислення, спостережливість, увагу.

Обладнання:  предметні малюнки, набори геометричного матеріалу у дітей та вчителя, набори цифр.

Хід уроку

I. Актуалізація знань учнів

1. Повторення вивченого

• Лічба предметів за малюнками.

— Скільки всього тварин? Хто стоїть першим? Хто стоїть останнім? Хто стоїть під номером 1? Хто стоїть під номером 2? Назвіть сусідів їжачка. Хто сусід праворуч білочки? Хто сусід ліворуч жирафа? Хто є найвищим? Хто є найнижчим? Хто стоїть посеред тварин?

• Гра «Покажи, не помились».

Вчитель показує на картці певну кількість предметів, а діти показують картку з відповідною цифрою.

2. Веселі задачі на кмітливість

• Скільки кроків зробить горобець за 7 років? (Жодного, бо горобець не ходить, а стрибає.)

• На дубі 3 гілки, на кожній гілці — по 6 яблук. Скільки всього яблук? (На дубі не ростуть яблука.)

II. Вивчення нового матеріалу

1. Аналіз малюнків

— На нитку нанизували кульки. Скільки кульок ліворуч на першому малюнку? А праворуч? Як вийшло 2? Скільки кульок ліворуч на другому малюнку? А праворуч? Як утворили 3? (До 2 додали 1)

— З набору геометричних фігур утворіть кількості так, щоб їх було 1 фігура, 2 фігури, 3 фігури (фігури різні: квадрат, круг, трикутник).

— Отже, щоб отримати число 3, ми до 2 додавали 1.

2. Знайомство з цифрою 3

—Число 3 позначається цифрою 3. На що схожа цифра 3? Так, на букву З. Число три вам добре відомо: три кольори у світлофора, у кожної пори року по три місяці. 

Перші цифри — дві сестри,

Ось і третя — цифра три.

Третю — третій із значків —

Складемо із двох гачків.

3. Порівняння груп предметів

На картках по 2, по 1, по 3 предмети. Діти порівнюють кількості предметів. На дошці з’являються записи:

1 < 2, 1 < 3, 2 < 3, 3 > 2, 3 > 1, 2 > 1, 3 = 3.

4. Робота в зошиті

Письмо цифри 3.

— Цифра 3 складається з двох елементів: двох малих правих півовалів. Починаємо писати вище середини клітинки у верхньому куті, ведемо заокруглення вгору, прописуючи малий правий півовал до середини клітинки, не відриваючи руки, пишемо вниз більший за верхній правий півовал до нижньої сторони квадрата, де заокруглюємо ліворуч до середини нижньої сторони клітинки.

5. Фізкультхвилинка

Ми писали, ми трудились, наші рученьки втомились.

А щоб гарно написати, треба пальці розім’яти.

Руки кілька раз тріпнемо і писати знов почнемо.

Відпочивши, дружно враз приступив до праці клас.

III. Закріплення матеріалу

1. Робота з підручником

Порівняння груп предметів, довжин предметів. Читання нерівностей та рівностей (С. 14, № 3, 4).

2. Індивідуальна робота з картками

• Розфарбувати кожну третю кульку.

• Порахувати ягоди та фрукти, поєднати їх із відповідною цифрою.

