57362

Склад числа 3. Прямі й криві лінії. Трикутник

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: на основі обєднання двох груп предметів розглянути склад числа 3; познайомити з кривими лініями трикутником; вдосконалювати навички усної лічби; розвивати логічне мислення.

Украинкский

2014-04-11

34 KB

7 чел.

Урок 13

Тема. Склад числа 3. Прямі й криві лінії. Трикутник

Мета: на основі об’єднання двох груп предметів розглянути склад числа 3; познайомити з кривими лініями, трикутником; вдосконалювати навички усної лічби; розвивати логічне мислення.

Обладнання: предметні малюнки, геометричний матеріал у кожного учня, картки для індивідуальної роботи, картки з нерівностями.

Хід уроку

I. Актуалізація знань учнів

Повторення вивченого.

Гра «Хто уважніший?»

Учитель показує картку, учні плескають у долоні відповідну кількість разів.

Далі робота відбувається навпаки: учитель стукає паличкою по столу, діти, сприйнявши на слух кількість ударів, виймають зі свого набору картку з відповідним числом.

Гра «Що змінилось?»

Учитель показує дітям табличку, на якій виставлено декілька чисел у певному порядку. Потім учитель просить дітей заплющити очі, а сам міняє табличку на іншу, в якій переставлено одну чи дві цифри на інше місце. Далі діти розглядають табличку і говорять, що змінилось.

Гра «Де дзвонить дзвіночок?»

Одному учневі зав’язують хустиною очі. Учень стоїть біля дошки. Вчитель ходить по класу й дзвонить у дзвіночок. Перший відгадує, де дзвонили по відношенню від нього: ліворуч від мене, праворуч, переді мною, позаду.

• Порівняти групи предметів, вставити у вирази знак.

II. Вивчення нового матеріалу

1. Робота з геометричними фігурами. Склад числа 3

— Візьміть по одному: трикутник, квадрат, круг. Покладіть їх разом. Скільки всього вийшло? Як ми зібрали число 3? По скільки різних фігур брали?

— Тепер візьміть 2 круги й 1 трикутник. Скільки всього? Як утворили 3, скількома різними фігурами?

— Візьміть 1 квадрат і 2 круги. Скільки всього? Як утворили 3, по скільки фігур брали різної форми?

На дошці з’являються таблички:

Висновок: число 3 можна утворити по-різному: 1, 1, 1; 1 і 2; 2 і 1.

2. Робота з підручником

Порівняння груп предметів. (С. 15, № 3, 4).

3. Розгляд трикутника. Бесіда про трикутник

Як складемо ми квадрат протилежними кутами,

Дві фігури вийдуть в нас — можна звати їх братами.

А чому — ти доведи, як назвати їх — скажи. (Трикутник)

4. Практична самостійна робота учнів з картками

Розфарбувати фігури, у яких три кути. Як вони називаються?

5. Фізкультхвилинка

Один, два — руки вище, вище голова.

Три, чотири — руки тихо опустили.

П’ять, шість, сім — сісти тихо усім.

6. Ознайомлення з кривою та прямою лініями

7. Практична робота з паличками (палички для лічби)

Завдання: побудувати з паличок трикутник.

8. Повторення

Письмо в зошитах одного рядку цифр 1, 2, 3, 1, 2, 3, 1, 2, 3.

