57365

Лічба предметів. Повторення складу чисел 3 і 4. Порівняння чисел у межах 4

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Кожна тваринка перед тим як виступити запропонує нам завдання. Цікаві завдання клоуна Першим виступати буде клоун. Готуючись до виступу клоун поспішав і переплутав всі завдання. Завдання 1 Порахувати зелені кульки у клоуна.

Украинкский

2014-04-11

36.5 KB

7 чел.

Урок 16

Тема. Лічба предметів. Повторення складу чисел 3 і 4. Порівняння чисел у межах 4

Мета: продовжувати роботу над формуванням навичок лічби, закріплювати знання складу чисел 2–4; вдосконалювати вміння порівнювати числа у межах 4; розвивати логічне мислення, увагу.

Обладнання: предметні малюнки, набори геометричного матеріалу, картки з числами.

Хід уроку

I. Актуалізація знань учнів

Вступна розповідь учителя.

— Сьогодні ми відвідаємо цирк. Хто був у цирку? Що там вам сподобалось більш за все?

А цирк який цікавий!

В нім цілий день вистави.

Танцюють в цирку циркачі —

Гірські цапи-бородачі.

У цирку виступають різні тварини. Наш цирк незвичайний — математичний.

Кожна тваринка перед тим, як виступити, запропонує нам завдання.

Спробуємо їх виконати?

II. Закріплення вивченого матеріалу

1. Цікаві завдання клоуна

— Першим виступати буде клоун. Він смішить всіх глядачів. Готуючись до виступу, клоун поспішав і переплутав всі завдання. Давайте їх розберемо й розв’яжемо.

Завдання 1

• Порахувати зелені кульки у клоуна. (3)

• Порахувати червоні кульки. (4)

• Яких кульок більше? Яких кульок менше? Що треба зробити, щоб кульок стало порівну?

• Якого кольору перша кулька? Якого кольору кулька, що посередині? Якого кольору остання кулька? Якого кольору кульки, що сусідять з кулькою за номером 3?

Завдання 2

Показати число, відповідне кількості предметів.

Завдання 3

Розставити числа по порядку.

2. Лічба предметів. Завдання собачки

— Наступними виступають… Вгадайте хто?

Гавкає, кусає, а в дім не пускає.

— У собачок для вас завдання на увагу. Я буду показувати вам картку з певною кількістю предметів. Картку показую декілька секунд. Ваша задача — запам’ятати, скільки предметів на картці.

3. Розвиток графічних навичок. Завдання слоненяти

— Відгадайте, хто зараз вийде на арену.

Дуже товсті ноги маю,

Ледве їх переставляю.

Сам високий я на зріст,

Замість носа в мене хвіст.

— Слоненятко виступало з великими кульками. Завдання від нього — складне. Зафарбуйте кожну третю кульку від початку червоним кольором, а кожну четверту кульку від початку — жовтим кольором.

4. Порівняння чисел у межах 4. Завдання мавпочок

— Відгадайте загадку про наступного артиста цирку.

На дереві все грається,

Угору піднімається,

Кривляється, чіпляється,

На хвостику гойдається.

І зветься це малятко

Веселе... (мавпенятко).

— Мавпочкам-акробаткам треба допомогти поставити знаки між числами.

Учитель показує картку, діти — відповідну картку з математичними знаками «>», «<», «=».

5. Фізкультхвилинка

Лапки в боки, вгору вушка — скачуть білочки-подружки.

Раз, два, три, чотири, п’ять, по гілках вони летять.

Кожен ранок на галяві спритно роблять вільні вправи…

Раз, два, три, чотири, п’ять! Люблять білочки стрибать.

6. Розвиток графічних навичок. Письмо цифр.

Дельфіни, що будуть виступати останніми,— поважні й серйозні. Один з них — розумний, вміє читати, рахувати й писати. Тож і ми зараз покажемо, як вміємо писати. Повторимо цифри, які вивчили. Діти прописують цифри 1, 2 на одному рядку і 3, 4 — на другому.