ІV. Підсумки уроку.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

85366. Класифікація акцентуацій характеру 40.2 KB
  Леонгард виділив 12 типів акцентуацій характеру. Типи акцентуацій характеру поділяються К. Леонгард відносить демонстративний педантичний застряглий та збудливий типи. Демонстративний тип.
85367. Відхилення у розвитку. Класифікація відхилень у розвитку 39.98 KB
  Класифікація відхилень у розвитку. Лурія були виділені 5 основних умов нормального психічного розвитку: збереження структур функцій ЦНС; збереження аналізаторних систем; збереження мовних систем; фізичне здоровя і адекватне віком навчання і виховання. Різноманіття будьякого з наведених факторів здатне призводити до появи безлічі варіантів відхиляється розвитку .
85368. Характерні особливості типів акцентуацій 35.92 KB
  Акцентуації це типологічні особливості характеру які виявляються іноді настільки яскраво що можуть бути досить близькі до психопатіям іншими словами патологічним аномалій. На відміну від психопатій для акцентуацій не характерна тріада показників психопатії: стабільність рис характеру в перебігу життя спільність проявів характеру в будьяких випадках соціальна дезадаптація. Акцентуації особливо виражені в період формування характеру з віком вони згладжуються. Особливості характеру при акцентуації можуть бути зовсім непомітні в...
85369. Специфіка вживання алкоголю і наркотиків у підлітковому віці 37.17 KB
  Це обумовлено тим що пияцтво підлітків наркоманія чи токсикоманія завжди повязані з іншими порушеннями поведінки. Адиктвна поведінка є складовим елементом поведінки що відхиляється як би нашаровуючись на соціальну дезадаптацію підлітка. Дитячі психіатри вважають що у підлітків практично неможливо розмежувати ситуаційні порушення поведінки і прояви починається захворювання. Подруге проявом суто вікової особливості негативізму як крайнього прояви реакції емансипації або однією з форм пошукового поведінки.
85370. Визначення поняття «характер» і «акцентуації характеру» в психології 41.51 KB
  Підлітки цього типу відрізняються рухливістю товариськістю схильністю до бешкетування. Підлітки гіпертимного типу часто переоцінюють свої здібності бувають надто самовпевненими прагнуть показати себе похвалитися.
85371. Елементи психотерапії в роботі логопеда 38.5 KB
  Логопед повинен зустріти дитину надзвичайно дружелюбно і показати йому кімнату в якій вони будуть займатися все що в ній знаходиться насамперед іграшки. Помітивши що найбільше дитині сподобалося педагог дає йому річ яка його зацікавила і якщо дитина не заперечує підключається до його гри на рівних. Коли ви перебуваєте праворуч ви допомагаєте йому просуватися в потрібному напрямку до результатів яких ви обидва чекаєте; Займайте позицію Левелінга на рівні очей дитини він на стільці ви на стільчику він на підлозі і ви на...
85372. Девіантна поведінка та причини її виникнення та прояву 39.73 KB
  На сьогоднішній день найпоширенішими видами девіантної поведінки серед підлітків є: злочинність алкоголізм наркоманія токсикоманія суїцид. Існують різноманітні взаємоповязані фактори що обумовлюють генезис девіантної поведінки. Індивідуальний фактор який діє на рівні психобіологічних передумов девіантної поведінки та ускладнює соціальну і психологічну адаптацію індивіда. Психологічний фактор який розкриває несприятливі особливості взаємодії індивіда з оточенням і який проявляється в активновибірковому ставленні індивіда до середовища...
85373. Вади мовлення та причини її порушення. Будова мовного апарату 49.5 KB
  Необхідно враховувати що 3 останніх дефекту часто є лише сприяючим моментом до появи дефектів звуковимови так як у фізично і психічно здорової дитини при правильному мовному вихованні в більшості випадків знаходяться природні шляхи компенсації такого дефекту. У доопераційний період у дитини готують до операції мязи і тканини виробляють навик направляти повітряний струмінь через рот викликають можливі звуки; в післяопераційний період йде постановка звуків. Зустрічаються і більш складні мовні порушення в яких недоліки звуковимови є лише...
85374. Психокорекційна та профілактична робота з дітьми, які мають мовні порушення 34.15 KB
  У дітей з мовними порушеннями в порівнянні з віковою нормою спостерігається зниження пізнавальної діяльності та входять до її структури процесів: менший обсяг запамятовування і відтворення матеріалу нестійкість уваги швидка відволікання виснаженість психічних процесів зниження рівня узагальнення і осмислення дійсності; у них утруднена розгорнута звязна мова.