III. Підсумки уроку


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

17884. ПОВЕДЕНИЕ МОНОПОЛЬНОЙ ФИРМЫ НА ТОВАРНОМ РЫНКЕ 185.05 KB
  НАЗВАНИЕ ПРАКТИЧЕСКОГО ЗАНЯТИЯ: ПОВЕДЕНИЕ МОНОПОЛЬНОЙ ФИРМЫ НА ТОВАРНОМ РЫНКЕ ЦЕЛЬ ЗАНЯТИЯ: Рассмотреть понятие монополии условия её образования поведение монопольных рыночных структур при различных факторах внешней среды. Выяснить условия и последстви
17885. ПРАКТИКА СПРОСА И ПРЕДЛОЖЕНИЯ НА РЫНКЕ ТРУДА 25.15 KB
  НАЗВАНИЕ ПРАКТИЧЕСКОГО ЗАНЯТИЯ: ПРАКТИКА СПРОСА И ПРЕДЛОЖЕНИЯ НА РЫНКЕ ТРУДА ЦЕЛЬ ЗАНЯТИЯ: Выяснить особенности спроса и предложения труда обозначить факторы определяющие изменения спроса и предложения труда. Обосновать правило найма рабочей силы и правило
17886. ПРАКТИКА ОБЩЕГО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАВНОВЕСИЯ 31.22 KB
  НАЗВАНИЕ ПРАКТИЧЕСКОГО ЗАНЯТИЯ: ПРАКТИКА ОБЩЕГО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАВНОВЕСИЯ ЦЕЛЬ ЗАНЯТИЯ: Определить условия общего и частичного равновесия ФОРМУЛИРОВАНИЕ ОСНОВНОЙ ИДЕИ ЗАНЯТИЯ 1. Уравнения потребительского спроса. Спрос отдельного потребителя на каждо
17887. ЭКОНОМИЧЕСКАЯ РОЛЬ ГОСУДАРСТВА НА ПРАКТИКЕ 99.48 KB
  НАЗВАНИЕ ПРАКТИЧЕСКОГО ЗАНЯТИЯ: ЭКОНОМИЧЕСКАЯ РОЛЬ ГОСУДАРСТВА НА ПРАКТИКЕ ЦЕЛЬ ЗАНЯТИЯ: Определить ключевые понятия в экономической роли государства на практике выявить основные причины отказа рынка или фиаско рынка познакомиться с различными вариантами ...
17888. Микроэкономика. Методические указания к самостоятельному изучению дисциплины 216.5 KB
  Методические указания к самостоятельному изучению дисциплины Микроэкономика для студентов обучающихся по направлениям 0305 Экономика и предпринимательство и Менеджмент всех форм обучения Методические указания к самостоятельному изучению дисциплины ...
17889. СВІТОВЕ ГОСПОДАРСТВО ЯК ЦІЛІСНА СИСТЕМА. ЗАГАЛЬНОЦИВІЛІЗАЦІЙНІ ЕКОНОМІЧНІ ОЗНАКИ ТА КРИТЕРІЇ 277 KB
  Тема 1 . СВІТОВЕ ГОСПОДАРСТВО ЯК ЦІЛІСНА СИСТЕМА. ЗАГАЛЬНОЦИВІЛІЗАЦІЙНІ ЕКОНОМІЧНІ ОЗНАКИ ТА КРИТЕРІЇ ПЛАН Поняття світового господарства 2. Загальне поняття міжнародна економіка 3. Загальноцивілізаційні економічні ознаки та критерії. Пре...
17890. ВИДІЛЕННЯ ПІДСИСТЕМ СВІТОВОГО ГОСПОДАРСТВА ТА ПОКАЗНИКИ ЙОГО РОЗВИТКУ 204 KB
  Тема 2 . ВИДІЛЕННЯ ПІДСИСТЕМ СВІТОВОГО ГОСПОДАРСТВА ТА ПОКАЗНИКИ ЙОГО РОЗВИТКУ ПЛАН Критерії виділення підсистем світового господарства. Основні показники розвитку світового господарства. Групи країн у світовій економіці. Класифікації країн за метод...
17891. ГЛОБАЛЬНА ЕКОНОМІЧНА СИСТЕМА: КОНЦЕПЦІЇ ТА МОДЕЛІ РОЗВИТКУ 101 KB
  Тема 3 . ГЛОБАЛЬНА ЕКОНОМІЧНА СИСТЕМА: КОНЦЕПЦІЇ ТА МОДЕЛІ РОЗВИТКУ ПЛАН 1. Концепції глобальної економічної системи 2. Головні елементи міжнародної економічної системи 3. Моделі економічного розвитку 1. Концепції глобальної економічної системи Світов...
17892. МІЖНАРОДНА ТОРГІВЛЯ 354.5 KB
  тема 4. Міжнародна торгівля 1. Сутність міжнародної торгівлі та її роль в системі світогосподарських звязків. Еволюція теорій міжнародної торгівлі 2. Види та методи сучасної міжнародної торгівлі 3. Міжнародна торгівля послугами 4. Показники міжнародної торгівлі 5.