7. Завдання з логічним навантаженням

— Уважно розгляньте табличку. Чого не вистачає?

III. Підсумки уроку

— От ми з вами і побували у цирку, подивились на різних тваринок. Яке завдання вам було найцікавіше виконувати?


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

74458. Стадии правового исследования 43 KB
  На стадии целеполагания решаются главные вопросы научного исследования: что подлежит исследованию; какие позитивные результаты можно ожидать по его завершении; с помощью каких методов могут быть получены ожидаемые результаты. С учетом результатов целепологания исследователь должен трезво оценить свой творческий потенциал и быть уверенным в том что его способностей знаний и навыков владения научными методами исследования вполне достаточно для успешного завершения планируемого исследования. Подготовительная стадия научного...
74459. Уровни и формы знаний юридической науки 53.5 KB
  Знания об объекте правовой науки образует ее эмпирический уровень а знания о предмете теоретический уровень. При этом эмпирический уровень знания об объекте правовой науки формируется на начальных этапах познания тогда как теоретические знания составляют конечную цель и наиболее высокий результат научного познания. Вся объективная реальность представленная в объекте правовой науки исследуется ученымиправоведами а результаты исследований составляют содержание эмпирического уровня науки.
74460. Философский как основа методологии правовой науки. Общие философские методы научного познания 14.65 KB
  Общие философские методы научного познания. Гносеология или теория познания это учение об условиях о сущности и границах познания. Основу теории составляют проблемы соотношения субъекта объекта и содержания познания. Логика учение о последовательном и упорядоченном мышлении его элементах и общих методах познания.
74461. Функции юридической науки 50 KB
  Основные направления воздействия правовой науки на другие сферы гражданского общества понимаются как функции. Теоретико-методологическая функция правовой науки характеризуется тем что теоретические знания о государстве и праве и методы их познания выступают основой последующих исследований проблем данной науки обеспечивают получение новых достоверных знаний о политикоправовых явлениях и процессах. Практическая функция выражается в глубоком научном обосновании правовой наукой политикоправовой практики формулировании...
74463. Понятия и их дефиниция. Правила определения понятий 15.29 KB
  Понятия и их дефиниция. Объективной основой понятия могут выступать конкретные явления процессы их отдельные свойства компоненты связи которые в логике обозначаются общим понятием предмет. Содержание понятия составляет совокупность признаков благодаря которой осуществляются обобщение и выделение предмета. Это понятия правонарушение правоотношение норма права.
74464. Правовая наука как деятельность и социокультурный институт 18 KB
  Поскольку знания о государстве и праве об истории правовой науки представляют собой результат активной специальной деятельности людей то правовая наука правомерно рассматривается как деятельность благодаря которой были получены знания. В итоге правовая наука призвана раскрывать закономерности функционирования и развития права и государства и на этой основе формулировать конкретные предложения по совершенствованию действующего законодательства и и деятельности государства по управлению делами общества. Содержит рекомендации о формах и...
74465. Загальна організація та методика здійснення НДР с у вищих навчальних закладах 98 KB
  Основні етапи організації педагогічного дослідження. Особливості організації праці під час наукового дослідження. Будьяке педагогічне дослідження починається з вивчення проблеми яка виділяється для спеціального вивчення. Сутність наукової проблеми завжди криється у відображенні наявних суперечностей пізнання які можуть бути розвязані тільки засобами наукового дослідження.
74466. Логіка наукового дослідження. Визначення наукового апарату у педагогічних дослідженнях 58 KB
  Логіка наукового дослідження. Визначення наукового апарату у педагогічних дослідженнях План. Обєкт і предмет педагогічного дослідження їх відмінності та взаємозвязок. Порядок визначення Методика формулювання мети гіпотези та завдання дослідження.